Jump to content

Σπασμένη οθόνη / digitizer


DarthGRE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ιστορία, έκανα την αλλαγή. Πήρα απ αυτόν (δεν κάνω διαφήμιση, έτσι κι αλλιώς δεν φαίνεται να έχει άλλα για την ωρα). Έφτασε στη ώρα του (έξι μέρες με σκ στο ενδιάμεσο). Η οθόνη φαίνεται να είναι αυθεντική από LG (συγκρινοντας κωδικούς που έχει τυπωμένους πίσω). Το μόνο αρνητικό, έχει ένα ελάχιστο Light bleed πάνω αριστερά , κατά τα άλλα είναι οκ (δεν παρατήρησα διαφορά σε χρώματα, φωτεινότητα κλπ). Χρόνος επισκευής, μια ώρα περίπου (η διαδικασία είναι εύκολη αλλά λίγο κουραστική).

Ωραια. Ευχαριστουμε για την ανταποκριση και την ενημερωση. Μακαρι το αποτελεσμα να σε ικανοποιησει για παντα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως καταλαβαινω αν εσπασε η οθονη η το digitiger???

Μιλας με Κορεα...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως καταλαβαινω αν εσπασε η οθονη η το digitiger???

 

Δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία τί από τα 2 έχει σπάσει, γιατί είναι πολύ δύσκολο να τα χωρίσεις και να αλλάξεις το ένα από τα δύο. Αν έχει σπάσει η οθόνη πάντως το καταλαβαίνεις, δεν δείχνει - μέρος ή όλη - η οθόνη ότι θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

πως καταλαβαινω αν εσπασε η οθονη η το digitiger???

 

Δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία τί από τα 2 έχει σπάσει, γιατί είναι πολύ δύσκολο να τα χωρίσεις και να αλλάξεις το ένα από τα δύο. Αν έχει σπάσει η οθόνη πάντως το καταλαβαίνεις, δεν δείχνει - μέρος ή όλη - η οθόνη ότι θα έπρεπε.

 

Ααααα...τωρα καταλαβα τι εννοεις.

Ενα απο τα δυο εχει σπασει. Αλλα πιο;;;

Νομιζα ελεγες οτι αν σπασει η οθονη ή σπασει το digitizer πως θα το παρεις χαμπαρι. Και λεω, καλα, ο τυπος μας τρολλαρει. Δεν μπορει να καταλαβει αν το κινητο του επεσε και εχει σπασει; Τι ρωταει ο τυπος. Γι' αυτο απαντησα με τρολλιά κι εγω.

 

Κατα τα αλλα ισχυει αυτο που σου ειπε ο vanas. Αυτα πανε μαζι και θα χρειαστει να αλλαξεις ολο το πακετο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας οσο ποιο αμεσα γινετε. Εχουμε 3 κινητα lg εκτον οποιον το 1 ειναι 32αρι λευκο απο γερμανια με παρτιδα 411αρα εντος εγγυησης. Πριν 10 μερες το πηρε ενας φιλος και μιας και ειδε μια ελαχιστη κιτρινιλα στην οθονη το εστηλε procordia κλπ. Αυτοι τα κλασσικα ειπαν οτι λογο οτι ειναι 32 αρι γερμανικο ενα και ειδικα οτι δεν εχει αποδειξη αγορας δεν μπορουν να του αλλαξουν την οθονη και οτι ειναι οδηγιες της lg. Εγω φυσικα τους πηρα τηλ και διευκρινησεις και η procordia μου ειπαν να μιλησω με lg το οποιο και εγινε και αυτοι με την σειρα τους μου ειπαν οτι θα το ψαξουν και θα με ειδοποιησουν... :confused:

Και εδω υπαρχει το ερωτημα. Υπαρχει κανεις απο ολλους εσας που να ειχε 32 αρι και να αλλαξε οθονη χωρις την αποδειξη μονο με το serial number του κινητου ?? Θα ηθελα μια βοηθεια σας γιατι μου φενετε πανε να το κανουν γαργαρα δεν μπορει στα ελληνικα να μην ζητανε αποδειξη να μην τους νοιαζει με εχει τυχει εμενα προσωπικα και στα ευρωπαικα ενω η ιδια η lg hellas λεει οτι ολα τα τηλεφωνα της καλυπτονται απο ευρωπαικη εγγυηση η procordia λεει αλλα.. Εφταξε κανεις το κινητο του 32 αρι ευρωπαικο ανεξαρτιτου οθονης η αλλο θεμα service χωρις αποδειξη ??? :wacko: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το lg g2 μου επεσε εχει σπασει η οθονη και δεν ανταποκρινεται με το χερι.

Οταν παταω το κουμπι απο πισω βλεπω την ωρα και η οθονη ειναι ολο γραμμες.

Οταν το συνδεω στον υπολογιστη το βλεπω σαν αποκεθευτικο χωρο.

Πως μπορω να κανω μεταφορα τις επαφες στην καρτα και να παρω κατι σημειωσεις που ειχα γραψει στο σημειωματαριο???

