Jump to content

Doogee DG450


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Model: DOOGEE LATTE DG450

OS: Android 4.2

CPU: MTK6582 Quad Core 1.3GHz

ROM: 4GB

RAM: 1GB

Display Size: 4.5 Inch Screen

Type: IPS, capacitive touch screen

Resolution: 480*854 pixels

Screen Color: 16000K Colors

Card Extend: Support TF card up to 32GB extended

Camera/Picture Resolution: Dual Cameras, front camera 2.0MP; back camera 8.0MP with LED flash

Dimensions :

Product weight: 138.4 g

Product size (L x W x H): 135.4 x 66 x 9.4mm

Battery 2300mAh

 

Στα 75ευρώ με 4,5 Ίντσες 1GB ram, τετραπύρηνο ,δεν είναι και άσχημα!!

 

video https://www.youtube.com/watch?v=KDnm8TypYNg

αγορά http://www.antelife.com/doogee-latte-dg450-quad-core-mtk6582-android-4-2-smartphone-4-5inch-fwvga-screen-1gb-4gb-dual-camera.html & http://www.minideal.net/doogee-dg450-smartphone-mtk6582-quad-core-android-4-2-1gb-4gb-with-4-5inch-screen.html

specs http://www.doogeemobile.com/doogee-dg450-android-4-2-mtk6582-quad-core-smartphone-4-5-inch-8mp-camera.html

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Aρκει να μην βγαλει τα θεματα του touch και της καμερας που εχει το dg350...

To οποιο παρεμπιπτοντως ειναι μολις 9 ευρω ακριβοτερο με 4,7 οθονη και 1280χ720 αναλυση

Βεβαια η DOOGEE αντι να ασχοληθει να βελτιωσει τα ηδη υπαρχοντα κινητα που εχει πουλησει οπως εχει υποσχεθει με εκδοση νεας ρομ αμολαει αβερτα νεα μοντελα...:mad::X

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

ΠΟλυ καλη τιμη, ψχνω καιρο για κινητο , μου φαινεται σουπερ η τιμη, το θεμα ειναι να βγει καλο. Το εχει παραγγείλει κανεις.? Κανα σχολιο έστω απο ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Η τιμες εχουν πεσει,οποτε τα 100κατι $ οχι απλα δεν ειναι σουπερ τιμη,αλλα για προιον της Doogee ειναι τζοκερ.Οπως λεει και φιλος παραπανω,αντι να κατσει να βελτιωσει τα κινητα της πεταει συνεχως νεα μοντελα με προβληματα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι στο επισημο site το πουλανε 10-11 ευρω πανω. Πως το antelife το δινει μονο 74? Και κατι αλλο, αν ειναι για αυτά τα 10 ευρω διαφορά , δεν ειναι καλυτερα να αγορασει κανεις απο το μαμισιο site αφου πουλαει η ιδια η εταιρεια?
Link to comment
Share on other sites

Προφανως αναφερεσαι σε αυτο εδω

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg450-android-4-2-mtk6582-quad-core-smartphone-4-5-inch-8mp-camera.html

Αυτο εχω την εντυπωση πως ειναι ενας official reseller οχι το επισημο site

Το επισημο site ειναι αυτο εδω http://www.doogee.cc/en/gb/index.asp

Παντως το dg350 εχει 84 ευρω στο to2c μεγαλυτερη οθονη και 1280χ720 αναλυση (οχι πως το προτεινω αλλα λεμε τωρα):lol:

Επισης γιατι ειναι καλυτερο να αγορασεις απο το επισημο site αφου ειναι πιο ακριβο???(Αν ειναι επισημο)

Αφου ετσι κι αλλιως σε περιπτωση που σου βγαλει προβλημα παλι Κινα το στελνεις απο οπου και να το αγορασεις , ασε που οτι μ@λ@κι@ σου πει ο μεταπωλητης σε περιπτωση προβληματος την ιδια θα σου πει και ο επισημος Κινεζος προκειμενου να σε ξεφορτωθει...

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Προφανως αναφερεσαι σε αυτο εδω

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg450-android-4-2-mtk6582-quad-core-smartphone-4-5-inch-8mp-camera.html

Αυτο εχω την εντυπωση πως ειναι ενας official reseller οχι το επισημο site

Το επισημο site ειναι αυτο εδω http://www.doogee.cc/en/gb/index.asp

Παντως το dg350 εχει 84 ευρω στο to2c μεγαλυτερη οθονη και 1280χ720 αναλυση (οχι πως το προτεινω αλλα λεμε τωρα):lol:

Επισης γιατι ειναι καλυτερο να αγορασεις απο το επισημο site αφου ειναι πιο ακριβο???(Αν ειναι επισημο)

Αφου ετσι κι αλλιως σε περιπτωση που σου βγαλει προβλημα παλι Κινα το στελνεις απο οπου και να το αγορασεις , ασε που οτι μ@λ@κι@ σου πει ο μεταπωλητης σε περιπτωση προβληματος την ιδια θα σου πει και ο επισημος Κινεζος προκειμενου να σε ξεφορτωθει...

