Jump to content

Σεισμός


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει,3 σεισμοι απο το καλοκαιρι και 2 μεσα σε 1 βδομαδα δεν ειναι κατι συνηθισμενο..

Αρε παπαζαχο,θα βγει η προβλεψη σου..

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξει,3 σεισμοι απο το καλοκαιρι και 2 μεσα σε 1 βδομαδα δεν ειναι κατι συνηθισμενο..

Αρε παπαζαχο,θα βγει η προβλεψη σου..

 

Και γω κάπως έτσι το βλέπω. Μάλλον θα έχουμε εκπλήξεις το επόμενο διάστημα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα μόλις κουνηθήκαμε, δεν ξέρω τι, δεν ξέρω πόσο πάντως ήταν αισθητός και τρομακτικός.
Link to comment
Share on other sites

Mε ξύπνησε ο σεισμός πριν κανά 8 λεπτο. Πολύ ισχυρός, τρίζανε οι μπαλκονόπορτες. Για να δούμε τι θα δούμε...

 

edit: 4.2 Ρίχτερ στο Αιγαίο στις 07:13. ΑΥτή πρέπει να είναι η πρώτη σεισμική δόνηση. Ακολούθησε και δεύτερη 2-3 λεπτά αργότερα.

5,9 Ρίχτερ μετά από 1 λεπτό στις 07:14.

Link to comment
Share on other sites

Mε ξύπνησε ο σεισμός πριν κανά 8 λεπτο. Πολύ ισχυρός, τρίζανε οι μπαλκονόπορτες. Για να δούμε τι θα δούμε...

 

Εγω ημουν στον υπολογιστη, νιωθω το κουνημα, σηκωνομαι, πετυχαινω τη μανα μου να τρεχει πανικοβλητη, ξυπναμε τον πατερα μου και ακομα κουνιομασταν. Και οντως ετριζαν διαφορα μεσα στο σπιτι :blink: Παντως στα γνωστα σαιτ περι σεισμικης δραστηριοτητας δεν εχει ακομα τιποτα.

 

edit: Βγηκαν στοιχεια στα σαιτ... 2 σεισμοι: 4,2 ριχτερ στο Αιγαιο και 5,9 ριχτερ 120 χιλιομετρα νοτιοδυτικα του Πειραια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποτε πρεπει να βρεθει λυση να ενημερωνονται αμμεσως απο που προηλθε κ οχι να εισπρατονται οι πριμοδοτησεις σε ολους αυτους τους Μλακες σεισμολογους που βγαινουν κ λενε ναι αλλα δεν ξερουμε αν ειναι ο βασικος κ πρεπει να γινει αλλος για να ξερουμε !!!!

ζωα

Link to comment
Share on other sites

Σαν το σεισμό του 2006. Ήταν δυνατός (αυξανόταν, μειονόταν) και είχε διάρκεια. Απ'ό,τι είπε ένας σεισμολόγος, επειδή έγινε αισθητός περίπου στη μισή Ελλάδα, έχει πολύ μεγάλο βάθος αλλά είναι πολύ δυνατός.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Από τη δυτική Ελλάδα είναι και μάλλον 6+

Και που το βασιζουμε αυτο??

Λετε να περιμενουμε τπτ μεγαλυτερο???

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Mε ξύπνησε ο σεισμός πριν κανά 8 λεπτο. Πολύ ισχυρός, τρίζανε οι μπαλκονόπορτες. Για να δούμε τι θα δούμε...

 

edit: 4.2 Ρίχτερ στο Αιγαίο στις 07:13. ΑΥτή πρέπει να είναι η πρώτη σεισμική δόνηση. Ακολούθησε και δεύτερη 2-3 λεπτά αργότερα.

5,9 Ρίχτερ μετά από 1 λεπτό στις 07:14.

O 5,9 Ρίχτερ δείχνει ότι είναι στην Καλαμάτα κοντά.

 

Τα κανάλια ακόμα κοιμούνται. Κάτι για Σμύρνη λένε, ένα σερφάρισμα στο μεσογειακό κέντρο για τους σεισμούς δε κάνανε... :wacko: Εν τω μεταξύ έπεσε και το σάιτ των σεισμών τώρα, δε μπαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Πω πω...κουνηθήκαμε για τα καλά! Εγώ νόμιζα πως φύσαγε...και κουνιόταν όλη η πολυκατοικία! Μακάρι να ήταν ο κύριος!
Link to comment
Share on other sites

στα καναλια τα εχουν κανει που***να....αλλα αντι αλλων... παιδια ξυπνησα απο το κουνημα και πηρα το γιο μου και τη γυναικα μου κατω απο το τραπεζι...απο Αθηνα (7ος οροφος)...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πολύ κοντά στο επίκεντρο (σύμφωνα με αυτό, εγώ είμαι Άστρος Αρκαδίας) το νιώσαμε καλά...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

http://earthquake.usgs.gov/eqcenter/recenteqsww/Quakes/us2008lwak.php#details Εδώ info από τους Αμερικάνους.

 

Περίπου τα ίδια είπαν και οι δικοί μας, απλά για ένταση 6.5 Ρίχτερ.

 

Μην το κάνουμε και θέμα ρε παιδιά...σε σεισμογεννή χώρα ζούμε...ας μην δραματοποιούμε κάθε σεισμό που συμβαίνει...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

καταφερε παντως και με ξυπνησε η σεισμικη αυτη δονηση.καιρο ειχα να νιωσω ξανα τον φοβο του σεισμου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

7-9-1999: Στις 7 Σεπτεμβρίου 1999 (14:57, τοπική ώρα) σεισμός μεγέθους 5,9 βαθμών της κλίμακας Richter εκδηλώθηκε 18km Β.Δ. της Αθήνας. Δεκάδες κτίρια κατέρρευσαν, 143 άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους, 700 περίπου άτομα τραυματίστηκαν ενώ 40.000 οικογένειες έμειναν άστεγες

 

ετσι για να εχεις μετρο συγκρισης τι θα γινοταν αν ηταν στην επιφανεια κ οχι 70-80 κμ μεσα στην γη ή στην θαλλασα...

Ωραία, και τι να κάνουμε; Να κοιμόμαστε όλοι στα τσαντίρια;

Link to comment
Share on other sites

Paidia kai egw ta peksa!!!Egw stin arxi nomiza oti itan ston upno mou kai meta suniditopoiisa to poso dunatos itan kai oti itan seismos!:!:!

 

Eytuxos pou itan toso va8ia!!!

Sto notio aigaio itan to epikentro swsta???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε παιδια....

μη το δραματοποιουμε.

καλως ή κακως πρεπει να μαθουμε να ζουμε με τους σεισμους :)

εμενα παντως με ξυπνησε ο σεισμος, γυρισα πλευρο και ξανακοιμηθηκα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...