Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 816


keltonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή του public είναι η έκδοση 816G. Αυτή ποιόν επεξεργαστή έχει; Την κανονική μονόκαρτη έκδοση με τον snapdragon την έχει το πλαίσιο στην ίδια τιμή.

 

Εχει οκταπυρηνο στα 1,7, και εάν δεν κάνω λάθος είναι mediatek.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει οκταπυρηνο στα 1,7, και εάν δεν κάνω λάθος είναι mediatek.

Μια φίλη θέλησε να πάρει αυτό του public αλλά της πρότεινα (σωστά από ό,τι φαίνεται) αυτό του πλαισίου. Τελικά μόλις είδε το μέγεθος πήρε το 610 που ήταν κι αυτό σε προσφορά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος και εγώ πλέον του 816G από τα public. Μπορεί κάποιος κάτοχος του 816G να μου επιβεβαιώσει το παρακάτω:

 

Παρατηρώ όταν είναι η οθόνη σβηστή, κάποιες μικρές κάθετες γραμμές. Φαίνονται μόνο όταν το δεις πολύ προσεκτικά. Όταν η οθόνη είναι ανοικτή δεν εμφανίζονται ούτε δυσκολεύουν την προβολή.

 

Ευχαριστώ!

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος και εγώ πλέον του 816G από τα public. Μπορεί κάποιος κάτοχος του 816G να μου επιβεβαιώσει το παρακάτω:

 

Παρατηρώ όταν είναι η οθόνη σβηστή, κάποιες μικρές κάθετες γραμμές. Φαίνονται μόνο όταν το δεις πολύ προσεκτικά. Όταν η οθόνη είναι ανοικτή δεν εμφανίζονται ούτε δυσκολεύουν την προβολή.

 

Ευχαριστώ!

Όλες οι συσκευές έχουν τέτοιες γραμμές. Είναι φυσιολογικό.

βιντεοκληση το κινητό αυτό δεν κάνει?

Μόνο τα Samsung κάνουν τις πατροπαράδοτες βιντεοκλήσεις δικτύου.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ούτε με το viber κάνει βιντεοκληση

Όταν κάνεις κλήση δε σου βγάζει μετά το κουμπί για βιντεοκλήση;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

όχι γιατί το βγάζεις σε εσένα?

Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή. Μιλάω από την εμπειρία μου με άλλες συσκευές.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς διαπίστωσα σήμερα πως η συσκευή έχει πρόβλημα με το GPS. Δεν κλειδώνει το GPS όταν είμαι ακινητοποιημενος. Το έχει και άλλος το πρόβλημα ή είμαι ο μόνος; αναφέρομαι στη συσκευή 816g. Ευχαριστώ!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς διαπίστωσα σήμερα πως η συσκευή έχει πρόβλημα με το GPS. Δεν κλειδώνει το GPS όταν είμαι ακινητοποιημενος. Το έχει και άλλος το πρόβλημα ή είμαι ο μόνος; αναφέρομαι στη συσκευή 816g. Ευχαριστώ!

βαλε αυτη την εφαρμογη βγες σε ανοιχτο χωρο μπαλκονι τρεξτη για λιγα λεπτα και δες ποσους

δορυφορους θα σου δειξει με πρασινο χρωμα αν στους βγαλει ολους πρασινο δεν εχεις θεμα

EDIT Aπο τις ρυθμισεις της εφαρμογης κανε και ενα update στο Agps

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest

Edited by nek46
more info

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς διαπίστωσα σήμερα πως η συσκευή έχει πρόβλημα με το GPS. Δεν κλειδώνει το GPS όταν είμαι ακινητοποιημενος. Το έχει και άλλος το πρόβλημα ή είμαι ο μόνος; αναφέρομαι στη συσκευή 816g. Ευχαριστώ!

 

Ακριβώς όπως λέει και ο φίλος Nek46 παραπάνω, δοκίμασε αυτήν την εφαρμογή. Θα κάνει την πρώτη φορά λίγο χρόνο 2-3 λεπτά αλλά μετά πιάνει δορυφόρο αμέσως. Εμένα έβγαλε view:13, in Use:9, και κλείδωσε κατ'ευθειαν σε 3D fix.

