Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, το eshop το εχει με ελληνικα? Ρωταω επειδη κ για αλλο κιν ελεγε μονο Αγγλικο Μενου κ εδω με επιβεβαιωσαν οτι ειχε Ελληνικα...(οντως ειχε).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ειδα καλα μια συσκευη εχει, και σε αυτην γραφει οτι δεν εχει ελληνικα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το eshop το εχει με ελληνικα? Ρωταω επειδη κ για αλλο κιν ελεγε μονο Αγγλικο Μενου κ εδω με επιβεβαιωσαν οτι ειχε Ελληνικα...(οντως ειχε).

 

Εγώ φίλε αν και το έχω ξαναγράψει θα σου πω το εξής: την συσκευή την αγόρασα από το ebay από Γερμανία μεταχειρισμένο. Άρα καμία σχέση με ελληνικά μενού και τέτοια.. Αλλά μόλις έβαλα την sim κάρτα με ρώτησε αν θέλω να βάλει τις τοπικές ρυθμίσεις ή κατι τέτοιο και όλο μενού γύρισε ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν ξερει τι ειναι αυτη η πηγη ηχου??

εγω το κινητο οταν πηρε την 6 εκδοση για καποιο λογο μου γυρισε στα αγγλικα μετα το εκανα factory reset και με την σιμ ξαναπηγε ελληνικα μονο του,θα συμφωνησω με τα παιδια οτι γλωσσα μενου και να ειναι στην htc παει αναλογα με την σιμ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το νημα :D:D:D:D πρωτη φορα ασχολουμαι με κινητα κυριως με android ειχα iphone νωριτερα και τωρα πηρα ενα htc one m8 και το εχω ερωτευτει.εκανα ενα μικρο τουρ στις 400+ σελιδες και εγινε τ μυαλο μου πουρες :lol:

να ξεκινησω απο τα απλα εψαξα για ρουτ και βρηκα το oneclickroot δν ξερω αν λειτουργει δν τ δοκιμασα γτ θελω τη βοηθεια σας.

αν το κανω ρουτ χωρις να πειραξω τιποτα αλλο θα χασω την εγγυηση?(αν χρειαστει αν το στειλω θα ξερουταρω,δν με ενδιαφερει να αλλαξω λογισμικα κλπ)

με το προγραμμα που σας εγραψα παραπανω γινεται?γτ ειμαι και καινουργια στ αθλημα...

ευχαριστω παρα πολυ :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το νημα :D:D:D:D πρωτη φορα ασχολουμαι με κινητα κυριως με android ειχα iphone νωριτερα και τωρα πηρα ενα htc one m8 και το εχω ερωτευτει.εκανα ενα μικρο τουρ στις 400+ σελιδες και εγινε τ μυαλο μου πουρες :lol:

να ξεκινησω απο τα απλα εψαξα για ρουτ και βρηκα το oneclickroot δν ξερω αν λειτουργει δν τ δοκιμασα γτ θελω τη βοηθεια σας.

αν το κανω ρουτ χωρις να πειραξω τιποτα αλλο θα χασω την εγγυηση?(αν χρειαστει αν το στειλω θα ξερουταρω,δν με ενδιαφερει να αλλαξω λογισμικα κλπ)

με το προγραμμα που σας εγραψα παραπανω γινεται?γτ ειμαι και καινουργια στ αθλημα...

ευχαριστω παρα πολυ :O

Καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας :)

Πιθανων δεν θα σου δουλεψη το one click , αλλα αν θες δοκιμασε.Πηγαινε ρυθμισεις -πληροφοριες -πληροφοριες λογισμικου-περισσοτερα εκδοση βασικου φασματος kernel , ταπ στον αριθμο εκδοσης τωρα, πατα ταπ ταπ 7 φορες .

