Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα αύριο λέω να δοκιμασω τι s4 rom δοκίμασα τιν aosp 2.1αλα είχα θέμα με την ανοιχτή ακρόαση έβαλα τιν 1.0 αλά με το που κάνω επανεκκίνηση του κινητού χάνονται εφαρμογές ελπίζω η s4 να είναι καλη. Τώρα έχω τιν 1.0 αλά εκτός οτι χάνονται εφαρμογες με πεταει κάποιες φορές και απο της σελίδες στο ίντερνετ δεν ξέρω γιατί.αύριο θα δουμε τιν s4...

Τις εφαρμογές που σου σβήνει σε κάθε reboot, θα πας μόλις τις ξανά εγκαταστήσεις ή τις επαναφαίρεις, στο μενού Ρυθμίσεις/Εφαρμογές θα μπεις στη συγκεκριμένη εφαρμογή και θα πατήσεις μετακίνηση στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, προτού ξανά κάνεις reboot......μετά κάνε ένα reboot και θα τις έχει βαστήξει

Edited by openmind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αύριο λέω να δοκιμασω τι s4 rom δοκίμασα τιν aosp 2.1αλα είχα θέμα με την ανοιχτή ακρόαση έβαλα τιν 1.0 αλά με το που κάνω επανεκκίνηση του κινητού χάνονται εφαρμογές ελπίζω η s4 να είναι καλη. Τώρα έχω τιν 1.0 αλά εκτός οτι χάνονται εφαρμογες με πεταει κάποιες φορές και απο της σελίδες στο ίντερνετ δεν ξέρω γιατί.αύριο θα δουμε τιν s4...

 

 

Πες μας εντυπώσεις, γιατί είμαι στο τσακ να την βάλω.

Και επειδή είναι η πρώτη φορά που θα δοκιμάσω custom rom και αγχώνομαι πολύ για τη διαδικασία, τουλάχιστον να περάσω το γολγοθά, αλλά να αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις, γιατί είμαι στο τσακ να την βάλω.

Και επειδή είναι η πρώτη φορά που θα δοκιμάσω custom rom και αγχώνομαι πολύ για τη διαδικασία, τουλάχιστον να περάσω το γολγοθά, αλλά να αξίζει...

Θα ανεβασω αύριο τις εεντύπωσης και μην ανχονεσαι είναι εεύκολη διαδικασία...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις εφαρμογές που σου σβήνει σε κάθε reboot, θα πας μόλις τις ξανά εγκαταστήσεις ή τις επαναφαίρεις, στο μενού Ρυθμίσεις/Εφαρμογές θα μπεις στη συγκεκριμένη εφαρμογή και θα πατήσεις μετακίνηση στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, προτού ξανά κάνεις reboot......μετά κάνε ένα reboot και θα τις έχει βαστήξει

Θα το κοιτάξω και αυτο που λες.σε ευχαριστώ για τιν απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην , μπραβο στον ανοιχτομυαλο που μοιραζεται μαζι μας ανιδιοτελως οποιες πληροφοριες βρισκει στο νετ. Την εβαλα κι εγω χτες πριν κοιμηθω... ε... μετα κοιμηθηκα.. σημερα λοιπον επαιξα πιο πολυ μαζι της. μια χαρα παει , ολα κομπλε. αυτο που δε μου αρεσει ειναι οι ρυθμισεις που ειναι αποκλειστικα για το s4 και δεν κανουν τιποτα στο 7320 οπως πχ το air gesture. Η μνημη δεν τελειωνει ευκολα και γενικα εχει πολυ καλη διαχειρηση. τον ηχο δεν τον δυναμωσα ακομα αλλα ολοι ξερουμε πως γινεται. βεβαια ακομα αναρωτιεμαι ΠΩΣ δεν εχει βγει καποια official σωστη. ισως γιαυτο ειναι φτηνο.. no money for developers... θα πω και την αμαρτια μου... λιμπιζομαι το inew v8... για τη γυναικα βεβαια... που γουσταρει φωτογραφικη...
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει και κάποιο patch για να δυναμώνει τον ήχο και το φλασάρεις με recovery.......εγώ προσωπικά δε το έχω δοκιμάσει να δω κατά πόσο ανεβάζει ικανοποιητικά τον ήχο......αλλά αφού λες ότι ακόμα δεν έχεις πειράξει τον ήχο, μπορείς να το δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις......το patch εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει και κάποιο patch για να δυναμώνει τον ήχο και το φλασάρεις με recovery.......εγώ προσωπικά δε το έχω δοκιμάσει να δω κατά πόσο ανεβάζει ικανοποιητικά τον ήχο......αλλά αφού λες ότι ακόμα δεν έχεις πειράξει τον ήχο, μπορείς να το δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις......το patch εδώ

