Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να μου πει κάποιος γιατί εvώ έχω ξεκλειδώσει τον bootloader δεν μου κάνει root κανένα πρόγραμμα. έχω δοκιμάσει vroot, schuame, root genius
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να μου πει κάποιος γιατί εvώ έχω ξεκλειδώσει τον bootloader δεν μου κάνει root κανένα πρόγραμμα. έχω δοκιμάσει vroot, schuame, root genius

 

Σε EMUI3.0 είσαι?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

2.3 -->119 sp1

 

Η 119 έχει ίδιο bootloader με την 3.0.

Δεν δουλεύει κανένα από τα προγράμματα ο μόνος τρόπος είναι μέσω CWM όμως υπάρχει πρόβλημα με το CWM και αυτόν τον bootloader (αυτό συζητάμε αυτό τη στιγμή στο XDA).

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Η 119 έχει ίδιο bootloader με την 3.0.

Δεν δουλεύει κανένα από τα προγράμματα ο μόνος τρόπος είναι μέσω CWM όμως υπάρχει πρόβλημα με το CWM και αυτόν τον bootloader (αυτό συζητάμε αυτό τη στιγμή στο XDA).

 

Αν κάνω downgrade σε 118 με local update από sd θα έχω κανένα πρόβλημα? Ο bootloader θα κλειδώσει ξανά?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι ο bootloader. Το πρόβλημα είναι πως αν περάσεις πάνω από τον 119 το CWM και μετά περάσεις πάλι stock recovery χάνεις τα ΟΤΑ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το έχεις λειτουργήσει και με δύο sim, από μπαταρία πως πάει. ; Επίσης το σήμα είναι εξίσου δυνατό και στις δύο sim;

 

Το σήμα είναι πολύ καλό και στις δύο SIM, κανένα πρόβλημα εδώ (το δουλεύω με Cosmote και Wind). Η μπαταρία είναι ικανοποιητική θα έλεγα. Ποτέ δεν κατάφερα να το εξαντλήσω σε μια μέρα, αλλά δύο μέρες είναι δύσκολο να τις βγάλει (με wifi, bluetooth, 4g, συγχρονισμούς, push email, location services κλπ πάντα ανοιχτά).

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι ο bootloader. Το πρόβλημα είναι πως αν περάσεις πάνω από τον 119 το CWM και μετά περάσεις πάλι stock recovery χάνεις τα ΟΤΑ.

 

Δεν θέλω να περάσω cwm για να μην χάσω τα ΟΤΑ. Μόνο root θέλω για να τρέξω droidvpn

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω (και εγώ το ίδιο προσπαθώ στην 609) αλλά δυστυχώς προς το παρών ο μόνος τρόπος να rootαρεις είναι μέσω CWM.

Σε 118 δουλεύουν τα root προγράμματα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω (και εγώ το ίδιο προσπαθώ στην 609) αλλά δυστυχώς προς το παρών ο μόνος τρόπος να rootαρεις είναι μέσω CWM.

Σε 118 δουλεύουν τα root προγράμματα.

 

με local update από sd κατεβαίνει στην 118 ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μπορείς να δοκιμάσεις, αν δεν πιάσει καντο με τα 3 κουμπιά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό...

 

Θεωρώ πολύ χρήσιμο για εμάς που έχουμε 2 Sim.

 

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά λόγω των 2 Sim, έλεγα να περιμένω το Meizu MX4 Pro αλλά η δυνατότητα 2 Sim, με οδηγούν σε honor.

 

Πως είναι σε επιδόσεις;; κάποιος που να είχε s4;;;

Πολυ πολυ συντομα θα σου δωσω μια εικόνα .Απο οθονη προτιμώ του σαμσουνγκ γιατι συμπαθω τις Amoled βεβαια πολυ αλλοι θα σου πουν το αντιθετο. Απο αποψη μεγεθους εχουν το ιδιο πλατος αλλα το honor ειναι λιγο μακρυτερο. Απο desing το χονορ χανει ελαχιστα στο κατω μερος που εχει τη usb αλλα ειναι μια πολυ μικρη λεπτομερια που απλα θα μπορουσαν να το φτιαξουν καλυτερο. Πιστευω αν ειχε hardware buttons θα εδειχνε καπως καλυτερα (δεν θα χτυπουσε η ασπριλα τοσο πολυ). Απο επιδοσεις ειναι πολυ μπροστα. Μη ξεχναμε οτι κατα πολλους ειναι το δυνατοτερο τηλέφωνο της αγορας (μεχρι τουλαχιστον να κυκλοφορισει ο snapdragon 810). Το δικο μου L12 εβγαλε 44173 στο antutu οταν ακομη και το S5 βγαζει γυρο στα 41κ υπο πραγματικες συνθηκες.Γενικα απο επιδοσεις μη το φοβασε. Αφηνει το S4 αρκετα πισω καθως εχει εκτος απο ταχυτατο επεξεργαστη και 3gb ram.Σε εμενα με igo να κατευθυνει , μιλαω στο τηλ και παραλληλα τρεχω και καμια 10αρια εφαρμογες. Ποτε δεν εκανε ουτε ενα σκαλωματακι. Ελπιζω να σε καλυψα