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας οσο ποιο αμεσα γινετε. Εχουμε 3 κινητα lg εκτον οποιον το 1 ειναι 32αρι λευκο απο γερμανια με παρτιδα 411αρα εντος εγγυησης. Πριν 10 μερες το πηρε ενας φιλος και μιας και ειδε μια ελαχιστη κιτρινιλα στην οθονη το εστηλε procordia κλπ. Αυτοι τα κλασσικα ειπαν οτι λογο οτι ειναι 32 αρι γερμανικο ενα και ειδικα οτι δεν εχει αποδειξη αγορας δεν μπορουν να του αλλαξουν την οθονη και οτι ειναι οδηγιες της lg. Εγω φυσικα τους πηρα τηλ και διευκρινησεις και η procordia μου ειπαν να μιλησω με lg το οποιο και εγινε και αυτοι με την σειρα τους μου ειπαν οτι θα το ψαξουν και θα με ειδοποιησουν... :confused:

Και εδω υπαρχει το ερωτημα. Υπαρχει κανεις απο ολλους εσας που να ειχε 32 αρι και να αλλαξε οθονη χωρις την αποδειξη μονο με το serial number του κινητου ?? Θα ηθελα μια βοηθεια σας γιατι μου φενετε πανε να το κανουν γαργαρα δεν μπορει στα ελληνικα να μην ζητανε αποδειξη να μην τους νοιαζει με εχει τυχει εμενα προσωπικα και στα ευρωπαικα ενω η ιδια η lg hellas λεει οτι ολα τα τηλεφωνα της καλυπτονται απο ευρωπαικη εγγυηση η procordia λεει αλλα.. Εφταξε κανεις το κινητο του 32 αρι ευρωπαικο ανεξαρτιτου οθονης η αλλο θεμα service χωρις αποδειξη ??? :wacko: :wacko:

Εγω εχω ευρωπαικο 32αρι και εχω αλλαξει 2 φορες οθονη στη Procordia λογω κιτρινιλας. Την πρωτη φορα μου ζητησανε αποδειξη και τους εδωσα το εκτυπωμενο pdf του invoice του expansys. Τη δευτερη φορα δε μου το ζητησανε γιατι το ειχανε καταχωρημενο απο την προηγουμενη φορα.

 

Η Procordia μια χαρα δεχετε ευρωπαικα 32αρια. Το θεμα ομως ειναι τι γινεται οταν δεν εχεις την αποδειξη οπως στην περιπτωση σου. Η αποδειξη ειναι πολυ σημαντικη δυστυχως. Μακαρι να βγαλεις ακρη φιλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ευρωπαικο 32αρι και εχω αλλαξει 2 φορες οθονη στη Procordia λογω κιτρινιλας. Την πρωτη φορα μου ζητησανε αποδειξη και τους εδωσα το εκτυπωμενο pdf του invoice του expansys. Τη δευτερη φορα δε μου το ζητησανε γιατι το ειχανε καταχωρημενο απο την προηγουμενη φορα.

 

Η Procordia μια χαρα δεχετε ευρωπαικα 32αρια. Το θεμα ομως ειναι τι γινεται οταν δεν εχεις την αποδειξη οπως στην περιπτωση σου. Η αποδειξη ειναι πολυ σημαντικη δυστυχως. Μακαρι να βγαλεις ακρη φιλε.

 

Mιλησα τελικα με lg το μεσημερι 2ερη φορα γιατι η procordia πηγε να το κανει γαργαρα μου ελεγε αλλανταλον και μου ειπαν οτι καλυπτουν τα κινητα με η ΧΩΡΙΣ αποδειξη βαση serial αν ειναι για χωρα προελευσης μονο για ευρωπη π.χ γερμανια. Συν οτι αν δεν υπαρχει αποδειξη στο καλυπτη για 25 μηνες...

Το ξερατε ?? Μου ειπαν οτι θα με παρουν αυριο τηλ..Για να δουμε !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το lg g2 μου επεσε εχει σπασει η οθονη και δεν ανταποκρινεται με το χερι.

Οταν παταω το κουμπι απο πισω βλεπω την ωρα και η οθονη ειναι ολο γραμμες.

Οταν το συνδεω στον υπολογιστη το βλεπω σαν αποκεθευτικο χωρο.

Πως μπορω να κανω μεταφορα τις επαφες στην καρτα και να παρω κατι σημειωσεις που ειχα γραψει στο σημειωματαριο???

Ευχαριστω.