Ποιο αρχείο χρησιμοποιείτε για recovery ?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει και κάποιο patch για να δυναμώνει τον ήχο και το φλασάρεις με recovery.......εγώ προσωπικά δε το έχω δοκιμάσει να δω κατά πόσο ανεβάζει ικανοποιητικά τον ήχο......αλλά αφού λες ότι ακόμα δεν έχεις πειράξει τον ήχο, μπορείς να το δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις......το patch εδώ

 

το δοκιμασα μολις . Εαν εκανε κατι το πατς ηταν πολυ λιγο. καμια σχεση με την στοκ ρομ που "βαραει" . το δοκιμασα μονο με youtube. παντως οταν ανοιξα uncle να δω αν ειχε πειραξει παραμετρους, ειδα πως εκει που σαν max λογικα εχει εως 160(η δευτερη παραμετρος), τωρα ειχε μεχρι 172. Δεν το λεω 100% σε περιπτωση που στις συγκεκριμενες ρυθμισεις ειναι παντα 172. δεν εχω πολυ χρονο τωρα για παραπανω ψαξιμο..

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα μολις . Εαν εκανε κατι το πατς ηταν πολυ λιγο. καμια σχεση με την στοκ ρομ που "βαραει" . το δοκιμασα μονο με youtube. παντως οταν ανοιξα uncle να δω αν ειχε πειραξει παραμετρους, ειδα πως εκει που σαν max λογικα εχει εως 160(η δευτερη παραμετρος), τωρα ειχε μεχρι 172. Δεν το λεω 100% σε περιπτωση που στις συγκεκριμενες ρυθμισεις ειναι παντα 172. δεν εχω πολυ χρονο τωρα για παραπανω ψαξιμο..

 

άρα καλύτερα με το uncle χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

άρα καλύτερα με το uncle χειροκίνητα?

 

ναι .. με το uncle μπορεις να δυναμωσεις τα παντα και ξεχωριστα. αλλα ας το δικιμασει κ καποιος αλλος να το διασταυρωσουμε. μπορει πχ να δυναμωνει τον ηχο στο χτυπημα του τηλεφωνου μονο, πραγμα που δε δοκιμασα. δεν εχω σιμ μεσα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δώστε μου ένα link για το αρχείο του recovery για να το κάνω update σύμφωνα με τον οδηγό, για να βάλω την S4.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δώστε μου ένα link για το αρχείο του recovery για να το κάνω update σύμφωνα με τον οδηγό, για να βάλω την S4.

 

αν θες δωσε ενα mail να στη στειλω γτ δε θυμαμαι που τη βρηκα. για το touch recovery μιλαμε ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

αν θες δωσε ενα mail να στη στειλω γτ δε θυμαμαι που τη βρηκα. για το touch recovery μιλαμε ετσι ?

 

ότι έχεις μου στέλνεις.

λέω να δοκιμάσω σήμερα την S4 (αν δεν κάνω καμία πατατιά).

