Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Εϊναι microsim, λειτουργούν ταυτόχρονα, αλλά δεν μπορείς να δεχτείς ταυτόχρονα κλήσεις. Ναι υπάρχουν ρυθμίσεις στο EMUI.

 

2. Το hotmid λέει ότι το έχει Ελλάδα. Δες μερικές σελίδες πίσω.

 

Τι εννοείς ταυτόχρονα κλήσεις?

 

πχ. Μιλάς στην 1η γραμμή και σε καλούν στη δεύτερη... τι γίνεται? Απορρίπτεται και εμφανίζεται σαν αναπάντητη? Του άλλου του φαίνεσαι χωρίς σήμα??? sorry αλλα δεν είχα ποτε dual sim και λίγο τα έχω μπλέξει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς ταυτόχρονα κλήσεις?

 

πχ. Μιλάς στην 1η γραμμή και σε καλούν στη δεύτερη... τι γίνεται? Απορρίπτεται και εμφανίζεται σαν αναπάντητη? Του άλλου του φαίνεσαι χωρίς σήμα??? sorry αλλα δεν είχα ποτε dual sim και λίγο τα έχω μπλέξει..

 

Αυτό δεν το ξέρω πάντα στο 1ο σλοτ έχω συμβόλαιο data και στο 2ο κλήσεις και sms

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ταυτόχρονα κλήσεις?

 

πχ. Μιλάς στην 1η γραμμή και σε καλούν στη δεύτερη... τι γίνεται? Απορρίπτεται και εμφανίζεται σαν αναπάντητη? Του άλλου του φαίνεσαι χωρίς σήμα??? sorry αλλα δεν είχα ποτε dual sim και λίγο τα έχω μπλέξει..

ακριβώς.είναι dual SIM STANDBY κινητό όχι dual SIM ACTIVE.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...χθές βράδυ το παράγγειλα και εγω απο το Minideal.net...και 2 θήκες απο Ebay...μόλις φτάσει θα γράψω απόψεις, αν και είμαι πολύ πίσω στα νέα smartphones...

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω θέμα με την ένταση στα ακουστικά, παίζει αρκετά δυνατά. Τα ακουστικά είναι από galaxy s3
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω ότι στο laptop με τα Windows 8 θέλει να μου κάνει διαμόρφωση για να αναγνωρίσει την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.
Σε ενα Jiayu G3S που ειχα οταν το συνεδεα με Win7 καποιες φορες μου ζητουσε να κανει διαμορφωση της εσωτερικης μνημης και επι πλεον και επιδιορθωση καιι χωρις αυτα δεν προχωρουσε. Θυμαμαι οτι τα εκανα χωρις προβλημα..Δεν ειχα βεβαια εκει μεσα κατι να χαθει. Τωρα στο δικο σου, τι να πω, εσυ αποφασιζεις..

Τι εννοείς ταυτόχρονα κλήσεις?

πχ. Μιλάς στην 1η γραμμή και σε καλούν στη δεύτερη... τι γίνεται? Απορρίπτεται και εμφανίζεται σαν αναπάντητη? Του άλλου του φαίνεσαι χωρίς σήμα??? sorry αλλα δεν είχα ποτε dual sim και λίγο τα έχω μπλέξει..

Σε ενα δικαρτο με ΜΤΚ που ειχα, εδειχνε στον καλουντα σημα κατειλημμενου, σε μενα ακουγοταν καποιος τονος κλησης και οταν τελειωνα επαιρνα μηνυμα. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είναι το θέμα να χαθούν δικά μου δεδομένα αλλά μην γίνει καμιά πατάτα και χαθεί το σύστημα.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Λογικά η διαμόρφωση που σου ζητάει να κάνει άφορα τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο τα 11GB δηλαδή και όχι όλα τα partition. Δοκίμασε αρχικά να κανείς διαμόρφωση τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο μέσα από την συσκευή. Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοια επιλογή. Γενικά δεν βλέπω να μπορώ να μπορώ πειράξω τον εσωτερικό χώρο, τουλάχιστον μέσα από την συσκευή.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είναι το θέμα να χαθούν δικά μου δεδομένα αλλά μην γίνει καμιά πατάτα και χαθεί το σύστημα.

Ε, ναι, κατα βαθος αυτο εννοουμε και οι δυο (χωρις να το λεμε..). Παντως στο δικο μου που το εκανα (+την επιδιορθωση που ζητησε) δεν εγινε κατι κακο.

Για να σου πω την αληθεια, ακομα και εγω που το εκανα χωρις προβλημα, θα απεφευγα να το κανω σε ενα τετοιο ακριβο τηλεφωνο, εφ οσον ειναι δυνατον.:worry:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είναι το θέμα να χαθούν δικά μου δεδομένα αλλά μην γίνει καμιά πατάτα και χαθεί το σύστημα.

 

Με συγχωρείτε που παρεμβαίνω αλλά το "σύστημα" δεν μπορεί να χαθεί γιατί δεν έχεις πρόσβαση σε αυτό ΕΚΤΌΣ και αν είσαι root. Αλλά και πάλι το PC δεν βλέπει τον χώρο αυτό σε καμία περίπτωση. Μόνο προγράμματά που θέλουν root access και root explorers.