Απο τα ποιο δυνατά τηλέφωνα που ειχα σε gps μαζί με ένα Sony.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως λέει και ο φίλος Nek46 παραπάνω, δοκίμασε αυτήν την εφαρμογή. Θα κάνει την πρώτη φορά λίγο χρόνο 2-3 λεπτά αλλά μετά πιάνει δορυφόρο αμέσως. Εμένα έβγαλε view:13, in Use:9, και κλείδωσε κατ'ευθειαν σε 3D fix.

Απο τα ποιο δυνατά τηλέφωνα που ειχα σε gps μαζί με ένα Sony.

Φιλε χρηστο εσυ τα λες ακομα καλυτερα :D με πιο πολλες λεπτομεριες, την εφαρμογη την γνωριζω

απο την εποχη των win mobile για καποιο λογο ο δεκτης gps μουλαρωνε:lol: και δεν εβρισκε σημα

μολις ετρεχες την εφαρμογη ως δια μαγειας να το πω.. ο δεκτης εφτιαχνε :) και λυνοταν το θεμα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως λέει και ο φίλος Nek46 παραπάνω, δοκίμασε αυτήν την εφαρμογή. Θα κάνει την πρώτη φορά λίγο χρόνο 2-3 λεπτά αλλά μετά πιάνει δορυφόρο αμέσως. Εμένα έβγαλε view:13, in Use:9, και κλείδωσε κατ'ευθειαν σε 3D fix.

Απο τα ποιο δυνατά τηλέφωνα που ειχα σε gps μαζί με ένα Sony.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το δοκίμασα πριν λίγο στο μπαλκόνι μου. View 7 in use 4 μετά από περίπου 30 δευτερόλεπτα. Αύριο θα το δοκιμάσω και σε ανοικτό χώρο για να είμαι σίγουρος. Έχεις το 816G ή το 816?

 

Επίσης πως ερμηνεύεται το γεγονός ότι το GPS όταν το έχω σε πλοήγηση είτε μέσω Here Maps, είτε μέσω gmaps, "κλειδώνει" μόνο όταν αποκτήσω σταθερή ταχύτητα; Κάθε φορά που σταματάω σε φανάρι τρελένεται και με εμφανίζει 2-3 στενά πιο δίπλα. Και όταν μπω σε στενάκια... αφήστε το. Κοιτάω απομνημονεύω και όπου με βγάλει!

 

Σχετικά με τη βιντεοκλήση μέσω viber, θα το δοκιμάσω και θα σου πω φίλε μου.

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το δοκίμασα πριν λίγο στο μπαλκόνι μου. View 7 in use 4 μετά από περίπου 30 δευτερόλεπτα. Αύριο θα το δοκιμάσω και σε ανοικτό χώρο για να είμαι σίγουρος. Έχεις το 816G ή το 816?

 

Επίσης πως ερμηνεύεται το γεγονός ότι το GPS όταν το έχω σε πλοήγηση είτε μέσω Here Maps, είτε μέσω gmaps, "κλειδώνει" μόνο όταν αποκτήσω σταθερή ταχύτητα; Κάθε φορά που σταματάω σε φανάρι τρελένεται και με εμφανίζει 2-3 στενά πιο δίπλα. Και όταν μπω σε στενάκια... αφήστε το. Κοιτάω απομνημονεύω και όπου με βγάλει!

 

Σχετικά με τη βιντεοκλήση μέσω viber, θα το δοκιμάσω και θα σου πω φίλε μου.

Καλημερα βλεπει 7 και σε χρηση 4 εχω την αισθηση πως δεν ειναι καλο σημα ,και για αυτο πιθανων

να σου χανει το σημα δοκιμασε σε εξωτερικο χωρο αν εχεις την δυνατοτητα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

για να βοηθησω περισσοτερο.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα βλεπει 7 και σε χρηση 4 εχω την αισθηση πως δεν ειναι καλο σημα ,και για αυτο πιθανων

να σου χανει το σημα δοκιμασε σε εξωτερικο χωρο αν εχεις την δυνατοτητα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

για να βοηθησω περισσοτερο.

