Jump to content

Lenovo S850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εχεις βαλει εσυ φιλε?

 

Όχι απλά απο την εμπειρία που εχω με τα δικά τηλ καμία φορά πιάνει με την δεύτερη

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσπάθησα να κάνω την εγκατάσταση της ευρωπαϊκής έκδοσης αλλά δεν μου την εγκαταστει με flashtool ίσως η διαδικασία γίνεται λάθος ....τωρα μου βγαζει συνεχει αυτο το σηματακι πανω αριστερα και κατω και δεν ξερω τι ειναι εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα εξακολουθει να το βγαζει οποιος γνωριζει κ θελει να βοηθησει μπορει να γραψει??

Δοκιμασε νσ τρέξεις το flashtool.exe ως administrator στα windows

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε νσ τρέξεις το flashtool.exe ως administrator στα windows

 

ποια η διαφορά αν ηταν δεν θα μου το ανοιγε καθόλου..... το περιεργο ειναι μόλις παταω upgrade-firmware φορτώνει για 3 δευτερόλεπτα η μπαρα και μετα τίποτα.... συνδεω το κινητό σβηστο κ τίποτα..... δεν δειχνει να κανει install.... το μονο που κανει ειναι να ανάβει το κινητό και να δείχνει ότι φορτίζει η μπαταρία

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορά αν ηταν δεν θα μου το ανοιγε καθόλου..... το περιεργο ειναι μόλις παταω upgrade-firmware φορτώνει για 3 δευτερόλεπτα η μπαρα και μετα τίποτα.... συνδεω το κινητό σβηστο κ τίποτα..... δεν δειχνει να κανει install.... το μονο που κανει ειναι να ανάβει το κινητό και να δείχνει ότι φορτίζει η μπαταρία

 

Έκανες την ρύθμιση διόρθωση σφαλμάτων μέσω usb;

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορά αν ηταν δεν θα μου το ανοιγε καθόλου..... το περιεργο ειναι μόλις παταω upgrade-firmware φορτώνει για 3 δευτερόλεπτα η μπαρα και μετα τίποτα.... συνδεω το κινητό σβηστο κ τίποτα..... δεν δειχνει να κανει install.... το μονο που κανει ειναι να ανάβει το κινητό και να δείχνει ότι φορτίζει η μπαταρία

Εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι οδηγοί. Τρέχοντας το spflashtool ως administrator πιθανόν να αφήσεις τους drivers να δουν το τηλεφωνο.

Επίσης σιγουρέψου οτι οταν το κλεινεις το τηλεφωνο εχεις αποεπιλεξει την επιλογή γρηγορης εκκίνησης.

Δοκίμασε επισης να ενεργοποιησεις τον εντοπισμό σφαλμάτων usb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι οδηγοί. Τρέχοντας το spflashtool ως administrator πιθανόν να αφήσεις τους drivers να δουν το τηλεφωνο.

Επίσης σιγουρέψου οτι οταν το κλεινεις το τηλεφωνο εχεις αποεπιλεξει την επιλογή γρηγορης εκκίνησης.

Δοκίμασε επισης να ενεργοποιησεις τον εντοπισμό σφαλμάτων usb.

 

το usb debugging το εχω ενεργοποιημενο.... το Quick boot ειναι απο αρχη ξετικαρισμενο..... θα δοκιμασω παλι δεν τα παραταω ετσι θυμαμαι και στο nexus 5 μου εκαναν κατι κουλα οι drivers με τα win 8. Κατι αλλο τωρα εσυ που εχεις την eur rom μπορεις να δουλεψεις απο recovery mode η ειναι παλι στα κινεζικα οπως εμένα!!! αν ειχα την δυνατότητα να δουλεψω απο εκει θα ηταν πιο ευκολα να επαναφερω το κινητό.... μου εβγαλε αυτα τα κουλα που φενονται στην φωτο κατω και πανω αριστερά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

το usb debugging το εχω ενεργοποιημενο.... το Quick boot ειναι απο αρχη ξετικαρισμενο..... θα δοκιμασω παλι δεν τα παραταω ετσι θυμαμαι και στο nexus 5 μου εκαναν κατι κουλα οι drivers με τα win 8. Κατι αλλο τωρα εσυ που εχεις την eur rom μπορεις να δουλεψεις απο recovery mode η ειναι παλι στα κινεζικα οπως εμένα!!! αν ειχα την δυνατότητα να δουλεψω απο εκει θα ηταν πιο ευκολα να επαναφερω το κινητό.... μου εβγαλε αυτα τα κουλα που φενονται στην φωτο κατω και πανω αριστερά

Οχι δεν εχω δυστυχώς custom recovery. Στο TWRP για ROW δεν λειτουργεί το touch, και το TWRP για CN ενω λειτουργεί το touch, επειδή εχει διαφορετικά partition απο την ROW δεν βλεπεις την εσωτερική μνημη.