Συνεπώς άφοβα, η εσωτερική μνήμη έχει μόνο μη κρίσιμα και δικά σου δεδομένα.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Από χθες παλεύω να βάλω iGO και όλο μου λέει λείπει κάποιο αρχείο δεν είναι σωστή ανάλυση κ.λ.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Από χθες παλεύω να βάλω iGO και όλο μου λέει λείπει κάποιο αρχείο δεν είναι σωστή ανάλυση κ.λ.

 

To iGO έχει μείνει στην εποχή που είχαμε μέγιστες αναλύσεις 640x480 τι περίμενες; Βάλε SyGic 1000 φορές καλύτερο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αρκετό καιρό τώρα και θα σας γράψω τις απόψεις μου για αυτό το τηλέφωνο.

Σαν μέτρο σύγκρισης έχω το Htc sensation, htc one x και Galaxy s5 που ακόμα κατέχω.

Σε γενικές γραμμές είναι τέλειο... Από ταχύτητα είναι πιο γρήγορο από το galaxy s5 αλλά μιλάμε για κλάσμα δευτερολέπτου όταν ανοίγω εφαρμογές όπως facebook GTA san andreas κ.α Στο antutu χτυπάει 38κ και δεν είναι cheat αλλα πραγματικό σκόρ μιάς και το είδα και σε real life use.

Πολύ καλή οθόνη και με τρελαίνει και η επιλογή που έχει να την γυρνάς σε 720p από 1080p τα χρώματα πολύ καλά και απαλά.

Η μπαταρία... τι να πώ... 4 ώρες on screen time με antutu ,internet, κλήσεις και λίγο gaming. Και το καλύτερο? όταν το γυρνάς στις 720p όσο και να το παλέψεις δεν τελειώνει η μπαταρία σε μια μέρα με τίποτα μιλάμε για 6 ώρες on screen time όσοι φορτίζατε το τηλέφωνο σας κάθε μέρα ξεχάστε το, πλέον κάθε δεύτερη.

Το touch screen είναι βελούδο και έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση η καλύτερη που έχω νιώσει και ναι είναι καλύτερο από htc one x και galaxy s5, τώρα πρέπει να έχει κάποια ειδική επίστρωση που το κάνει αυτό, ελπίζω να μην γρατζουνιέται εύκολα (η επίστρωση εννοώ γιατί για το gorilla glass 3 δεν τίθεται θέμα).

Αυτό που με χαλάει είναι ότι είναι πιο συμπαγές και γερό από το galaxy s5 μου :confused: και κοστίζει τα μισά λεφτά, όταν πιέζω το s5 ακούγετε τρίξιμο το honor 6 δεν κουνιέται καν, τι να πείς...

Πολύ βολικό για την δουλειά μιας και έχει 2 sim και έχω και τις 2 μέσα προσωπική και δουλειάς και πολύ χώρο μιας και έχω βάλει 64gb sd card.

H Camera είναι απίστευτη σε καλό φωτισμό είναι στα επίπεδα galaxy s5 δεν περίμενα και κάτι λιγότερο από sony exmor imax 214, σε χαμηλό φωτισμό είναι καλές αλλά χάνει από το galaxy s5 και μόνο όταν κάνεις zoom του Huawei έχουν ποιο πολύ θόρυβο το βράδι, το φλάς είναι πιο δυνατό του honor 6 από to s5 και με εμφανή διαφορά, με το honor 6 βγάζεις φωτό το βράδι στα 5 μέτρα φωτίζει άνετε το s5 στα 4 χάνετε.

Στα μείον βάζω μόνο τα on screen buttons, έχει επιλογή και να τα κρύψεις και έτσι βλέπεις full screen μόνο που θα πρέπει να κάνεις swipe από κάτω από το μαύρο πλαίσιο προς την οθόνη για να ξανα εμφανιστούν, η έχει και την επιλογή για αιρούμενο κουμπί σε όποια γωνιά της οθόνης θες.

Μιλάμε ουσιαστικά για flag ship phone με τα μισά λεφτά από τον ανταγωνισμό και με 2 sim και sd τι άλλο να θέλει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σύγκριση με το Galaxy S5. Θα ήθελα να σε ρωτήσω άμα έχεις το ίδιο "πρόβλημα" που έχω εγώ με τα ακουστικά που ακούγονται πολύ χαμηλά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαζί με το δικό μου έφερα και για ξάδερφο και δεν το θέλει γιατί είχε το note 2 και η οθόνη του φαίνετε πολύ μικρή , μάλλον ήταν ενθουσιασμός για την απόδοση και το πήρε, το φέραμε από hotmid.com το μοντέλο HL 02 μαύρο σε τέλεια κατάσταση και δουλεμένο το πολύ 2 μέρες Τιμή 320 ευρώ με 2 screen protectors όσο κόστισε δηλαδή.

