Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το 80% έιναι φυσιολογικό να κοβει,γίνεται για προστασία της μπαταρίας.

Το ίδιο μου παρουσιάζει και το δικό μου που το φορτίζω με τον γνήσιο qc 2.0 της HTC οπότε μην σε ανησυχεί αυτό.

Τώρα όσον αφορά τις θερμοκρασίες ναι αυτές είναι εχθρός της μπαταρίας και καλό είναι να αποφεύγονται. Σε βάθος χρόνου δηλαδή η αυτονομία σου θα μειωθεί αισθητά πιο γρήγορα από ότι με τον μαμα-αργό φορτιστή.

Καλό είναι να κάνεις αυτό που κάνω και εγώ. Όταν δεν βιάζεσαι μπριζωσε το με το μαμά (ούτως ή άλλως δεν κερδίζεις και πολλά πράγματα από χρόνο στο σύνολο όπως είδες και από μόνος σου) και όταν δεν έχεις πολύ χρόνο,θες να φύγεις και έχεις χαμηλό ποσοστό, τότε το συνδέσεις με τον ταχυφορτιστη για κάνα μισάωρο και κανείς τη δουλειά σου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λύθηκε μάλλον το θέμα. Έβγαλα το συρταράκι της σιμ, το ξαναέβαλα και όλα μοιάζουν καλά προς το παρόν. Για να δούμε.

 

Τα δεδομένα τα έχεις στο Slot 1 ή στο Slot 2? Γιατί το Slot 2 υποστηρίζει μόνο 2G στο Dual SIM

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα έχεις στο Slot 1 ή στο Slot 2? Γιατί το Slot 2 υποστηρίζει μόνο 2G στο Dual SIM

 

Τι εννοείς? Στα δεδομένα άλλαξα από slot1 σε slot2. Γιατί να έχω μόνο 2g? Το περίεργο βέβαια είναι, ότι ενώ έχω 1000mb, εδώ και 3 μέρες που το έχω ανοιχτό μου δείχνει πάλι 1000 στο cu app..Τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με 2g να έχω δεδομένα? Γιατί μου δέιχνει κανονικά οτι έχω. Το θέμα είναι ότι δε φαίνεται να τα χρησιμοποιώ το οποίο είναι περίεργο
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με 2g να έχω δεδομένα? Γιατί μου δέιχνει κανονικά οτι έχω. Το θέμα είναι ότι δε φαίνεται να τα χρησιμοποιώ το οποίο είναι περίεργο

 

Καλημέρα και, με 2G μπορείς να κάνεις χρήση δεδομένων...τι εννοείς δε τα χρησιμοποιείς, δε μπαίνεις στο internet? η άλλη κάρτα παίζει κανονικά?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα το εξηγήσω αναλυτικά γιατί δεν το έθεσα σωστά. Έχω dual sim συσκευή. Είχα την σύνδεση μου της cosmote με κάποια συγκεκριμένα mb. Πριν περίπου στο εβδομάδες έκανα κ μια cu και την τοποθέτησα στην δεύτερη υποδοχή. Το Cu μου έδωσε 1 gb τζάμπα. Θέλω να χρησιμοποιώ αυτό και να μη χρεώνω την σύνδεση μου. Υπάρχει τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο μενου στις ρυθμισεις και θα ορισεις εσυ απο πια καρτα θες να συνδεετε παντα στο νετ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι κλειδωμενο σε καποιον παροχο μαλλον πιανει 4g

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2G/2.5G – GSM/GPRS/EDGE:

 

850/900/1800/1900 MHz

 

3G – WCDMA:

 

EMEA: 850/900/1900/2100 MHz with HSPA+ up to 42 Mbps

Asia: 850/900/1900/2100 MHz with HSPA+ up to 42 Mbps

AT&T: 850/1900/2100 MHz with HSPA+ up to 21 Mbps

Sprint: 850/1900/2100 MHz with HSPA up to 14,4 Mbps

Verizon: 850/900/1900/2100 MHz with HSPA+ up to 14,4 Mbps

TMUS: 850/AWS/1900/2100 MHz with HSPA+ up to 42 Mbps

 

CDMA:

 

Sprint: 800/1900

Verizon: 800/1900

 

4G – LTE:

 

EMEA: 800/900/1800/2600 MHz

Asia: 700/900/1800/2100/2600 MHz

AT&T: 700/850/AWS/1800/1900/2600 MHz

Sprint: FDD 800/1900 MHz, TDD 2600 MHz

Verizon: 700/AWS/1800/2600 MHz

TMUS: 700/AWS MHz

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, χθες το τηλ. μου έσβησε από μπαταρία, όταν το φόρτισα και το ξανάνοιξα, ήταν λες και του είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Νομίζω πως είχε παρουσιαστεί και σε έναν άλλον φίλο από εδώ, τι κουλό είναι αυτό? Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον και πως αντιμετωπίστηκε?

