Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην emui 3.0 δεν πάμε με άλλο τρόπο? Μόνο έτσι με downgrade? Η θα γίνεται σε λίγες μέρες

 

Ενδεχομένως όταν κυκλοφορήσει όπως λένε στις 20/9 να γίνεται και αλλιώς

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαι μετα ? Ειμαι με 2.3

 

Είσαι έτοιμος. Η διαφορά δεν φαίνεται και πολύ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαι B117 και θέλω να πάω Β118 αλλά δεν μου το βγάζει στο ΟΤΑ.. Να κάνω unroot; Η δεν ευθύνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

εδω φιλε πως σου φαινονται

Αδερφέ ευχαριστώ πολύ που μπηκες στον κόπο! Τέλεια είναι μια χαρά φαίνονται. Τα μίκρυναν και το φόντο από γκρι το έκαναν μαύρο. Ήταν ο μόνος μου ενδιασμος για αγορά του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πατησε ο μικρος ανοιγμα με.... και εβαλε λαθος τροπο για να τρεξεις ενα app . Ξερει κανεις πως το αλλαζουμε?
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε!!!

 

Από που να ξεκινήσω... Πάρα πολύ ωραίο κινητό, φανταστική ταχύτητα, antutu 40797!

Θέλει λίγη συνήθεια το emui (μου κάνει εντύπωση ότι βλέπω όλες τις εφαρμογές στα home screens.

Δυσκολεύτηκα λίγο με τα gapps αλλά βρήκα την άκρη σε συνδιασμό του ποστ του Romanos και XDA. (δεν μου έβγαζε το εικονάκι με το ανθρωπάκι στο app centre της Hyuawi) οπότε εγκατέστησα manually το GoogleContactsSyncAdapter.apk και λύθηκε το θέμα sync με τις επαφές.

Συνεχίζεται εντατικά το σκάλισμα...

Μία ερώτηση: αν κατάλαβα σωστά το emui 3.0 είναι ακόμα σε beta αλλά βγαίνει official σε 4-5 μέρες. Όταν κάνεις upgrade σε emui 3.0 πρέπει να ξανακάνεις τα ίδια βήματα για τα gapps;;

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε!!!

 

Από που να ξεκινήσω... Πάρα πολύ ωραίο κινητό, φανταστική ταχύτητα, antutu 40797!

Θέλει λίγη συνήθεια το emui (μου κάνει εντύπωση ότι βλέπω όλες τις εφαρμογές στα home screens.

Δυσκολεύτηκα λίγο με τα gapps αλλά βρήκα την άκρη σε συνδιασμό του ποστ του Romanos και XDA. (δεν μου έβγαζε το εικονάκι με το ανθρωπάκι στο app centre της Hyuawi) οπότε εγκατέστησα manually το GoogleContactsSyncAdapter.apk και λύθηκε το θέμα sync με τις επαφές.

Συνεχίζεται εντατικά το σκάλισμα...

Μία ερώτηση: αν κατάλαβα σωστά το emui 3.0 είναι ακόμα σε beta αλλά βγαίνει official σε 4-5 μέρες. Όταν κάνεις upgrade σε emui 3.0 πρέπει να ξανακάνεις τα ίδια βήματα για τα gapps;;

 

Όχι δεν χάνονται τα δεδομένα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χάνονται τα δεδομένα.

 

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!

Διορθώνει κάτι σημαντικό το emui 3.0 (εκτός από τα hardware buttons εκτός οθόνης);

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!

Διορθώνει κάτι σημαντικό το emui 3.0 (εκτός από τα hardware buttons εκτός οθόνης);

 

Τα hardware buttons χρειάζονται ειδικό film. Αλλάζει το UI νομίζω βελτιώθηκε και η ποιότητα των φωτογραφιών.

Λογικά changelog θα δούμε τις επόμενες ημέρες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα hardware buttons χρειάζονται ειδικό film. Αλλάζει το UI νομίζω βελτιώθηκε και η ποιότητα των φωτογραφιών.

Λογικά changelog θα δούμε τις επόμενες ημέρες.

 

...και πάλι ευχαριστώ. Αν βελτιώθηκε η ποιότητα των φωτογραφιών είναι σημαντικό! Σε κάθε περίπτωση θα περιμένω λίγο την κανονική έκδοση. Εντωμεταξύ, συνεχίζω να διαβάζω τα σχόλιά σας με μεγάλο ενδιαφέρον και θα χαρώ αν μπορέσω να προσφέρω και εγώ στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να παρω με τιποτα unlocking code για root. Μου βγαζει οτι ειναι λαθος το product id. :mad:

 

edit: Το βρηκα.

