Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gearbest παραγγελία στις 4 Δεκεμβρίου και παρέλαβα στις 31 και στα 19 ευρώ από όσο θυμαμαι
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα παρέλαβα και εγώ απο το Βanggod μέσα σε 13 μέρες!

Τα ακουστικά έχουν πολύ καλό ήχο και σε σχέση με τα μπασάτα JVC hafx1x που είχα μπορώ να πω ότι δεν υπολείπονται ιδιαίτερα. Σίγουρα όμως έχουν καλύτερη ποιότητα ήχου γενικά. Ένα καλό burn in και θα δούμε πόσο καλύτερα εμπορούν να γίνουν. Μέχρι στιγμής για τα λεφτά τους, άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Τα παρέλαβα και εγώ απο το Βanggod μέσα σε 13 μέρες!

Τα ακουστικά έχουν πολύ καλό ήχο και σε σχέση με τα μπασάτα JVC hafx1x που είχα μπορώ να πω ότι δεν υπολείπονται ιδιαίτερα. Σίγουρα όμως έχουν καλύτερη ποιότητα ήχου γενικά. Ένα καλό burn in και θα δούμε πόσο καλύτερα εμπορούν να γίνουν. Μέχρι στιγμής για τα λεφτά τους, άψογα.

Και από ένταση,σε σχέση με τα JVC;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και από ένταση,σε σχέση με τα JVC;

Εγώ στο Full δεν μπορώ να τα βάλω ακούγονται πάρα πολύ δυνατά δηλαδή. 2 γραμμές πιο κάτω από τις 15 το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Full δεν μπορώ να τα βάλω ακούγονται πάρα πολύ δυνατά δηλαδή. 2 γραμμές πιο κάτω από τις 15 το έχω.

Ρωτάω γιατί εγώ έχω και τα Ξιαομι,όχι τα τελευταία,τα χρυσά έχω, και τα JVC,και τα δεύτερα είναι πολύ δυνατότερα,γι' αυτό αυτά χρησιμοποιώ.

Οσον αφορά για τις γραμμές,εγώ δεν μπορώ να τα δυναμώσω όσο θέλω στο Sony SBH-50 που έχω,γιατί μόλις ξεπεράσω μια ορισμένη στάθμη,δεν με αφήνει το σύστημα για να με προστατεύσει μήπως κουφαθώ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και από ένταση,σε σχέση με τα JVC;

 

Πιστεύω ότι χάνουν λίγο, άλλωστε sensitivity 98dB στα 32Ω είναι με 104dB στα 16Ω τα JVC. Αλλά καλύτερη άποψη θα έχω αφού τα δουλέψω μερικές μέρες, πρώτες εντυπώσεις θετικές.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη εχω ακουσει αρκετα ακουστικα συμπεριλαμβανομένου και του sony mh1 και ασχολουμε αρκετα με την μουσικη η επιλογες ειναι 2

1)samsung HS3303 με δυο drive σε καθε ακουστικο 8mm tweeter και 10mm woofer απλα εκπληκτικα, με βαθυ μπασο πολυ καλα μεσαια και αρκετα καλο στα ψηλα ,αρκετα φτηνο μολις 6,5 ευρω στο crazy sunday αυτην την εβδομαδα.

2)samsung level in EO-IG900BBEGWW τα οποια ειναι σε αλλο επιπεδο με 2 balanced armature drives + 1 dynamic 10mm σε καθε ακουστικο.

πραγματικα σε αλλο επιπεδο ειναι ενα καθαρα in ear monitor το οποιο σε συνδιασμο με τον fiio E17 που εχω απλα ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει.και αυτα στο crazy sunday του eshop θα τα πετυχετε με συνηθεστερη τιμη γυρω στα 35 με 45 ευρω οταν πριν λιγο καιρο η αρχικη τους ηταν 130 ευρω.

αυτα απο εμενα.φυσικα ολα αυτα που σας αναφερω τα εχω και τα 2 + τα σονυ που ειναι και αυτα σε παραπλησιο επιπεδο.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο tinydeal 4ευρω τα pistons 3 youth edition, δεν υπαρχει ειναι κλεψιμο για αυτα τα ακουστικα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα παρήγγειλα κι εγώ μόλις τώρα από την Κίνα, γιατί από την αποθήκη στην Αγγλία έμπαινε καπέλο. Τα κουμπιά αυξομείωσης έντασης που λείπουν σε σχέση με τα youth edition, θα το χαρακτήριζα και πλεονέκτημα αφού ποτέ δεν τα χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν ειναι τα youth αλλά τα colorful edition με τα 4,59$. Έχετε βρει τα youth στο tinydeal σε αυτή την τιμή; Δώστε link ρε παιδια:)
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτα εχω παντως και απο ηχο δεν ψαχνω κατι παραπάνω. Δε θα ήταν παραλογο να παρει καποιος 4-5 ζευγάρια να εχει για το μελλον.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος που γράφτηκε ότι η προσφορά είναι για τα youth edition. Πρόκειται για τα Dazzle Edition που σε σχέση με τα youth edition διαφέρουν στο ότι δεν έχουν τα κουμπιά αυξομείωσης έντασης αλλά μόνο το πλήκτρο απάντησης (play/pause). Η τιμή είναι πολύ καλή για αυτά τα ακουστικά και μπορείτε να το ψάξετε συγκρίνοντας με άλλα μαγαζιά. Όποιος έχει περισσότερες απαιτήσεις πληρώνει κάτι παραπάνω και παίρνει τα ακριβότερα μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα τα 2, φουλ ευχαριστημένος από θέμα ήχου σε συνδυασμό με poweramp και equalizer, στον 1,5 χρόνο με κακή χρήση με άφησε το ένα ακουστικό, πολύ μπλέξιμο!