Μετα στις ρυθμισεις θα δεις το επιλογες για προγραματιστες, ανοιξε το και τικαρε τον εντοπισμο σφαλματων

εισαι ετοιμη,δοκιμασε να το κανεις root :)

 

Οπως λεω και παραπανω πιθανολογω πως δεν θα γινει , χρειαζεσαι συγκεκριμενη διαδικασια για να κανεις root

και ναι .. τιθεσαι εκτος εγγυησης με root συσκευη

Αν δεν βιαζεσαι πιθανων αυριο προς το βραδυ να εχω χρονο να σου τα εξηγησω καλυτερα :)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση nek46,

το κινητο το εχω μεταχειρισμενο εχει νομιζω 1,5 χρονο ακομα εγγυηση αν δοκιμασω και πετυχει αυτο το oneclick και μετα το ξαναβγαλω το ρουτ λες να το καταλαβουν?

ειδα βεβαια κατι βιντεο στ yt αλλα νταξει με ξεπερασαν που χρειαζεται εντολες κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση .... το root τι το θες???? το κινητο παει σφαιρα νομιζεις οτι θα δεις καποια διαφορα ??? και κατι αλλο απο οτι βλεπω δεν εισαι εμπειρος οσο αφορα αυτο το κοματι...γνωμη μου και συγνωμη κιολας δεν θελω να σε προσβαλω ασε οπως ειναι το τηλεφωνακι σου εχεις και 1.5 χρονο εγγυηση ακομα για μενα προσωπικα το τηλεφωνο ειναι το μοναδικο τηλεφωνο που εχω αγορασει και δεν μπορω να του βρω ψεγαδι! σε ταχυτητα σε αφη σε ηχο σε τπτ!!! παντα φιλικα :up::thanks:
Link to comment
Share on other sites

το root το θελω γιατι μου αρεσει να ειμαι διαχειριστρια στο κινητο μου με οτι θετικα συνεπαγεται αυτο.εμενα το θεμα μου ειναι αν το βαλω και το βγαλω θα φανει πουθενα οπως εχουν τα sammy knox κλπ κλπ???(με το συγκεκριμενο προγραμμα παραπανω θα δοκιμασω δν μπαινω στ δουλεια με commands κλπ)
Link to comment
Share on other sites

το root το θελω γιατι μου αρεσει να ειμαι διαχειριστρια στο κινητο μου με οτι θετικα συνεπαγεται αυτο.εμενα το θεμα μου ειναι αν το βαλω και το βγαλω θα φανει πουθενα οπως εχουν τα sammy knox κλπ κλπ???(με το συγκεκριμενο προγραμμα παραπανω θα δοκιμασω δν μπαινω στ δουλεια με commands κλπ)

Σαν αρχή, εάν δεν θέλεις να φαίνεται θα πρέπει να το κάνεις s-off, όταν το κάνεις s-off μπορείς να ξεκλειδωσεις bootloader και να κάνεις ότι θέλεις, μετά εφόσον θέλεις να το ξανακανεις μαμά μπορείς να κάνεις lock τον bootloader και ξανά s-on..

 

Σε περίπτωση που δεν κάνεις s-off μπορείς να ξεκλειδωσεις bootloader αλλά μετά σε περίπτωση που θέλεις να το κλειδώσεις θα γίνει re-lock ..

 

 

Όλα αυτά πριν από 1 χρόνο που είχα την συσκευή, δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι, μπορείς να ενημερωθείς στο xda για τους τελευταίους τρόπους..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ andrewk,

συγνωμη που δν ξερω αλλα για ενα απλο ρουτ χρειαζεται να ξεκλειδωσω bootloader?δεν θελω ουτε να αλλαξω ρομ κλπ κλπ απλα ενα ρουτ :P

ευχαριστω και καλο μεσημερι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ andrewk,

συγνωμη που δν ξερω αλλα για ενα απλο ρουτ χρειαζεται να ξεκλειδωσω bootloader?δεν θελω ουτε να αλλαξω ρομ κλπ κλπ απλα ενα ρουτ :P

ευχαριστω και καλο μεσημερι

Αυτό δεν το θυμάμαι, αλλά γιατί να κάνεις μόνο root?? Τι θα κερδίσεις εάν δεν πειράξεις Rom, kernels κτλπ;

 

Edit, είδα το παραπάνω Post σου, ρίξε μια ματιά και στο xda..

