Jump to content

αγορα κινητου μεχρι 140 ευρω


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,ειμαι καινουρια στο φορουμ και συγνωμη για τυχον λαθη!

θα ηθελα την βοηθεια σας να επιλεψω συσκευη απο κινα για πρωτη φορα.

με ενδιαφερει κατι απο 4,5-5 ιντσες,με καλη διαρκεια μπαταριας,η ραμ να ειναι 1gb

και πανω και να κοστιζει μεχρι 130-140 ευρω!γενικα ειμαι ασχετη με ολα αυτα,απλα θα ηθελα να το παρω για τον φιλο

μου και δεν ξερω ποια ειναι αξιοπιστη εταιρεια και απο ποιο site!

σας ευχαριστω εκ το προτερων για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου καινούργια!

Δύο καλές προτάσεις σου έχω.

 

Η μία είναι το Motorola Moto G και η δεύτερη το LG L9ii.

 

Δες στο skroutz.gr αν θες για καταστήματα και τιμές.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

απο κινα τπτ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρεμπιπτοντως,σε ευχαριστω για την βοηθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συγνωμη,αλλα δεν εξηγησα οτι θα προτημουσα να ειναι και δικαρτο!

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενα τα λες :p

 

To L9ii στα 160€ ειναι τρομερο... Απο Κινα κοιτα το Xiaomi RedRice...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ααααααααα θες και από κίνα? ορίστε μας εδω έχουμε ποιο καλές επιλογές :D

 

 

Xiaomi Hongmi 1S RedMi 120 euro

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-basic.html

 

 

HUAWEI Honor 3C 130 euro

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

 

 

Huawei G700 150 euro

http://www.to2c.com/huawei-g700-1-3mp-front-camera-2g-8g-5-inch-ips-screen-1280-x-720-pixels-mtk6589-quad-core-cpu-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια και τα τρια,ειδα και το coolpad f1,αυτο τι λεει?

επησις ειδα και απο chinavasion το zte grand s lite,ποσο αξιοπιστο ειναι το site και

ξερετε κατι για αυτο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια και τα τρια,ειδα και το coolpad f1,αυτο τι λεει?

επησις ειδα και απο chinavasion το zte grand s lite,ποσο αξιοπιστο ειναι το site και

ξερετε κατι για αυτο το κινητο?

 

το coolpad το ειδα κοντα δυπλα δυπλα στο huawei 1c

χανει οτι αφορα οθονη, ποιότητα κατασκευής και λογισμικό

Link to comment
Share on other sites

για το zte grand s lite κανεις κατι?ειδα οτι εχει μικρη μπαταρια,κατω απο 2000mah!

 

οτι αφορά την zte μόνο nubia series αξίζουν (και καρααξιζουν)

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ ωραια,αλλα και ακριβα για αυτα που διαθετω!

huawei honor 3c η thl t11?

μου αρεσε και το xiaomi hongmi 1s,αλλα η μπαταρια του και το 1ram με ανησυχησαν καπως!

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ ωραια,αλλα και ακριβα για αυτα που διαθετω!

huawei honor 3c η thl t11?

μου αρεσε και το xiaomi hongmi 1s,αλλα η μπαταρια του και το 1ram με ανησυχησαν καπως!

 

3c (ανάμεσα σε αυτα τα δυο)

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ ωραια,αλλα και ακριβα για αυτα που διαθετω!

huawei honor 3c η thl t11?

μου αρεσε και το xiaomi hongmi 1s,αλλα η μπαταρια του και το 1ram με ανησυχησαν καπως!

Για το xiaomi θα χρειαστεί να έχεις κάποιες γνώσεις παραπάνω.Δεν είναι δηλαδή για entry level user.Επειδή χρειάζεται να περάσεις νέα rom θα πρέπει να ψιλοασχοληθείς.Δεν χρειάζεται και να έχεις γνώσεις προγραμματιστή αλλά θέλει ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ.

