Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ dimathess για την βοήθεια σου.

Έχω και μια άλλη απορία που είναι εκτός θέματος αλλά δε ξέρω που να τη συζητήσω.

Το τηλέφωνο το αγόρασα 280.38 ευρώ και στο PayPal γίνεται αυτός ο χαμός από εδώ κάτω

 

Original Authorization

Date Type Status Details Amount

Sep 23, 2014 Authorization To wang feng Completed ... -$369.99 USD

 

Related Transactions

Date Type Status Details Amount

Sep 23, 2014 Temporary Hold Placed Details -€1.50 EUR

Sep 24, 2014 Temporary Hold Removed Details €1.50 EUR

Sep 24, 2014 Charge From Credit Card CompletedYour transfer from your credit card to your PayPal account is complete.Your transfer from your credit card to your PayPal account is complete. Details €298.55 EUR

Sep 24, 2014 Currency Conversion Completed Details -€300.05 EUR

Sep 24, 2014 Currency Conversion Completed Details $369.99 USD

Sep 24, 2014 Express Checkout Payment Sent Completed Details -$369.99 USD

Original Authorization:

Total Payment: -$369.99 USD

-$369.99 USD

 

280 το αγόρασα, 369.99 δολάρια πληρώθηκε ο κινέζος δλδ 291.5 ευρώ και τελικά μου αφαιρέθηκαν απο τη κάρτα 298.55 ευρώ?

Είναι λογικό αυτό? Να μην ανησυχώ? Είναι η πρώτη μου αγορά με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ dimathess για την βοήθεια σου.

Έχω και μια άλλη απορία που είναι εκτός θέματος αλλά δε ξέρω που να τη συζητήσω.

Το τηλέφωνο το αγόρασα 280.38 ευρώ και στο PayPal γίνεται αυτός ο χαμός από εδώ κάτω

 

Original Authorization

Date Type Status Details Amount

Sep 23, 2014 Authorization To wang feng Completed ... -$369.99 USD

 

Related Transactions

Date Type Status Details Amount

Sep 23, 2014 Temporary Hold Placed Details -€1.50 EUR

Sep 24, 2014 Temporary Hold Removed Details €1.50 EUR

Sep 24, 2014 Charge From Credit Card CompletedYour transfer from your credit card to your PayPal account is complete.Your transfer from your credit card to your PayPal account is complete. Details €298.55 EUR

Sep 24, 2014 Currency Conversion Completed Details -€300.05 EUR

Sep 24, 2014 Currency Conversion Completed Details $369.99 USD

Sep 24, 2014 Express Checkout Payment Sent Completed Details -$369.99 USD

Original Authorization:

Total Payment: -$369.99 USD

-$369.99 USD

 

280 το αγόρασα, 369.99 δολάρια πληρώθηκε ο κινέζος δλδ 291.5 ευρώ και τελικά μου αφαιρέθηκαν απο τη κάρτα 298.55 ευρώ?

Είναι λογικό αυτό? Να μην ανησυχώ? Είναι η πρώτη μου αγορά με αυτόν τον τρόπο.

 

 

Το paypal συνήθως κρατάει περιπου 10€ για την μετατροπή € σε $ και αντίστοιχα οπότε δεν υπάρχει λογος ν ανησυχεις.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα; Δεν έχω καθόλου κινέζικα ή δεν τα βρίσκω εγώ! :p

 

Αγγλικά και ελληνικά έχω και είναι μια χαρά. Ρυθμίσεις και μενού όλα ελληνικά.

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και ενάμισι χρόνο δεν είχε ποτέ κινέζικα. Βέβαια το μεταφρασμένο μενού είναι gtpk αλλά τη δουλειά του τι κάνει και με το παραπάνω.

 

Κινέζικα δεν έχει αλλά άν του κάνετε αναβάθμιση με το app center θα έχει.

