Jump to content

Σπασμένη οθόνη / digitizer


DarthGRE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα ιδια οθονη; Και αν ναι, πως το ξερεις;

Ποιο μαγαζι; Μπορεις να πεις. Δεν ειναι διαφημιση, βοηθεια ειναι.

 

Είναι το ifixit στο Σύνταγμα. Τα παιδιά συνεργάζονται απ' οτι έχω δει και στο techblog. Αυθεντική μου είπαν ότι είναι. Είναι το μαγαζί που αναφέρω από πάνω ότι παίρνει τις οθόνες απ' τον αντιπρόσωπο. Εγώ τους είπα να μου φέρουν αυθεντική απ' έξω με 125€ κ μου είπαν 15 εργάσιμες ημέρες. Νεότερα θα έχω μετα τις 10 Ιανουρίου για να σας πώ την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ιδιο προβλημα εχω και γω εδω και καιρο το δουλευω ετσι . Παντως η αλλαγη μονο του digitizer ειναι λιγο δυσκολη απο οτι ειδα στο youtube Ισως καποιος να το δοκιμασε και να μας διαφωτίσει να το κάνουμε
Link to comment
Share on other sites

Είναι το ifixit στο Σύνταγμα. Τα παιδιά συνεργάζονται απ' οτι έχω δει και στο techblog. Αυθεντική μου είπαν ότι είναι. Είναι το μαγαζί που αναφέρω από πάνω ότι παίρνει τις οθόνες απ' τον αντιπρόσωπο. Εγώ τους είπα να μου φέρουν αυθεντική απ' έξω με 125€ κ μου είπαν 15 εργάσιμες ημέρες. Νεότερα θα έχω μετα τις 10 Ιανουρίου για να σας πώ την γνώμη μου.

 

Ωραια. Περιμενουμε review.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα προσπαθησει για πλακα και εσπασε και η οθονη,,,ειναι παρ πολυ δυσκολο να το διαχωρισεις..παρτε οθονη μαζι με το φρεημ.αν και για μενα καλυτερα να πατε προκορντια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις πριν μια ώρα μου έπεσε το κινητό με αποτέλεσμα να σπάσει το digitizer και να δουλεύει μερικώς. Δεδομένου του ότι έχω το κινητό ήδη 1,5 χρόνο, τι μου προτείνετε να κάνω; Να αγοράσω ένα after market digitizer και να προσπαθήσω να το αντικαταστήσω μόνος μου και ότι γίνει. Να αγοράσω οθόνη και digitizer μαζί γύρω στα 90 ευρώ και να είμαι πιο ασφαλής, ή να το παρατήσω το κινητό εντελώς.

 

Υ.γ.: Το να το πάω στην αντιπροσωπία και να πληρώσω γύρω στα 140 ευρώ το έχω αποκλείσει.

 

*Συγνώμη αν ανοίγω ήδη υπάρχον θέμα

 

Τα 140 της procordia τα έχεις αποκλείσει γιατί δεν μπορείς να τα δώσεις η θα πάρεις κάτι άλλο; γιατί με 140 παίρνεις g2 mini η κάτι πολύ χειρότερο. Αξίζει να τα δώσεις γιατί το κινητό θα σου βγάλει άλλα 2 τουλάχιστον χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Τα 140 της procordia τα έχεις αποκλείσει γιατί δεν μπορείς να τα δώσεις η θα πάρεις κάτι άλλο; γιατί με 140 παίρνεις g2 mini η κάτι πολύ χειρότερο. Αξίζει να τα δώσεις γιατί το κινητό θα σου βγάλει άλλα 2 τουλάχιστον χρόνια

 

Τα έχω αποκλείσει γιατί το έχω ήδη ενάμιση χρόνο το κινητό και μου φαίνονται πολλά για να το επισκευάσω. Συν του ότι από την πτώση έχει χτυπήματα. Σκεφτόμουν μήπως με τόσα λεφτά να έπαιρνα το redmi note 2 ή το redmi note 3

Edited by johnnybr18
Link to comment
Share on other sites

πω παιδεια εχω στειλει το κινητο στο σερβις απο τις 20 του μηνος και σημερα που ξαναπηρα μου λενε οτι ακομα υπαρχει ελειψη ανταλακτικων..δεν το βρισκω σωστο.θα μπορουσαν να μου πουν μην το στελνεις αδικα τωρα θα σε ειδοποιησουμε με μαιλ οταν θα υπαρχουν τα ανταλακτικα
Link to comment
Share on other sites

