Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην r16 μπορεί να τσεκάρει κάποιος αν δουλεύει το ξυπνητήρι?

Με ανοιχτό το κινητό λειτουργεί σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε τον xperience kernel; μήπως να το βάλουμε στο 1ο ποστ;

Ο kernel βρίσκεται στο forum του xda για το κινητό μας.

Μπορεί για την ώρα να χρησιμοποιηθεί μόνο στην τελευταία έκδοση της CM11.

 

Μετά το flashσρισμα κάνετε wipe cache & dalvik cache και είστε έτοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Ο kernel βρίσκεται στο forum του xda για το κινητό μας.

Μπορεί για την ώρα να χρησιμοποιηθεί μόνο στην τελευταία έκδοση της CM11.

 

Μετά το flashσρισμα κάνετε wipe cache & dalvik cache και είστε έτοιμοι.

Μήπως εννοείς τον Xcelerate;

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτό το κινητό λειτουργεί σίγουρα...

Αναφέρομαι πάντα σε ανοιχτό τηλέφωνο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφέρομαι πάντα σε ανοιχτό τηλέφωνο!

Στο synapse κάνουμε κάποιες ρυθμίσεις η ως έχει?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι πάντα σε ανοιχτό τηλέφωνο!

Στο synapse κάνουμε κάποιες ρυθμίσεις η ως έχει?

 

Εγώ έχω ορίσει το max cpu freq @ 1190.4 MHz

Κάτι άλλο δεν χρειάζεται για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ορίσει το max cpu freq @ 1190.4 MHz

Κάτι άλλο δεν χρειάζεται για την ώρα.

Η συχνότητα έτσι και αλλιώς ρυθμίζεται και από την ιδία την r16 όπως σε όλες τις r άλλωστε από της ρυθμίσεις->επιδόσεις->επεξεργαστής!

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία να αναφέρω ότι στο Antutu η συσκευή έβγαλε:

 

19383 - Με MIUI (Νομίζω την ελληνική V45 έκδοση αλλά δεν είμια σίγουρος)

20750 - Με CM11 R15

21112 - Με CM11 R16 + Xcelerate Kernel

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με την ποιότητα του ήχου κλήσης το διορθώσανε στις CM ?

Σε μένα το πρόβλημα ήταν η ένταση ήχου κλήσης και έχει διορθωθεί

Edited by sotosk
Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ όταν πήρα το τηλέφωνο στα χέρια μου έσβησα κατά λάθος τις εφαρμογές του συστήματος: miuiVideoPlayer και ThemeManager. Βρήκα από άλλες rom τις δύο παραπάνω εφαρμογές και προσπάθησα να τις εγκαταστήσω. Όμως η εγκατάσταση αποτυγχάνει.Τι κάνω λάθος; Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τις ξαναπεράσω; Η rom που έχω είναι η multilingual του to2c.
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ όταν πήρα το τηλέφωνο στα χέρια μου έσβησα κατά λάθος τις εφαρμογές του συστήματος: miuiVideoPlayer και ThemeManager. Βρήκα από άλλες rom τις δύο παραπάνω εφαρμογές και προσπάθησα να τις εγκαταστήσω. Όμως η εγκατάσταση αποτυγχάνει.Τι κάνω λάθος; Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τις ξαναπεράσω; Η rom που έχω είναι η multilingual του to2c.

Δεν βάζεις την ελληνική από πάνω να είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ όταν πήρα το τηλέφωνο στα χέρια μου έσβησα κατά λάθος τις εφαρμογές του συστήματος: miuiVideoPlayer και ThemeManager. Βρήκα από άλλες rom τις δύο παραπάνω εφαρμογές και προσπάθησα να τις εγκαταστήσω. Όμως η εγκατάσταση αποτυγχάνει.Τι κάνω λάθος; Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τις ξαναπεράσω; Η rom που έχω είναι η multilingual του to2c.

 

αν ήταν συστήματος μπορείς να δοκιμάσεις απλά (με κάποιον file manager που θα έχει ροοτ δικαιώματα και θα μπορεί να γράφει στο σύστημα) να αντιγράψεις τα 2 apk στο /system/app (αν δεν κάνω λάθος) , να βάλεις τα δικαιώματα των αρχείων όπως είναι και στα άλλα apk του συστήματος και να κάνεις ρεσταρτ

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ όταν πήρα το τηλέφωνο στα χέρια μου έσβησα κατά λάθος τις εφαρμογές του συστήματος: miuiVideoPlayer και ThemeManager. Βρήκα από άλλες rom τις δύο παραπάνω εφαρμογές και προσπάθησα να τις εγκαταστήσω. Όμως η εγκατάσταση αποτυγχάνει.Τι κάνω λάθος; Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τις ξαναπεράσω; Η rom που έχω είναι η multilingual του to2c.

Από άλλες ρομ συνήθως δεν γίνεται λόγω διαφορετικών licenses, ακόμα και εάν δώσεις δικαιώματα read-write στον φάκελο του system. Ξεζιπαρε την ίδια ρομ και ξαναδοκιμασε εγκατάσταση των εφαρμογών από αυτή την ρομ ή ακόμα καλύτερα ξαναφλασαρε την ίδια ρομ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι μου. Είχα γράψει παλιότερα για το πρόβλημα που δημιούργησα με το μικρόφωνο. Παρήγγειλα λοιπον αυτόFor Xiaomi Hongmi Red Mi Original USB Charging Port Keypad Flex Cable With Microphone RedMi 1S Repair Spare Parts (Z104621) και το άλλαξα μόνος μου σε 10 λεπτα. Τώρα όλα καλά. Ίσως να βοηθήσει και κάποιον που έχει πρόβλημα με τη θύρα υσβ.

Προσοχή για να το αλλάξω ξεβιδωσα τις βίδες οποτε εγκυηση γιοκ. Αλλά εις γνώση μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι μου. Είχα γράψει παλιότερα για το πρόβλημα που δημιούργησα με το μικρόφωνο. Παρήγγειλα λοιπον αυτόFor Xiaomi Hongmi Red Mi Original USB Charging Port Keypad Flex Cable With Microphone RedMi 1S Repair Spare Parts (Z104621) και το άλλαξα μόνος μου σε 10 λεπτα. Τώρα όλα καλά. Ίσως να βοηθήσει και κάποιον που έχει πρόβλημα με τη θύρα υσβ.

Προσοχή για να το αλλάξω ξεβιδωσα τις βίδες οποτε εγκυηση γιοκ. Αλλά εις γνώση μου.

Μια χαρά ισχύει η εγγύηση σου. Δεν τα προσέχουν αυτά στη Κίνα...!

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα αμα μπλέξεις με εγγύηση κλάφτα. Στείλτο στον Κίνα με δικά σου έξοδα, αν στο στείλουν πίσω πάλι χαλασμένο άντε βρε άκρη. Μη σου τύχει είναι. Για αυτό άλλωστε κάποιος επιλέγει XIAOMI και όχι π.χ. ELEPHONE. Καλυμένος δεν είναι ποτέ κανείς 100% αλλά τουλάχιστον ψάχνουμε τρόπους αν μειώνουμε τις πιθανότητες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...