 

δλδ, οταν ανοιγετε τον dialer κατω κατω εχει τις τρεις επιλογες, αριστερα = επαφες, στο κεντρο = πληκτρολογιο και δεξια = κατι Κινεζικα, αυτο δεν το εχετε εσεις? απο το playstore το κατεβασα....

Link to comment
Share on other sites

Μηνά το σκέφτομαι και γω αυτές τις μέρες να δώσω το mi3 και να πάρω το honor 6.

Το mi3 έχει ανεβάσει κατα πολύ τα stadard μου απλα επειδή έχω δυο νούμερα δεν την παλευω πλεον με δυο συσκευές και χω ψηθεί άγρια για το honor 6.Εκ πείρας σου λοιπον τι λες;

Να το πάρω;

 

Δεν ειχα κανενα παραπονο απο το xiaomi mi3 και οταν το εδωσα ειπα που θα ξαναβρω τετοια συσκευη. Ομως το honor 6 μου καλυψε την αμφιβολια αυτη. Και εγω εχω 2 νουμερα και η χρηση 2 κινητων ειχε καταντησει βαρετη. Εγω σου λεω να το κανεις το βημα γιατι οντως το κινητο αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δοκίμασε να το διαγραψεις και πάλι εγκατάσταση.

Το εκανα, αλλα και παλι σε καποια (αρκετα) υπομενου βγαζει κινεζικα... μιλαμε για αυτην την εφαρμογη...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartdialer

δεν πιστευω να λετε για αλλη? (αν ναι δωστε καποιο λινκ)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ dimathess για την βοήθεια σου.

Έχω και μια άλλη απορία που είναι εκτός θέματος αλλά δε ξέρω που να τη συζητήσω.

Το τηλέφωνο το αγόρασα 280.38 ευρώ και στο PayPal γίνεται αυτός ο χαμός από εδώ κάτω

 

280 το αγόρασα, 369.99 δολάρια πληρώθηκε ο κινέζος δλδ 291.5 ευρώ και τελικά μου αφαιρέθηκαν απο τη κάρτα 298.55 ευρώ?

Είναι λογικό αυτό? Να μην ανησυχώ? Είναι η πρώτη μου αγορά με αυτόν τον τρόπο.

 

Καλημέρα, η αλήθεια είναι πως ακριβώς έτσι την πάτησα και εγώ, μέχρι που διάβασα ένα μύνημα παραπάνω που έλεγε πως για αγορές σε σημαντικά ποσά, όπως για κινητό, και εφόσον το κατάστημα που αγοράζουμε έχει τις τιμές σε δολλάρια, θα πρέπει στον λογαριασμό μας στο Paypal, στις ρυθμίσεις, να αλλάξουμε το νόμισμα μας σε δολλάρια επίσης...αν κατάλαβα σωστά, με αυτόν τον τρόπο δεν επιτρέπεις στο Paypal να μετατρέψει τα δολλάρια σε Ευρο, αλλά την Τράπεζα σου που έχεις συνδεδεμένο τον λογαριασμό ή την κάρτα σου...αν το κάναμε αυτό θα ήταν κάπως φθηνότερο...βέβαια παίζει και ρόλο το ότι η ισοτιμία δολλαρίου ευρώ έχεις μεγάλες διακυμάνσεις ακόμη και σε 1-2 μέρες...πάντως το Paypal δεν νομίζω να κρατάει 10 ευρώ σε κάθε συναλλαγή, μου φαίνονται πολλά...απλά την πάτησες λίγο όπως πολλοί άλλοι, μεταξύ αυτών και εγώ που το πλήρωσα 300 ευρώ απο 287 που θεωρητικά έγραφε στο κατάστημα!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας lag στον stock dialer του emui 3 608 ?Εγω έχω μεγάλο lag .Τις επαφές τις αντιγράφετε στο τηλέφωνο ?
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε την β609 αλλά δε ξέρω τι άλλες διάφορες έχει πέρα από βελτιωμένη μετάφραση και την επιλογή να φαίνονται τα ονόματα παροχου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα κανενα παραπονο απο το xiaomi mi3 και οταν το εδωσα ειπα που θα ξαναβρω τετοια συσκευη. Ομως το honor 6 μου καλυψε την αμφιβολια αυτη. Και εγω εχω 2 νουμερα και η χρηση 2 κινητων ειχε καταντησει βαρετη. Εγω σου λεω να το κανεις το βημα γιατι οντως το κινητο αξιζει!

