Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο SP03 τι σημαινει?? Γιατι βρηκα αυτο και μπερδευτικα...

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76 εδω παιρνουμε την stable ή την dev.

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=99 εδω ομως?? Βλεπω οτι τα τελευταια ψηφια ειναι αυτο που εχω εγω στο κινητο μου.

 

Γνωριζει καποιος??

 

Προφανώς έχεις customized version ή λάθος περασμένη ROM.

H B307SP03 είναι για τα BRANDED L02.

Στο boot σου εμφανίζει ένα "Wo" πριν το "Honor"? Αν ναι έχεις BRANDED L02, αν όχι έχεις λάθος ROM.

Το πρώτο link έχει και την Dev και την Stable, ανάλογα το tab που θα διαλέξεις από πάνω, για τα UNBRANDED L02.

Το δεύτερο link αφορά την customized (BRANDED) version του L02.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς έχεις customized version ή λάθος περασμένη ROM.

H B307SP03 είναι για τα BRANDED L02.

Στο boot σου εμφανίζει ένα "Wo" πριν το "Honor"? Αν ναι έχεις BRANDED L02, αν όχι έχεις λάθος ROM.

Το πρώτο link έχει και την Dev και την Stable, ανάλογα το tab που θα διαλέξεις από πάνω, για τα UNBRANDED L02.

Το δεύτερο link αφορά την customized (BRANDED) version του L02.

 

NAI!!! Μου το βγαζει αυτο το "Wo". Μου εχει σπασει τα νευρα. Τι κανουμε??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

NAI!!! Μου το βγαζει αυτο το "Wo". Μου εχει σπασει τα νευρα. Τι κανουμε??? :rolleyes:

 

Μπορείς να περάσεις τις debranded ROM χωρίς προβλημα, με local update ή 3κουμπιά.

Για να αφαιρέσεις το "WO" πρέπει να κάνεις debrand το κινητό, υπάρχει ανάλογη επιλογή στο Multi-Tool.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Wind 4g υπάρχει περίπτωση να παίξει;;

 

Γελάω! Ας φτιάξει πρώτα το 3G της και μετά ας προσπαθήσει να αναπτύξει και 4G.

Για να σου απαντήσω, οι συχνότητες που «παίζει» η Wind είναι συμβατές μόνο με τα L01/L04.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ενδιαφερομαι να παρω αυτη την εκδοση που ειναι δικαρτο θα παειζει 4g το συγκεκριμενο η οχι το εχει καποιος να μου πει

?Huawei Honor 6 H60-L02 16G, Android 4.4, Octa Core 1.7GHz, Dual Sim Full Active, DSFA, 5.0 inch FHD, 4G LTE, 13.0MP, Smartphone, Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, Wifi, GPS, FM radio, Multi-touch

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ενδιαφερομαι να παρω αυτη την εκδοση που ειναι δικαρτο θα παειζει 4g το συγκεκριμενο η οχι το εχει καποιος να μου πει

?Huawei Honor 6 H60-L02

 

Ευχαριστω...

 

Αν το χρησιμοποιείς με Cosmote/Vodafone θα παίζει, ναι.

Αναλυτικότερα διάβασε εδώ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω από vickmall. Η έκδοση h60-l02 ειναι οκ για Ελλάδα έτσι? Είναι η πρώτη φορα που παραγγελνω απο σαιτ και το χω ενα αγχος. Θα πρέπει να πληρώσω τελωνείο? Υπάρχει κάποιος τρόπος η κάτι που πρέπει να τσεκάρω για να το αποφύγω? Επίσης τι μεταφορικη να διαλέξω? Αυτα τα λιγα, αν κατι δεν μπορεί να αναφερθεί στο σαιτ στειλτε μου pm πραγματικά θα με βοηθησετε πολυ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω από vickmall. Η έκδοση h60-l02 ειναι οκ για Ελλάδα έτσι? Είναι η πρώτη φορα που παραγγελνω απο σαιτ και το χω ενα αγχος. Θα πρέπει να πληρώσω τελωνείο? Υπάρχει κάποιος τρόπος η κάτι που πρέπει να τσεκάρω για να το αποφύγω? Επίσης τι μεταφορικη να διαλέξω? Αυτα τα λιγα, αν κατι δεν μπορεί να αναφερθεί στο σαιτ στειλτε μου pm πραγματικά θα με βοηθησετε πολυ