 

Στάλθηκε από το SM-T710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω και στο xda,εγω απλα θελω ενα ρουτ χωρις να χασω εγγυηση δν με νοιαζει αν θα ειναι σ-οφφ το κινητο κλπ,και ενα adblocker lucy patcher tittanium back up να περασω μου φτανουν αρκει μην χασω εγγυηση.γιαυτο ζηταω τα φωτα των παλιων εδω μεσα μηπως ξερουνε :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα ψαξω και στο xda,εγω απλα θελω ενα ρουτ χωρις να χασω εγγυηση δν με νοιαζει αν θα ειναι σ-οφφ το κινητο κλπ,και ενα adblocker lucy patcher tittanium back up να περασω μου φτανουν αρκει μην χασω εγγυηση.γιαυτο ζηταω τα φωτα των παλιων εδω μεσα μηπως ξερουνε :p

Kαλησπερα εστω και με καθυστερηση μερικων ημερων :) οτι σου γραφει ο φιλος παραπανω

για να κανεις μονο root χρειαζεσαι ξεκλειδωτο bootloader {φανταζομαι δοκιμασες το tool που ελεγες

και δεν σου δουλεψε?}

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σχετική με το θέμα η ερώτηση, αλλά επειδή έχω το Μ8, είπα να ποστάρω εδώ.

 

Λοιπόν, έχω ένα Μ8 με international viper φλασαρισμενη. Η συσκευή είναι Verizon.

Λοιπόν, θέλω να στείλω μήνυμα ή να κάνω κλήση σε αριθμό εξ Αμερικής, στον θείο μου.

Το πρόβλημα είναι ότι ο θείος μου βρίσκεται Ελλάδα με τον αμερικανικο αριθμό και δεν μπορώ να τον καλέσω.

Στο whatsapp που δοκίμασα, ενώ αυτός έχει λογαριασμό μου βγάζει να τον προσκαλέσω. Ο,τι να 'ναι.

Δηλαδή, ούτε μέσω της Cosmote που έχω, αλλά ούτε διαδικτυακά (που είναι περίεργο) μπορώ να καλέσω.

Φταίει η Rom;

Υπάρχει κάποια λύση;

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω το htc one m8 και εδω και καιρο κολαγαν ολες οι εφαρμογες σχεδον και εβγαζε συνεχεια σφαλματα..κολουσε κατα την ενεργοποιηση στο λογοτυπο και πολλες φορες χρειαζοταν φακτορι ρισετ..αυτη τη στιγμη ομως το κινητο δεν ανοιγει καν και οταν το συνδεεις με το φορτιστη ανοιγει μονο του και λεει software status modified locked sequrity warning...χρειαζομαι τη βοηθεια σας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω το htc one m8 και εδω και καιρο κολαγαν ολες οι εφαρμογες σχεδον και εβγαζε συνεχεια σφαλματα..κολουσε κατα την ενεργοποιηση στο λογοτυπο και πολλες φορες χρειαζοταν φακτορι ρισετ..αυτη τη στιγμη ομως το κινητο δεν ανοιγει καν και οταν το συνδεεις με το φορτιστη ανοιγει μονο του και λεει software status modified locked sequrity warning...χρειαζομαι τη βοηθεια σας

Στον bootloader μπορείς να μπεις;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει όταν σβήνετε εντελώς το κινητό και το ξανά ανάβετε ή του κάνετε επανεκκίνηση, το δίκτυο αντί να είναι σε Αυτό Mode 2G/3G/4G, να γυρνάει από μόνο του σε 2G?