 

 

 

Φιλέ Μηνά ο λογος σου με χόρτασε και σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.

Επόμενη κινηση μου να ενημερωσω τους μνηστήρες του mi3 μου για να παραγγειλω και γω με τη σειρα μου το νεο κιν.:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ Μηνά ο λογος σου με χόρτασε και σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.

Επόμενη κινηση μου να ενημερωσω τους μνηστήρες του mi3 μου για να παραγγειλω και γω με τη σειρα μου το νεο κιν.:D

 

Να σημειώσω εδώ ότι το Honor 6 όχι μόνο είναι dual-sim αλλά και dual-sim active. Για πολλούς (και για μένα) αυτό είναι πολύ σημαντικό γιατί η μία σύνδεση μου είναι εταιρική και δε θέλω να χάνω κλήσεις όταν φλυαρώ στην δεύτερη προσωπική μου σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα honor! Άλλος ένας πρόκειται να προστεθεί στην παρέα σας.....

Σήμερα έγινε η παραγγελία από Το2C και των 32 GB! Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας!

Ελπίζω και σε βοήθεια για root, ακουστικά, case κ.λ.π.!

Link to comment
Share on other sites

B609 settings > display >display carriers name. Επιτέλους τους πήρε καμιά 10ρια εκδόσεις αλλά έκανε το λογικό. Να μπορείς να επιλέξεις άμα θέλεις να βλέπεις το όνομα του παροχου στην statusbar. Λυπάμαι αυτούς που έχουν Vodafone!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα, αλλα και παλι σε καποια (αρκετα) υπομενου βγαζει κινεζικα... μιλαμε για αυτην την εφαρμογη...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartdialer

δεν πιστευω να λετε για αλλη? (αν ναι δωστε καποιο λινκ)

 

Μιλάμε για το πληκτρολόγιο όχι για τον dialer.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

B609 settings > display >display carriers name. Επιτέλους τους πήρε καμιά 10ρια εκδόσεις αλλά έκανε το λογικό. Να μπορείς να επιλέξεις άμα θέλεις να βλέπεις το όνομα του παροχου στην statusbar. Λυπάμαι αυτούς που έχουν Vodafone!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μιλάμε για το πληκτρολόγιο όχι για τον dialer.

φτουου ακόμα στο 3c δεν έχουν βάλει την επιλογή αυτή γμτ! πολύ χρήσιμη!

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα, αλλα και παλι σε καποια (αρκετα) υπομενου βγαζει κινεζικα... μιλαμε για αυτην την εφαρμογη...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartdialer

δεν πιστευω να λετε για αλλη? (αν ναι δωστε καποιο λινκ)

 

Για τα κινέζικα στο Dialer μπορείς να δοκιμάσεις αυτό αν είσαι root:

επεξεργάσου το local.prop που βρίσκεται στο /data/cust/prop και άλλαξε σε

ro.product.locale.language=gr

ro.product.locale.region=GR

Μπορείς να αντικαταστησεις το GR με EN αν θες αγγλικά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

B609 settings > display >display carriers name. Επιτέλους τους πήρε καμιά 10ρια εκδόσεις αλλά έκανε το λογικό. Να μπορείς να επιλέξεις άμα θέλεις να βλέπεις το όνομα του παροχου στην statusbar. Λυπάμαι αυτούς που έχουν Vodafone!

Γιατί; έχω βονταφον..