πω παιδεια εχω στειλει το κινητο στο σερβις απο τις 20 του μηνος και σημερα που ξαναπηρα μου λενε οτι ακομα υπαρχει ελειψη ανταλακτικων..δεν το βρισκω σωστο.θα μπορουσαν να μου πουν μην το στελνεις αδικα τωρα θα σε ειδοποιησουμε με μαιλ οταν θα υπαρχουν τα ανταλακτικα

Ελα ντε! Γι' αυτο λεμε οτι θελουν ενα γερο κραξιμο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θυμα σπασμενης οθονης του G2.Μετα απο πολυ ψαξιμο δεν βρικα και πολλα.Η τιμες απο 90 ευρω μεχρι 150 να το φτιαξω.Στην εταιρια μου λεγανε οτι εχουν λιγες οθονες μαυρες και υπηρχε πιθανοτητα να μου το κανουν ασπρο.Εγω δεν ηθελα ασπρο και μου ειπαν κιολας οτι θα κανουν μια βδομαδα,εγω δεν μπορουσα να μεινω μια βδομαδα χωρις κινητο και ετσι ψαχτηκα λιγο.Βρηκα ενα μαγαζι στην νεα ιωνια και μου λεει το παλικαρι 105 ευρω.Τον ρωτησα πανω απο 10 φορες αν ειναι γνησια μου ειπε ναι και ειδα και εγω απο τον υπολογιστη του που θα την επερνε απο τον προμηθευτη του οτι ελεγε οριτζιναλ.Τελικα το πηγα εχθες και σημερα το πειρα.Η οθονη ειναι ιδια με πριν ολοκαινουρια και δεν εχω δει καμια διαφορα με πριν.Εχω ομως την εντυποση οτι το λεντακι ειναι λιγο ποιο μικρο τωρα αλλα μπορει και να ειναι ιδεα μου αυτο τι να πω.Εχω και 3 μηνες εγγυηση για την οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Τα Samsung όσες φορές και αν νου έπεσαν η οθόνη δεν έπαθε τίποτα. Στο lg σπάει πανεύκολα. Procordia την είχα αλλάξει.
Link to comment
Share on other sites

φιλε djaris τι εννοεις μιλησες με την αντιπροσοποια και υπαρχει μονο ασπρο??procordia εννοεισ?

 

 

Ναι φιλε μου.Μου ειπαν οτι εχουν πολυ λιγες οθονες μαυρες και οτι θα μου το κανουν ασπρο αν δεν βρουν μαυρη.Τελικα το απο την καινουρια οθονη που εβαλα το λεντακι ειναι λιγο ποιο μικρο απο το προηγουμενο.Λετε να μου εβαλαν μουφα οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου.Μου ειπαν οτι εχουν πολυ λιγες οθονες μαυρες και οτι θα μου το κανουν ασπρο αν δεν βρουν μαυρη.Τελικα το απο την καινουρια οθονη που εβαλα το λεντακι ειναι λιγο ποιο μικρο απο το προηγουμενο.Λετε να μου εβαλαν μουφα οθονη?

Δεν μπορεις να καταλαβεις αν ειναι αυθεντικη ή οχι;

 

Πως ειναι τα χρωματα σε σχεση με την παλια οθονη;

Η αναλυση;

Η αποκριση;

Γωνιες θεασης;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να καταλαβεις αν ειναι αυθεντικη ή οχι;

 

Πως ειναι τα χρωματα σε σχεση με την παλια οθονη;

Η αναλυση;

Η αποκριση;

Γωνιες θεασης;

 

 

Τα χρωματα ειναι ιδια με πριν

η αναλυση εχω την εντυποση οτι στην φωτοφραφια που τραβαω τωρα σαν να μου φενετε ποιο θολη αλλα η παλιες φωτο ειναι μια χαρα η περισσοτερες ,επισεις αν βγαλω τωρα μια φωτο αν κανω ζουμ πιξελιαζει λιγο.Η αποκρηση ειναι οπως πριν και η γωνιες θεασης παλι το ιδιο.Αν ειναι μουφα τι λετε να κανω να παω πισω σε αυτον να του το πω?

