Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημο changelog από μετάφραση για την 302.

 

 

1. function to optimize system power consumption

2 system stability

3 increase H60-L02 / L12 models in the 4G switch two, fixes

----

1.Screen low probability can not wake up

2 low probability of return to the desktop virtual keys can not be displayed 3

3 Mobile News MMS font is truncated 4 glove mode no response

 

Επίσης δεν το λέει μιας και είναι πολύ μικρή λεπτομέρεια αλλά το εικονίδιο από στρογγυλεμένες γωνίες πήγε σε 90 μοιρών λολ!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να εχει και το smart film και tempered glass ταυτοχρονα ?

 

Δεν νομίζω, αν και δεν υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που να έχει παραγγείλει. :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει και τα δύο, και πράγματι δεν ξέρω τι κάνω ...καμιά βοήθεια???

Εννοείται ότι ακόμη δεν τα έχω παραλάβει!! Καμιά καλή συμβουλή από κανένα ξένο blog??

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι χαιρετώ!

 

Μου ήρθε ειδοποίηση οπότε αύριο θα το έχω στα χέρια μου. Επειδή 99% θα έρθει με 2.3 θα ήθελα κάποιος να μου πει την πιο stable και λιγότερη ενεργοβόρα Rom σε 2.3 EMUI. Θέλω να μη περάσω ακόμα σε beta στην 3.0 και να περιμένω μέχρι την official.

 

Έχουμε κάποια ενημέρωση αν έχει ασχοληθεί κάποιος να βγάλει κάτι σε Cyanogenmod για το Honor;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η πίσω όψη είναι γυάλινη τύπου iPhone 4 ? Δεν μπορώ να σιγουρευτώ απ τα hands on :)

 

αληθεια οι κατοχοι μπορουν να μας απαντησουν?γιατι νομιζω οτι διαβαζω για γυαλινη πλατη εκτος αν κανω τοσο λαθος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι χαιρετώ!

 

Μου ήρθε ειδοποίηση οπότε αύριο θα το έχω στα χέρια μου. Επειδή 99% θα έρθει με 2.3 θα ήθελα κάποιος να μου πει την πιο stable και λιγότερη ενεργοβόρα Rom σε 2.3 EMUI. Θέλω να μη περάσω ακόμα σε beta στην 3.0 και να περιμένω μέχρι την official.

 

Έχουμε κάποια ενημέρωση αν έχει ασχοληθεί κάποιος να βγάλει κάτι σε Cyanogenmod για το Honor;

 

Η ποιο σταθερη ειναι η τελευταια απο update η οποια εχει διορθωσει και καποια προβληματακια.. Οι 3.0 ειναι μπετα λογικα μεχρι τελος του μηνα. Τωρα το οτι ακομα δεν το έπιασες και θελεις να του ριξεις custome πασπαρτου rom με ενα τσουβαλι ζουζουνια και να ψαχνεις να ανακαλυψεις τον τροχο απο την πρωτη μερα πραγματικα δεν το καταλαβαίνω ( με το συμπάθιο :P) . Η huawei σε συσκευες αυτου του range οπως η δικη μας παρεχει τρομερο support και updates τουλαχιστον 1/μηνα. Καλη η cyano αλλα οταν ληξη η υποστηρηξη η official ( κατ εμε παντα)

Link to comment
Share on other sites

αληθεια οι κατοχοι μπορουν να μας απαντησουν?γιατι νομιζω οτι διαβαζω για γυαλινη πλατη εκτος αν κανω τοσο λαθος :wacko:

 

Η πίσω πλάτη μοιάζει με γυαλί φτωχής ποιότητας ενδεχομένως να είναι και πολύ καλό πλαστικό που δυστυχώς από ότι μαθαίνουμε είναι ευπαθές στις γρατσουνιές. Όσον αφορά το μπροστά μέρος το έχω από τότε που το αγόρασα χωρίς καμία προστασία μέσα σε τσαντάκι με κλειδιά, ακουστικά, κέρματα και άλλα μπιχλιμπίδια και δεν έχει το παραμικρό σημάδι.

