Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 816


keltonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο νεο μοντελο στην μεσαια κατηγορια που θα συζητηθει πολυ ειναι το ΗTC Desire 816 , με οθόνη 5.5 ιντσών ανάλυσης HD 1280×720 pixels, τετραπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon 400 1.6GHz, μνήμη RAM 1.5GB, κάμερα 13 Megapixel και δεύτερη μπροστινή κάμερα 5 Megapixel.

 

Αναλυτικο review http://www.gsmarena.com/htc_desire_816-review-1079.php

 

http://busted.gr/wp-content/uploads/2014/02/htc_desire_816_big.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες το μεσημέρι παρέλαβα το άσπρο . Πρώτες εντυπώσεις . Είναι πανέμορφο στο λευκό του χρώμα . Είναι το δικαρτο μοντέλο το δικό μου . Είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου HTC συσκευή και ανοίγοντας είδα το καινούργιο sense 6 , εξαιρετική δουλειά κάναν οι ταιβανεζοι . Μόλις συνδέθηκε ζήτησε αναβάθμιση την οποία έκανα χωρίς να δω την προηγούμενη για να συγκρίνω διάφορες . Έλεγε system improvements . Σε αυτό το κινητό επαθα την πλάκα μου με τα ηχεία του . Έχει το BoomSound και βγάζει ένα ήχο απίστευτα δυνατό και καθαρο . Επίσης εντύπωση μου έκανε η κάμερα του . Τέλειες φωτογραφίες και στην οθόνη του και στην οθόνη του λάπτοπ . Περισσότερα θα γράψω σε λίγες μερες αφού το επεξεργαστώ περισσότερο. Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημέρι παρέλαβα το άσπρο . Πρώτες εντυπώσεις . Είναι πανέμορφο στο λευκό του χρώμα . Είναι το δικαρτο μοντέλο το δικό μου . Είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου HTC συσκευή και ανοίγοντας είδα το καινούργιο sense 6 , εξαιρετική δουλειά κάναν οι ταιβανεζοι . Μόλις συνδέθηκε ζήτησε αναβάθμιση την οποία έκανα χωρίς να δω την προηγούμενη για να συγκρίνω διάφορες . Έλεγε system improvements . Σε αυτό το κινητό παθενειςεπαθα την πλάκαμου με τα ηχεία του . Έχει το BoomSound και βγάζει ένα ήχο απίστευτα δυνατό και καθαρο . Επίσης εντύπωση μου έκανε η κάμερα του . Τέλειες φωτογραφίες και στην οθόνη του και στην οθόνη του λάπτοπ . Περισσότερα θα γράψω σε λίγες μερες αφού το επεξεργαστώ περισσότερο.

 

Με γεια!προσωπικα πιστευω οτι το κινητο αυτο ειναι οτι πρεπει σε σχεση με την τιμη του.Θα ηθελα να ρωτησω=εχει ραδιοφωνο?πως ειναι στο χερι?εχεις δοκιμασει καρτα μνημης μεγαλης χωρητικουητας?μπαταρια?..ελπιζω να το χαρεις και να μας ενημερωσεις.!

Link to comment
Share on other sites

Τιμή αν επιτρέπεται; και δείγματα κάμερας θέλουμε! Μεγεια σου!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχω πλεον 3 μερες στα χερια μου και εκανα την δευτερη φορτιση σημερα , η πρωτη εγινε την ιδια μερα που το πηρα γιατι ηρθε με 34% και η δευτερη εβγαλε 39 ωρες πριν παει στο 10% αλλα εννοειται οτι το εχω σχεδον συνεχεια ανοιχτο . Εχει φυσικα FM RADIO και με ομορφο σχεδιασμο . Καρτα του εβαλα μια 32gb high speed sandisk που εχω , αλλα υποστηριζει μεχρι 128 GB .Εχει διαφορα χρωματα αλλα διαλεξα το ασπρο γιατι το HTC ONE X που ειχα παλια ηταν επισης ασπρο και πραγματι δειχνει ομορφο . Τωρα σαν μεγεθος εγω γενικα προτιμω κινητα με οθονη απο 5.2'' μεχρι 5.5'' τα λεγομενα πλεον phablets για να γλυτωνω το να ανοιγω το λαπτοπ συνεχεια , και το DESIRE 816 ειναι ακριβως στα μετρα μου και αναλογο του LG G RPO και του LG G RPO LITE και λιγο μεγαλυτερο απο το GRAND DUOS 2 . Την καμερα του δεν την χρησιμοποιησα αρκετα αλλα λιγο που την ανοιξα στο σπιτι με ενθουσιασε και οπως λεει και το gsmarena αυτην την καμερα επρεπε η HTC να βαλει και στο HTC M7 και M8 . Εκεινη που δεν παιζεται ειναι η μπροστινη σε μια κληση skype που εκανα ο φιλος μου με ρωτησε αν πηρα καινουργιο λαπτοπ !!!! Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ανήκω κ' εγώ στο fan club της htc εδώ και 3 χρόνια περίππου. Αποφάσισα να αλλάξω επιτέλους συσκευή και ψάχνοντας βρήκα το συγκεκριμένο μοντέλο. Έψαξα στο google για καταστήματα που το έχουν στην Ελλάδα και βρήκα αυτό: http://www.imobile4you.gr/el/smartphones/htc-desire-816-detail.html Γνωρίζει κάποιος αν το παραπάνω κατάστημα είναι έμπιστο?? Αν όχι υπάρχει κάποιο άλλο έμπιστο ελληνικό κατάστημα για να το δω??:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ανήκω κ' εγώ στο fan club της htc εδώ και 3 χρόνια περίππου. Αποφάσισα να αλλάξω επιτέλους συσκευή και ψάχνοντας βρήκα το συγκεκριμένο μοντέλο. Έψαξα στο google για καταστήματα που το έχουν στην Ελλάδα και βρήκα αυτό: http://www.imobile4you.gr/el/smartphones/htc-desire-816-detail.html Γνωρίζει κάποιος αν το παραπάνω κατάστημα είναι έμπιστο?? Αν όχι υπάρχει κάποιο άλλο έμπιστο ελληνικό κατάστημα για να το δω??:X