Παράδειγμα πρέπει να συνδέσεις με κάποιο τρόπο την sd card για να τη βλέπει το τηλέφωνο.Αυτό δεν είναι ιδιαίτερα απλό.Επίσης πρέπει να κάνεις λογαριασμο στο MIUI GR (να είναι καλά τα παιδιά) για να κατεβάσεις την ελληνική ρομ για να πετάξεις τα σκουπίδια που θα σου έχει περάσει ο κινέζος διότι έχει bugs.

Συνεχίζοντας να συμβιβαστείς με το οτι το 1S δεν έχει δυνατό ήχο στο κουδούνισμα (και ακόμα δεν έχω προλάβει να βρω τρόπο να το δυναμώσω.) Επίσης δεν είναι και το πιο γρήγορο τηλέφωνο του κόσμου.Δεν ξέρω αν αυτό λέγεται lag αλλά δεν είναι γρηγορότερο από τα τηλέφωνα της αντίστοιχης κατηγορίας.

Στο antutu μου βγάζει 21378 με οτι σημαίνει αυτό.

Βέβαια με 120€ είναι το πιο πολύ τηλέφωνο που μπορείς να αγοράσεις.Και το πιο τίμιο.

Link to comment
Share on other sites

η αλιθεια ειναι οτι θα ηθελα κατι που να μη θελει να ασχοληθεις τοσο

πολυ!και οντως πιστευω οτι θα δυσκολευτω να τα φτιαξω ολα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

το xiaomi redmi note ειναι πολυ ωραιο αλλα αρκετα μεγαλο

οσον αφορα sony και lg,δεν ειναι δικαρτα!

 

οχι το redmi note σκέτο redmi 1s

αυτο δλδ

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-basic.html

Link to comment
Share on other sites

Huawei honor 3c, απροβληματιστο. Αν καταληξεις σε αυτο θα σε συμβουλευα να ζητησεις την official αγγλικη ROM και οχι τη multilanguage, εφοσον δεν σε πειραζει να εχει αγγλικο μενου. Στην περιπτωση αυτη θα χρειαστει να κατεβασεις 2 applications, για συγχρονισμο επαφων και το playstore και μετα δεν θα χρειστει να ασχοληθεις ξανα με το κινητο. Η huawei υποστηριζει συνεχως το κινητο με OTA updates και αναμενεται και αναβαθμιση στη νεα kitkat η οποια πιθανον θα εχει και ελληνικα. Αν το παρεις με τη multilanguage θα εχεις εξαρχης playstore και ελληνικο μενου αλλα δεν θα εχεις τα updates. Επισης στο thread για το 3c θα βρεις απαντησεις για οτι και να χρειαστεις.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

πιο πριν αναφερθηκε και το redmi note!μου αρεσε και εμενα το 1s αλλα

δε μου αρεσαν οσα ανεφερε ο arisk πιο πριν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω zananiro,απλα προοριζεται για ατομο που δεν ξερει καθολου αγγλικα!το να μην εχει updates

θα ειναι τοσο προβλημα?και επισης σημαινει οτι δεν θα εχει ποτε?θα κοιταξω βεβαια και το σχετικο thread που μου ανεφερες!

Link to comment
Share on other sites

πιο πριν αναφερθηκε και το redmi note!μου αρεσε και εμενα το 1s αλλα

δε μου αρεσαν οσα ανεφερε ο arisk πιο πριν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω zananiro,απλα προοριζεται για ατομο που δεν ξερει καθολου αγγλικα!το να μην εχει updates

θα ειναι τοσο προβλημα?και επισης σημαινει οτι δεν θα εχει ποτε?θα κοιταξω βεβαια και το σχετικο thread που μου ανεφερες!

