Jump to content

Moto G 4G/LTE


programmergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα 2 θήκες για το Moto G εδώ και δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω την μπλέ ή την μαύρη! Μήπως ξέρετε ποιά απ'τις δύο είναι καλύτερη; Η μια λέει Mesh Combo και η άλλη Hard Hybrid!
Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μίλησα με το chat της Motorola και μου είπαν ότι έχει ήδη κυκλοφορήσει η ενημέρωση για το Lollipop και απλά περιμένουμε.. Θέλω να ελπίζω μέσα στο Γενάρη θα το πάρουμε!
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το chat της Motorola και μου είπαν ότι έχει ήδη κυκλοφορήσει η ενημέρωση για το Lollipop και απλά περιμένουμε.. Θέλω να ελπίζω μέσα στο Γενάρη θα το πάρουμε!

 

Για το 4G ρωτησες;

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το βράδυ αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό όσον αφορά τα handsfree. Συγκεκριμένα, από τότε που αγόρασα το κινητό, χρησιμοποιώ τα αυθεντικά ακουστικά της Samsung που είχα από το προηγούμενο κινητό χωρίς θέμα. Ξαφνικά απόψε, το κινητό αποφάσισε να μην τα αναγνωρίσει. Για την ακρίβεια, μία τα αναγνωρίζει και μία τα χάνει με αποτέλεσμα όταν βάζω να παίξει μουσική το ένα δευτερόλεπτο ακούγεται από το ηχείο του κινητού και το άλλο από πουθενά. Όσες φορές και να προσπάθησα να βάλω το jack πιο καλά μέσα στην υποδοχή τίποτα.

Τα κουλά της υπόθεσης είναι δύο:

1. Τα ακουστικά οπουδήποτε αλλού λειτουργούν μια χαρά

2. Οποιαδήποτε άλλα ακουστικά αναγνωρίζονται κανονικά από το κινητό

 

Διάβασα ότι το headphones jack του Moto G είναι γενικά προβληματικό και δεν ξέρω τι να κάνω. Μάλλον με βλέπω για καινούργια handsfree, μήπως έχετε να προτείνετε κάποια καλά με αρκετό μπάσο; :)

 

Edit: Κατέβασα ένα app που λέγεται Headphones Indicator το οποίο κάθε φορά που συνδέεις ακουστικά, σου βγάζει ειδοποίηση. Με άλλα ακουστικά, μια χαρά. Με αυτά που έχω θέμα, κάθε μισό δευτερόλεπτο έρχεται νέα ειδοποίηση ότι συνδέθηκαν. ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Δηλαδή το κινητό χάνει και ξαναβρίσκει τα ακουστικά. Λέτε να είναι θέμα software; Αν και αμφιβάλλω.

Edited by silverag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρε ο αδερφός μου την συσκευή.

Πολύ ωραίο. Δίκη μου πρόταση ήταν να πάρει αυτό σε αυτά τα λεφτά.

Τι φορτιστεί χρησιμοποιείτε αφού δεν είχε μέσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο αδερφός μου την συσκευή.

Πολύ ωραίο. Δίκη μου πρόταση ήταν να πάρει αυτό σε αυτά τα λεφτά.

Τι φορτιστεί χρησιμοποιείτε αφού δεν είχε μέσα

 

Οποιονδήποτε. Ας χρησιμοποιήσει του προηγούμενου κινητού του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Οποιονδήποτε. Ας χρησιμοποιήσει του προηγούμενου κινητού του.

 

Δεν κάνει είναι μάλλον μικρός. 700ma

Από ότι διάβασα θέλει 1-1,5 ο φορτιστής.

Αλλιώς θα φροντίζει πολύ αργά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει είναι μάλλον μικρός. 700ma

Από ότι διάβασα θέλει 1-1,5 ο φορτιστής.

Αλλιώς θα φροντίζει πολύ αργά.

 

Εγώ φορτίζω με έναν 550 ma από την αρχή χωρίς εμφανές θέμα με την ταχύτητα φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι σε πόση ώρα φορτίζει. Και εξαρτάται βέβαια και από το τι έχεις ανοιχτό την ώρα της φόρτισης. Π.χ. θα φορτίσει γρηγορότερα αν είναι κλειστό ή σε flight mode.
Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το update για το Google app?

Εμένα μετά το update άλλαξε όλο το στυλ του Google launcher σε lollipop! :)

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το update για το Google app?

Εμένα μετά το update άλλαξε όλο το στυλ του Google launcher σε lollipop! :)

 

Δεν το λες Lollipop, απλα έβγαλε άσπρο background.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει συγκρινει καποιος την οθονη του με το moto g first gen?

 

Η ίδια ακριβώς είναι από όσο ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το update για το Google app?

Εμένα μετά το update άλλαξε όλο το στυλ του Google launcher σε lollipop! :)

 

Μου ήρθε νομίζω, έχω την 4.1.24.1672412.arm αλλά δεν βλέπω καμία οπτική αλλαγή στο δικό μου (rooted + xposed + gravitybox)..

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ακριβώς απορία είχα κι εγώ με stock launcher! Όπως γράψαμε και στο thread του Moto G (non 4G/LTE) με το update του Google app αλλάζει (ελαφρώς αισθητικά) μόνο ο Google Now launcher (που είναι default στα Moto G 2nd Gen).

 

Πάντως, άσχετα με το ποιά έκδοση του Moto G έχετε, καλό είναι να παρακολουθείτε και τα 3 threads γιατί πάνω κάτω ίδιες συσκευές είναι. ; )

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία για κανένα Moto G. Περιμένουμε. Αν δεν την λάβουμε μέσα στον Ιανουάριο, τότε (θέλω να) πιστεύω μέσα στον Φεβρουάριο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οποιος ψάχνει για hands free για το moto g εγώ εχω αυτό

http://www.e-shop.gr/sony-ericsson-mh1wo-livesound-hi-fi-headset-white-orange-p-TEL.009665 το είχε πριν λίγο καιρό 6,9E λειτουργεί κανονικά χωρίς αντάπτορα το προτείνω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μίλησα με το chat της Motorola και μου είπε ότι το Lollipop βγήκε στις 3 Φεβρουαρίου ΚΑΙ για τα EU Retail Moto G 1st Gen (!) και ότι το 4G μοντέλο θα αργήσει να το πάρει. Τη ρώτησα για πόση καθυστέρηση μιλάμε και μου απάντησε "πολύ σύντομα". Τα σχόλια δικά σας.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ακόμα δεν έχει έρθει OTA update στα 1st gen (non 4G/LTE) όπως έγινε με τα 2nd gen.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...