Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 816


keltonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπαιξε NOva με τρέλα! και όλα μια χαρα! :D thanks Nek46

 

ΕΠίσης να πω και κάτι άλλο που πρόσεξα: έχει μακράν την καλύτερη λήψη σε wifi σε ότι έχω δοκιμάσει έως τώρα! Αλλου που ειχα 1 παύλα και με το ζόρι, εδώ τώρα μπορεί να έχω και 3!

Να έρθει και καμιά καλή θηκούλα + προστασία οθόνης (δεκτές προτάσεις για όποιον έχει ψάξει), γιατί από ότι φαίνεται το τηλέφωνο ειναι λίρα 100.

Τιποτα φιλε αφου εκανες την δουλεια σου :)

Aν εχεις την δυνατοτητα να αγορασεις απο ebay ριξε μια ματια υπαρχουν πολλες επιλογες

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xhtc+desire+816+case.TRS0&_nkw=htc+desire+816+case&ghostText=&_sacat=0

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=htc+desire+816+case&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xhtc+desire+816+screen+protector.TRS0&_nkw=htc+desire+816+screen+protector&ghostText=&_sacat=0

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=htc+desire+816+case&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xhtc+desire+816+silicon++case.TRS0&_nkw=htc+desire+816+silicon++case&ghostText=&_sacat=0

Edited by nek46
more info

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Εκανε το κινητό μου αναβάθμιση μεσο OTA σε 5.0.2.lollipop και γεια σας.

από την ώρα που άνοιξε δεν έχω google drive google play gmail και γενικά ότι η σχέση με την google

Εχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν μπορώ με τίποτε να το εγκαταστησω το κινητό το έχω πάρει από κίνα έχω μιλήσει μαζί τους μου δώσανε κάποια site να κατεβάζω, κάποιες εφαρμογές δε βγάζω άκρη γιατί όλα είναι κινέζικα και από αύριο πάλι θα έχουμε επικοινωνία

ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να το ξανα εγκαταστισω

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι η απάντησή τους, δεν γίνεται τίποτε όμως

 

Dear Buyer

 

Because the mod rom is only for 4.4 system, after update to Android 5.0, the mod rom will stop to work.

Please kindly follow the instruction to solve the problem.

 

Note: Please remove the SD card before the instruction.

 

1.Make factory reset for the phone

2.Install the following apps:

http://pan.baidu.com/s/1qW4wilQ

3.Run the apps and use it to download and install the GMS apk.

4.Reboot the phone.

After power on the phone, the google will auto update.

 

HTC phone only can upgrade, cannot downgrade, the instruction is for Android 5.0.

 

Thanks.

 

Phoebe

Link to comment
Share on other sites

Εκανε το κινητό μου αναβάθμιση μεσο OTA σε 5.0.2.lollipop και γεια σας.

από την ώρα που άνοιξε δεν έχω google drive google play gmail και γενικά ότι η σχέση με την google

Εχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν μπορώ με τίποτε να το εγκαταστησω το κινητό το έχω πάρει από κίνα έχω μιλήσει μαζί τους μου δώσανε κάποια site να κατεβάζω, κάποιες εφαρμογές δε βγάζω άκρη γιατί όλα είναι κινέζικα και από αύριο πάλι θα έχουμε επικοινωνία

ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να το ξανα εγκαταστισω

 

Να ρωτήσω? - Το update το έδωσε official η HTC ή το έκανες μόνος σου μέσω κάποιων άλλων site?

Εγω τσεκάρισα και η HTC δεν δίνει ακόμα αναβάθμιση, οποτε μήπως δεν ειναι και τόσο σόι η αναβάθμιση που έκανες?

Edited by xristos_mi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω ένα πρόβλημα. Βγάζω φωτογραφίες και βίντεο και δεν μπορώ να τις δω. Εκανα format στην κάρτα από το τηλέφωνο, στην αρχή δούλεψε σωστά με φωτο-βιντεο (το είχε ξανακάνει) και μετά ξανά τα ίδια. Τι να συμβαίνει? Πως μπορώ να τα επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η δεύτερη απάντηση τους.

