Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο θα ειναι το προβλημα αν δεν ειναι wwe το κινητο;

 

Απο οσο γνωριζω μονο οι συσκευες που ειναι για την ευρωπαικη αγορα εχουν εγγυηση στην ευρωπη.και πιθανον να εχεις προβλημα με τις μπαντες των δικτυων

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις 4g απο οσο ξερω.επισης ισως το μενου και το πληκτρολογιο να μην ειναι στα ελληνικα.σκεψου και την μεταπωληση που θα εχει μια συσκευη με αυτα τα μειονεκτηματα.
Link to comment
Share on other sites

το 4γ δε με απασχολει ιδιαιτερα, τωρα το θεμα με τα ελληνικα ισως λυθει με μια ρομ...ειχα μ8 στο παρελθον απλα τωρα θελω να το ξαναπαρω αλλα για περσυνο μοντελο δε θελω να δωσω 400+ε που κανει ακομα...και απο τη στιγμη που μεταχειρισμενα το δινουν γυρω στα 250ε, η τιμη κατω των 200 για καινουριο νομιζω δεν ειναι κακο deal...
Link to comment
Share on other sites

να σε απασχολει το 4g και πια που εχω Μ9 πιανω 4g+ και μενω με το στομα ανοιχτο απο τη ταχυτητα.Ειναι κριμα να μη μπορεις να εκμεταλλευτεις τις πληρης δυνατοτητες μιας τετοιας συσκευης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να σε απασχολει το 4g και πια που εχω Μ9 πιανω 4g+ και μενω με το στομα ανοιχτο απο τη ταχυτητα.Ειναι κριμα να μη μπορεις να εκμεταλλευτεις τις πληρης δυνατοτητες μιας τετοιας συσκευης.

 

Αν θυμάμαι σωστά, κάπου διάβασα ότι όλα τα Μ8 έχουν ακριβώς το ίδιο hardware ακόμα και συγκριτικά μεταξύ συσκευών που υποστηρίζουν διαφορετικές μπάντες. Δηλαδή ότι μόνο το firmware είναι διαφορετικό. Γίνεται με S-Off και αλλαγή MID, CID, rom, να πάρει κανείς τέτοια συσκευή και να δουλέψει το 4g σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή firmware δε θα προστεθούν μπάντες. Παρολαυτα στο M9 κατάφεραν βάζοντάς το κινητό σε diag mode να τρέξουν το tool της Qualcomm και να σβήσουν κάποιες μπάντες και να προσθέσουν καινούριες. Όλα αυτά προϋποθέτουν S-OFF φυσικά

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Η τιμή είναι πολύ δελεαστική και έτσι άρχισα να κοιτάω τις αξιολογήσεις. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ένας στους εκατό αφήνει αρνητική αξιολόγηση και φαίνεται πως αυτές οι φθηνές συσκευές στο eBay είναι refurbished παρά το ότι κάποιες είναι καταχωρημένες ως new unused. Προσοχή λοιπόν όποιος ενδιαφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έσκασε update σε 6.0 στο αυστραλέζικο Μ8 μου. Έχει βάλει κάποιος την ΜΜ? Να το κάνω το update ή θα κλαίμε μετά?

 

Αυτο που ξερω ειναι οτι μολις μου σκασει η αναβαθμιση θα την κανω επιτοπου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη το update που είχε βγάλει παλαιότερα για θέματα ασφάλειας,δεν την έχω κάνει ακόμη....λέτε να επηρεάσει την 6.0.;;

Θυμάμαι που όλοι είχαν θέματα και δεν την εγκατέστησα ποτέ...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Παιδιά sos εκανα export τις επαφες μου απι το μ8 στην καρτα sd και τα αποθήκευσε με μορφη .vef και οχι .vcf και δεν μπορω να ανοιξω τις επαφες μου σε κανενα τηλεφωνο. Φανταζομαι χρειαζομαι ξανα το μ8 να τις ανοιξω ή γνωριζει κάποιος καμια λυση. Οταν εκανα το export μου ζητησε κωδικο και εβαλα. Αν φνωριζει παιδια κάποιος απαντηστε μου σας παρακαλω. Ευχαριστω. Τωρα εχω το huawei p8
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στείλε μου το αρχείο. Έχω και M7 και Μ8.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να στο στειλω να σου δωσω και τον κωδικο που εβαλα μπας και τις ανοίξεις εσυ. Ευχαριστω πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Finn θελεις να μου δώσεις ενα mail γιατι απο δω μεσα δεν ξερω να στελνω?

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να κανει S-OFF; υπαρχει καποιο guide; πηρα χτες το κινητο και λεω να κανω ενα root. στο one x που ειχα παλιοτερα δεν ειχα κανει s-off
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με sunshine επί πληρωμή (25$)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να κανει S-OFF; υπαρχει καποιο guide; πηρα χτες το κινητο και λεω να κανω ενα root. στο one x που ειχα παλιοτερα δεν ειχα κανει s-off

 

για ρουτ δεν θελει s-off

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα root ολα μια χαρα, τωρα πως φλασαρω ρομς και κερνελς με S on;αν θυμαμαι καλα απο το one x επρεπε να φλασαρω το boot.img ξεχωριστα απο pc
Link to comment
Share on other sites

Εκανα root ολα μια χαρα, τωρα πως φλασαρω ρομς και κερνελς με S on;αν θυμαμαι καλα απο το one x επρεπε να φλασαρω το boot.img ξεχωριστα απο pc

 

ρομ φλασάρεις αλλά όχι όλες, φυσικά αυτές που μπορείς να φλασάρεις με s-on στο λένε. Ουσιαστικά δεν μπορείς να φλασάρεις ότι χρειάζεται να πειράξει modem setting, bands κτλ. Κέρνελ νομίζω ότι δεν μπορείς με s-on λόγω του προηγούμενου λόγου

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρο για το κερνελ;,στο one x με s on ειχα φλασαρει κανονικα custom kernel

 

Kανονικα φλασαρης custom kernel ειμαι s onn custom rom android 6 και εχω τον elementalx

http://elementalx.org/devices/htc-one-m8/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά φλασάρεις rom και kernel. Έχει αλλάξει από την εποχή των X, S κλπ..

Έφαγε βέβαια κράξιμο η HTC αλλά τουλάχιστον μας άκουσε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...