Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, είμαι υποψήφιος αγοραστής του κινητού...και θέλω να κάνω μία ερώτηση...απο πάχος πώς πάμε??? είναι παχύ πολύ ή κανονικό??? σε σχέση με το S4 για παράδειγμα???

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, είμαι υποψήφιος αγοραστής του κινητού...και θέλω να κάνω μία ερώτηση...απο πάχος πώς πάμε??? είναι παχύ πολύ ή κανονικό??? σε σχέση με το S4 για παράδειγμα???

 

S4 7.9 mm + την κάμερα πού εξέχει.

Η6 7.5 mm με την κάμερα "πρόσωπο" με την πλάτη.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

S4 7.9 mm + την κάμερα πού εξέχει.

Η6 7.5 mm με την κάμερα "πρόσωπο" με την πλάτη.

 

Οπότε μια χαρά...Σε ευχαριστώ φίλε μου...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κ εως τωρα κατενθουσιασμενος,

Μονο ενα προβλημα, θελω να κανω προσθηκη λογαριασμου gmail για συνχρονισμο επαφων κ δεν μπορω να βρω ακρη, παρακαλω βοηθεια.

Υ.Γ. δοκιμασα τις οδηγιες στην αρχη του νηματος αλλα με gmail τιποτα!!!!

 

Θες να μας πεις τι κάνεις? Και μάλλον πιο συγκεκριμένα τι κάνεις λάθος γιατί μόλις δοκίμασα και όλα παίζουν κομπλέ? Γίνεται ή εγκατάσταση σωστά? Σου βγάζει κάποιο σφάλμα?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mx player, πολύ καλός

καλημερα σε ολους.

επειδη ψαχνωντας στο google play βρηκα 2-3 εκδοσεις του mx player μπορει καποιος να στειλει ενα link για να βρω τον καταλληλο;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ακολουθώ τις οδηγίες ακριβώς κάνει συγχρονισμό mail, δεδομένα εφαρμογών και στοιχείων ατόμων αλλά όχι επαφών, δεν έχει τέτοια επιλογή.

όπως ήρθε φοράει την Β119P01

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θες να μας πεις τι κάνεις? Και μάλλον πιο συγκεκριμένα τι κάνεις λάθος γιατί μόλις δοκίμασα και όλα παίζουν κομπλέ? Γίνεται ή εγκατάσταση σωστά? Σου βγάζει κάποιο σφάλμα?

ακολουθώ τις οδηγίες ακριβώς κάνει συγχρονισμό mail, δεδομένα εφαρμογών και στοιχείων ατόμων αλλά όχι επαφών, δεν έχει τέτοια επιλογή.

όπως ήρθε φοράει την Β119P01

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

ακολουθώ τις οδηγίες ακριβώς κάνει συγχρονισμό mail, δεδομένα εφαρμογών και στοιχείων ατόμων αλλά όχι επαφών, δεν έχει τέτοια επιλογή.

όπως ήρθε φοράει την Β119P01

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!!

Την εφαρμογη με το μπλε ανθρωπακι απο το app center της huawei την κατεβασες οπως λέει http:// http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5575863 εδω

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η καινούργια developer 4.12.16. από το official site.

 

Εμάς τους stable τύπους μας ξέχασαν.:p

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα κινεζικά στο Dialer ,παρατηρώ ότι κάποιες φορές μου τα βγάζει και κάποιες όχι,ακόμη και από τον ίδιο αριθμό.Συγκεκριμένα μου έστειλε μήνυμα η γυναίκα μου, όπου εμφανίστηκαν τα κινεζικά ενώ στην πλειοψηφία των περιπτώσεων που μου στέλνει δεν εμφανίζονται.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΙΡΟΡ καποιος;

 

https://yadi.sk/d/u9QhrDEBdQbQw

 

Την ανεβάζω mediafire και mega αλλά δεν έχει τελειώσει το uploading ακόμα.

 

Update: Ξεχάσαν το NFC στη RΟΜ του L02 :lol:

[ATTACH]54119[/ATTACH] [ATTACH]54120[/ATTACH]

Update2: Μπαίνουν custom εικόνες στο lock screen πλέων.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρότης 0....

Ρε μην έχει κάνα τσιπάκι nfc ξεχασμένο;

:-D

 

Μπα... δεν ενεργοποιείται το NFC, απλά βλέπεις το κουμπί και το NFC menu αν κρατήσεις πατημένο το toggle.

Παρεμπιπτόντως έχασα root με local update, το Multi-Tool αναβαθμίστηκε για την 4.12.16 για το L02 και σε λίγο θα αναβαθμίσω και για το L12.

Είχα επίσης κάποια force close στο google search μετά την αναβάθμιση κι έπρεπε να το κάνω uninstall και πάλι install από Play Store.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κάνω Ota update απο B119SP01 σε B119SP05 και μου βγαζει στο μύνημα στο stock recovery ¨software install failed! get online help from : http://www.emui.com/emotiondownload.php?mod=restore¨

έχω κατεβάσει κανονικά το update , το δοκίμασα και με ροοτ κ χωρίς και δεν γίνεται τίποτα

γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει???

επίσης μπορώ να του περάσω απευθείας πιο πρόσφατη ρομ πχ Β611 και με πιο τρόπο

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω τον ήχο από την κάμερα όταν τραβάω φωτογραφία?