Cwm δεν εχω βρεί....

Υποψιν στο recovery μπαινεις πατωντας ταυτοχρονα τα πληκτρα power, volume + και volume -

Με τα πλήκτρα power και volume + μπαινεις στο factory mode το οποιο ειναι στα κινεζικα (θα πρότεινα να μην πειράξεις τιποτα εκει εκτος αν ξέρεις τι κανεις)

Με τα πλήκτρα power και volume - μπαινεις στο meta mode (ομοίως μην πειράξεις τίποτα εκεί)

Απο τα δυο τελευταία modes βγαίνεις πατώντας για 10 δευτερόλεπτα το πληκτρο power.

Edited by Mic_T
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω δυστυχώς custom recovery. Στο TWRP για ROW δεν λειτουργεί το touch, και το TWRP για CN ενω λειτουργεί το touch, επειδή εχει διαφορετικά partition απο την ROW δεν βλεπεις την εσωτερική μνημη.

Cwm δεν εχω βρεί....

Υποψιν στο recovery μπαινεις πατωντας ταυτοχρονα τα πληκτρα power, volume + και volume -

Με τα πλήκτρα power και volume + μπαινεις στο factory mode το οποιο ειναι στα κινεζικα (θα πρότεινα να μην πειράξεις τιποτα εκει εκτος αν ξέρεις τι κανεις)

Με τα πλήκτρα power και volume - μπαινεις στο meta mode (ομοίως μην πειράξεις τίποτα εκεί)

Απο τα δυο τελευταία modes βγαίνεις πατώντας για 10 δευτερόλεπτα το πληκτρο power.

 

δεν μπηκα στο recovery αλλα στο factory mode δεν μπορουσα να κανω τίποτα και εβγαινα με τον τροπο που ειπες.... εχει εκει επιλογες για φορματ... δεν εχω κ την συσκευή αυτην τι στιγμή μπροστά μου για να δοκιμασω

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τωρα μου βγαζει συνεχει αυτο το σηματακι πανω αριστερα και κατω και δεν ξερω τι ειναι

Εμένα αυτό το σήμα το είχε βγάλει στο S820 όταν έκανα απεγκατάσταση το Security.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπηκα στο recovery αλλα στο factory mode δεν μπορουσα να κανω τίποτα και εβγαινα με τον τροπο που ειπες.... εχει εκει επιλογες για φορματ... δεν εχω κ την συσκευή αυτην τι στιγμή μπροστά μου για να δοκιμασω

Έχω την εντύπωση ότι αν κανείς απο εκεί format θα διαγραψεις τα αρχεία του συστηματος και αποκτήσεις ενα τουβλάκι αξίας 140€.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το σήμα το είχε βγάλει στο S820 όταν έκανα απεγκατάσταση το Security.

εβγαλα καποιες εφαρμογές που εχει μεσα με root unistaller π. χ mobo, antivirus ξερεις πως φεύγει?

Έχω την εντύπωση ότι αν κανείς απο εκεί format θα διαγραψεις τα αρχεία του συστηματος και αποκτήσεις ενα τουβλάκι αξίας 140€.

 

οχι δεν νομιζω να σβηνει κατι απλα κανει καθαρο factory reset οπως σε αλλα κινητα και επαναφερει στην αρχικη φαση την ρομ με ολες τις εφαρμογές που εχει επιπρόσθετα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τα custom recovery για το s850 μπορείτε να το κατεβάσετε απο εδώ

Η έκδοση ROW ειναι για τα κινητα που αγοράστηκαν στην Ελλάδα και η έκδοση CN για όσα αγοράστηκαν από Κίνα.

Ο ευκολότερος τρόπος για να το περάσουμε είναι μέσω του mobileunckle το οποίο το κατεβαζουμε απο το playstore

ΠΡΟΣΟΧΗ

Για όσους αγόρασαν ενα κινητό απο Κίνα και του πέρασαν την ROW rom δεν υπάρχει custom recovery

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα καποιες εφαρμογές που εχει μεσα με root unistaller π. χ mobo, antivirus ξερεις πως φεύγει?