 

Σήμερα το δοκίμασα ξανά. Σε ανοικτό χώρο το πρωί έπιασε ακαριαία 14 δορυφόρους. Δίπλα σε μεγάλη μπαλκονόπορτα δεν έπιανε τίποτα ενώ ένα motorola έπιανε 14. Θα το επιστρέψω. Ελπίζω να έτυχε στη συσκευή... Έχεις το 816G?

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δοκίμασα ξανά. Σε ανοικτό χώρο το πρωί έπιασε ακαριαία 14 δορυφόρους. Δίπλα σε μεγάλη μπαλκονόπορτα δεν έπιανε τίποτα ενώ ένα motorola έπιανε 14. Θα το επιστρέψω. Ελπίζω να έτυχε στη συσκευή... Έχεις το 816G?

Aφου βρηκε 14 σε ανοιχτο χωρο εισαι μια χαρα δεν εχεις προβλημα ,εχω το m7 και βλεπω 10 με 12

θεωρω πως δεν χρειαζεται να το επιστρεψεις .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τις εντυπώσεις μου μετά απο περίπου μία εβδομάδα χρήσης:

 

-Αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ ειναι η διάρκεια της μπαταρίας του. Όλη μερα ανοικτά data, κλήσεις και απο τις 2 sim περίπου 1 ωρα, σερφάρισμα, emails κλπ... και το βράδυ έχω 70%, δεν φορτίζω και το πρωί έχω 65% ! Δύο ημέρες τις βγάζει ανετα!

-Πάρα πολύ καλό και γρήγορο gps. Κλειδώνει σε χρόνο dt και δεν το χάνει με τίποτα, και πολύ καλή ακρίβεια.

-Αυτό που δεν μου αρέσει, ειναι η φωτεινότητα της οθόνης, αλλά προέρχομαι απο SuperAmoled, οπότε νομίζω ότι εκεί πρέπει να συμβιβαστώ.

-Δεν μου αρέσει το μενού της HTC, πρώτη φορά ειχα HTC, θέλω να το ακυρώσω εντελώς απο την οθόνη, και επίσης ότι οι οθόνες δεν είναι κυλιομένες, αλλά άμα φτάσεις στην τέρμα αριστερά, πρέπει να κάνεις όπισθεν αναγκαστικά για να πας στην τέρμα δεξιά. (ξέρει κανείς να με βοηθήσει σε αυτά?).

-Κατά τ'αλλα πολύ καλή ποιότητα κλήσεων και ακουστικού, αν και σπάνια τα χρησιμοποιώ, κυρίως μιλάω με bluetooth

-Kαι αρκετά γρήγορο και χωρίς κολλήματα, παρότι έχει 1 GB Ram.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τις εντυπώσεις μου μετά απο περίπου μία εβδομάδα χρήσης:

 

-Αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ ειναι η διάρκεια της μπαταρίας του. Όλη μερα ανοικτά data, κλήσεις και απο τις 2 sim περίπου 1 ωρα, σερφάρισμα, emails κλπ... και το βράδυ έχω 70%, δεν φορτίζω και το πρωί έχω 65% ! Δύο ημέρες τις βγάζει ανετα!

-Πάρα πολύ καλό και γρήγορο gps. Κλειδώνει σε χρόνο dt και δεν το χάνει με τίποτα, και πολύ καλή ακρίβεια.

-Αυτό που δεν μου αρέσει, ειναι η φωτεινότητα της οθόνης, αλλά προέρχομαι απο SuperAmoled, οπότε νομίζω ότι εκεί πρέπει να συμβιβαστώ.