 

http://www.vickmall.com/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera.html

εδώ είσαι, διάλεξε χρώμα, δωρεάν μεταφορικά (SP)

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά το βασικό μου θεμα ειναι να μη κολλήσει η συσκευή σε κανα τελωνειο και τρεχω.. Ειχε κανενας τέτοιο πρόβλημα? Επίσης έχει σημασια ποια μεταφορικη θα επιλεξω (αν έχει επιλογή γτ δεν ξέρω) παιδιά σορρυ για το off topic αλλα δεν ξέρω που να απευθυνθώ. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με απλό ταχυδρομείο και υπομονή.Τωρα μετά την πρωτοχρονια τους θα γίνεται χαμός.

Προτίμησε το sg post. Κανένα πρόβλημα

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Αν το χρησιμοποιείς με Cosmote/Vodafone θα παίζει, ναι.

Αναλυτικότερα διάβασε εδώ.

 

εχω σκοπο να το χρησιμοποιω με καρτες wind .θα εχω καποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ποιον player να βαλω για βιντεο απο ιντερνετ και live streaming??αυτος που εχει, ενω παιζει ηχο, στην εικονα τα χαλαει...εαν υπαρχει καποιος codec, ακομα καλυτερα...επισης υπαρχει δυνατοτητα στο news feed στην τερμα αριστερα σελιδα του αρχικου μενου, εφοσον την ενεργοποιησουμε, να την αξιοποιησουμε βαζοντας ελληνικα αντι για κινεζικα?? Edited by gio1980
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

εχω σκοπο να το χρησιμοποιω με καρτες wind .θα εχω καποιο πρόβλημα?

 

Αν δεν σ' ενδιαφέρει το 4G, όχι, δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα antutu από το δικό μου..[ATTACH]57448[/ATTACH]
Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.

 

 

Συνδεω το κινητο και παω να κανω debrand με το multitools. Και μου βγαζει το εξης μηνυμα:

http://prntscr.com/6a88fi

 

Τι κανω?

 

Και αφου πατησω "don't install........" , προχωραω εδω-->http://prntscr.com/6a89g6 . Αλλα δεν συμβαινει απλα τιποτα!! Κανω κατι λαθος??

Edited by igoumenos7
Link to comment
Share on other sites

Πατα install στο πρώτο, μετα καθε φορα δεν θα χρειάζεται αυτή η ενέργεια

Έχεις ξεκλείδωτο τον bootloader?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Virus plus μια βοήθεια

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Αν πατησω την επιλογη 2 --> http://prntscr.com/6a90yc , μου βγαζει κατι παρα πολυ γρηγορα και δεν προλαβαινω να διαβασω τι λεει. Και κλεινει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πατα install στο πρώτο, μετα καθε φορα δεν θα χρειάζεται αυτή η ενέργεια

Έχεις ξεκλείδωτο τον bootloader?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Virus plus μια βοήθεια

 

Δεν εχω πειραξει τιποτα απολυτως στο κινητο! Ειπα να ξεκινησω απο καπου! :)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα οι adb drivers χρειάζεται οταν είσαι με cwm, άρα δεν σου χρειάζεται τελικά.

Ίσως και να θέλει ξεκλείδωτο bootloader για να δουλέψει. Περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως πρέπει να κάνεις root την συσκευή σου.

Άρα ξεκινάς βήμα-βήμα από εδώ (ξεκλείδωμα bootloader, εγκατάσταση CWM, root, debrand)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Περί debrand, για να φλασαρεις απλά το oeminfo θες μόνο unlocked bootloader.

Για να πάρεις backup του oeminfo όμως θέλει και root.

Η διαδικασία του debrand αφαιρεί απλά το "WO", οι debranded ROM περνούν κανονικά στα branded L02 χωρίς unlock bootloader κ.τ.λ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...