 

edit: Μου γύρισε και τα data σε 2G/3G

 

κουλό?????

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Είναι bug που μας ήρθε κουτί με την Marshmallow. Η εμφάνισή του είναι σπάνια αλλά όταν συμβαίνει, όπως βλέπεις η ζημιά μπορεί να είναι αρκετά μεγάλη. Οπότε μην αφήνεις ποτέ τη μπαταρία ούτε να πλησιάσει το 5%.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είμαι προσεχτικός, όχι λόγω του συγκεκριμένου, για να μην γονατίζω την μπαταρία...αλλά χθες το "λούστηκα". Ευτυχώς δεν έκανε κανονική επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων :lol: και μόλις το ξανασετάρισα :)
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Είναι bug που μας ήρθε κουτί με την Marshmallow. Η εμφάνισή του είναι σπάνια αλλά όταν συμβαίνει, όπως βλέπεις η ζημιά μπορεί να είναι αρκετά μεγάλη. Οπότε μην αφήνεις ποτέ τη μπαταρία ούτε να πλησιάσει το 5%.

 

περιεργο αλλα πριν 7 μερες μου συνεβη και μενα που το χρησιμοποιησα. :lol:

 

χρειαστηκε να κανω πληρη επαναφορα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω ενα m8 στο οποίο έχουν σταματήσει να λειτουργούν οι κάμερες (όταν ανοίγω τη εφαρμογή η οθόνη είναι μαύρη και μετά η εφαρμογή κλείνει ) όταν το παρουσίασε το κινητό ήταν locked και s-off το ξεκλείδωσα και αλαξα rom αλλά πάλι τα ίδια.

Μπορώ να κάνω κάτι ή πάω για κάμερες?

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug που μας ήρθε κουτί με την Marshmallow. Η εμφάνισή του είναι σπάνια αλλά όταν συμβαίνει, όπως βλέπεις η ζημιά μπορεί να είναι αρκετά μεγάλη. Οπότε μην αφήνεις ποτέ τη μπαταρία ούτε να πλησιάσει το 5%.

Που εισαι ρε φιλε χαθηκες :) ολα καλα?

Καλημερα. Εχω ενα m8 στο οποίο έχουν σταματήσει να λειτουργούν οι κάμερες (όταν ανοίγω τη εφαρμογή η οθόνη είναι μαύρη και μετά η εφαρμογή κλείνει ) όταν το παρουσίασε το κινητό ήταν locked και s-off το ξεκλείδωσα και αλαξα rom αλλά πάλι τα ίδια.

Μπορώ να κάνω κάτι ή πάω για κάμερες?

Καλημερα αν η συσκευη ειναι στην εγγυηση καντο locked και στειλτο στο service

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν υπάρχει εγγύηση δυστυχώς

 

Μαλιστα .. αποψη μου ,οτι σου ειπα στειλτο στο service βεβαια θα πληρωσεις ,ποσο δεν ξερω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ αλά δεν υπάρχει κάτι που μπορώ να δοκιμάσω ?

 

Playstore και κατέβασε άλλη εφαρμογή για την κάμερα, αλλά το πρόβλημά σου νομίζω είναι hardware.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για της συμβουλές τελικά είχατε δίκιο ήταν θέμα hardware.Λοιπόν το άνοιξα το κινητό και μια καλοδιοτενια είχε φύγει ελαφρά από την θέση της με την τοποθέτηση της σωστά όλα επανήλθαν

αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία ευχαριστώ και πάλι αν δεν βοηθούσατε ακόμα θα έψαχνα να το φτιάξω σε επίπεδο software

Link to comment
Share on other sites

Ένας quick charger 3.0 θα λειτουργεί κανονικά στο one m8 (Που υποστηρίζει μέχρι quick charge 2.0);

Θα φορτιζει σαν qc2 αφου το hardware του m8 αυτο υποστηριζει.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...