 

Εγώ είχα τη multilanguage και ήταν πολύ τίμια, δεν είχα κάποιο πρόβλημα (απλώς να προσέξεις γιατί σε πολλά μαγαζιά με τη multilanguage η κάμερα του κινητού απο 8MP γίνεται 5MP, απο ότι έχω δεί στο Vickmall η κάμερα είναι 8ΜΡ με τη multilanguage). Για να έχεις updates θα πρέπει να έχεις official ROM. Εφόσον η Huawei δίνει updates γιατί να μην τα έχεις; Μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να περάσεις την officiial ROM αν δεν είσαι ικανοποιημένος με τη multilanguage και να έχεις updates. Αφού χρειάζεσαι οπωσδήποτε ελληνικά, υπάρχει και official ROM με ελληνικά και η οποία λειτουργεί απροβλημάτιστα, αλλά θα πρέπει να την περάσεις εσύ. Μην σε τρομάζει αυτό, η διαδικασία είναι πολύ απλή, είναι υπόθεση 3 λεπτών και περιγράφεται στο thread αναλυτικά στην πρώτη σελίδα. Το έκανα και εγώ και οι περισσότεροι στο thread. Και μετά δεν θα ασχοληθείς ξανά με το τηλέφωνο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

πιο πριν αναφερθηκε και το redmi note!μου αρεσε και εμενα το 1s αλλα

δε μου αρεσαν οσα ανεφερε ο arisk πιο πριν!

Δεν χρειάζεται άλλη κουβέντα.Θα πάρεις το 1s.Θα παλέψεις και δύο τρία πραγματάκια και θα καθαρίσεις.

Επίσης οι ειδοποιήσεις για ενημέρωση (όταν βάλεις την ελληνική rom) έρχονται στα ελληνικά.

Και κάτι ιδιαίτερα σημαντικό.Όταν αγοράζεις κινέζικο τηλέφωνο χωρίς επίσημη εισαγωγή στην Ελλάδα πληρώνεις το κόστος του να παλεψεις κάποια πραγματάκια μόνος σου. Προσωπική άποψη οτι αξίζει τον κόπο.

Το 1s που έφερα το δώρισα σε άτομο που δεν το κατέχει και πάρα πολύ το σπορ. Την πρώτη μέρα που το χρησιμοποίησε τα βρήκε όλα στραβά.(Το τηλέφωνο ξεκινάει να κάνει κλήσεις μόνο του, αναβοσβήνει η οθόνη, είναι μεγάλο και λοιπές ...βλακείες).Δύο μέρες μετά και όταν της πρότεινα να τo κρατήσω εγώ και να της πάρω ένα samsung της ίδιας κατηγορίας φυσικά δεν το δέχτηκε και κράτησε το 1s.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου πήρα αυτό http://www.minideal.net/tcl-idol-x-s950-smart-phone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-ram-16gb-dual-sim-13-1mp-camera-with-5-0-inch-ips-fhd-1920x1080-wcdma.html μέχρι απαράσκευη μάλλον θα το έχω. Ξέρω δεν είναι στα 140 ευρό που ψάχνεις αλλά έχει φοβερά χαρακτηριστικα και είναι το αντίστοιχο https://www.skroutz.gr/s/3984807/Alcatel-One-Touch-Idol-X-6040D-OT-6040D.html

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου πήρα αυτό http://www.minideal.net/tcl-idol-x-s950-smart-phone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-ram-16gb-dual-sim-13-1mp-camera-with-5-0-inch-ips-fhd-1920x1080-wcdma.html μέχρι απαράσκευη μάλλον θα το έχω. Ξέρω δεν είναι στα 140 ευρό που ψάχνεις αλλά έχει φοβερά χαρακτηριστικα και είναι το αντίστοιχο https://www.skroutz.gr/s/3984807/Alcatel-One-Touch-Idol-X-6040D-OT-6040D.html

 

από εκεί το παρήγγειλες; 200 δολάρια - 147 euro λέει το λινκ που έδωσες. είναι αξιόπιστη σελίδα;

...
Link to comment
Share on other sites

από εκεί το παρήγγειλες; 200 δολάρια - 147 euro λέει το λινκ που έδωσες. είναι αξιόπιστη σελίδα;

Ναι απο εκει το παραγγειλα . πολυ αξιοπιστο.εχω παρει αλλα 3 τηλ το τελευταίο δίμηνο.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...