Jump to content

Lenovo S850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Αγόρασα το κινητο πριν 20 μερες και έχει τις τελευταίες 5-6 μερες που δεν μου συνδεεται στο internet με το wi-fi. ειναι κλειστο,το επιλέγω να ανοιξει και μένει εκει.μου γράφει στις ρυθμισεις ενεργοποίηση του wi-fi αλλα δεν το ανοιγει ποτε,ουτε βρίσκει διαθέσιμα δίκτυα.Επίσης δεν μου δίνει την επιλογή να το κλείσω και παραμένει έτσι με αποτέλεσμα αν θέλω να το κλείσω να αναγκάζομαι να το κανω reboot.

Στο εικονίδιο της πάνω μπάρας αναβοσβήνει.

το πήγα στο Γερμανό (ειμαι παντελώς ασχετος με κινητα) και το καναμε επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων αλλα και πάλι τιποτα..

οποιαδήποτε βοήθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι απο Κίνα το πηρα.

Για δοκίμασε να εγκαταστήσεις το wifi manager απο το play store. Αν και παλι δε δουλεύει βαλε την Ευρωπαϊκή ρομ μήπως και παίξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
βρε παιδια, εχω το S850 και σημερα μου εριξαν νερο πανω.. τραβηξε μεσα υγρασια, το ματακι της καμερας εχει υδρατμους απο μεσα...τι μπορω να κανω μιας κ δεν μπορω να το ανοιξω να το καθαρισω??? δεν το εχω ουτε εναμιση μηνα... μου κολλαει μεσα λιγο το λογισμικο οταν το ανοιγω:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Μην χρησιμοποιήσεις για μερικες μερες το τηλ μεχρι να στεγνώσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βρε παιδια, εχω το S850 και σημερα μου εριξαν νερο πανω.. τραβηξε μεσα υγρασια, το ματακι της καμερας εχει υδρατμους απο μεσα...τι μπορω να κανω μιας κ δεν μπορω να το ανοιξω να το καθαρισω??? δεν το εχω ουτε εναμιση μηνα... μου κολλαει μεσα λιγο το λογισμικο οταν το ανοιγω:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

 

Καταρχήν... δεν το ανοίγεις. Αφαιρείς τη μπαταρία και το φυσάς με πιστολάκι για τα μαλλιά (όχι πολύ ζεστό γιατί θα κάνεις άλλο κακό). Στη συνέχεια το βυθίζεις για περίπου 2 με 3 ημέρες σε μπολ με ρύζι εκμεταλλευόμενος τις ιδιότητές του για να απορροφήσει όσο το δυνατό περισσότερη υγρασία από τη συσκευή.

 

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα σωθεί σίγουρα η συσκευή μιας και αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, αλλά τουλάχιστον θα έχεις κάνει ότι περνάει από το χέρι σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,μολις αγόρασα το lenovo S 850 ,Πως μπορώ να κολησω της έπαθές μου στην αρχική οθόνη & να μην μπαίνω στον τηλ κατάλογο..?

& πείτε μου κάποιες ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω,αν υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός,έρχομαι απο windows & δυσκολεύομαι λίγο...

Α το κινητο ειναι για την γυναικα μου,Εγω τα windows δεν τα αλλαζω....925,930,

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια βρε παιδια,το λογοτυπο της lenovo φεγγει-ανοιχτο,τα πληκτρα κατω στο κινητο δεν επρεπε να ειναι ανοιχτα & αυτα να φεγγουν...?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερώτηση,

αν ανοιχτή το τηλ-κινητό & εχει δουλέψει Για σχεδόν 1 ώρα, χωρίς κάποιο πρόβλημα,

μπορεί να γίνει επιστροφή & αλλαγή άλλης συσκευής..?

& αν υπάρχει λινκ για πώληση κινητών..

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια βρε παιδια,το λογοτυπο της lenovo φεγγει-ανοιχτο,τα πληκτρα κατω στο κινητο δεν επρεπε να ειναι ανοιχτα & αυτα να φεγγουν...?

Δυστυχώς δεν φωτίζονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερώτηση,

αν ανοιχτή το τηλ-κινητό & εχει δουλέψει Για σχεδόν 1 ώρα, χωρίς κάποιο πρόβλημα,

μπορεί να γίνει επιστροφή & αλλαγή άλλης συσκευής..?

& αν υπάρχει λινκ για πώληση κινητών..

 

Αν ο πωλητής σου πρόσφερε μια συσκευή της οποίας η συσκευασία είχε ανοιχτεί απο καποιον άλλο πελάτη και την επέστρεψε, θα την αγόραζες?

