Jump to content

Σεισμός


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα στο χαλασω αλλα το χρωμα του φεγγαριου δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τον καιρο της επομενης.Υπηρξα μετερεωλογος παρατηρητης με θητεια στην ΕΜΥ 2 χρονια.Κλασσικες ερωτησεις στις οποιες οι προγνωστες απαντουν γελωντας απλως.

 

 

Sorry, αλλά ξέρω πως όλοι οι ψαράδες, προσέχουν πάντα το φεγγάρι για να ξέρουν αν την επόμενη θα έχει άνεμο. Κι έχει τύχει να είμαι και σε ψαροταβέρνα και να ακούσω συζήτηση περί αυτού το θέματος.

 

Πάνε σε έναν ψαρά και πες του να φύγει κι ας είναι το φεγγάρι κόκκινο, και θα γελάσει αυτός μαζί σου.

 

 

Sorry Βασίλη για το οφφ :O

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry, αλλά ξέρω πως όλοι οι ψαράδες, προσέχουν πάντα το φεγγάρι για να ξέρουν αν την επόμενη θα έχει άνεμο. Κι έχει τύχει να είμαι και σε ψαροταβέρνα και να ακούσω συζήτηση περί αυτού το θέματος.

 

Πάνε σε έναν ψαρά και πες του να φύγει κι ας είναι το φεγγάρι κόκκινο, και θα γελάσει αυτός μαζί σου.

 

 

Sorry Βασίλη για το οφφ :O

Προφανως οι ψαραδες ξερουν πολυ καλυτερα απο τους προγνωστες.Αυτο ακουγεται πολυ φυσιολογικο.Και μια μικρη ιστορια που αφορα τους ερασιτεχνες μετερεωλογους.Γυρω στο 1990 δεν θυμαμαι ακριβως τα πουλια στην περιοχη των Αθηνων αποδημουσαν πολυ νωριτερα απο το συνηθισμενο.Οι αγροτες λοιπον ανεφεραν οτι αυτο προμυνηει πολυ βαρυ χειμωνα.Πραγματι η Ελλαδα περασε ενα απο τους πιο ηπιους και ανυδρους χειμωνες απο την εποχη καταγραφης μετερεωλογικων δεδομενων.Τον επομενο χρονο εληφθησαν μετρα στην Αθηνα για το προβλημα λειψυδριας

ΥΓ Εχω δει πολλες φορες κοκκινο φεγγαρι και την επομενη μερα δεν κουνιοταν φυλο.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

πως να τον καταλαβει καποιος τον 3.8 των 3 δευτερολεπτων :lol: κατεβειτε πιο νοτια να καταλαβετε σεισμους :p
Link to comment
Share on other sites

εγώ ήμουνα ξαπλωμένη στο κρεββατάκι μου και το κατάλαβα καλά...περισσότερο βοή ήταν...σαν κανονιά ακούστηκε...και πρέπει να ήταν και εγκατακρημνίσεως

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιμόμουν, δεν ένιωσα τίποτα.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιμόμουν, δεν ένιωσα τίποτα.

 

Μια από τα ίδια και εδω πέρα

 

Λογικά θα ήταν πολύ μικρός

Link to comment
Share on other sites

εγω το καταλαβα γιατι στον χωρο οπου ειμουν εχει τζαμια πανω απο τον τοιχο και αρχισαν να χτυπανε ελαφρως...ειμαι και λιγο μυγιαγκιχτη οσον αφορα τους σεισμους.

 

πηγα μεσα οπου κοιμοταν ο αντρας μου και λεω"παλι σεισμος εγινε"

μου ειπε "ποτε?τωρα?" και αλλαξε πλευρο...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω το καταλαβα γιατι στον χωρο οπου ειμουν εχει τζαμια πανω απο τον τοιχο και αρχισαν να χτυπανε ελαφρως...ειμαι και λιγο μυγιαγκιχτη οσον αφορα τους σεισμους.

 

πηγα μεσα οπου κοιμοταν ο αντρας μου και λεω"παλι σεισμος εγινε"

μου ειπε "ποτε?τωρα?" και αλλαξε πλευρο...