Και επιτέλους το κινητό φτιάχτηκε.

 

 

Dear Buyer,

 

Sorry for your inconvenience.

In the installing, it will has 3 pop-up window in Chinese, please all press "OK" to continue

You can check the instruction video here:

Instruction Video:

http://pan.baidu.com/s/1ntxbCG5

 

The account is : etotalk

password : *1234567a

 

Thanks.

 

Phoebe

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα.. Να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποιος.. Έχω το 816ds... Θα πάρει αναβάθμιση σε lollipop? Έχει έρθει σε κανέναν?
skorpio
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Καλησπερα παιδια!

Πριν λιγο μου ηρθε στα χερια μου ενα HTC DESIRE 816w.

 

Δεν μπορω να περασω Ελληνικα.εχει μονο Αγγλικα.υπαρχει καποιος τροπος?

Να περασω καποια ΡΟΜ ?

Επισης τι διαφορα υπαρχει στο 816 με το 816w ?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Πριν λιγο μου ηρθε στα χερια μου ενα HTC DESIRE 816w.

 

Δεν μπορω να περασω Ελληνικα.εχει μονο Αγγλικα.υπαρχει καποιος τροπος?

Να περασω καποια ΡΟΜ ?

Επισης τι διαφορα υπαρχει στο 816 με το 816w ?

Ευχαριστω!

Διάβασε της απάντησης 78-79-83 στην σελίδα που είσαι ,και εγώ αγγλικά είχα μετά από την αναβάθμιση σε lolipop και έκανα αυτά που γράφει έχει και βίντεο

Όσο για την διάφορα 816 με 816w αν δεν κάνω λάθος το 816w είναι δυκαρτο :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου. Θα το κοιταξω τωρα.

Να σε ρωτησω κατι αλλο ? πως αναβαθμησες σε lolipop? Πρεπει νακατεβασω κατι αποκαπου ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου. Θα το κοιταξω τωρα.

Να σε ρωτησω κατι αλλο ? πως αναβαθμησες σε lolipop? Πρεπει νακατεβασω κατι αποκαπου ?

 

Το κινητό το πήρα από έξω και είχε μόνο αγγλικά και κινέζικα και μου ήρθεστο κινητο ή αναβάθμιση μόνοι της ,δεν έκανα τίποτα εγώ ούτε κατέβασα τίποτα μόλις αναβαθμίστηκε σε lolipop έχασα τα ελληνικά και σε επικοινωνία με τον έμπορο και της οδηγίες που μου έδωσε το εφιαξα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι !

Δεν εβγαλα ακρη.

 

Αναβαθμισα σε 5.0.2 . επειτα εκανα την διαδικασια παραπανω. κατεβασα το GSM... το εγκατεστησα κανονικα συμφωνα με το βιντεο. Απο εκει και περα σεν καταλαβα τι κανειι η εφαρμογη psiphon. την ανοιξα την ετρεξα αλλα μετα τι?

 

Αν περασω καποια αλλη ρομ μηπως εφτιαχνε ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν πιο ευκολο αποτι φανταζομουν. Τα καταφερα και περασα τα Ελληνικα.

Εκανα ροοτ το κινητο και κατοπιν με το morelocale2 περαστηκαν κατευθειαν τα Ελληνικα.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σας και παλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα και παλι παιδια!

Ειχα να χρησιμοποιησω το κινητο μια βδομαδα. Ξαφνικα δεν μου συνδεεται στο wifi. Βαζω σωστα το pas ,γραφει συνδεση για 1,2 δευτερολεπτα κα κατοπιν γραφει Αποθηκευμενο , ασφαλισμενο με WPA/WPA2.

 

Ξερει κανεις καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παιδια!

Ειχα να χρησιμοποιησω το κινητο μια βδομαδα. Ξαφνικα δεν μου συνδεεται στο wifi. Βαζω σωστα το pas ,γραφει συνδεση για 1,2 δευτερολεπτα κα κατοπιν γραφει Αποθηκευμενο , ασφαλισμενο με WPA/WPA2.

 

Ξερει κανεις καποια λυση?