Edited by Tyrell
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το εμυι3 κάνει drain;

 

Το μενού των ρυθμίσεων, πώς γίνεται μαύρο; αυτό το λευκό είναι πολύ ενοχλητικό

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα έχασα όλα τα δεδομένα μου, καθώς από την Β117 κατέληξα στην Β118 μέσω μπερδέματος (ξεκίνησα με local update, επανεκκίνησε με CWM και απέτυχε να αναβαθμίσει, επανεκκίνησε με stock recovery και πέρασε τα Β118 σαν να περνάει καινούρια ρομ) έπειτα κατέληξα στην 3.0.

 

Παρατηρήσεις. Πολύ πιο κομψό σύστημα. Συμμαζεύτηκε κάπως η γραμμή ειδοποιήσεων με μικρότερα εικονίδια (βέβαια η μη απόκρυψη παρόχου είναι ακόμα και εδώ ένα θέμα.

 

Μετά από 2-3 ώρες ψάξιμο παρατήρησα 2 ελλείψεις. Η σημαντικότερη ότι στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει διαχείριση launcher με αποτέλεσμα όποιον και να βάλετε πάντα ο κεντρικός κύκλος να σας στέλνει στον stock launcher. Συμβιβασμός δλδ με το περιβάλλον χωρίς ξεχωριστό μενού για τις εφαρμογές. Μια λιγότερο σημαντική έλλειψη αυτή της προγραμματισμένης ενεργοποίησης.

 

Σήμερα παρακολουθώ την κατανάλωση, μακάρι να μην υπάρχουν θέματα drain.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή stock launcher στην EMUI 3.0

 

Έστω ότι θέλετε να αλλάξετε τον default launcher, πηγαίνετε στο Μενού Ρυθμίσεις -> Διαχείριση Εφαρμογών--> Όλα, βρίσκεται τον Launcher της Huawei (Αρχ. Σελ. Huawei) πατάτε πάνω για να μπείτε στις επιλογές και κάνοντας scroll προς τα κάτω, βρίσκετε την επιλογή Εκκαθάριση προεπιλογών και πατάτε πάνω αν είναι γκριζαρισμένη τότε δεν είναι αυτή η Προεπιλεγμένη εφαρμογή.

 

Μετά πηγαίνετε στο Ρυθμίσεις --> Διαχείριση εφαρμογών ---> Όλα ---> Γρανάζι στο κάτω μέρος ---> Εκκίνηση

 

Από εκεί μπορείτε να επιλέξετε και των υπόλοιπων προεπιλογών.

Edited by navi55

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή stock launcher στην EMUI 3.0

 

Ρυθμισεις - Διαχείριση εφαρμογών - Ολα - Γρανάζι στο κάτω μέρος - Εκκίνηση

 

Από εκεί μπορείτε να επιλέξετε και των υπόλοιπων προεπιλογών.

 

:D

 

Σωστός! :thanks:

 

Για την κατανάλωση, ίσως είναι λίγο παραπάνω τσιμπημένη λόγω λευκού interface. Με 7 ώρες λειτουργίας, 3-4 τηλέφωνα, κανα 20λεπτο ανοιχτά 4g δεδομένα και 1 ώρα ενεργής οθόνης είμαι στο 82%. Στο ΕΜUI 2.3 με Β117 ίσως ήμουν κοντά στο 90%, αλλά ελπίζω με τις αναβαθμίσεις να βελτιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα τα θέματα drain τι ειναι ?????????????????????????:O

και κατι αλλο εμεισ που εχουμε την B118 εαν περιμενουμε δεν θα βγει μονη της η αναβαθμισει σε EMUI 3.00 ?

πρεπει να το κανουμε χειροκινητα ?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια αλλα τα θέματα drain τι ειναι ?????????????????????????:O

και κατι αλλο εμεισ που εχουμε την B118 εαν περιμενουμε δεν θα βγει μονη της η αναβαθμισει σε EMUI 3.00 ?

πρεπει να το κανουμε χειροκινητα ?

 

Λένε πως τρώει περισσότερη μπαταρία, προσωπικά δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο ακόμη.

Λογικά στις 20/9 θα βγει official η EMUI 3.0 από την ίδια τη Huawei οπότε υπομονή μέχρι τότε.

 

Το χρώμα του συρταριου ενημερώσεων πώς αλλάζει;

 

δεν νομίζω πως αλλάζει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα του συρταριου ενημερώσεων πώς αλλάζει;

Αν δεν αλλάζει με αλλαγή θέματος τότε αλλάζει μόνο με edit του SystemUI.apk

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι system app και θέλει root.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά από ποιότητα κατασκευής τι λέει ? γιατί το πλαίσιο γύρω από το κινητό φαίνεται πλαστικούρα. Αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά από ποιότητα κατασκευής τι λέει ? γιατί το πλαίσιο γύρω από το κινητό φαίνεται πλαστικούρα. Αξίζει?

 

Διάβασε το review μου, μπορείς να βρεις link στην πρώτη σελίδα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...