Δεν έχεις και άδικο σε αυτό με τις επιστροφές ,μια η άλλη είναι ..όπου το βρίσκεις πιο φτηνά και είναι έμπιστο κατάστημα παραγγέλνεις..

Τώρα για το gd350 που λες έχει πιο μεγάλη οθόνη γενικά και πιο μεγάλες διαστάσεις ..πολλά άτομα πιστεύω ψάχνουν τετραπυρηνα κινητά από 4,5 ίντσες και κάτω , αλλά οκ αυτό είναι υποκειμενικό , οι διαστάσεις παίζουν ρόλο πάντα ..πιστεύω ότι το doogee dg450 , dg800 και jiayu g2f θα τα πάρουν για το μέγεθος τους και επειδή είναι τετραπύρηνα με 1G ram και φτηνά κινητά κάτω από 100 ευρώ , που στην Ελλάδα χτυπάς με τόσα χρήματα διπυρηνάκι σε παρόμοιες διαστάσεις ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις και άδικο σε αυτό με τις επιστροφές ,μια η άλλη είναι ..όπου το βρίσκεις πιο φτηνά και είναι έμπιστο κατάστημα παραγγέλνεις..

Τώρα για το gd350 που λες έχει πιο μεγάλη οθόνη γενικά και πιο μεγάλες διαστάσεις ..πολλά άτομα πιστεύω ψάχνουν τετραπυρηνα κινητά από 4,5 ίντσες και κάτω , αλλά οκ αυτό είναι υποκειμενικό , οι διαστάσεις παίζουν ρόλο πάντα ..πιστεύω ότι το doogee dg450 , dg800 και jiayu g2f θα τα πάρουν για το μέγεθος τους και επειδή είναι τετραπύρηνα με 1G ram και φτηνά κινητά κάτω από 100 ευρώ , που στην Ελλάδα χτυπάς με τόσα χρήματα διπυρηνάκι σε παρόμοιες διαστάσεις ..

 

Bασικα εχεις δικιο σε αυτο που λες για τις ιντσες , οι κινεζοι το εχουν παρακανε με τα κινητα παντοφλες.

Αν και 4,5-4,7 και 5 ιντσες δεν εχου και δραματικη διαφορα στο overall μεγεθος του κινητου ειδικα αν εχει μικρα bezels

Εμενα το να συνηθισω το 5ιντσο Inew που ειχα μετα απο το 4.5 που ειχα πριν μου πηρε 1 μερα :lol::lol::lol: σε σημειο που το Red rice των 4.7 που εχω τωρα μου φαινοταν μικρο στην αρχη

Παντως τα κινητα αυτα που ανεφερες σωστα το λες οτι ειναι για ατομα που ψαχνουν ενα βολικο-φτηνο κινητο με μειονεκτημα βεβαια την χαμηλοτερης αναλυσης οθονη. Για Ελλαδα δεν συζητω καν τι αγοραζεις με 80-100 ευρω:X

Tελος παντων εχουμε βγει τελειως off topic

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
εχει κανεις κανα νεο γι αυτη τη συσκευη;;το πηρες κανεις;

 

Το πήρα εγώ σήμερα για ένα συναδελφό μου. Του το ρυθμίζω τώρα και πάει σφαίρα!!! Αξίζει σίγουρα τα λεφτά του!!!Ηρθε και με Root!!! Απλά δε ξέρω πως να του βάλω cwm recovery . Αν ξέρει κανείς τον τρόπο ας με παραπέμψει please.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όταν μιλήσεις πάνω από 20-30 δευτερόλεπτα, δεν ξυπνάει η οθόνη όταν το πάρεις από το αυτί σου, θέλει να πατήσεις το power button για να ανοίξει και να κλείσεις την γραμμή, η να δεις πχ κάποιο τηλέφωνο από τις επαφές. Σε σύντομα τηλεφωνήματα είναι μια χαρά. Αν εξαιρέσεις αυτό και μια μικρή ασάφεια στο touch, είναι μιά χαρά για τα λφτά του...
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλήσεις πάνω από 20-30 δευτερόλεπτα, δεν ξυπνάει η οθόνη όταν το πάρεις από το αυτί σου, θέλει να πατήσεις το power button για να ανοίξει και να κλείσεις την γραμμή, η να δεις πχ κάποιο τηλέφωνο από τις επαφές. Σε σύντομα τηλεφωνήματα είναι μια χαρά. Αν εξαιρέσεις αυτό και μια μικρή ασάφεια στο touch, είναι μιά χαρά για τα λφτά του...

Πόσο καιρό το έχεις το κινητό;Με μέτρια ως αρκετή χρήση πόσο κρατάει η μπαταρία;

Με root,αναβαθμίσεις τι γίνεται;Δεν έχω ιδέα περί του θέματος και θέλω μια κατατόπιση.