 

Επίσης, μετά την Clean OTA αναβάθμιση σε Android 6.0 ορισμένες φορές συμβαίνει το εξής παράδοξο: Αν το κινητό κλείσει με Force Shutdown ή Force Reboot, μπορεί να χάσει πολλές από τις ρυθμίσεις του, όπως WI-Fi δίκτυα, Ringtones, Priority List στα Contacts κλπ.

 

Any ideas?

 

 

*Ελληνική συσκευή Dual SIM Edition με Android 6.0 Software Number 6.16.401.101

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το m8 2 χρονια και προσπαθω τωρα να κανω ενα reset γιατι σερνεται το κινητο αλλα δεν δουλευει το reset. Οταν το πατησα απο τις ρυθμισεις λεει κανει επανεκκινηση, σβηνει και μετα μου βγαζει **Software status: Modified *** LOCKED*** Security Warning*** μετα κατι στοιχεια(νομιζω αυτο ειναι το bootloader), παταω HBOOT και μετα factory reset, σβηνει και μετα επιστρεφει παλι στο ιδιο μενου. Αν πατησω reboot ανοιγει κανονικα το κινητο λες και δεν εγινε τιποτα. Καμια βοηθεια;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Επειδη δεν θελω να παραβω τους κανονες του φορουμ,ηθελα να ρωτησω,μιας κ θελω να πουλησω ενα Μ8,αν μπορω κ που, να βαλω την αγγελια.

Καλο σας βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Επειδη δεν θελω να παραβω τους κανονες του φορουμ,ηθελα να ρωτησω,μιας κ θελω να πουλησω ενα Μ8,αν μπορω κ που, να βαλω την αγγελια.

Καλο σας βραδυ.

Έχεις λίγα ποστς.Δεν μπορείς.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί από χτές έχω μόνο "Ε" στα δεδομένα μου? Έχω το dual sim και έβαλα μια κάρτα cu για δεύτερη και έχω 1000 mb οπότε είπα να ξοδέψω εκείνα. Αυτό ήταν. Από τη στιγμή που άλλαξα στο mobile network να παίρνει ιντερνετ απο τη δεύτερη κάρτα, το σήμα είναι μόνιμα στο 'E' όποια κάρτα και αν επιλέξω.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί από χτές έχω μόνο "Ε" στα δεδομένα μου? Έχω το dual sim και έβαλα μια κάρτα cu για δεύτερη και έχω 1000 mb οπότε είπα να ξοδέψω εκείνα. Αυτό ήταν. Από τη στιγμή που άλλαξα στο mobile network να παίρνει ιντερνετ απο τη δεύτερη κάρτα, το σήμα είναι μόνιμα στο 'E' όποια κάρτα και αν επιλέξω.

 

Δοκίμασε αυτό μπας και στρώσει..

 

Πήγαινε δημιουργία αντιγραφου ασφαλείας και κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε μάλλον το θέμα. Έβγαλα το συρταράκι της σιμ, το ξαναέβαλα και όλα μοιάζουν καλά προς το παρόν. Για να δούμε.

 

Κάτι άλλο τώρα. Αγόρασα έναν φορτιστή anker, για να δοκιμάσω το quickcharge 2.0 που υποστηρίζει το τηλέφωνο. Το εντυπωσιακό είναι ότι από το 5% πάει στο 80% σε μία ώρα περίπου. Βέβαια από εκεί και πέρα, για το υπόλοιπο 20% κάνει άλλη μία ώρα το οποίο είναι περίεργο.

Αυτό που με προβληματίζει είναι η θερμοκρασία. Την πρώτη ώρα, που "ανεβάζει στροφές", το κινητό χτυπάει 40-47 βαθμούς. Μετά ηρεμεί. Η τόσο υψηλή θερμοκρασία όμως δε μπορεί να βλάψει τη μπαταρία τελικά? Δύο φορτίσεις έχω κάνει όλες και όλες, αν είναι να μου δημιουργήσει θέμα να το φορτίζω με το htc ξανά, έτσι και αλλιώς μισή ώρα κερδίζω μόνο με το quickcharge.

Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...