Έβγαλες το antivirus (Security), για αυτό σου το έβγαλε. Εγώ δε κατάφερα να αφαιρέσω το εικονίδιο, αναγκάστηκα να ξαναπεράσω από την αρχή τη ROM και να μην το απεγκαταστήσω πάλι. Σε νήματα άλλων κινητών Lenovo έχει αναφερθεί ότι το έχουν με κάποιον τρόπο αφαιρέσει χωρίς να τους βγάλει το εικονίδιο. Προσωπικά δε με ενοχλεί το Security, οπότε το έχω αφήσει.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες το antivirus (Security), για αυτό σου το έβγαλε. Εγώ δε κατάφερα να αφαιρέσω το εικονίδιο, αναγκάστηκα να ξαναπεράσω από την αρχή τη ROM και να μην το απεγκαταστήσω πάλι. Σε νήματα άλλων κινητών Lenovo έχει αναφερθεί ότι το έχουν με κάποιον τρόπο αφαιρέσει χωρίς να τους βγάλει το εικονίδιο. Προσωπικά δε με ενοχλεί το Security, οπότε το έχω αφήσει.

 

αντε να δούμε πως θα ξαναπερασω την ρομ αν δεν καταφερω να εγκαταστήσω την ευρωπαικη...... μήπως αν κανω factory reset απο recovery ξανα επανέλθει και φτιάξει?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες το antivirus (Security), για αυτό σου το έβγαλε. Εγώ δε κατάφερα να αφαιρέσω το εικονίδιο, αναγκάστηκα να ξαναπεράσω από την αρχή τη ROM και να μην το απεγκαταστήσω πάλι. Σε νήματα άλλων κινητών Lenovo έχει αναφερθεί ότι το έχουν με κάποιον τρόπο αφαιρέσει χωρίς να τους βγάλει το εικονίδιο. Προσωπικά δε με ενοχλεί το Security, οπότε το έχω αφήσει.

Νομίζω οτι δεν την απεγκαθιστούν αλλα κάνουν freeze την εφαρμογή έτσι ώστε να μην φορτώνει. Οποιαδήποτε στιγμή θέλεις μπορείς να την επαναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ιδιο αντιμετωπιζω σημερα και εγω. Εσβησα χθες (κακως) το Securit.

 

Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων αλλα τπτ.

 

Υπαρχει καποια 'ευκολη' λυση, τουλαχιστον να ξαναμπει καπως το Securit και να φυγει το σηματακι του android?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ιδιο αντιμετωπιζω σημερα και εγω. Εσβησα χθες (κακως) το Securit.

 

Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων αλλα τπτ.

 

Υπαρχει καποια 'ευκολη' λυση, τουλαχιστον να ξαναμπει καπως το Securit και να φυγει το σηματακι του android?

Μπορείς να το εγκαταστήσεις απο το playstore και μετα με το mobilunckle να το κάνεις εφαρμογή συστήματος

Link to comment
Share on other sites

εγω δουλευω σήμερα κ δεν εχω τη συσκευή μαζί μου αυριο θα πιασω δουλειά..... αν δεν γινεται κ μαυτο το τροπο καλα θα ειναι ενα factory reset απο recovery mode

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επισης λιγο ψαχτηκα με το ES file explorer και βρηκα οτι το secureit (com.lenovo.safecenter) βρισκεται ηδη στο system.

 

πως γίνεται αυτό..... :wacko:

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται αυτό..... :wacko:

 

Δεν μπορω να καταλαβω. Το εχει 2 φορες και δεν σβηνονται. Απτο root explorer δεν καταφερα πολλα γιατι ειναι read only.

 

Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων, αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι ότι δε πρόκειται να το σώσετε. Θεωρώ ότι θα πρέπει να ξαναμπεί η ROM από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι ότι δε πρόκειται να το σώσετε. Θεωρώ ότι θα πρέπει να ξαναμπεί η ROM από την αρχή...

 

μπορεις να προτεινεις τρόπο?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να προτεινεις τρόπο?

 

Και αν μπορεις, να ειναι καθαρα για s850, γιατι τις περισσοτερες φορες καποιες επιλογες σε αλλα κινητα δεν υπαρχουν για το συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...