 

Η ποιο σταθερη ειναι η τελευταια απο update η οποια εχει διορθωσει και καποια προβληματακια.. Οι 3.0 ειναι μπετα λογικα μεχρι τελος του μηνα. Τωρα το οτι ακομα δεν το έπιασες και θελεις να του ριξεις custome πασπαρτου rom με ενα τσουβαλι ζουζουνια και να ψαχνεις να ανακαλυψεις τον τροχο απο την πρωτη μερα πραγματικα δεν το καταλαβαίνω ( με το συμπάθιο :P) . Η huawei σε συσκευες αυτου του range οπως η δικη μας παρεχει τρομερο support και updates τουλαχιστον 1/μηνα. Καλη η cyano αλλα οταν ληξη η υποστηρηξη η official ( κατ εμε παντα)

 

Η Huawei και στο Honor 6 και στο 3C και στα μοντέλα που βγήκαν τώρα πρόσφατα κάτω από το brand Honor χαίρουν μεγάλης υποστήριξης, με συνεχείς αναβαθμίσεις στην stable έκδοσης, όπως προαναφέρθηκε από τον chkritop, τουλάχιστον 1 φορά το μήνα, ενώ η Developers τουλάχιστον 2 φορές τον μήνα αν όχι παραπάνω. Πιστεύω η Hauwei τώρα που έχει πάρει τα πάνω της στις πωλήσεις θα στηρίξει τις συσκευές της. Ενδεχομένως να μην δώσει L (αν και το κόβω πολύ χλομό) αλλά τα updates στην υπάρχουσες εκδόσεις δύσκολα να τις κόψει.

 

Τέλος να ευχαριστήσω τον χρήστη που έκανε σχόλιο υπέρ μου στο Techblog. :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα, δεν μπορουσα να περιμενω να δω σε τι τιμη θα ερθει απο hihonor.com και εκανα παραγγελια απο vickmall χθες. Ελπιζω να πανε ολα καλα
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τα hardware buttons χρειάζονται ειδικό film. Αλλάζει το UI νομίζω βελτιώθηκε και η ποιότητα των φωτογραφιών.

Λογικά changelog θα δούμε τις επόμενες ημέρες.

 

δηλαδή, αν αγοράσω τη συσκευή αρχές Νοεμβρίου, λογικά θα έρθει με emui v3.0, σ' αυτή την περίπτωση δεν θα χρειάζεται το smart film? Θα έχει διορθωθεί από τη Huawei?

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή, αν αγοράσω τη συσκευή αρχές Νοεμβρίου, λογικά θα έρθει με emui v3.0, σ' αυτή την περίπτωση δεν θα χρειάζεται το smart film? Θα έχει διορθωθεί από τη Huawei?

 

Κάτι κατάλαβες λάθος, ξαναδιάβασε.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, αν και δεν υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που να έχει παραγγείλει. :happy:

 

Για να δουμε. Ηδη πηρα tracking number απο to2c. Θα την δουμε συντομα.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς προστατευτικο φιλμ πίσω στην πλάτη, κι αν ναι από που το βρίσκω;; Ευχαριστώ.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς προστατευτικο φιλμ πίσω στην πλάτη, κι αν ναι από που το βρίσκω;; Ευχαριστώ.

 

Έχει 2 στην συσκευασία, άμα θες περισσότερα στο ebay ή στο aliexpress.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 στην συσκευασία, άμα θες περισσότερα στο ebay ή στο aliexpress.

Ευχαριστώ.

Και κάτι άλλο, έχουμε βρει κάποιο καλό tampered glass για το κινητάκι;;;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Και κάτι άλλο, έχουμε βρει κάποιο καλό tampered glass για το κινητάκι;;;

 

ρίξε μια ματια

Εδω

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

1) υπαρχει δυνατοτητα να περαστει στο honor6 cyanogenmod και αν ναι δεν θα ηταν καλυτερο απο τις κανονικες rom?

 

2) διαβασα οτι η καμερα ειναι ιδια με του oneplus αλλα σε συγκρισεις που εχω δει σε φωτογραφιες ειναι κατωτερες η περιπου ιδιες με αυτες των κινητων νοκια που εχουν 8αρα καμερα, ειδικα οταν κανεις λιγο ζουμ σε μια φωτογραφια φαινεται ο θορυβος.

αλλοι που το εχουν εγραψαν οτι ειναι καλυτερη καμερα και απο το s5. τι ισχυει τελικα..?

 

κατα τα αλλα το κινητο φαινεται πολυ καλο κ στο τελειο μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

1) υπαρχει δυνατοτητα να περαστει στο honor6 cyanogenmod και αν ναι δεν θα ηταν καλυτερο απο τις κανονικες rom?

