Jump to content

LG G FLEX VS NOTE 3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@achillesgk + @THEPRODIGY με βαλατε σε σκεψεις και το τσεκαρα το βραδυ το νοτε 3 νεο...μονο καλα λογια διαβαζω η αληθεια αλλα δεν ξερω αν με πειθει ακομα....Achillesgk εσυ που τα εχεις και τα 2 νοτε 3...η διαφορα ειναι αισθητη σε εμπειρια χρησης?

Οσον αφορα το φλεξ οσοι το ειχαν σαν δικο τους κινητο η αληθεια ειναι οτι και γω μονο θετικα εχω διαβασει...οσοι απλα το εχουν πιασει στα χερια τους και απλα το εχουν δοκιμασει για λιγο ειναι πολυ διστακτικοι απεναντι του. Περιμενουμε ατομα λοιπον που το εχουν η ειχαν να μας διαφωτησουν αν μπορουν :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το ΝΕΟ είναι ένα αρκετά καλύτερο Νοte 2 με ακόμα μικρότερο μέγεθος!

Και σε χαρακτηριστικά είναι ανώτερο παντού εκτός του ραδιοφώνου βέβαια...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

@THEPRODIGY η αληθεια ειναι οτι φευγωντας απο νοτε 2 ηθελα να παω σε full hd παροτι μου κολλησε το φλεξ που ουτε αυτο εχει full hd. Η διαφορα μεταξυ νοτε 3 και νοτε 3 νεο ειναι εμφανης σε εμπειρια χρησης ομως? Επισης μεταχειρισμενο δεν το βρισκεις ευκολα...
Link to comment
Share on other sites

Ε όρμα για Note 3 τότε!

Αν παω στο νοτε 3 θα περιμενω παλι να φτασει τα επιπεδα των 400ευρω...ελεος ανεβηκε 80 ευρω στα σκρουτζομαγαζα μεσα σε 1 μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή να πέσει λοιπόν. Μέχρι τότε δεν νομίζω να σε χαλάει το Νοτε 2 που έχεις!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ε όρμα για Note 3 τότε!

 

Υπομονή να πέσει λοιπόν. Μέχρι τότε δεν νομίζω να σε χαλάει το Νοτε 2 που έχεις!

 

με χαλαει γιατι εχει σπασμενη οθονη...το digitizer δηλαδη εχει σπασει οχι το τζαμι. Οποτε θα κανω υπομονη 1-2 βδομαδες. Και μετα το περιμενει ηδη ενας φιλος. μεχρι τοτε ελπιζω να εχει πεσει λοιπον :P

Link to comment
Share on other sites

με χαλαει γιατι εχει σπασμενη οθονη...το digitizer δηλαδη εχει σπασει οχι το τζαμι. Οποτε θα κανω υπομονη 1-2 βδομαδες. Και μετα το περιμενει ηδη ενας φιλος. μεχρι τοτε ελπιζω να εχει πεσει λοιπον :P

 

Με σπασμένο digitizer είσαι και για αρκετά έξοδα, οπότε κάνε απλά υπομονή ;)

Link to comment
Share on other sites

Με σπασμένο digitizer είσαι και για αρκετά έξοδα, οπότε κάνε απλά υπομονή ;)

 

Ναι το ξερω. Εχω παραγγειλει ηδη καινουργιο απο κινα και μολις το παραλαβω θα το φτιαξω και θα το δωσω στο φιλο. Υπομονη λοιπον!!!

Τελικα δεν βρηκαμε κανενα να πει ενα καλο λογο για το φλεξ :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω. Εχω παραγγειλει ηδη καινουργιο απο κινα και μολις το παραλαβω θα το φτιαξω και θα το δωσω στο φιλο. Υπομονη λοιπον!!!