Πήρα τα 3 youth, ευχαριστημένος σκέτο με τον ήχο και τις ίδιες ρυθμίσεις, καλύτερη εφαρμογή και ελαφρύτερα, με την ίδια κακή χρήση με άφησε πάλι το ένα ακουστικό στους 6 μήνες, χωρίς μπλέξιμο.

Παρήγγειλα τα 3 τα βραβευμένα (!) από banggood με την προσφορά 10% (Σύνολο 12,90€)που αναφέρθηκε μέσω app (thank you) και θα γράψω όταν παραλάβω.

 

Γενικότερα πάντως για την τιμή τους όποιο και να πάρετε κερδισμένοι είστε συγκρίνοντας τιμή/ποιότητα πάντα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε τα κανονικά pistons 3 στα 11 ευρω και αφήστε τα ημιμετρα. 2 ζευγάρια πήρα στα 20 ευρώ και τα 2 και είναι άψογα. Τα χρησιμοποιω στο τρέξιμο και είναι απόλαυση. Μια χαρά είναι και το μπάσο δεν σε πέρνει τα αφτιά αλλά είναι αρκετά δεμένο όπως πρέπει.

 

Αν πέσουν και τα hybrid στα 12 ευρώ τα χτυπαω και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως η Xiaomi δεν έχει βγάλει κάμια sport έκδοση.

 

Κατέστρεψα 2 Pistons 3 youth το καλοκαίρι στο τρέξιμο (10+ χλμ/ημέρα) από τον ιδρώτα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έπειτα από μια αποτυχημένη απόπειρα να πάρω τα v3 από το gearbest (τουλάχιστον πήρα τα λεφτά μου πίσω) θέλω να τα ξαναπαραγγείλω. Από ποιο site μου προτείνετε για να είναι και τα γνήσια;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έπειτα από μια αποτυχημένη απόπειρα να πάρω τα v3 από το gearbest (τουλάχιστον πήρα τα λεφτά μου πίσω) θέλω να τα ξαναπαραγγείλω. Από ποιο site μου προτείνετε για να είναι και τα γνήσια;

Καλημέρα!

 

Piston 3

 

http://m.geekbuying.com/item/New-Original-Xiaomi-Piston-3-Earphone-2015-In-Ear-Earphones-Wire-Control-Mic-for-iPhone-iPod-Android---Black-343327.html

 

Hybrid

 

http://m.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Mi-IV-Hybrid-Earphones-Wired-Control-Headphone-with-MIC-for-Android-iOS---Silver-357663.html

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'ευχαριστώ! Με μπέρδεψες λίγο για το ποιο να πάρω με τα hybrid! Είναι καλύτερα; αν ειναι να τα προτιμήσω!!!

Edited by Physiker
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο καινούρια τα hybrid, τα τελευταία που έβγαλε, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

 

Ίσως σε βοηθήσει κάποιο παιδί που έχει και τα δύο.

 

----

 

Τα v3 μπήκαν και σε προσφορά στα 12$, δεν ξέρω τι τιμές παίζουν στα άλλα καταστήματα.

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ! Με μπέρδεψες λίγο για το ποιο να πάρω με τα hybrid! Είναι καλύτερα; αν ειναι να τα προτιμήσω!!!

Για μένα και τα 2 έχουν απαράδεκτα μικρά κουμπιά! Τόσο μικρά που δεν τα βρίσκεις με τίποτε, εκτός και να τα βλέπεις! Πήρα τελικά τα V2 (YOUTH λέγονται;;) και βρήκα την υγειά μου.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Για μένα και τα 2 έχουν απαράδεκτα μικρά κουμπιά! Τόσο μικρά που δεν τα βρίσκεις με τίποτε, εκτός και να τα βλέπεις! Πήρα τελικά τα V2 (YOUTH λέγονται;;) και βρήκα την υγειά μου.

Σορυ, αλλά τι ηλικία έχεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο καινούρια τα hybrid, τα τελευταία που έβγαλε, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

 

Ίσως σε βοηθήσει κάποιο παιδί που έχει και τα δύο.

 

----

 

Τα v3 μπήκαν και σε προσφορά στα 12$, δεν ξέρω τι τιμές παίζουν στα άλλα καταστήματα.

 

Είχα V3, V3 youth και τώρα τα Hybrid. Τα Hybrid σε κατασκευή είναι καθαρά καλύτερο από τα άλλα 2. Στον ήχο πιστεύω δεν έχει μεγάλη απόσταση από τα V3.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 πάντως με το σχεδιασμό τους κάθονται πολύ καλά στα αυτιά. Σε μισή ώρα γρήγορο τρέξιμο αντε να βγει κάποιο μια φορά. Εν αναμονή των pistons 4.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...