Edited by chkritop
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πολυ συντομα θα σου δωσω μια εικόνα .Απο οθονη προτιμώ του σαμσουνγκ γιατι συμπαθω τις Amoled βεβαια πολυ αλλοι θα σου πουν το αντιθετο. Απο αποψη μεγεθους εχουν το ιδιο πλατος αλλα το honor ειναι λιγο μακρυτερο. Απο desing το χονορ χανει ελαχιστα στο κατω μερος που εχει τη usb αλλα ειναι μια πολυ μικρη λεπτομερια που απλα θα μπορουσαν να το φτιαξουν καλυτερο. Πιστευω αν ειχε hardware buttons θα εδειχνε καπως καλυτερα (δεν θα χτυπουσε η ασπριλα τοσο πολυ). Απο επιδοσεις ειναι πολυ μπροστα. Μη ξεχναμε οτι κατα πολλους ειναι το δυνατοτερο τηλέφωνο της αγορας (μεχρι τουλαχιστον να κυκλοφορισει ο snapdragon 810). Το δικο μου L12 εβγαλε 44173 στο antutu οταν ακομη και το S5 βγαζει γυρο στα 41κ υπο πραγματικες συνθηκες.Γενικα απο επιδοσεις μη το φοβασε. Αφηνει το S4 αρκετα πισω καθως εχει εκτος απο ταχυτατο επεξεργαστη και 3gb ram.Σε εμενα με igo να κατευθυνει , μιλαω στο τηλ και παραλληλα τρεχω και καμια 10αρια εφαρμογες. Ποτε δεν εκανε ουτε ενα σκαλωματακι. Ελπιζω να σε καλυψα

 

ΣΕ ευχαριστώ πολύ...

 

Το μόνο που με ψιλο χαλάει είναι το design. Κατά τα άλλα φαίνεται τέλειο. Θα μου πεις δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

 

Πάντως σχεδόν έχει φτάσει η εποχή που οι μεγάλοι θα χάσουν μεγάλα μερίδια αγοράς, με τέτοιες προτάσεις.

 

Είχα παραγγείλει το PowerBank της xiaomi και έπαθα πλάκα από ποιότητα κατασκευής. Με το που το βλέπεις, λες άνετα είναι προϊόν της Apple.

 

Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει σε design, είναι το Meizu MX4.

 

Λέω να περιμένω λίγο γτ είμαι ευχαριστημένος με το s4 και αργότερα κάνω μια μετάβαση σε honor6 είτε σε mx4.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

H Huawei φαινόταν από παλιά μαζί με την ZTE πως θα χτυπήσουν δυναμικά την αγορά όπως και η Lenovo και τώρα η Xiaomi.

Πολλοί το βλέπανε λίγοι το πιστεύανε. Αυτό είναι ένα άρθρο που έγραψα πριν σχεδόν 2.5 χρόνια.

 

http://www.goodbyte.gr/business/whats-up-with-the-chinese-guys-huawei-and-zte-2222/

___________________________________________________________________________________________________

 

Q2'14 Smathpone Market Share[1]

 

# | Company | Q2'14 Market share | Year Growth

1. Samsung__|_____25.2%______| -3.9%

2. Apple ____|_____11.9%______| +12.4%

3. Huawei__|______6.9%______| +95.1%

4. Lenovo__|______ 5.4%______| +38.7%

5. LG_______|_____4.9%_______| +19.8%

 

Δηλαδή με λίγα λόγια έχουμε μέσα στην πεντάδα δύο αμιγώς κινέζικες εταιρίες την Huawei και την Lenovo. Η οποία Huawei διπλασίασε σχεδόν την πώληση των smartphone της, ενώ η δε Lenovo τα μεγάλωσε κατά 1/3 και κάτι ψιλά χωρίς καν να έχει πατήσει επίσημα σε Ευρωπαϊκό και Αμερικάνικο έδαφος (αγορά smartphone)[2],[3].