Εγω και τεμενάδες να μου έκανε δεν θα την έπερνα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε vabiris Επιδει είμαι καινούριος στο Android ,Πως μπορώ να δω ποια ρομ φοράει το τηλ & ποια ενημέρωση κιτ κατ..?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε vabiris Επιδει είμαι καινούριος στο Android ,Πως μπορώ να δω ποια ρομ φοράει το τηλ & ποια ενημέρωση κιτ κατ..?

Ρυθμισεις _ σχετικα με το τηλέφωνο _ Πληροφορίες έκδοσης

Link to comment
Share on other sites

Μμμ 4,4,2

S850_ROW_S215_150114

Eιμαι ακομα πισω σε αναβαθμηση ε..?

φιλε vabiris εσυ το εχεις ρουταρει το δικο σου..?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Σκέφτομαι να αγοράσω το s 850.. Εχω κάποιες ερωτήσεις που θα ήθελα την βοήθεια σας. 1.ηπαρχει κάποια ευρωπαϊκή ρομ που δεν έχει κολλήματα?

2. Είναι δύσκολο να περάσω τη ρομ?

3. Η μπαταρία βγάζει μέρα για κανονικό χρήστη χωρίς πολλά πολλά?

Ευχαριστω εκ των προτέρων...

Edited by americ
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την βοήθειά σας!!

Έχω αγοράσει εδώ και 3 μήνες ένα Lenovo S850 από την Κίνα και από την πρώτη στιγμή η μπαταρία του τελείωνε σε 12-15 ώρες το αργότερο. Και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Το WiFi απενεργοποιημένο και ζήτημα να κάνω 2-3 κλήσεις στο διάστημα λειτουργίας του. Το έστειλα πίσω για έλεγχο, καθότι η εγγύησή του δεν έχει ισχύ στην Ελλάδα. Το έλεγξαν ή τουλάχιστον έτσι είπαν, έκαναν ένα update, δεν βρήκαν τίποτα και μου το έστειλαν πίσω. Το πρόβλημα παραμένει. Γενικά από την Κίνα δεν βγάζω άκρη, όπως και από την Ελλάδα. Αν περιμένω από το service Της Lenovo, που είναι η ARVATO, σώθηκα.

Διάβασα στο Internet ότι πολλοί έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα καθώς δημιουργείτε κάποια "σύγκρουση" ανάμεσα στα κινέζικα applications, αν κατάλαβα καλά. Η λύση του προβλήματος ήταν να μπουτάρουν το κινητό, να κατεβάσουν το κινέζικο firmware Και να ανεβάσουν το πολυγλωσσικό.

https://forums.lenovo.com/t5/K-S-and-Vibe-Series/Lenovo-S850-problem-fw-upgraded-with-Chineese-programs/m-p/1809243/highlight/true#M6883

 

Προσπαθώ να την δοκιμάσω αυτή τη λύση αλλά, δεν καταλαβαίνω τις οδηγίες. Ακόμα και το Backup δεν μου πετυχαίνει, όπως και όλα τα προγράμματα που προσπαθώ να εγκαταστήσω στον Η/Υ για να κάνω την δουλειά αυτή, μου χτυπάνε ιους.

 

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Πως το αντιμετώπισε? Την έχετε ακούσει αυτή τη λύση? Όντως βοηθάει και θα μπορούσε κανείς να μου δώσει πιο σαφείς οδηγίες? Είναι πράγματα με τα οποία δεν έχω ξαναασχοληθεί για να ξέρω τη διαδικασία, την ορολογία κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

οποιοδήποτε recovery και να χρησιμοποιώ δεν μπορεί να δει το zip. Προσπάθησα για την VIBEUI V1.5 1419 ST και με αλλες ρομ αλλα τπτ.

Καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ένας φίλος πήγε ένα S850 αγορασμένο από geekbuying για αντικατάσταση digitizer glass στο Lenovo Store στο εμπορικό κέντρο Μακεδονία στην Θεσσαλονίκη και του αρνήθηκαν το service με την δικαιολογία του ότι είναι αγορασμένο από έξω!

Από την στιγμή που δεν χρησιμοποιεί εγγύηση και θέλει να να το επισκευάσει με δικό του κόστος έχουν το δικαίομα να του αρνηθούν την επισκευή; το έχουν κάνει και στην Sony με ένα κινητό αγορασμένο από skroutz!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Αν το μοντελο δεν εχει κυκλοφορησει επισημα στην ελληνικη αγορα ειναι λογικο να μην του το φτιαξουν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω εγκατεστημένη την ROW_S216 και επειδή έχω προβλήματα με το δίκτυο (πολλές φορές δεν με ακούει ο συνομιλητής μου) θα ήθελα να περάσω την κινέζικη official http://www.needrom.com/download/lenovo-s850-vibeui-2-0/ . Χρειάζεται όμως η CWM , πως θα την βρω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...