Τελικα δεν βρηκαμε κανενα να πει ενα καλο λογο για το φλεξ :P

 

Έχει και κάτι καλό το flex πολύ καλή αυτονομία και απροβλιματιστη και ταχύτατη λειτουργεία όλα αυτά όμως σκοτώνει το σχήμα του (άβολο στο κράτημα και δύσκολο να μπει ακόμη και σε τσανακιυ) και σε συνδυασμό με το μέγεθος του το nexus 7 είναι ποιο εργονομικό στην χρήση

Link to comment
Share on other sites

Έχει και κάτι καλό το flex πολύ καλή αυτονομία και απροβλιματιστη και ταχύτατη λειτουργεία όλα αυτά όμως σκοτώνει το σχήμα του (άβολο στο κράτημα και δύσκολο να μπει ακόμη και σε τσανακιυ) και σε συνδυασμό με το μέγεθος του το nexus 7 είναι ποιο εργονομικό στην χρήση

 

Ευχαριστω για την πληροφορια φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δες την κριτική εδώ στο myphone, είναι τρομερό κινητό ;) το θέλω ίδιο στις 5 ίντσες ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δες την κριτική εδώ στο myphone, είναι τρομερό κινητό ;) το θέλω ίδιο στις 5 ίντσες ;)

 

Το εχω δει φιλε μου αλλα εχει ελαχιστες δημοσιευσεις...

Link to comment
Share on other sites

Όχι το θέμα, το review!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα....ευχαριστω φιλε μου θα το βρω και θα το δω :)

 

Ωραιο το review! δυσκολη αποφαση :) θα πραξω αναλογα και με τις τιμες που θα παιζουν αυτες τις 2 βδομαδες!

Ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια παιδια! Οποιος θελει να προσθεσει κατι η καποια αλλη επιλογη στα ιδια πλαισια ελευθερα...εχω 2 βδομαδες ακομα μπροστα μου!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις και το Z ultra.. Εγώ πάντως θα πήγαινα στο φλεξ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις και το Z ultra.. Εγώ πάντως θα πήγαινα στο φλεξ

 

Η αληθεια ειναι οτι εχει πεσει παρα πολυ. Κατω απο τα 300ε καινουργιο...αλλα με χαλαει παρα πολυ που δεν εχει φλας (γενικοτερα η καμερα του ειναι πολυ μετρια βεβαια) . Διοτι το χρησιμοποιω σαν φακο παρα πολυ συχνα! Επισης νομιζω οτι πρεπει να ειναι ακομη μεγαλυτερο απο το φλεξ, που και το φλεξ πρεπει να ειναι πολυ μεγαλο σε σχεση με το νοτε μου :)

ευχαριστω για την συμβουλη σου φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Και τελευταία πρόταση, το Find 7 που το βρίσκω υπέροχο σε όλα! Λίγο πιο μικρό, αλλά φανταστικό...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και τελευταία πρόταση, το Find 7 που το βρίσκω υπέροχο σε όλα! Λίγο πιο μικρό, αλλά φανταστικό...

 

η αληθεια ειναι οτι παροτι το ξερω δεν εχω δει κανενα review και δεν εχω διαβασει καθολου κριτικες απο χρηστες. Αλλα αυτο δεν το βρισκεις μεταχειρισμενο, οποτε παμε στα 400ε αναγκαστικα. Ισως το κοιταξω και αυτο! σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

369 στο σκρουτζ πλέον το gflex...

 

ναι πεφτει και αυτο! (οπως και το νοτε 3 παλι...) για να δουμε που θα φτασει...εγω σε 2 βδομαδες θα προβω σε αγορα διοτι εχω εξεταστικη τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκεφτομαι μηπως πρεπει να μπει και το lg g pro 2 στην εξισωση. Ειδα απο καποια ποστ οτι ειναι σε πολυ καλη τιμη απ εξω. Εχει κανεις προσωπικη εμπειρια? ευχαριστω και παλι :)
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι μηπως πρεπει να μπει και το lg g pro 2 στην εξισωση. Ειδα απο καποια ποστ οτι ειναι σε πολυ καλη τιμη απ εξω. Εχει κανεις προσωπικη εμπειρια? ευχαριστω και παλι :)

Κωνσταντίνε τώρα μας τα χαλάς...flex είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε τώρα μας τα χαλάς...flex είπαμε...

 

χαχαχα...μεχρι να τελειωσει η εξεταστικη θα ψαχνω εναλλακτικες γιατι για το φλεξ τα διαβασα ολα δεν εχει τιποτα αλλο... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...