 

2) διαβασα οτι η καμερα ειναι ιδια με του oneplus αλλα σε συγκρισεις που εχω δει σε φωτογραφιες ειναι κατωτερες η περιπου ιδιες με αυτες των κινητων νοκια που εχουν 8αρα καμερα, ειδικα οταν κανεις λιγο ζουμ σε μια φωτογραφια φαινεται ο θορυβος.

αλλοι που το εχουν εγραψαν οτι ειναι καλυτερη καμερα και απο το s5. τι ισχυει τελικα..?

 

κατα τα αλλα το κινητο φαινεται πολυ καλο κ στο τελειο μεγεθος.

 

1) όχι και όχι

2) Φαίνεται πως η Huawei στο Software της κάμερας έχει κάνει τα χείριστα και είναι ένα μεγάλο μείον για την κατά τα άλλα καλή κάμερα του, από άποψη hw.

 

Δείτε στο λινκ για σημερινές φώτο.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0ByMzv4Lip3i-UDJRakxyajFpSzA&usp=sharing

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις έπιασα στα χέρια μου το κινητό. Εντυπώσεις θα γράψω σε λίγες μέρες. Πρώτα ας περάσουμε Rom.

 

Μου ήρθε με την B118SP02 (EMUI 2.3) με πολλές κινέζικες εφαρμογές αλλά και στα πληκτρολόγια κτλ. Έχω κατεβάσει την Β608 της EMUI 3.0.

 

Μπορεί κάποιος να μου υπενθιμήσει την διαδικασία από 2.3 σε 3.0 και στις συγκεκριμένη έκδοση; Αν θυμάμαι καλά περνώντας αυτή μετά πάω στην νεότερη με OTA. Έχω κατεβάσει ήδη το Hisuite στο PC. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω κάνει και εγώ την παραγγελία μου και περιμένω ανυπόμονα!:p Δίαβασα σχεδόν όλες τις σελίδες για να είμαι διαβασμένος και έτοιμος όταν το πάρω στα χέρια μου και θέλω να πώ δυο πραγματάκια!Διάβασα οτι πολλοί έχουν άγχος για την αγορά τους απο Κίνα και περισσότερο για το after sales service!Απο προσωπική εμπειρία λοιπόν μπορώ να πω οτι οι τύποι είναι 100 φορές πιο επαγγελματίες απτα αντίστοιχα δικά μας καταστήματα!Να εξηγήσω....έχω αγοράσει απο vickmall, minideal, antelife, pandawill, to2c, geekbuying, coolicool, chinavasion και ίσως ξεχνάω καποιο!Απο όλα αυτά τα καταστήματα έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος (ειδικά απο minideal, to2c, pandawill πανω απο 10 αγορές στο καθένα) και σε 3 απο αυτά είχα και εμπειρία απο after sale service!Ενδιαφέρθηκαν πραγματικά για το πρόβλημα και έδωσαν λύση είτε με επισκευή είτε με αντικατάσταση με νέο προιόν!Στο to2c ειδικά έστειλα κινητό που σταμάτησε να ανοίγει ξαφνικά μετα απο 10 μέρες που του είχα αλλαξει οθόνη μόνος μου επειδή είχε σπάσει!Και παρόλα αυτά και ενώ τους το ξεκαθάρισα στο mail οτι έχω αλλάξει οθόνη και το κινητό ανοίχτηκε το δεχτήκαν το επισκευάσαν και μου το στείλαν πίσω έτοιμο!Το κόστος και στις 3 περιπτώσεις.....9,20Ε για να στείλω το δέμα με ΕΛΤΑ!Το μείων φυσικά είναι ο χρόνος για το πήγαινε έλα!Αλλά εδώ στα δικά μας μαγαζιά κάνουν τα πάντα για να καταληξουν οτι ΔΕΝ το καλύπτει η εγγύηση!Επειδή το πλάτιασα πολύ το συμπέρασμα είναι οτι όχι μόνο είναι αξιόλογα προιόντα σε εξαιρετικές τιμές αλλά και το service και η εγγύηση του ενός χρόνου είναι πραγματική εγγύηση!Συγχωρέστε με που έφυγα λίγο off-topic αλλά υπάρχουν πολλά σχόλια για το τι και το πως με τις συναλλαγές απο Κίνα!Άντε να έρθει και το κινητάκι να τα λέμε ! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...