-Δεν μου αρέσει το μενού της HTC, πρώτη φορά ειχα HTC, θέλω να το ακυρώσω εντελώς απο την οθόνη, και επίσης ότι οι οθόνες δεν είναι κυλιομένες, αλλά άμα φτάσεις στην τέρμα αριστερά, πρέπει να κάνεις όπισθεν αναγκαστικά για να πας στην τέρμα δεξιά. (ξέρει κανείς να με βοηθήσει σε αυτά?).

-Κατά τ'αλλα πολύ καλή ποιότητα κλήσεων και ακουστικού, αν και σπάνια τα χρησιμοποιώ, κυρίως μιλάω με bluetooth

-Kαι αρκετά γρήγορο και χωρίς κολλήματα, παρότι έχει 1 GB Ram.

Δεν σου αρεσει το sense ui :p ριξε μια ματια εδω να δεις καποιους Launcher http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Mην με ρωτησεις ποιον δεν εχω χρησιμοποιηση ποτε κανενα :lol: πιστευω πως θα βρεις καποιον να σου αρεσει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν ποτέ κάποιος από σας που έχει το κινητό και χρησιμοποιεί το viber ας δοκιμάσει αν μπορεί να κάνει βιντεοκληση και αν τα καταφέρει ας το γράψει

 

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το πρηξιμο αλλά με έχει παίδευση πολύ χωρίς αποτέλεσμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα το δοκίμασα ξανά. Σε ανοικτό χώρο το πρωί έπιασε ακαριαία 14 δορυφόρους. Δίπλα σε μεγάλη μπαλκονόπορτα δεν έπιανε τίποτα ενώ ένα motorola έπιανε 14. Θα το επιστρέψω. Ελπίζω να έτυχε στη συσκευή... Έχεις το 816G?

 

Να πω κάτι και εγω κάτι περί τούτου όταν εγκατέστησες το πρόγραμμα του εκχώρησες αδεια εντοπισμού θέσης γιατί εγώ είχα ένα θεματάκι, δεν κλείδωνε με τίποτε το gps και δεν είχα καθόλου σήμα το απεγκατέστησα και το ξανα εγκατέστησα δίνοντάς του άδεια τώρα οπότε το ανοίγω σε δευτερόλεπτα κλειδώνει και το σήμα του είναι πολύ καλό ,από τα καλύτερα που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια βοήθεια οποιος μπορεί. Χθες πηρα στα χερια μου το εταίρο αδερφάκι του το 820. Στην αρχή δεν με άφηνε να γυρίσω μεταξύ των καρτων όσων αφορα την χρήση του internet. Μετά από ένα Software update που έκανε OTA με αφήνει μεν αλλα , έχοντας μια κάρτα Vodafone και μια Wind μεσα όταν γυρίζω στο 3g την Vodafone το όνομα του δικτυου αλλάζει σε Wind δλδ ο τίτλος της κάρτας Vodafone αλλάζει και γίνεται wind και δεν μπορεί να δει ότι είναι από vodafone δίκτυο το widget οποτε και συνεπώς δεν ενημερώνετε... μήπως έγινε καμια πατατα στην αναβαθμιση πάνω και αν ναι πως κάνω επανεγκατασταση!Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου αρεσει το sense ui :p ριξε μια ματια εδω να δεις καποιους Launcher http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Mην με ρωτησεις ποιον δεν εχω χρησιμοποιηση ποτε κανενα :lol: πιστευω πως θα βρεις καποιον να σου αρεσει.

 

Έπαιξε NOva με τρέλα! και όλα μια χαρα! :D thanks Nek46

 

ΕΠίσης να πω και κάτι άλλο που πρόσεξα: έχει μακράν την καλύτερη λήψη σε wifi σε ότι έχω δοκιμάσει έως τώρα! Αλλου που ειχα 1 παύλα και με το ζόρι, εδώ τώρα μπορεί να έχω και 3!

Να έρθει και καμιά καλή θηκούλα + προστασία οθόνης (δεκτές προτάσεις για όποιον έχει ψάξει), γιατί από ότι φαίνεται το τηλέφωνο ειναι λίρα 100.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...