 

το htc sensation το πηρα απο το birdphone

οπως και το galaxy s3 του αδερφου μου

δεν ειχα κανενα προβλημα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κ' εγώ δοκιμασμένο το birdphone και δεν είχα κανένα παράπονο, υπάρχει μάλιστα το συγκεκριμένο μοντέλο στα 400 ευρώ http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HTC-Desire-816-Meridian-Grey-EU.aspx, αλλά και πάλι είναι ακριβό αν σκεφτείς ότι το πλαίσιο το έχει στα 380 http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/Android/HTC-Desire-816-Grey-99HZS016-00.htm. Σκεφτόμουν για κάποιο έμπιστο ηλ. κατάστημα με πιο πρόσιτες τιμες γύρω στα 300-320 περίππου:worry:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κ' εγώ δοκιμασμένο το birdphone και δεν είχα κανένα παράπονο, υπάρχει μάλιστα το συγκεκριμένο μοντέλο στα 400 ευρώ http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HTC-Desire-816-Meridian-Grey-EU.aspx, αλλά και πάλι είναι ακριβό αν σκεφτείς ότι το πλαίσιο το έχει στα 380 http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/Android/HTC-Desire-816-Grey-99HZS016-00.htm. Σκεφτόμουν για κάποιο έμπιστο ηλ. κατάστημα με πιο πρόσιτες τιμες γύρω στα 300-320 περίππου:worry:

 

Δεν ειναι το ιδιο μοντελο..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έχω κ' εγώ δοκιμασμένο το birdphone και δεν είχα κανένα παράπονο, υπάρχει μάλιστα το συγκεκριμένο μοντέλο στα 400 ευρώ http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HTC-Desire-816-Meridian-Grey-EU.aspx, αλλά και πάλι είναι ακριβό αν σκεφτείς ότι το πλαίσιο το έχει στα 380 http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/Android/HTC-Desire-816-Grey-99HZS016-00.htm. Σκεφτόμουν για κάποιο έμπιστο ηλ. κατάστημα με πιο πρόσιτες τιμες γύρω στα 300-320 περίππου:worry:

 

http://www.etotalk.com/htc-d816w_p5471.html Στα 245 απο κινα αν σε ενδιαφερει! Αν ηταν στις 5 ιντσες θα το επαιρνα με κλειστα ματια.ειναι πανεμορφο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Το δούλεψα χθες λιγάκι και είναι όπως το περίμενα. Δουλεύει άνετα χωρίς κολλήματα, όπως μας έχει συνηθίσει η HTC.

Έχοντας το one, στον drawer είναι αισθητή η διαφορά στην ανάλυση. Στο ίντερνετ όμως και στις φωτογραφίες δεν μπορώ να πω ότι δεν με ικανοποίησε. Δεν είναι κάτι που θα με προβλημάτιζε.

Το μέγεθος είναι λιγάκι που σε ξενίζει, μιας και είναι ελάχιστα ψηλότερο από το Note 3. Είναι πιο στενό όμως που καθιστά το κράτημα του άριστο. Είναι ουσιαστικά ένα όμορφο μεγάλο πλαστικό one. 8-D

Απλά για 5,5 με on screen buttons είναι μεγάλο. Είναι όμως κουκλί το άτιμο και με έβαλε σε σκέψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο σημερα του κινητου.Οτι απορριες εχετε με ρωτατε παιδια

 

