Jump to content

Νεριτ στο κινητο


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση παιδια, μαλλον συνηθισμένη αυτον τον καιρό:

 

Υπαρχει τρόπος να παρακολουθήσω Δημοσια Τηλεοραση (ΝΕΡΙΤ), σε μεταφραση Μουντιαλ από το Android κινητο μου; Η Εφραμογη π.χ. Greek Live TV δεν παρεχει ΝΕΡΙΤ. Ξερετε εφαρμογες που θα μπορουσαν να βοηθησουν.

Εστω από την ιστοσελίδα της ΝΕΡΙΤ γινεται; Και πως μπορω να βρω flash player.

Ευχαριστω

 

ΥΓ ειναι αστείο και για κλάματα ταυτοχρονα, το 2014 να μην μπορουμε να δουμε Κρατικο Καναλι από φορητη συσκευη μεσω internet.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις μέσω της ιστοσελίδας το Live πρόγραμμα, έστω και λίγο δύσκολά, για αρχάριο χρήστη. Τα βήματα είναι τα εξής:

 

1) Κατέβασε το flash player και εγκατέστησέ το.

2) Εγκατέστησε τον Firefox Browser

3) Πήγαινε στην ιστοσελίδα nerit.gr και πάτησε στο Live πρόγραμμα.

4) Θα παίξει μια διαφήμιση μόνο με φωνή, χωρίς εικόνα. Μόλις τελειώσει φορτώνει το κανονικό πρόγραμμα, αλλά πάλι μόνο με φωνή. Πρέπει να σύρεις απαλά το βίντεο από τα δεξιά προς τα αριστερά, προκειμένου να μεγιστοποιήσεις το βίντεο. Μόλις το βίντεο ανοίξει σε όλη την οθόνη θα δεις κανονικά την εικόνα του nerit!

 

Δύσκολη η διαδικασία, αλλά παίζει 100%. Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα εδώ είναι να σε βοηθήσω.

Edited by ptiper
Διαγράφτηκε το aptoide
Find us in Google Play Store and Aptoide Market
Link to comment
Share on other sites

Σβησε απο τις οδηγιες το καταστημα που αναφερεις, για να μη σβηστει ολο το μηνυμα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σβησε απο τις οδηγιες το καταστημα που αναφερεις, για να μη σβηστει ολο το μηνυμα ;)

 

Οκ το έσβησα. Τι πρόβλημα υπάρχει μ' αυτό το κατάστημα; Εγώ μια χαρά το βλέπω!

Find us in Google Play Store and Aptoide Market
Link to comment
Share on other sites

Το αρχικό είναι μια χαρά, αλλά επειδή υπάρχει και παράνομο υλικό και απαγορεύεται στο φόρουμ κάθε αναφορά.. ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις μέσω της ιστοσελίδας το Live πρόγραμμα, έστω και λίγο δύσκολά, για αρχάριο χρήστη. Τα βήματα είναι τα εξής:

 

1) Κατέβασε το flash player και εγκατέστησέ το.

2) Εγκατέστησε τον Firefox Browser

3) Πήγαινε στην ιστοσελίδα nerit.gr και πάτησε στο Live πρόγραμμα.

4) Θα παίξει μια διαφήμιση μόνο με φωνή, χωρίς εικόνα. Μόλις τελειώσει φορτώνει το κανονικό πρόγραμμα, αλλά πάλι μόνο με φωνή. Πρέπει να σύρεις απαλά το βίντεο από τα δεξιά προς τα αριστερά, προκειμένου να μεγιστοποιήσεις το βίντεο. Μόλις το βίντεο ανοίξει σε όλη την οθόνη θα δεις κανονικά την εικόνα του nerit!

 

Δύσκολη η διαδικασία, αλλά παίζει 100%. Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα εδώ είναι να σε βοηθήσω.

 

Το δοκίμασα αλλά δεν τα κατάφερα

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε Firefox δουλεύει;

Δοκίμασα στον default browser, στον Opera και στον Javelin και στην καλύτερη περίπτωση απλά είδα το μαύρο πλαίσιο του video με το κουμπί του Play, αλλά πατώντας το δεν κάνει τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εγω παλι εχω το εξης πρόβλημα..εχω 2 .apk flashplayer αλλά..οταν εγκαθιστώ τον εναν, εχω μόνο φωνη και οταν βαζω τον αλλον, μονο εικονα :-(
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρα θεμα εκδοσης android ποιο flash θα σας δουλεψει... ειπαμε οταν ακουτε φωνη, μεγιστοποιείτε το βίντεο και εμφανιζεται και η εικονα!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και ο Puffin browser που παίζει όλα τα flash... χωρίς να χρειάζεται κάτι επιπρόσθετο...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Οταν λετε flash player ποιον εννοείτε γιατι εχω κατεβασει δυο τρεις αλλά τίποτα.

το πιο κοντινο σημείο που έφτασα ηταν οταν με θαμπά γραμματα με πληροφορησε οτι δεν είναι διαθέσιμο το streaming στη χώρα μου ( Ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις μέσω της ιστοσελίδας το Live πρόγραμμα, έστω και λίγο δύσκολά, για αρχάριο χρήστη. Τα βήματα είναι τα εξής:

 

1) Κατέβασε το flash player και εγκατέστησέ το.

2) Εγκατέστησε τον Firefox Browser

3) Πήγαινε στην ιστοσελίδα nerit.gr και πάτησε στο Live πρόγραμμα.

4) Θα παίξει μια διαφήμιση μόνο με φωνή, χωρίς εικόνα. Μόλις τελειώσει φορτώνει το κανονικό πρόγραμμα, αλλά πάλι μόνο με φωνή. Πρέπει να σύρεις απαλά το βίντεο από τα δεξιά προς τα αριστερά, προκειμένου να μεγιστοποιήσεις το βίντεο. Μόλις το βίντεο ανοίξει σε όλη την οθόνη θα δεις κανονικά την εικόνα του nerit!

 

Δύσκολη η διαδικασία, αλλά παίζει 100%. Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα εδώ είναι να σε βοηθήσω.

Δεν μπορώ να σύρω το βίντεο από τα δεξιά προς τα αριστερά. Πως το κάνεις, μπορεις να εξηγήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έστειλα mail από την πρώτη μέρα του Μουντιάλ. Όσο απάντησαν σε εσάς τόσο απάντησαν και εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...