Ακόμα και στο αθόρυβο κάνει ήχο. Είναι εκνευριστικό.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω τον ήχο από την κάμερα όταν τραβάω φωτογραφία?

Ακόμα και στο αθόρυβο κάνει ήχο. Είναι εκνευριστικό.

 

Ευχαριστώ!

 

Επιλογή σιγαση.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Αλλά είμαι με 4.4.2 και ΕΜUI 2.3 με την μονοκαρτη έκδοση του κινητού, δεν υπάρχει αυτή η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Αλλά είμαι με 4.4.2 και ΕΜUI 2.3 με την μονοκαρτη έκδοση του κινητού, δεν υπάρχει αυτή η επιλογή

 

Αν είσαι root σβήσε το camera_click.ogg απο /system/media/audio/ui

Αλλιώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος παρά μόνο να βάλεις σε σιγαση το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθω να κάνω Ota update απο B119SP01 σε B119SP05 και μου βγαζει στο μύνημα στο stock recovery ¨software install failed! get online help from : http://www.emui.com/emotiondownload.php?mod=restore¨

έχω κατεβάσει κανονικά το update , το δοκίμασα και με ροοτ κ χωρίς και δεν γίνεται τίποτα

γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει???

επίσης μπορώ να του περάσω απευθείας πιο πρόσφατη ρομ πχ Β611 και με πιο τρόπο

ευχαριστώ πολύ

 

Δες στο πρώτο ποστ εξηγώ τι κόβει τα ΟΤΑ στον οδηγό για root.

Επίσης local.prop και build.prop πρέπει να είναι stock.

Μπορείς να πας απευθείας στις Developer 4.x.x ROM που δεν έχουν checker για τα local.prop και build.prop.

Τις full ROM (~1GB) μπορείς να τις περάσεις απευθείας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσχετο αλλά δείτε αυτό.

Ο διαγωνισμός λήγει 30 Απριλίου, δηλαδή πρώτο τετράμηνο του 2015, τυχαίο?

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις-μηνύματα από διάφορα προγράμματα π.χ. 3g watchdog, birthdays, εορτολόγιο κλπ. στο επάνω μέρος της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα δείγμα από το πρόβλημα της οθόνης μου

https://drive.google.com/folderview?id=0B2cHehJaEkGcSk1RVjR1NG9tS0E&usp=sharing

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως λειτουργεί το WIFI direct ή αλλιώς σημείο πρόσβασης WLAN; Μπορώ να συνδεθώ με άλλα κινητά έτσι; Να μεταφέρω αρχεία ή να διαμοιραστώ τη σύνδεση ίντερνετ; Το δοκίμασα και με άλλο H6 και δεν πέτυχα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Για να στειλεις αρχεια ειναι ουσιαστικά σαν το Bluetooth...κάνεις ζεύξη και μετά στέλνεις αρκει να έχει και ο άλλος...το χρησιμοποιω οταν θελω να στειλω κατι με es και δεν.ειμαι συνδεδεμένος σε κάποιο δίκτυο..δημιουργει ενα δικτυο και μοιραζομαι με τον αλλον αρχεια
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή συνομιλία με την Katherine Wang απο το Minideal.net, σχετικά με το πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας του κινητού μου, μου έγραψε ότι ήδη έχει λάβει 3-4 τηλέφωνα με το ίδιο πρόβλημα (δεν είπε αν ήταν απο Ελλάδα ή όχι), και ότι άλλαξαν τις μπαταρίες και ότι πάλι κάποια εξακολουθούσαν να έχουν το ίδιο θέμα, λεγοντας ότι "I think they changed the battery only, But I think it's msinboard's problem, So we need to resend to them for checking"...

Μου ζήτησε να το στείλω πίσω, χωρίς να το πειράξω καθόλου και ότι θα το στείλουν στο επίσημο service της Huawei...επίσης ότι η after sales πολιτική τους είναι ίδια με Samsung - Apple, πρώτα το στέλνουν για επιδιόρθωση και μετά αλλαγή αν δεν γίνεται...επίσης οι 12 μήνες εγγύησης ισχύουν απο το Minideal.net!!!

 

Για να μην γράφω ξανά το πρόβλημα που είχα με το τηλέφωνο, παρακάτω είναι το link και το νήμα όπου δίνω λεπτομέρειες του προβλήματος...post 3556, 3632

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394520&page=238

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819733#post5819733

 

Υ.Γ. το τηλέφωνο το έχω απο 15 Σεπτέβρη και τα προβλήματα άρχισαν μετά απο 3,5 μήνες κανονικης χρήσης....Θα σας κρατάω ενήμερους για την πορεία του θέματος γιατί μάλλον μας αφορά όλους (ελπίζω πως όχι δλδ :-))

 

Και σε εμένα εμφανίστηκε πρόβλημα με τη μπαταρία. Την πρώτη φορά που συνέβη, το άφησα ένα ολόκληρο βράδυ με 49% και το πρωί που ξύπνησα ήταν κλειστό. Δεν άνοιγε και έπρεπε να το φορτίσω.

Χθες πάλι το άφησα με 45% περίπου, ξύπνησα σήμερα και πάλι το βρήκα κλειστό. Απλά αυτή τη φορά μάλλον δεν ήμουν τυχερός και δεν ανοίγει με τίποτα. Το έχω περίπου ένα τέταρτο στο φορτιστή αλλά δε δείχνει καν να ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

HiSuite 2.3.35 (Mega mirror) Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...