Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα

 

Σήμερα από το πρωί το τηλέφωνο κάτι έχει πάθει και μου βαράει συνέχεια διαφημίσεις έτσι στο ξεκάρφωτο, είμαι στο messenger για παράδειγμα και σκάει διαφήμιση ανοίγω το ινσταγραμ και σκάει διαφήμιση, είμαι στην αρχική οθόνη και σκάει διαφήμιση μέχρι και τρέιλερ από ταινία έχει σκάσει. Τι στο καλό γίνεται δεν εδώ περάσει κάτι καινούργιο εδώ και καμπόσο καιρό τι γίνεται;

 

Επίσης μου ήρθε σήμερα και δεύτερη αναβάθμιση για το lollipop, την έχει βγάλει εσάς διορθώνει τα τωρινά προβλήματα που έχει με την lollipop; Την κατέστησαν αξιόλογη επιτέλους για εγκατάσταση;

 

Καινουριο δεν εχεις περασει αλλα μηπως καποια υπαρχουσα εφαρμογη μετα απο αναβαθμιση απεκτησε νεες ικανοτητες;εγω και λαθος μου σε καθε update εφαρμογης δεν κοιταω ποτε μηπως αλλαξε κατι.

οταν λες νεα αναβαθμιση;δεν εχει ακουστει κατι τετοιο πουθενα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα

 

Σήμερα από το πρωί το τηλέφωνο κάτι έχει πάθει και μου βαράει συνέχεια διαφημίσεις έτσι στο ξεκάρφωτο, είμαι στο messenger για παράδειγμα και σκάει διαφήμιση ανοίγω το ινσταγραμ και σκάει διαφήμιση, είμαι στην αρχική οθόνη και σκάει διαφήμιση μέχρι και τρέιλερ από ταινία έχει σκάσει. Τι στο καλό γίνεται δεν εδώ περάσει κάτι καινούργιο εδώ και καμπόσο καιρό τι γίνεται;

 

Επίσης μου ήρθε σήμερα και δεύτερη αναβάθμιση για το lollipop, την έχει βγάλει εσάς διορθώνει τα τωρινά προβλήματα που έχει με την lollipop; Την κατέστησαν αξιόλογη επιτέλους για εγκατάσταση;

 

Σου ήρθε καμία αναβάθμιση μεσω ota?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψε αυτό το άρθρο. Τη μια γράφει ότι δεν θα πάρουμε 5.1.1

"and that is why the devices will be skipping the Android 5.1.1 Lollipop firmware updates."

 

Και την άλλη ότι είναι ήδη διαθέσιμη

"users now have the option to take on the Android 5.1 Lollipop update over-the-air."

 

Εσείς τι καταλάβατε;

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψε αυτό το άρθρο. Τη μια γράφει ότι δεν θα πάρουμε 5.1.1

"and that is why the devices will be skipping the Android 5.1.1 Lollipop firmware updates."

 

Και την άλλη ότι είναι ήδη διαθέσιμη

"users now have the option to take on the Android 5.1 Lollipop update over-the-air."

 

Εσείς τι καταλάβατε;

Εγω καταλαβα ακριβως οτι γραφει... Αλλο η 5.1 και αλλο η 5.1.1, εκει το εχασες!

 

Εχει ανακοινωθει εδω και καιρο οτι τον Αυγουστο το Μ8 θα παρει την 5.1.

Το αρθρο γραφει οτι θα "πηδηξουν" την 5.1.1 και θα πανε κατευθειαν στην Μ (οταν βγει).

Το ιδιο ελεγαν για την 4.4.4 (οτι θα εμεναν οι χρηστες με την 4.4.3) και την εδωσαν λιγο καιρο πριν την 5.0.1.

Δεν εχει ιδιαιτερη σημασια τι διαρρεει απο τα δημοσιευματα, το θεμα ειναι οτι update δινουν να δουλευει καλυτερα απο πριν, και αν ειναι να πηδηξουν κατι για λογους οτι δεν τους λειτουργει καλο ειναι να το πηδηξουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Το παρήγγειλα επιτέλους σήμερα και από βδομάδα θα είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του διαμαντιού!!!!:D

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Το παρήγγειλα επιτέλους σήμερα και από βδομάδα θα είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του διαμαντιού!!!!:D

 

Πες μας και από που το πήρες και τι χρώμα.

Ψάχνω για φίλο gunmetal gray αλλά δεν βρίσκω.

Καλώς ήρθες και καλοδούλευτο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και από που το πήρες και τι χρώμα.

Ψάχνω για φίλο gunmetal gray αλλά δεν βρίσκω.

Καλώς ήρθες και καλοδούλευτο.

 

Καλησπέρα,το gunmetal πήρα από eshop στα 450.

 

Edit : Τελικά μετά από μια εβδομάδα αναμονής με ειδοποίησαν ότι δεν υπάρχει το m8 και αν θέλω το m8S.... Άκυρο!