Link to comment
Share on other sites

ότι έχεις μου στέλνεις.

λέω να δοκιμάσω σήμερα την S4 (αν δεν κάνω καμία πατατιά).

 

εστειλα κ κατι δωρακια μαζι :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια στο minideal εχουν ολα 0.80$ !!!!!! αγοραστε τα παντα !!! χαχαχαχα , θαχει κολλησει ο server τους... αναρωτιεμαι αν αγορασω κατι τι θα γινει ...

Link to comment
Share on other sites

Στιλτε μου και εμένα το recovery τις s4 να μπορεσο αύριο να την δοκιμασο στηλτε το σε mail αν δεν θυμαστε απο που το κατεβασατε.
Link to comment
Share on other sites

Στιλτε μου και εμένα το recovery τις s4 να μπορεσο αύριο να την δοκιμασο στηλτε το σε mail αν δεν θυμαστε απο που το κατεβασατε.

 

παιδια δεν ειναι ειδικο για την s4. στειλε mail αν το θες παντως

Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ μεγάλο πειρασμό είμαι να βάλω τη νέα rom, αλλά αύριο το πρωί χρειάζομαι το κινητό για τη δουλειά και αν κάτι πάει στραβά... κάηκα..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο PROXIMITY ΜΕ ΤΗΝ S4.

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?????

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα διαχείρισης της μνήμης RAM? Έχω θεματάκια με την S4..Δεν διαχειρίζεται τόσο καλά την εφαρμογές στο παρασκήνιο και δεν τις τερματίζει, με αποτέλεσμα τα κολάει έως αισθητά όταν ανοίγεις μαζεμένα πολλά πράγματα χωρίς να κάνεις "χειροκίνητο" τερματισμό. Πράγμα που στην AOSP δεν γινόταν. Δεν δουλεύει ορθά ούτε ο CMcleaner (καθαρισμός παρασκηνίου με το σβήσιμο της οθόνης).

 

Καμιά πρόταση? :) Αλλιώς θα γυρίσω στη AOSP :P

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα διαχείρισης της μνήμης RAM? Έχω θεματάκια με την S4..Δεν διαχειρίζεται τόσο καλά την εφαρμογές στο παρασκήνιο και δεν τις τερματίζει, με αποτέλεσμα τα κολάει έως αισθητά όταν ανοίγεις μαζεμένα πολλά πράγματα χωρίς να κάνεις "χειροκίνητο" τερματισμό. Πράγμα που στην AOSP δεν γινόταν. Δεν δουλεύει ορθά ούτε ο CMcleaner (καθαρισμός παρασκηνίου με το σβήσιμο της οθόνης).

 

Καμιά πρόταση? :) Αλλιώς θα γυρίσω στη AOSP :P

 

Greenify δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Greenify δοκίμασες;

 

Τίποτα... Συνεχίζει να τρέχουν πράγματα... Κάθε φορά που ανοίγω την οθόνη έχω δεσμευμένα 850ΜΒ ram... Θα το ξαναδω αναλυτικα αυριο τι φταιει..

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το recovery υπάρχει στο πρώτο πόστ, στις οδηγίες για την εγκατάσταση της aosp, στο πρώτο βήμα, που λέει κατεβάστε αυτό το image ;)
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2014/09/531191-281x500.pngκαλημέρα σε μια αναζητηση που εκανα βρηκα αλη μια rom για το coolpad 7320 η rom είναι εδώ http://www.needrom.com/download/zopo-z980-aosp-port/ εχει και recovery εχει καλες μετρησης .... Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2014/09/531191-281x500.pngκαλημέρα σε μια αναζητηση που εκανα βρηκα αλη μια rom για το coolpad 7320 η rom είναι εδώ http://www.needrom.com/download/zopo-z980-aosp-port/ εχει και recovery εχει καλες μετρησης ....

 

Την δοκίμασε κανείς;

Είναι multilingual ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...