Δεκτή και η επιστροφή αν παρατηρήσετε το παραμικρό για να μην υπάρχουν υποψίες.

Email thunderc8@yahoo.com έχω και paypal σήμερα πληρώνεις Αύριο το έχεις χαχα.

Εννοείται με όλα τα αξεσουάρ και ένας χρόνος εγγύηση.

 

Σημερα εφτασε στα χερια μου, απο το συμφορουμιτη thunderc8, οπως ακριβως το περιγραφει!!!

Προς το παρον, φορτιζει, θα προσπαθησω να επανελθω. Πρωτη-πρωτη εντυπωση: παναλαφρο & πολυ μαζεμενο, σε διαστασεις.

Σ' ευχαριστω για ολα Βασιλη!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σύγκριση με το Galaxy S5. Θα ήθελα να σε ρωτήσω άμα έχεις το ίδιο "πρόβλημα" που έχω εγώ με τα ακουστικά που ακούγονται πολύ χαμηλά.

 

Romanos και εγώ που δοκίμασα με τις ψείρες μου (http://www.sony.gr/electronics/akoustika-pseires/xba-2ip) και τα headphones μου (http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/portable-audio/akoustika/142136-beats-on-solo-drenched-white?cmicc=skroutz) όλα καλά. Καθαρός και μεστός ήχος, μάλιστα κατεβάζω την εντάση και λιγάκι γιατί είναι αρκετά δυνατά για τα δικά μου επίπεδα. Τι να πω ίσως είναι και η ποιότητα της κάθε κατασκευάστριας ακουστικών.

 

Την ανάλυση της οθόνης που την αλλάζουμε?

 

Πάνε ρυθμίσεις, ενεργοποίησε το ROG technology, κάνε restart και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχετε να μου προτεινετε καποιο μαγαζι που να δινει κανενα δωρακι παραπανω ή εστω να εχει accesories για το honor 6 ωστε να μην αγοραζω απο αλλου το κινητο και απο αλλου τα υπολοιπα;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχετε να μου προτεινετε καποιο μαγαζι που να δινει κανενα δωρακι παραπανω ή εστω να εχει accesories για το honor 6 ωστε να μην αγοραζω απο αλλου το κινητο και απο αλλου τα υπολοιπα;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Κοίτα η συσκευασία έχει ήδη protectors για μπρος-πίσω από την ίδια την Huawei.

Τώρα για δωράκια τι να σου πω..Μιλάμε για φραγκοδίφραγκα. πχ από το oiostore μου έδωσε μία silicon case και έναν eu-adaptor περίπου δηλαδή αξία 5 δολλάρια..

Καλύτερα accessories πάρε μόνος σου και αυτά που θα σου αρέσουν για να έχεις εσύ την επιλογή και όχι ο πωλητής..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η συσκευασία έχει ήδη protectors για μπρος-πίσω από την ίδια την Huawei.

Τώρα για δωράκια τι να σου πω..Μιλάμε για φραγκοδίφραγκα. πχ από το oiostore μου έδωσε μία silicon case και έναν eu-adaptor περίπου δηλαδή αξία 5 δολλάρια..

Καλύτερα accessories πάρε μόνος σου και αυτά που θα σου αρέσουν για να έχεις εσύ την επιλογή και όχι ο πωλητής..

ξερεις καποιο μαγαζι που να εχει accessories για το κινητο; οχι τιποτα αλλο, να γλυτωσω τις διπλες παραγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασε στα χερια μου, απο το συμφορουμιτη thunderc8, οπως ακριβως το περιγραφει!!!

Προς το παρον, φορτιζει, θα προσπαθησω να επανελθω. Πρωτη-πρωτη εντυπωση: παναλαφρο & πολυ μαζεμενο, σε διαστασεις.

Σ' ευχαριστω για ολα Βασιλη!!!!;)

 

Κανένα πρόβλημα ☺ θα το λατρέψεις όπως εγώ.

Από hotmid τελείωσε το stock στην Ελλάδα εγώ το πήρα με ems είναι η τρίτη φορά που παίρνω με ems κάνει μια εβδομάδα και δεν έχει πάει τελωνείο γιατί έρχεται με ελτα.

Για τα ακουστικά που ξέχασα να αναφέρω ο ήχος είναι πολύ καλός με εμφανή διαφορά από το s5 πρέπει το dac που έχει πάνω να είναι καλύτερο από το ενσωματωμένο της qualcom του s5 και με δυνατό ήχο, το έχω δοκιμάσει με ψείρες Sony και με καλά headphones Sennheiser*HD 558 πολύ καλές ψιλές και μεσαίες αλλά στο μπάσο θα το ήθελα πιο δυνατό, μάλλον είναι τα ακουστικά αδύναμα σε αυτό το κομμάτι μιας και τα hd558 δεν φημίζονται για το μπάσο τους.

Υπόψιν πώς με ems έχω πάρει 3 φορές και δεν πήγε τελωνείο μην το δένεται κόμπο πώς και σε εσάς δεν θα πάει και μου ρίχνεται ευθύνη. ☺

Edited by thunderc8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...