Φιλέ είχα παρόμοιο πρόβλημα το καλοκαίρι. Το έλυσα αγοράζοντας ενα otg καλώδιο και συνδεσα επανω ενα ποντίκι.Μετα ξεκλειδωσα το κινητό και συγχρονισα τα παντα με τον λογαριασμό google και τα ξανατραβηξα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Το έχει πάει κανείς το κινητό για αλλαγή οθόνης, Λόγω κιτρινιλας, με εγγύηση ρουταρισμενο; είπαν τπτ;; μετά την αλλαγή έκαναν επαναφορά;

Γτ βαριέμαι να το ξεστηνω και μετά πάλι από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Το έχει πάει κανείς το κινητό για αλλαγή οθόνης, Λόγω κιτρινιλας, με εγγύηση ρουταρισμενο; είπαν τπτ;; μετά την αλλαγή έκαναν επαναφορά;

Γτ βαριέμαι να το ξεστηνω και μετά πάλι από την αρχή...

Αν θες να αλλαξεις οθονη μεσα στο πλαισιο της εγγυησης τοτε πρεπει να το πας αρουταριστο με περασμενη την ΔΙΚΙΑ του επισημη ROM.

 

Αν δεν εισαι μεσα στην εγγυηση και θα πληρωσεις για την αλλαγη τοτε δε σε νοιαζει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Το έχει πάει κανείς το κινητό για αλλαγή οθόνης, Λόγω κιτρινιλας, με εγγύηση ρουταρισμενο; είπαν τπτ;; μετά την αλλαγή έκαναν επαναφορά;

Γτ βαριέμαι να το ξεστηνω και μετά πάλι από την αρχή...

 

Γιατι δεν παιρνεις ενα back up να μην το ξαναστήνεις απο την αρχη?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιρνεις ενα back up να μην το ξαναστήνεις απο την αρχη?

 

Μένω προσωρινά σε σπίτι χωρίς σταθερό ίντερνετ και πρέπει πάω σε μέρος με wifi για να το κάνω! Και είναι λίγο άβολο!

Link to comment
Share on other sites

Μένω προσωρινά σε σπίτι χωρίς σταθερό ίντερνετ και πρέπει πάω σε μέρος με wifi για να το κάνω! Και είναι λίγο άβολο!

Τι σχεση εχει το internet με το back up της ROM;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το internet με το back up της ROM;

 

Με το back up της ρομ καμια.

για να βάλω την μαμισια ρομ αρουταριστη έχει... Αλλά πράγμα ρώτησα και αλλού καταλήξαμε

 

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα το νημα λιγο η απαντηση για το κοστος αλλαγης οθονης στην procordia ειναι στα 120 ευρω ; Ισχυει ;

 

124€ απο οσο θυμάμαι φίλε!

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα, έχω 1 g2 με σπασμένη οθόνη. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή που να μπορώ να πάρω τις σημειώσεις ή άλλα αρχεία που είχα και να συνδέεται αυτόματα με το τηλέφωνο χωρίς να χρειάζεται να ενεργοποιήσω τη σύνδεση από τη συσκευή γιατί η οθόνη είναι τελείως σπασμένη?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια,μου πεσε κι εμενα το G2,εχει ενα ραγισμα πανω αριστερα,το οποιο αν και μικρο,καποιες φορες σκαλωνει το κινητο και μενει παγωμενη η οθονη σα να πατιεται συνεχομενα...το εχω 20 μηνες το τηλ,δεν εχω μιλησει με το σερβις ειναι η αληθεια αλλα εψαξα στο ebay και βρηκα αυτο http://m.ebay.com/itm/Black-White-16-32GB-LG-G2-D802-Europe-Factory-Unlocked-Android-Smartphone-/142001978309?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253Dec363cfe029b46269b049025fe2cc911%2526pid%253D100408%2526rk%253D10%2526rkt%253D15%2526mehot%253Dpp%2526sd%253D321565869317&_trksid=p2056116.c100408.m2460 με τετοια τιμη με εψησε αρκετα,εσεις τι λετε;;;

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια καλησπερα εδω και κανα μηνα μου χει χαλασει το digitizer. Πηρα γνησιο απο ebay αλλα πηγα σε εναν γνωστο ο οποιος εχει μαγαζι με υπολογιστες και επισκευαζει και κινητα και μου ειπε πως το g2 δεν αλλαζει το digitizer(μου πε πως ειναι πολυ δυσκολο και δεν εγγυαται σωστη λειτουργια αντε 1 στα 10 να δουλεψει μου πε) αλλα θελει μαζι κι ολη την οθονη με το digitizer! Ισχυει αυτο η οχι; επισης καποιος απο σας το χει επιχειρησει ;η εχει καποιο μαγαζι να προτεινει;
Link to comment
Share on other sites

σου στελνω p.m.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα! Εχω ακομα το παλιο μου g2 το οποιο εδω και καιρο καθεται με σπασμενο digitizer και ειπα μιας και ανοιξαν οι αγορες απο εβαυ να του βαλω μια φτηνη οθονη να το εχω σαν 2η συσκευη, 120 για γνησια δεν τα δινω βεβαια. Εχετε καμια αξιοπιστη να μου προτεινετε? Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest rafos12345
Γεια σας παιδια μολις εσπασε το λγ γ2 μου και δεν εχω επαφη στο αρχικο μενου λογου το μοτιβου. Υπαρχει καποια λυση για να παρω τα αρχεια μου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...