Καλησπερα εχω την αισθηση πως βλεπεις αυτο το μηνυμα γιατι γραφεις λαθος pass για δοκιμασε με μεγαλυτερη προσοχη

τον κωδικο σου .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Σωστα εγραφα το pas . Δοκιμασμενο σε 3 ρουτερ. Εκανα επαναφορα εργοστασιακων και αναβαθμισα σε 5.0.2 Android - HTC Sense version 6.0 - Rom version 2.34.1402.3. Εφτιαξε τωρα . Αλλα αποτι ειδα λιγο που εψαξα ειχαν και αλλοι θεμα παρομοιο..

Να ρωτησω κατι αλλο ?

Υπαρχει τροπος να περασω καποια αλλη rom ? πως θα φυγουν καποιες κινεζικες εφαρμογες που δεν βγαινουν ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Σωστα εγραφα το pas . Δοκιμασμενο σε 3 ρουτερ. Εκανα επαναφορα εργοστασιακων και αναβαθμισα σε 5.0.2 Android - HTC Sense version 6.0 - Rom version 2.34.1402.3. Εφτιαξε τωρα . Αλλα αποτι ειδα λιγο που εψαξα ειχαν και αλλοι θεμα παρομοιο..

Να ρωτησω κατι αλλο ?

Υπαρχει τροπος να περασω καποια αλλη rom ? πως θα φυγουν καποιες κινεζικες εφαρμογες που δεν βγαινουν ?

Διαβαζω το post που εχεις πιο πανω οτι εχεις root λογικα εχεις και custom recovery αν ναι και ειναι αυτη η συσκευη σου , εδω εισαι φλασαρε οποια rom θελεις .

http://forum.xda-developers.com/desire-816

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα κανει ροοτ για να με βοηθησει να περαστουν τα Ελληνικα απο το morelocale 2 . το ρουτ το εκανα με το iroot. ουσιαστικα με βηθησε με την γλωσσα.

 

οποτε τσεκαρω το site που εστειλες και προχωρω. επειδη εχασα λιγο την μπαλα, μου προτεινεις κατι απο ολα αυτα που βλεπω στο site ? πριν προχωρησω σε καποιο απο αυτα , να το κανω παλι ροοτ με το iroot σωστα?

 

Καταρχην σε ευχαριστω και κατα δευτερον σορρυ για ολες αυτες τις ερωτησεις αλλα ειμαι αρκετα αρχαριος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα κανει ροοτ για να με βοηθησει να περαστουν τα Ελληνικα απο το morelocale 2 . το ρουτ το εκανα με το iroot. ουσιαστικα με βηθησε με την γλωσσα.

 

οποτε τσεκαρω το site που εστειλες και προχωρω. επειδη εχασα λιγο την μπαλα, μου προτεινεις κατι απο ολα αυτα που βλεπω στο site ? πριν προχωρησω σε καποιο απο αυτα , να το κανω παλι ροοτ με το iroot σωστα?

 

Καταρχην σε ευχαριστω και κατα δευτερον σορρυ για ολες αυτες τις ερωτησεις αλλα ειμαι αρκετα αρχαριος.

Λοιπον να τα παρουμε με την σειρα, δεν γνωριζω το προγραμματακι που εκανες root δεν ξερω πως το κανει .

Για να περασεις custom rom πρεπει να εχεις ξεκλειδωτο bootloader και custom recovery για να μπορεις να φλασαρης

ρομ. Τα εχεις αυτα ?? αν ναι απλα διαλεγεις μια rom την κατεβαζεις και την φλασαρης , αν οχι χρειαζεσαι οτι σου γραφω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τα εχω .

Υπαρχουν οδηγιες στο φορουμ να το ψαξω?

 

Και παλι ευχαριστω!

Edited by zeteberk87
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τα εχω .

Αν δεν σου κανει κοπο και μπορεις φυσικα, θα το ηθελα.

 

Και παλι ευχαριστω!

Nα ξερεις οτι μολις ξεκλειδωσεις την συσκευη και περασεις custom rom τιθεσαι εκτος εγγυησης αν δεν εχεις θεμα

θα μπορουσα να σου πω πως θα το κανεις :)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...