 

:lol::lol::lol::lol: εγώ αν μου το έκανε αυτό ο άντρας μου θα του τσίριζα "σήκω γαϊδούρι να με προστατέψεις!!!" :lol:

 

πάντως και εγώ είμαι πολύ μυγιάγκιχτη με τους σεισμούς..εκτός και αν κοιμάμαι..:p

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα..

ασε στον προχτεσινο,αφου εγινε ξαπλωσα...και αρχισα να σκεφτομαι

¨και αν αυτος δεν ηταν ο κυριος σεισμος?αν ακολουθησει αλλος,πιο δυνατος?αν εχουμε ισχυρους μετασεισμους?"εεε και πηγε 4 μεχρι να κοιμηθω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα..

ασε στον προχτεσινο,αφου εγινε ξαπλωσα...και αρχισα να σκεφτομαι

¨και αν αυτος δεν ηταν ο κυριος σεισμος?αν ακολουθησει αλλος,πιο δυνατος?αν εχουμε ισχυρους μετασεισμους?"εεε και πηγε 4 μεχρι να κοιμηθω

 

καλά εγώ έχω και κάτι ράφια πάνω από το κρεβάτι μου οπότε φαντάζεσαι...για πότε πετάγομαι και βγαίνω έξω από το δωμάτιο δεν το καταλαβαίνεις :lol: ευτυχώς όμως στον πρώτο δεν ήμουνα Θεσσαλονίκη!:cool:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα..

ασε στον προχτεσινο,αφου εγινε ξαπλωσα...και αρχισα να σκεφτομαι

¨και αν αυτος δεν ηταν ο κυριος σεισμος?αν ακολουθησει αλλος,πιο δυνατος?αν εχουμε ισχυρους μετασεισμους?"εεε και πηγε 4 μεχρι να κοιμηθω

 

Καμιά φορά ο μεγάλος καθυστερεί 2-3 μέρες. Οπότε μπορεί να γίνει σήμερα! :devil: :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

επιτηδες το κανεις εεεεΕ?

 

και το σκυλι μου και στους 2 σεισμους χαμπαρι δεν πηρε.

προχτες απλα βγηκε απο το σαλονι στο μπαλκονι και σημερα [παρεμενει ξαπλα στο σπιτακι του...πφφφφ.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καλυτερα τελικα να μην ξερουμε τι ειναι κυριος σεισμος και τι μετασεισμος??

Οσο πιο ασχετοι τελικα ειμαστε τοσο πιο ησυχα κοιμομαστε...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πριν από καμιά ωρίτσα έγινε σεισμός στη θεσσαλονίκη??:worry: κατάλαβε κανείς τπτ?

μόλις είχα ξαπλώσει και ένιωσα ένα βουητό στ αυτιά μου και μετά ένα τράνταγμα...

στην τβ δεν έχω ακούσει τπτ ακόμα...:ninja:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

πριν από καμιά ωρίτσα έγινε σεισμός στη θεσσαλονίκη??:worry: κατάλαβε κανείς τπτ?

μόλις είχα ξαπλώσει και ένιωσα ένα βουητό στ αυτιά μου και μετά ένα τράνταγμα...

στην τβ δεν έχω ακούσει τπτ ακόμα...:ninja:

 

Δεν καταλαβα κατι (αν και πρεπει εκεινη την ωρα περιπου πρεπει να κοιμθηκα) αλλα ουτε στο emsc-csem.org δεν εγραφε κατι , εκτος αν ειναι κατω απο 2,5 ριχτερ.

Link to comment
Share on other sites

πριν από καμιά ωρίτσα έγινε σεισμός στη θεσσαλονίκη??:worry: κατάλαβε κανείς τπτ?

μόλις είχα ξαπλώσει και ένιωσα ένα βουητό στ αυτιά μου και μετά ένα τράνταγμα...

στην τβ δεν έχω ακούσει τπτ ακόμα...:ninja:

μπορει απλα να εγονε συντονισμος και να σου φανηκε...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Σεισμός τώρα στο Βόλο για άλλη μια φορά.

Και μπορώ να πω ότι ήταν αρκετα εως πολυ δυνατός!!!

Link to comment
Share on other sites

Σεισμός στο Βόλο για άλλη μια φορά.

Και μπορώ να πω ότι ήταν αρκετα εως πολυ δυνατός!!!

 

Βόλος;;;; Και τον ένιωσα εδώ Αθήνα; Μάλλον ήταν πολύυυ δυνατός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...