Jump to content

Optimus L9 II (D605) : Οδηγός για root μέσω downgrade


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα μαλλον πακετο συσκευη ετουτη εδω ...την εχει ενας γνωστος και εαν δεν βρουμε κατι να κανουμε ροοτ και να μπει μια cm βλεπω να την πεταει...

 

 

Δουλευει πλεον αυτος ο τροπος ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον πακετο συσκευη ετουτη εδω ...την εχει ενας γνωστος και εαν δεν βρουμε κατι να κανουμε ροοτ και να μπει μια cm βλεπω να την πεταει...

 

 

Δουλευει πλεον αυτος ο τροπος ?

 

μεχρι και το σταδιο του downgrade στην 4.1.2 που ειμαι εγω τωρα (δεν ηθελα να προχωρησω σε root , οχι απο τωρα τυλαχιστον) , δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

μεχρι και το σταδιο του downgrade στην 4.1.2 που ειμαι εγω τωρα (δεν ηθελα να προχωρησω σε root , οχι απο τωρα τυλαχιστον) , δουλευει μια χαρα

 

ωραια ... οποτε πιανουμε δουλεια και βλεπουμε τι θα βγει ... το πολυ πολυ το αφηνω και εγω 4.1.2 εαν με το καλο το μπορεσω ... ο φιλος εχει πολλα προβληματα απο τοτε που πηρε 4.4.2 πιστευω ομως οτι η καλυτερη περιπτωση ειναι μια cm11 και τελος ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκει το τηλέφωνο έχω κάνει τα πάντα drivers υπάρχουν κανονικά...καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα πίσω χωρίς ροοτ μάλλον το τηλέφωνο από υποστήριξη είναι νεκρό.Οπότε δεν υπάρχουν οδηγοί πουθενά ...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Το έκανα σήμερα downgrade με τον οδηγό και έγινε κανονικά. Και εμένα στην αρχή δε μου το έβρισκε το τηλεφωνο

αλλά εγκατέστησα μετα το lg suite, ξανάτρεξα το πρόγραμμα και το βρήκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
Ακουλουθησα τις οδηγεις, προχωρησα αρκετα αλλα στο τελος το προγραμμ πεταξε ενα error και τωρα το κινητο εχει κολλησει στο download mode. Καμια ιδεα πως να φυγει απο εκει??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...
Paides AN KAPIOS EPATHE SOFTWARE BRICK NA PAEI STO GOOGLE KAI NA KATEVASEI TO LGMOBILE SUPPORT TOOL FRODISTE NA EXETE FULL BATARIA ANOIGETE TO PROGRAMMA KAI PSAXE GIA UPGRADE RECOVERY STA OPTIONS EINAI NOMIZW META AFISETW NA KANEI OLH THN DIADHKASIA MONO TOU DEN KSERW AN KRYVEI TO ROOT EPEIDH DEN MOU PETUXE TO ROOT EMENA EPATHA SOFT-BRICK ALLA TO EFTIAXA(to thl na to exete aplos sundedemone me to pc mhn to phraxete mexri na oloklhrwthei ) elpizw na vohthisa ! :P

το κινητο μου διαβαζεται ως QHSUSB_DLOAD ενώ εχω εγκαταστησει τα drivers της lg... επιπλέον δεν μπαινει σε download mode, δεν ξερω αν φταιει το καλωδιο ισως που δεν είναι γνησιο lg ( αυτο διαβασα σε ένα thread) αλλα αυριο θα δοκιμασω με γνησιο καλωδιο lg μηπως αλλαξει κατι... σε περιπτωση που δεν αλλαξει παλι τιποτα, υπαρχει καποια άλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...