Link to comment
Share on other sites

Τα χρωματα ειναι ιδια με πριν

η αναλυση εχω την εντυποση οτι στην φωτοφραφια που τραβαω τωρα σαν να μου φενετε ποιο θολη αλλα η παλιες φωτο ειναι μια χαρα η περισσοτερες ,επισεις αν βγαλω τωρα μια φωτο αν κανω ζουμ πιξελιαζει λιγο.Η αποκρηση ειναι οπως πριν και η γωνιες θεασης παλι το ιδιο.Αν ειναι μουφα τι λετε να κανω να παω πισω σε αυτον να του το πω?

 

Οι φωτο δεν παιζουν ρολο στην αναλυση και ποιοτητα της οθονης. Αν οντως βλεπεις διαφορα αναμεσα στις παλιες φωτο και τις τωρινες τοτε κατι παιζει με τον αισθητηρα της καμερας(αν ολα τα υπολοιπα εχουν μεινει σταθερα, ROM,binaries,φωτισμος,καιρος)

 

Αφου ακομα δεν μπορεις να διακρινεις αν ειναι ή οχι αυθεντικη αυτο ειναι καλο γιατι σημαινει οτι ειναι σαν την παλια σου δηλαδη original εκτος κι αν δεν εισαι και τοσο παρατηριτικος και δεν καταλαβαινεις τις μικροδιαφορες.

 

Αλλα και το δευτερο να ισχυει εισαι παλι κομπλε γιατι για σενα ειναι το ιδιο μιας και δεν εισαι ψυρας και δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις.

 

Τελος αν αποφασισεις να το πας πισω, τι θα πεις; Ειναι μουφα η οθονη; Πως θα το αποδειξεις αφου ουτε εσυ εχεις βρει κατι διαφορετικο απο πριν; Αλλα και παλι τι θα σου πει; Συγνωμη φιλε φερ' την πισω και παρε πισω τα λεφτα; Δεν παιζει αυτο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω δεν υπάρχουν οθόνες στην προκορντια;;;

Γτ κίτρινισε και η 4η οθόνη μου....

Άτιμο clash of Clans!

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω δεν υπάρχουν οθόνες στην προκορντια;;;

Γτ κίτρινισε και η 4η οθόνη μου....

Άτιμο clash of Clans!

Σωστα...

..

..

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω δεν υπάρχουν οθόνες στην προκορντια;;;

Γτ κίτρινισε και η 4η οθόνη μου....

Άτιμο clash of Clans!

 

 

Μπορεις να ανεβασεις μια φωτο φιλε με την οθονη να δω πως εγινε ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ στο ifixit μου είχαν πει 15 εργάσιμες ημέρες δεν το βλέπω να ερχεται η οθόνη Ελλάδα εγκαίρως. Τους είχα πει ότι μέχρι 13 /1 το χρειάζομαι έτοιμο γιατί μετά φεύγω ταξίδι και το θέλω και γι αυτό τον λόγο δεν περίμενα την procordia. Αν δεν είναι έτοιμο μέχρι 13/1 μπορώ να το πάρω ? Έχω δικαίωμα να το πάρω χωρίς να πληρώσω τπτ απ την στιγμή που πέρασαν οι 15 εργάσιμες που μου είπαν?

 

Υ.Γ: Πήρα κ εγώ τηλ στην procordia και όντως έφεραν οθόνες

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά η οθόνη του g2 σπάει εύκολα. Αφού αλλάξετε βάλτε κι ένα tempered glass.

 

¨εχεις να προτεινεις κάποια συγκεκριμένη καλή μάρκα ? Κάτι καλό αξιόπιστο και φθηνό από ebay???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά η οθόνη του g2 σπάει εύκολα. Αφού αλλάξετε βάλτε κι ένα tempered glass.

Διαφωνω.

.

.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ στο ifixit μου είχαν πει 15 εργάσιμες ημέρες δεν το βλέπω να ερχεται η οθόνη Ελλάδα εγκαίρως. Τους είχα πει ότι μέχρι 13 /1 το χρειάζομαι έτοιμο γιατί μετά φεύγω ταξίδι και το θέλω και γι αυτό τον λόγο δεν περίμενα την procordia. Αν δεν είναι έτοιμο μέχρι 13/1 μπορώ να το πάρω ? Έχω δικαίωμα να το πάρω χωρίς να πληρώσω τπτ απ την στιγμή που πέρασαν οι 15 εργάσιμες που μου είπαν?

 

Ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...