Jump to content

iOS 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ρε συ!!!

 

μου κάνει εντύπωση πάντως, από που έχεις πάρει τη συσκευή;

 

Σχετικά με το δεύτερο θέμα σου, ενδεχομένως να είναι πρόβλημα της συμβατότας ιστοσελίδας και safari στην iOS 8, καθώς το κάνει και στο myphone.gr.. τόσο με iPhone 5s όσο και με το iPhone 6.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, γιατί θα τρελαθώ με την κάμερα. Κάντε όλοι όσοι έχετε iOS 8.1.1 το εξής πείραμα:

Κάντε επανεκκίνηση το κινητό σας. Μόλις το ανοίξετε και το ξεκλειδώσετε, κλειδώστε το. Δοκιμάστε αν δουλεύει κάμερα από την οθόνη κλειδώματος. Λογικά θα δουλεύει καλά. Μετά με handsfree, προσπαθήστε να πάρετε μία φωνητική κλήση. Αφού κάνετε την κλήση, προσπαθήστε να ξαναδείτε αν δουλεύει κάμερα. Το έχω επαναλάβει πολλές φορές, από σήμερα μου έχουν σπάσει τα νεύρα να εντοπίσω το πρόβλημα.

Όσον αφορά τις διακοπές που κάνει το πληκτρολόγιο, έκανα αποσύνδεση και επανασύνδεση στο iCloud, και δείχνει να μου διορθώνει αυτή τη βλάβη. Στεναχωριέμαι που έχασα τα αρχεία μου, από από το iPhone 3G είχα ακριβώς το ίδιο backup...

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το ios8+ σε ipad mini 1 να μας πει εντυπώσεις πριν αναβαθμίσω από ios7;

Την παλεύει το μηχάνημα; Έχει καθόλου καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, γιατί θα τρελαθώ με την κάμερα. Κάντε όλοι όσοι έχετε iOS 8.1.1 το εξής πείραμα:

Κάντε επανεκκίνηση το κινητό σας. Μόλις το ανοίξετε και το ξεκλειδώσετε, κλειδώστε το. Δοκιμάστε αν δουλεύει κάμερα από την οθόνη κλειδώματος. Λογικά θα δουλεύει καλά. Μετά με handsfree, προσπαθήστε να πάρετε μία φωνητική κλήση. Αφού κάνετε την κλήση, προσπαθήστε να ξαναδείτε αν δουλεύει κάμερα. Το έχω επαναλάβει πολλές φορές, από σήμερα μου έχουν σπάσει τα νεύρα να εντοπίσω το πρόβλημα.

 

Στο 6 αν δεν εκανα κανενα λαθος στα βηματα που λες ( :p ) δεν εκανε τιποτα το "υποπτο"!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το Touch ID για ξεκλείδωμα;
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα σε δυο συσκευές και το κάνει.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε iPhone 5 & 6 plus. Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το άμεσο κλείδωμα με Touch ID. Κλειδωμένο, με φωνητική κλήση να πάρει όμως κανονικά τηλέφωνο, και μετά δεν δουλεύει η κάμερα από την οθόνη κλειδώματος. Edited by Manospalin
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε iPhone 5 & 6 plus. Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το άμεσο κλείδωμα με Touch ID. Κλειδωμένο, με φωνητική κλήση να πάρει όμως κανονικά τηλέφωνο, και μετά δεν δουλεύει η κάμερα από την οθόνη κλειδώματος.

 

Σε iPhone 6 που το δοκίμασα μολις τώρα, η καμέρα δουλεύει μία χαρά, το δοκκίμασα και άμεσα με το πέρας της κλήσης κι επαναφορά της οθόνης στη Lockscreen.. και μετά από απενεροποιήση/ενεργοποίηση.

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 6 που το δοκίμασα μολις τώρα, η καμέρα δουλεύει μία χαρά, το δοκκίμασα και άμεσα με το πέρας της κλήσης κι επαναφορά της οθόνης στη Lockscreen.. και μετά από απενεροποιήση/ενεργοποίηση.

 

 

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

 

 

Μετά από αυτά λέω δεν μπορεί κάτι φταίει και έκανα restore σε dfu mode.

Ακριβώς ίδια αποτελέσματα σε πεντακάθαρη συσκευή, μόνο το account μου είχα βάλει.

Εγώ προς το παρόν απενεργοποίησα τις φωνητικές εντολές και έβαλα το Siri όπου θα φτιάξω nicknames. Δεν γίνεται αλλιώς.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά λέω δεν μπορεί κάτι φταίει και έκανα restore σε dfu mode.