 

Σε μία αγορά με έντονο το χαρακτηριστικό του ακραίου ανταγωνισμού η Huawei και η Lenovo όχι μόνο δεν εξαγοράστηκαν ή βγήκαν εκτός αγοράς (Nokia, Motorola) αλλά κατάφεραν τις μεγαλύτερες αυξήσεις πωλήσεων στην πεντάδα, ενώ άλλες όπως η Sony[4] έχουν χάσει τεράστιο μερίδιο αγοράς και αιμορραγούν από το τμήμα κινητών συσκευών .

 

Επίσης μην ξεχνάμε πως το No 1 της Κίνας αυτή τη στιγμή είναι η Xiaomi (31.6%)[5] ενώ επίσης και η Coolpad αναβαίνει με ταχείς ρυθμούς (6.1%)[5].

 

Τέλος μην ξεχνάμε τα big splash που έκαναν οι Oppo και One Plus αντίστοιχα, που στην ουσία η μία αποτελεί σκιά της άλλης και θεωρούνται παγκοσμίως πλέον δύο από τις καλύτερες εταιρίες ειδικά η πρώτη με κινητά όπως το Find 5, 7, 7A, N1 και φυσικά το OPO.

 

Σύντομα αναμένονται και τα Q3'14 και δεν πιστεύω πως αυτό που είδαμε το προηγούμενο τρίμηνο θα αλλάξει δραματικά.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Πηγές

 

[1]http://thenextweb.com/insider/2014/07/30/idc-global-smartphone-shipments-hit-record-295-3m-q2-2014-samsung-apple-lost-market-share/

[2]http://www.zdnet.com/lenovo-smartphones-launch-in-10-eu-countries-heres-why-western-europe-wont-get-them-7000033122/

[3]http://www.bloomberg.com/news/2014-01-10/china-s-lenovo-has-one-shot-at-global-smartphone-domination.html

[4]http://www.reuters.com/article/2014/09/17/us-sony-outlook-idUSKBN0HC0EC20140917

[5]http://us.kantar.com/media/787727/kantar_worldpanel_comtech_smartphone_os_barometer_08_28_14_final.pdf

Φαίνεται πως η πηγή [5] έχει πρόβλημα στο myphone κάντε copy paste το link σε ένα νέο tab και σβήστε το κενό ανάμεσα στο f και το inal από τη λέξη final.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα.

Το κινητο ειλικρινα είναι εξαιρετικό για dual sim καταστάσεις !Και εγω κανενα προβλημα με δυο νούμερα.

Δυστηχως συνεχιζω να εχω κακες επιδόσεις στη μπαταρια .Τωρα το εβγαλα απο το φορτιστή και μου δειχνει 17 ωρες υπολειπόμενο χρόνο λειτουργίας.

Μπορεί κάποιος να μου γραωει ποσο του αναφέρει οταν ειναι 100% φορτισμένο το τηλέφωνο?

http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=5655091#editpost

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στην b608 & B609 τότε έχουν θέμα από την HUAWEI περιμένουμε update που θα το λύσει το θέμα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στην b608 & B609 τότε έχουν θέμα από την HUAWEI περιμένουμε update που θα το λύσει το θέμα

 

Στο xda διαβασα 40 + σελιδες αλλα δεν είδα πολλά παραπονα .Εσυ έχεις θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα ήμουν σε περιοχή με ελάχιστο σήμα μετά βίας 2 μπάρες G οπότε είχα τρελό drain ούτως ή άλλως αλλά γενικά ναι έχει μεγαλύτερο drain. Οι Κινέζοι έχουν πάθει εγκεφαλικά με το drain γεμίζουν συνέχεια το τοπικ της HUAWEI με feedback για το drain.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μιας και το παρηγγειλα για να το δοκιμασω απεναντι στο θηριο ZTE Z7 max (φοβαμαι οτι θα τα βρει σκουρα με την Adreno 330 και τον snap 801 - κυριως λογω της GPU, αλλα μια δοκιμη θα με πεισει), πειτε μου πως βλεπετε το wifi reception.

Ειναι τοσο χαλια οσο λεγεται στο anandtech?