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

αν χρειαζόμαστε ανταλλακτικά και δε θέλουμε να πάμε Arvato ξέρει κανείς προς Σαλονικα μεριά που πηγαίνουμε ή από που τα παραγγελνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διαθέτω την αμερικανική έκδοση harman kardon και εχει το κακο ότι το δίκτυο του 4g που εκπέμπονται στην Ελλάδα το εχει κλειδωμένο... Υπαρχει περίπτωση να μου το ξεκλειδώσουν στην αντιπροσωπεία;
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα hardware αρχικά, Όχι περιορισμού παρόχου. Παρολαυτα στο xda έχουν βρει ένα workaround για edit Νέας μπάντας

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι σερφαρισμα μόνο με wifi.

 

για πολλα μπορει να κατηγορησει καποιος την htc αλλα εχει μεχρι τωρα την καλυτερη υλοποιηση σε λολλιλοπ.θεωρητικα η εκδοση που εχουμε,η 5.0.1, ειναι προβληματικη και τρωει την μπαταρια σε ολες τις συσκευες και στα νεξους.αλλα η htc δεν καταλαβαινει απο τετοια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα hardware αρχικά, Όχι περιορισμού παρόχου. Παρολαυτα στο xda έχουν βρει ένα workaround για edit Νέας μπάντας

 

 

Το εχω βρει αλλα δυστυχώς δεν τα εχω καταφέρει. Υπαρχει κάποιος που να μπορει να το κανει και να του το πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει εδώ και μερικές εβδομάδες ότι εγκαθιστώ ενημερώσεις εφαρμογών από το Play Store και την επόμενη μέρα η ίδια ενημέρωση υπάρχει στο Play με το κουμπί "ενημέρωση" να υπάρχει και να μπορώ να ξανά κάνω λήψη και εγκατάσταση. Εντωμεταξύ και στις λεπτομέρειες της εφαρμογής

(στο Play) δείχνει ημερομηνία έκδοσης την προηγούμενη μέρα και όχι την τρέχουσα. Δηλαδή σαν να φαίνεται ότι η ενημέρωση έχει εγκατασταθεί κανονικά ενώ στην πραγματικότητα έχει αποτύχει και την επόμενη μέρα λαμβάνω ξανά ειδοποίηση. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει εδώ και μερικές εβδομάδες ότι εγκαθιστώ ενημερώσεις εφαρμογών από το Play Store και την επόμενη μέρα η ίδια ενημέρωση υπάρχει στο Play με το κουμπί "ενημέρωση" να υπάρχει και να μπορώ να ξανά κάνω λήψη και εγκατάσταση. Εντωμεταξύ και στις λεπτομέρειες της εφαρμογής

(στο Play) δείχνει ημερομηνία έκδοσης την προηγούμενη μέρα και όχι την τρέχουσα. Δηλαδή σαν να φαίνεται ότι η ενημέρωση έχει εγκατασταθεί κανονικά ενώ στην πραγματικότητα έχει αποτύχει και την επόμενη μέρα λαμβάνω ξανά ειδοποίηση. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

ναι στο facebook το οποίο δεν αποτελεί έκπληξη βέβαια... Κάποιες ενημερώσεις βέβαια τις κάνω μέσω blackmart οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο conflict με το play store.. Γενικά πάντως το συγκεκριμένο λειτουργεί πολύ καλά και μπορείς να το χρησιμοποιείς ως εναλλακτική στο απαράδεκτο για μένα play store

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει εδώ και μερικές εβδομάδες ότι εγκαθιστώ ενημερώσεις εφαρμογών από το Play Store και την επόμενη μέρα η ίδια ενημέρωση υπάρχει στο Play με το κουμπί "ενημέρωση" να υπάρχει και να μπορώ να ξανά κάνω λήψη και εγκατάσταση. Εντωμεταξύ και στις λεπτομέρειες της εφαρμογής

(στο Play) δείχνει ημερομηνία έκδοσης την προηγούμενη μέρα και όχι την τρέχουσα. Δηλαδή σαν να φαίνεται ότι η ενημέρωση έχει εγκατασταθεί κανονικά ενώ στην πραγματικότητα έχει αποτύχει και την επόμενη μέρα λαμβάνω ξανά ειδοποίηση. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Και εγώ στο m7 σε διάφορες εφαρμογές (πλην fb).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Σήμερα παρατήρησα κάτι πολύ περίεργο.Όταν μετά από Χρήση ζεσταθηκε η συσκευή η οθόνη κιτρινησε .το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Σήμερα παρατήρησα κάτι πολύ περίεργο.Όταν μετά από Χρήση ζεσταθηκε η συσκευή η οθόνη κιτρινησε .το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Δεν εχω παρατηρήσει τέτοιο φαινόμενο.

Πάντως ειναι γεγονός οτι ζεστενετε αρκετα η συσκευη ειδικά την προηγούμενη εβδομάδα με τα 40αρια την ένιωθα αρκετα ζέστη ακόμα και σε αναμονή σε εξωτερικό χωρο.

