Jump to content

Παραμετροποιηση αρχειου CSV


skepasti_21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους ........Παρακαλω τους προβολεις σας :( ........

 

Εχω ένα 3gs με την 6.1.6 jailbroken και θελω να παραμετροποιησω ένα αρχειο csv που υπαρχει μεσα στο τηλεφωνο..... Αρχικα δοκιμασα να εγκαταστήσω στο pc μου το iExplorer με το οποιο βλέπεις τι εχει μεσα το iPhone αλλα δεν μπορεις να πειραξεις τπτ, δοκιμασα να το κανω εξαγωγή στο pc αλλα όταν το ανοιγω με το Excel ή το wordpad ή το Word μου τα βγαζει "κινεζικα" ..... Δοκιμασα να 'παιξω' με τις κωδικοποιήσεις αλλα παλι δεν καταφερα κατι....... Τελος εγκατεστησα το IFILE στο iPhone μεσω cydia , βρηκα το αρχειο που με ενδιαφερει αλλα παλι όταν επιλεγω το ''προβολεας εγγραφων'' βλεπω ''κινεζικα''.

 

 

 

Εγω δεν θελω να τα βλεπω στα κινεζικα, πως θα καταλαβαινω τι πειραζω?

 

Σας παρακαλω βοηθηστε με !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους ........Παρακαλω τους προβολεις σας :( ........

 

Εχω ένα 3gs με την 6.1.6 jailbroken και θελω να παραμετροποιησω ένα αρχειο csv που υπαρχει μεσα στο τηλεφωνο..... Αρχικα δοκιμασα να εγκαταστήσω στο pc μου το iExplorer με το οποιο βλέπεις τι εχει μεσα το iPhone αλλα δεν μπορεις να πειραξεις τπτ, δοκιμασα να το κανω εξαγωγή στο pc αλλα όταν το ανοιγω με το Excel ή το wordpad ή το Word μου τα βγαζει "κινεζικα" ..... Δοκιμασα να 'παιξω' με τις κωδικοποιήσεις αλλα παλι δεν καταφερα κατι....... Τελος εγκατεστησα το IFILE στο iPhone μεσω cydia , βρηκα το αρχειο που με ενδιαφερει αλλα παλι όταν επιλεγω το ''προβολεας εγγραφων'' βλεπω ''κινεζικα''.

 

 

 

Εγω δεν θελω να τα βλεπω στα κινεζικα, πως θα καταλαβαινω τι πειραζω?

 

Σας παρακαλω βοηθηστε με !!!!!!

 

Tο CSV στο Excel πως το ανοίγεις; Με απλό άνοιγμα ή μέσω του Excel ---> Δεδομένα ---> Εισαγωγή δεδομένων από αρχείο (ή κάπως έτσι)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το Excel το ανοιγω , απλα , με διπλο κλικ... Πιστευεις οτι εχει διαφορα αν το κανω ετσι οπως το περιγραφεις;; Excel ---> Δεδομένα ---> Εισαγωγή δεδομένων από αρχείο
Link to comment
Share on other sites

Δν μπορω με κανενα τροπο να το διαβασω οποια κωδικοποιηση και να βαλω , μου το βγαζει κινεζικα... Δοκιμασα και το google spreadsheets αλλα και παλι τιποτα....

Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...