Link to comment
Share on other sites

Με μετρια χρηση, μπορει να βγαλει και δευτερη μερα, αν πλακωθεις στο 3G, μπορει ουτε μια. Root απλοτατο, με framaroot...
Link to comment
Share on other sites

σε αυτούς που το έχουν, είστε ευχαριστημένοι; το προτείνετε;

@asterisd, το θέμα με την οθόνη στην κλήση, εξακολουθεί να υφίσταται;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν βρηκα αλλη rom να βαλω, οποτε το υπομενουμε. Και ειχα πει οτι δεν θα ξανασχοληθω με doogee, αλλα παλι την εκανα την μαμακια...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σαν δωρο και ηταν μια θετικη εκπληξη.Γρηγορο,καλη οθονη,καλο wifi.

Καλη λειτουργια της φωτογραφικης και βιντεο.Γενικα δειχνει σαν πολυ πιο ακριβο κινητο.

Μοναδικο ελαττωμα μεχρι τωρα το σχετικα χαλαρο κουμπι on/off.Δεν ξερω αν ειναι κατι γενικο η αν ετυχε στη συγκεκριμενη συσκευη.Παντως vfm κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν βρηκα αλλη rom να βαλω, οποτε το υπομενουμε. Και ειχα πει οτι δεν θα ξανασχοληθω με doogee, αλλα παλι την εκανα την μαμακια...

 

Το πηρα σαν δωρο και ηταν μια θετικη εκπληξη.Γρηγορο,καλη οθονη,καλο wifi.

Καλη λειτουργια της φωτογραφικης και βιντεο.Γενικα δειχνει σαν πολυ πιο ακριβο κινητο.

Μοναδικο ελαττωμα μεχρι τωρα το σχετικα χαλαρο κουμπι on/off.Δεν ξερω αν ειναι κατι γενικο η αν ετυχε στη συγκεκριμενη συσκευη.Παντως vfm κινητο!

 

Ευχαριστώ παίδες για την πληροφόρηση, ota update φαντάζομαι δεν το προτείνετε, επίσης σας ήρθε rootαρισμένο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το παρήγγειλα από το to2c.com μου ήρθε με root (αφού το σημείωσα στις επιλογές αγοράς...). Το τηλέφωνο λειτουργεί τέλεια,δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο κανένα και το πιο περίεργο είναι πως το gps του κλειδώνει σε 3 δευτερόλεπτα χωρίς να κάνω κανένα fix. Μάλλον οι κινέζοι αρχίσαν να διορθώνουν τα λάθη τους...Ίσως ένα μείον να είναι πως έχει 2 ταυτόχρονα σημεία αφής.Αλλά σε ότι παιχνίδι και εφαρμογή να παίξεις ή να χρησιμοποιησεις ποτέ δε χρειάστηκε παραπάνω...ούτως η άλλως δεν είναι και εφικτό. Για 75 ευρώ ορμάτε.....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πρότεινα σ έναν φίλο , δεν το παράγγειλε ακόμη . Διαβάζω όμως κάποια αρνητικά σχόλια για την εταιρεία και φοβάμαι μήπως μετά μου κόψει και την καλημέρα ο φίλος μου :-)

Σε αυτά τα χρήματα ( μέχρι 70 ευρώ ) τι άλλο να του πω με παρόμοια χαρακτηριστικά να πάρει ;

Link to comment
Share on other sites

Το πρότεινα σ έναν φίλο , δεν το παράγγειλε ακόμη . Διαβάζω όμως κάποια αρνητικά σχόλια για την εταιρεία και φοβάμαι μήπως μετά μου κόψει και την καλημέρα ο φίλος μου :-)

Σε αυτά τα χρήματα ( μέχρι 70 ευρώ ) τι άλλο να του πω με παρόμοια χαρακτηριστικά να πάρει ;

 

Για εμένα κανένα άλλο. Η εταιρεία είναι πάρα πολύ καλή.2 Κινητά έχω πάρει της συγκεκριμένης εταιρείας και κανένα δε δημιούργησε πρόβλημα. ΌΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!! Όρμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρότεινα σ έναν φίλο , δεν το παράγγειλε ακόμη . Διαβάζω όμως κάποια αρνητικά σχόλια για την εταιρεία και φοβάμαι μήπως μετά μου κόψει και την καλημέρα ο φίλος μου :-)

Σε αυτά τα χρήματα ( μέχρι 70 ευρώ ) τι άλλο να του πω με παρόμοια χαρακτηριστικά να πάρει ;

 

THL T6s....

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα κανένα άλλο. Η εταιρεία είναι πάρα πολύ καλή.2 Κινητά έχω πάρει της συγκεκριμένης εταιρείας και κανένα δε δημιούργησε πρόβλημα. ΌΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!! Όρμα!!!

 

και εγώ αυτό προτείνω στα λεφτά αυτά.

Link to comment
Share on other sites

απο SAR πως παει το κινητο? ειναι και DUAL SIM σωστα?

 

edit: βρηκα τις απαντησεις στο site τους

SAR 0,645 και ειναι και DUAL

Edited by bassakos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μηπως ξέρει κάποιος Cwm recovery που βρισκουμε;

 

σχετικά με τη μπαταρία, έχετε παρατηρήσει κάποιο drain; σαν να ξεφορτίζει αρκετά γρήγορα..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...