Σε δε tethering σε tablet ζεματεγε κυριολεκτικά μετα απο τέταρτο όπου με το που το έπιασα τρόμαξα και έκλεισα αμεσα το hotspot/mobile data.

Μια ομελέτα σίγουρα θα έψηνα άνετα :lol:

 

Για αυτο το λόγο απο εκείνη την ημέρα και οσο διαρκούν τα 35+ βαθμούς χρησιμοποιώ το z3 που ειναι αρκετα πιο δροσερό.

Μάλλον απο Σεπτεμβριο θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρήσει τέτοιο φαινόμενο.

Πάντως ειναι γεγονός οτι ζεστενετε αρκετα η συσκευη ειδικά την προηγούμενη εβδομάδα με τα 40αρια την ένιωθα αρκετα ζέστη ακόμα και σε αναμονή σε εξωτερικό χωρο.

Σε δε tethering σε tablet ζεματεγε κυριολεκτικά μετα απο τέταρτο όπου με το που το έπιασα τρόμαξα και έκλεισα αμεσα το hotspot/mobile data.

Μια ομελέτα σίγουρα θα έψηνα άνετα :lol:

 

Για αυτο το λόγο απο εκείνη την ημέρα και οσο διαρκούν τα 35+ βαθμούς χρησιμοποιώ το z3 που ειναι αρκετα πιο δροσερό.

Μάλλον απο Σεπτεμβριο θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ.

Το μέταλλο τα έχει αυτά. Χωρίς να σημαίνει ότι αναπτύσσει μεγαλύτερες θερμοκρασίες. Απλά γίνεται πιο αισθητή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το μέταλλο τα έχει αυτά. Χωρίς να σημαίνει ότι αναπτύσσει μεγαλύτερες θερμοκρασίες. Απλά γίνεται πιο αισθητή.

Και απομακρύνεται πιο γρήγορα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Εμένα το κάτω ηχείο της συσκευής σαν να τρίζει λίγο σε τέρμα ένταση. Το αγόρασα μεταχειρισμένο και άνοιξα το πάνω και κάτω καπάκι και είχε πολύ βρωμιά. Ξέρει κανένας μήπως κόστος αντικατάστασης? Φαντάζομαι το ηχειακι θα είναι το πρόβλημα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία βδομάδα έκανα ατσαλες φορτίσεις στο κινητό (απο 50% μεχρι 80% ή απο 20% μεχρι 90%) με αποτελεσμα χθες και σήμερα η αυτονομία της συσκευής να μην είναι η αναμενόμενη.

Τώρα το απόγευμα και ενω η μπαταρία εδειχνε 33% το έκλεισα μπήκα recovery και έκανα wipe cache partition.

Μετά την επανεκκίνηση η μπαταρία έδειχνε 20%.

Καλό είναι όσοι βλέπετε μειωμένη απόδοση στην συσκευή να κάνετε ένα καλιμπραρισμα στην μπαταρία.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επανεκκίνηση η μπαταρία έδειχνε 20%.

Καλό είναι όσοι βλέπετε μειωμένη απόδοση στην συσκευή να κάνετε ένα καλιμπραρισμα στην μπαταρία.

 

Θύμισε μου πως γίνεται αυτό;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το καλιμπραρισμα στην μπαταρία είναι αμφιλεγόμενο αν δουλεύει η όχι. Κάποιοι το θεωρούν placebo, μεταξύ αυτών και εγώ. Συγκεκριμένα για τη μέθοδο που απαιτεί την διαγραφή των battery stats έχει δοθεί επίσημη απάντηση από την Google ότι δεν κάνει τίποτα για την μπαταρία. Εγώ προσωπικά είμαι αντίθετος και με την πλήρη εκφόρτιση της μπαταρίας ακόμα και για τους σκοπούς του calibrate. Με το Xperia Ray που πήρα μεταχειρισμένο είχα παρά πολύ συχνά προβλήματα με λάθος ένδειξη μπαταρίας και το calibrate δεν βοήθησε. Τελικά άφησα το κινητό για επιπλέον ένα δίωρο στη φόρτιση μετά το 100% για μερικές φορτίσεις, δεν άφησα ποτέ την μπαταρία να πέσει κάτω από 20% και η ένδειξη έστρωσε. Και έπειτα το μόνο που χρειαζόταν ήταν απλά σωστό χειρισμό κατά την φόρτιση εκφόρτιση. Δηλαδή, ποτέ βαθιά εκφόρτιση, φόρτιση μέχρι το 90 - 95%, ποτέ χρήση / ανοιχτό wifi κατά την φόρτιση και προσοχή η μπαταρία να μην ξεπερνάει ποτέ τους 40 βαθμούς για κανένα λόγο. Με αυτά δεν έχω χαλάσει μπαταρία σε smartphone πριν κλείσει 2,5 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...