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου Πως ειναιν η οθονη λενε οτι δεν ειναι τοσο φωτεινη, ;σε βολεύει στην χρηση για ειναι πολυ μεγαλο.; καμερα τι λεει αντε περιμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις σου , σε τι χρωμα το πηρες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο κατασκευη ειναι αρκετα δεμενο αλλα εχω παρατηρησει ενα τριξιμο στην ενωση της πλατης πανω αριστερα.Ελπιζω να το συνηθησω.Απο μεγεθος το κινητο ειναι μεγαλο και σε συγκριση με το g2 που το βαλα πανω εχει αρκετη διαφορα αν και μιλαμε για μονο 0.3 ιντσες.Το κινητο κατα μεγαλο ποσοστο δουλευεται με το ενα χερι αλλα για καποια πραγματα χρειαζονται και τα δυο .Οσο το εχω δουλεψει δεν κολησε ουτε ζεσταθηκε.Απο μπαταρια ειναι μαλλον λιγο πανω του μετριου.Με συγκρατημενη χρηση μαλλον τη βγαζει τη μερα.Η φωτεινοτητα ειναι καλη αλλα οχι κατι εντυπωσιακο.Η οθονη ειναι καλη δεν θα σε εντυπωσιασει αλλα δεν θα σε προβληματισει κιολας.Απο τα μεγαλα ατου ειναι ο απιστευτος ηχος απο τα διπλα ηχεια και το εξαιρετικο wifi.Τοσο καλη ληψη δεν εχω δει σε αλλο κινητο.Στα συν ειναι η δυνατοτητα επεκτασης με sd, με usb on the go,και με δωρο 65giga δωρο στο drive..Η καμερα του δυνατη και με πολλες ρυθμισεις και σιγουρα πολυ καλυτερη καποιων αλλων με αντιστοιχα mpixels.Αυτα αν μου ξεφυγε κατι πειτε μου Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις το επιασα προχθες στα χερια μου σε dammy και με ξαφνιασε οτι καθεται παρα το μεγεθος του καλα στο χερι και σαν design ειναι πολυ ωραιο .Τωρα για την οθονη λιγο με προβληματισες σε σχεση με το lg2 που η οθονη του δεν ειναι και τοσο φωτεινη ειναι πιο χαλια και τι χρωμα το πηρες;
Link to comment
Share on other sites

Ενα κλικ παρακατω ειναι η φωτεινοτητα του απο το g2 .Το πηρα σε γκρι αλλα δεν με βλεπω να το κραταω και πολυ γιατι δεν με βολευει.Ηδη εχω βρει το επομενο μου.Να σημειωσω βεβαια οτι την φωτεινοτητα την συγκρινω στο 50% γιατι εκει την ρυθμιζω παντα.Αν στο desire την ανεβασεις θα χεις καλυτερα αποτελεσματα απλα δεν ξερω τι επιπτωση θα εχει στην αυτονομια του. Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ενα κλικ παρακατω ειναι η φωτεινοτητα του απο το g2 .Το πηρα σε γκρι αλλα δεν με βλεπω να το κραταω και πολυ γιατι δεν με βολευει.Ηδη εχω βρει το επομενο μου.Να σημειωσω βεβαια οτι την φωτεινοτητα την συγκρινω στο 50% γιατι εκει την ρυθμιζω παντα.Αν στο desire την ανεβασεις θα χεις καλυτερα αποτελεσματα απλα δεν ξερω τι επιπτωση θα εχει στην αυτονομια του.

 

Ok ! Δεν σε βολεύει ειναι μεγαλο ε:!:Για ποιο πας μετα? Γιατι και εγω ήμουν αναμεσα σε αυτο αλλα τωρα με βλεπω για huawei honor 6 γιατι και μενα το μέγεθος με προβληματιζει

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Ok ! Δεν σε βολεύει ειναι μεγαλο ε:!:Για ποιο πας μετα? Γιατι και εγω ήμουν αναμεσα σε αυτο αλλα τωρα με βλεπω για huawei honor 6 γιατι και μενα το μέγεθος με προβληματιζει
.Παω για m8 γιατι πραγματικα το εχει φιλος και εχω παθει ζημια
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από μπαταρία τι λέει γενικώς, με WiFi κατά κύριο λόγο.

 

Καλημέρα. Πολύ καλή αυτονομία δε το περίμενα να σου πω την αλήθεια . Και εχω και τη dual sim έκδοση να φανταστείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πολύ καλή αυτονομία δε το περίμενα να σου πω την αλήθεια . Και εχω και τη dual sim έκδοση να φανταστείς.

 

Με Wifi πόση ανοιχτή οθόνη βγάζεις περίπου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με Wifi πόση ανοιχτή οθόνη βγάζεις περίπου;

 

Φίλε μου δεν δίνω πολύ σημασία και δεν ξέρω να σου πω γιατί πιο πολύ χρησιμοποιώ το tablet μου για Internet κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα υπαρχει καποιο μαγαζι που πουλαει το dual κ να εχει ελληνικα?

 

Φιλε μου εγω το πηρα απο ενα παιδι απο αγγελια αλλα απ οτι βλεπω μονο αυτος το φερνει και τωρα ειναι και σε ελλειψη.

http://gr.mobileshop.eu/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...