Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Tankwart

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την προταση σου και τις πληροφοριες.Σε καποιο σημειο της διαδικασιας οταν εβαζα τη maximus 12,εκει που ηταν να κανω wipe,εκανα το απλο wipe(αυτο που ελεγε mostly this is th wipe you need,ελεγε επισης οτι δεν θα πειραξει το internal storage).Μηπως φταιει αυτο που δεν εκατσαν σωστα τα πραγματα?Οι αλλες 2 επιλογες ηταν 1.advanced wipe που επιλεγεις τικαροντας και 2.format.

Τι με συμβουλευετε να κανω,οταν κανω wipe?

Ευχαριστω

 

υ.γ

1.εχω twrp 3020

2.το xposed module Htc One tweaker που εχω για αυτοματη ηχογραφηση κλησεων και δουλευει πολυ καλα,σας δουλευει στις καινουριες ROM?Καποια εναλλακτικη?

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η rom που προτεινα οταν ξεκινησεις την εγκατασταση εχει επιλογη για full wipe, οποτε το επιλεγεις και ξεγνοιαζεις. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο εσυ. Το σωστο βεβαια οταν αλλαζεις rom ειναι να γινεται παντα full wipe ωστε να αποφυγεις τυχον δυσλειτουργιες.

Τωρα για ηχογραφηση κλησεων δεν ξερω κατι, θα με ενδιεφερε και μενα αν ξερει καποιος :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την προταση σου και τις πληροφοριες.Σε καποιο σημειο της διαδικασιας οταν εβαζα τη maximus 12,εκει που ηταν να κανω wipe,εκανα το απλο wipe(αυτο που ελεγε mostly this is th wipe you need,ελεγε επισης οτι δεν θα πειραξει το internal storage).Μηπως φταιει αυτο που δεν εκατσαν σωστα τα πραγματα?Οι αλλες 2 επιλογες ηταν 1.advanced wipe που επιλεγεις τικαροντας και 2.format.

Τι με συμβουλευετε να κανω,οταν κανω wipe?

Ευχαριστω

 

υ.γ

1.εχω twrp 3020

2.το xposed module Htc One tweaker που εχω για αυτοματη ηχογραφηση κλησεων και δουλευει πολυ καλα,σας δουλευει στις καινουριες ROM?Καποια εναλλακτικη?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

@ alan79 σχετικα με ηχογραφηση κλησεων θα δοκιμασω μια εφαρμογη που λεγεται boldbeast.Θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα,δοκιμασε την κι εσυ αν θες στο marshmallow.

EDIT

η εφαρμογη boldbeast,με Android Kitkat 4.4.4 Custom ROM(MaximusHD v.9.0.1)

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-boldbeast-call-recorder-galaxy-htc-t2923904

δουλευει κανοντας αυτοματη καταγραφη κλησεων.εχω ομως την εντυπωση οτι η ποιοτητα ηχου δεν ειναι τοσο καλη οσο με το htc one tweaker.Μενει να πειραματιστω με τυπο αρχειου(σου δινει επιλογες),και με record mode(δινει και εκει 20 επιλογες)

 

Εχει δοκιμασει καποιος με Htc One M8 και Marshmallow αν δουλευει η καταγραφη κλησεων με το Htc One Tweaker?(xposed module)

Ευχαριστω

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Tankwart
Για οποιον ενδιαφερεται να βαλει custom ROM Marshmallow συστηνω κι εγω (οπως ο φιλος alan79 σε μενα και τον ευχαριστω) την wolla.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα HTC Μ8 και βρήκα λίγο χρόνο σήμερα το βράδυ και αύριο να διάβασω πέντε πράγματα σχετικά με το κινητό. Θα ήθελα την βοήθεια σας αφού στο xda πρέπει να διαβάσω εκαντόταδες σελίδες (θα μου πάρει μέρες) με σχόλια για να μου δώ ποια ROM θα βάλω.

 

Το κινητό είναι S-on και είναι rooted. Αξίζει να του περάσω κάποια Custom ή να το γυρίσω στην official κατάσταση και να του βάλω την ΜΜ? Με ενδιαφέρει να έχει την εφαρμογή του ημερολογίου, το email και το λογισμικό με τις κάμερες της HTC. ΤΟ ιδανικό θα ήταν μια stripped ROM με το sense της HTC (κάπου πήρε μια το μάτι μου), αφού οι CM (και όσες βασίζονται σε αυτές) δεν μου αρέσουν πολύ γενικά.

 

Έχω βρεί τον εξής οδηγό για επσιτροφή σε official: Unroot HTC M8

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα,πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ενα Μ8 με περασμένη την viper rom 6.0.1.Θέλω να επιστρέψω στην official rom,χωρίς ρούτ κτλ.Υπάρχει κάποιος οδηγός?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ενα Μ8 με περασμένη την viper rom 6.0.1.Θέλω να επιστρέψω στην official rom,χωρίς ρούτ κτλ.Υπάρχει κάποιος οδηγός?Ευχαριστώ

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=59453758#post59453758

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...