Link to comment
Share on other sites

Είναι γιατί το vodafonegr πιάνει την μισή statusbar. Τουλάχιστον τώρα υπάρχει επιλογή να μην εμφανίζεται.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολυ χοντρη η αρμορ φρειμ; μπορεις να παραθεσεις καμια φωτο;

Αν και λίγο αργοπορημένα.

2014-09-29%2011.48.21.jpg

2014-09-29%2011.48.45.jpg

2014-09-29%2011.48.56.jpg

2014-09-29%2011.49.07.jpg

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

 

Μιλάμε για το πληκτρολόγιο όχι για τον dialer.

 

Ετσι ειναι, αν κανεις ποστ μεσανυχτα βλεπεις ... φαντασματα :ninja:

 

Για τα κινέζικα στο Dialer μπορείς να δοκιμάσεις αυτό αν είσαι root:

επεξεργάσου το local.prop που βρίσκεται στο /data/cust/prop και άλλαξε σε

 

Μπορείς να αντικαταστησεις το GR με EN αν θες αγγλικά.

Δεν ειμαι ρουτ, οποτε το αφηνω ετσι... δεν ενοχλει και πολυ προς το παρον... να σαι καλα παντως θα το εχω στα υπ' οψιν οταν και αν το ρουταρω

Link to comment
Share on other sites

Είναι γιατί το vodafonegr πιάνει την μισή statusbar. Τουλάχιστον τώρα υπάρχει επιλογή να μην εμφανίζεται.

Είπα κι εγώ τι άλλη αναποδια..

Το κοσμο πιάνει πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω εδώ ότι το Honor 6 όχι μόνο είναι dual-sim αλλά και dual-sim active. Για πολλούς (και για μένα) αυτό είναι πολύ σημαντικό γιατί η μία σύνδεση μου είναι εταιρική και δε θέλω να χάνω κλήσεις όταν φλυαρώ στην δεύτερη προσωπική μου σύνδεση.

 

Καλημέρα.το dual active που ανέφερες μου κέντρισε το ενδιαφέρον γιατί το θεωρώ πολύ σημαντικό.

Το καταφέρνει αυτό η συσκευή με εκτροπή κλήσης(όπως στο s4 mini duos που έχω) ή έχει δύο κεραίες;

Διαφώτισέ με!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.το dual active που ανέφερες μου κέντρισε το ενδιαφέρον γιατί το θεωρώ πολύ σημαντικό.

Το καταφέρνει αυτό η συσκευή με εκτροπή κλήσης(όπως στο s4 mini duos που έχω) ή έχει δύο κεραίες;

Διαφώτισέ με!

 

Δε χρειάζεται εκτροπή κλήσης. Είναι και οι δύο γραμμές πάντα ενεργές. Όταν μιλάς στη μία SIM, μπορείς να δεχτείς εισερχόμενη κλήση από την άλλη SIM. Τότε μπορείς να βάλεις σε αναμονή την κλήση που είναι σε εξέλιξη και να απαντήσεις στη νέα. Λειτουργεί άψογα, μου έχει τύχει αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται εκτροπή κλήσης. Είναι και οι δύο γραμμές πάντα ενεργές. Όταν μιλάς στη μία SIM, μπορείς να δεχτείς εισερχόμενη κλήση από την άλλη SIM. Τότε μπορείς να βάλεις σε αναμονή την κλήση που είναι σε εξέλιξη και να απαντήσεις στη νέα. Λειτουργεί άψογα, μου έχει τύχει αρκετές φορές.

 

 

Μετα απο το απόλυτο review του Romanou ειναι η σημαντικότερη πληροφορία που κάλυψε και τον τελευταιο ενδοιασμό για την αντικατασταση του Mi3 μου με το honor 6 :blink:

Σας ευχαριστώ κύριοι :lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν να δίνονται κάποιες TouchPlus μεμβράνες

 

http://static.huafans.cn/data/attachment/forum/201409/29/124759t17199751fz39j3j.jpg

 

λογικά δεν θα αργήσουμε πολύ να τις δούμε στο εμπόριο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...