Ακριβώς ίδια αποτελέσματα σε πεντακάθαρη συσκευή, μόνο το account μου είχα βάλει.

Εγώ προς το παρόν απενεργοποίησα τις φωνητικές εντολές και έβαλα το Siri όπου θα φτιάξω nicknames. Δεν γίνεται αλλιώς.

 

Δοκίμασες να βάλεις άλλη SIM card?

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά και το 6+ και το 5 που έκανα δοκιμή έχουν cosmote sim που τις πήραμε ένα μήνα τώρα. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω βίντεο αύριο.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Το διατηρηθηκε στα μηνυματα τι σημαινει; Μπορει καποιος να το εξηγησει;

 

Αυτο που βγαζει οταν στελνεις ηχομηνυμα;;;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

ακριβως....

Όταν στέλνεις ηχογραφημένο μήνυμα και ο άλλος το αποθηκεύσει τότε σου βγάζει ή keep ή saved από κάτω και σε ενημερώνει για να ξέρεις ότι έχει κρατηθεί από τον συνομιλητή σου. Προφανώς είναι η μετάφραση του saved ή του keep.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν το ακουσεις μια φορα και οχι δευτερη διαγραφεται!

 

Αν το ακουσεις δευτερη το κραταει αποθηκευμενο για οσο χρονο εχεις αφησει να κραταει τα μηνυματα! 30 μερες / 1 χρονο / ή για παντα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ αυτή την αίσθηση έχω, η αναβάθμιση έγινε ota.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

H Apple διέθεσε χθες βράδυ νέα αναβάθμιση, την 8.1.2, για το λειτουργικό σύστημα iOS, η οποία εισάγει διορθώσεις σφαλμάτων, αντιμετωπίζοντας και το πρόβλήμα εξαφάνισης ήχων κλήσης οι οποίοι αγοράστηκαν από το iTunes Store, και στη συνέχεια εξαφανίζονταν από την ενότητα αγορασμένα.H εταιρεία συμβουλεύει τους χρήστες που έχουν χάσει ringtones, για να τα επαναφέρουν, αρκεί μία επίσκεψη στη διεύθυνση itunes.com/restore-tones από την iOS συσκευή τους.

 

Η τελευταία αναβάθμιση με αριθμό ανάπτυξης 12Β440, δεν είχε διατεθεί στους developers πριν κυκλοφορήσει στο ευρύ κοινό. Το νέο επιπρόσθετο λογισμικό είναι διαθέσιμο για λήψη, over-the-air.

 

Συγκεκριμένα η περιγραφή της νέας αναβάθμισης αναφέρει τα εξής:

 

Η παρούσα έκδοση περιλαμβάνει επιδιορθώσεις σφαλμάτων και επιλύει ένα πρόβλημα που μπορούσε να προκαλέσει την αφαίρεση κουδουνισμάτων από τη συσκευή σας, τα οποία είχατε αγοράσει από το iTunes Store. Για την επαναφορά τέτοιων κουδουνισμάτων, επισκεφτείτε τη διεύθυνση itunes.com/restore-tones από τη συσκευή iOS σας.

 

Όπως η έκδοση iOS 8.1.1 που είχε κυκλοφορήσει στις 17 Νοεμβρίου, η τελευταία αναβάθμιση συγκαταλέγεται στις μικρές αναβαθμίσεις, οι οποίες επικεντρώνονται στις διορθώσεις σφαλμάτων. Δεν έχει προστεθεί κανένα από τα κύρια χαρακτηριστικά που φημολογούνται για το iOS 8, όπως βελτιώσεις στους χάρτες και το spit-multitasking για το iPad. Η Apple εργάζεται ήδη στη νέα magor αναβάθμιση iOS 8.2, με ενσωματωμένο WatchKit SDK η οποία έχει δοθεί στους developers στα μέσα Νοεμβρίου. Για ό,τι νεότερο θα σας ενημερώσουμε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

iOS 8.1.2: Διορθωτική αναβάθμιση

χρειάζεται απο τη συσκευή αφού κατεβάσετε την έκδοση να μεταφερθείτε στη σελίδα itunes.com/restore-tunes

 

update carrier settings WIND (πρόσφατα)

Η επιλογή μεταξύ 2G, 3G και 4G μας εγκατέλειψε για πάντα??? θα τη διαλύσει τη μπαταρία. Πολλές φορές με 2G + ανοιχτά δεδομένα έκανα τη δουλειά μου!!!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...