Επισης, οι γωνιες θεασης της οθονης?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε νομίζω ότι το αναντεκ δεν έκανε κι τόσο τίμια παρουσίαση. Μόνο το ότι το κινητό το έφτιαξε ο σατανας, δεν έγραψαν.

Το wifi του είναι εξαιρετικό και αυτό σου το λέει άτομο που το wifi είναι απαιτούμενο στης δουλειά του.

Το κινητό αξίζει τα χρήματα του και με το παραπάνω.

Μόνο παράπονο η αυτονομία που εκεί που έβγαζε κοντά στις 6 ώρες οθόνη, τώρα βγάζει σχεδόν 4(λόγω αναβάθμισης)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους τους φίλους

σήμερα μου έβγαλε αυτό που βλέπετε στην φωτό την ΟΤΑ B609

τι κάνουμε κανονικά e και προχωράμε?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εκλεισα τα update και χω μεινει στην εκδοση b118 προς το παρων δεν ξερω εαν εχω κανει καλα αλλα ολα λειτουργουν ρολοι ! σε αυτην την εκδοση .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί; έχω βονταφον..

συγνωμη φιλε μου αλλα αυτο φενεται οτν περνεις τηλ. δεν καταλαβαινω τι εννοεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μιας και το παρηγγειλα για να το δοκιμασω απεναντι στο θηριο ZTE Z7 max (φοβαμαι οτι θα τα βρει σκουρα με την Adreno 330 και τον snap 801 - κυριως λογω της GPU, αλλα μια δοκιμη θα με πεισει), πειτε μου πως βλεπετε το wifi reception.

Ειναι τοσο χαλια οσο λεγεται στο anandtech?

Επισης, οι γωνιες θεασης της οθονης?

 

Διάβασα το review για τη συσκευή στο anandtech και ''ξενέρωσα''. Υπάρχει περίπτωση να ισχύουν αυτά που γράφει.

Ούτε ips οθόνη,χάλια κάμερα ,ενεργοβόρο κ.α

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το review για τη συσκευή στο anandtech και ''ξενέρωσα''. Υπάρχει περίπτωση να ισχύουν αυτά που γράφει.

Ούτε ips οθόνη,χάλια κάμερα ,ενεργοβόρο κ.α

 

Ειλικρινα, δεν ξερω. Σε ενα μηνα, λογικα, θα το εχω, καθως το παρηγγειλα και μονο με τα ιδια μου τα ματια θα πειστω (οπως κανω παντα).

Αλλα με προβληματισε, γιατι το θεωρω ισως το πιο αντικειμενικο site για παρουσιασεις και ειδικα για gpu, οθονη, wifi reception περιμενα καλυτερα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το review για τη συσκευή στο anandtech και ''ξενέρωσα''. Υπάρχει περίπτωση να ισχύουν αυτά που γράφει.

Ούτε ips οθόνη,χάλια κάμερα ,ενεργοβόρο κ.α

 

Γράφω στο review μου

 

Η οθόνη του είναι κατασκευής JDI (Japan Display Industry), 5 ιντσών, ανάλυσης Full HD (1920x1080 pixels) με δυνατότητα αναγνώρισης 10 σημείων, ενώ υπάρχει και Gorilla Glass 3. Τα χρώματα της είναι πολύ ωραία και εξαιρετικά αν και υπό γωνία χάνει πολύ ελαφρώς τα χρώματα της κάτι που δεν περίμενα από μία IPS οθόνη σε αυτή τη κατηγορία, κάτι που όμως δεν επηρεάζει την καθημερινότητα μας με το κινητό.

 

Για την κάμερα

 

Η κάμερα είναι γρήγορη όταν κάνει λήψη της σκηνής αφού πρώτα έχει κάνει AutoFocus (AF). Η κάμερα αιχμαλωτίζει “φυσικά” τα χρώματα αλλά χρησιμοποιεί αρκετό sharpening ακόμα και σε φωτεινές λήψεις χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος.

 

Τώρα όσον αφορά το ενεργοβόρο κομμάτι, προσωπικά μέχρι στιγμής θέμα δεν έχω ακόμα και με το drain της EMUI 3.0 μου βγάζει μία μέρα με data και μένει και για το βράδυ να δω τα anime μου με την ησυχία μου. Φυσικά άμα γινόταν να γίνει κάτι καλύτερο με το SoC και το drain του software δεν θα έλεγα όχι, κάτι που μπορεί να γίνει άμεσα σε επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...