Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΣΟΝ ΖΗΣ ΦΑΙΝΟΥ, ΜΗΔΕΝ ΟΛΩΣ ΣΥ ΛΥΠΟΥ.

ΠΡΟΣ ΟΛΙΓΟΝ ΕΣΤΙ ΤΟ ΖΗΝ, ΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

 

Εγώ το γνωρίζω, απλά το αναφέρω ότι είναι καλό να συμπεριλαμβάνεται μαζί με το link της νέας έκδοσης. Προστέθηκε και αυτό στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γνωρίζω, απλά το αναφέρω ότι είναι καλό να συμπεριλαμβάνεται μαζί με το link της νέας έκδοσης. Προστέθηκε και αυτό στο πρώτο post.

 

 

Σωστα εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

Με την cm11 αν μπορεί να απαντήσει κάποιος απο αυτούς που την έχουν πώς πάει το τηλ με τις φωτογραφίες -video -gps -otg γιατ'ι ψήνομαι να την βάλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια στην παρέα

Με την cm11 αν μπορεί να απαντήσει κάποιος απο αυτούς που την έχουν πώς πάει το τηλ με τις φωτογραφίες -video -gps -otg γιατ'ι ψήνομαι να την βάλω

 

και ένα δεύτερο ρε παιδιά που ξέχασα είναι root?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Cm11 στο note - το τονίζω - είναι Root, video gps σφαίρα, otg πρέπει να φλασαρεις αλλο κερνελ

Αν μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις πιό σαφής με το τι πρέπει να κάνω για να να εχω otg

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

Με την cm11 αν μπορεί να απαντήσει κάποιος απο αυτούς που την έχουν πώς πάει το τηλ με τις φωτογραφίες -video -gps -otg γιατ'ι ψήνομαι να την βάλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και ένα δεύτερο ρε παιδιά που ξέχασα είναι root?

Σας ευχαριστώ

 

Φωτο μια χαρά όπως και με miui, βίντεο δεν εχω τραβήξει, gps είδα νούμερα που δεν έχω ξαναδεί ποτέ μου. Στο gpstest είχε in view 27 και in use 17 !!! :blink:

otg επίσης οκ.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ανοιγουν εφαρμογες κατα την διαρκεια των κλησεων.

R6.

Το κανει και σε αλλους:

Εγώ με R3 και όλα καλά , ίσως είναι bug των επόμενων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Εάν κάνω χρήση data με τη sim1 και έχω κλήση στη δεύτερη sim θα χτυπήσει κανονικά; Και με το ringtone που έχω ορίσει στην επαφή που με καλεί;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Εάν κάνω χρήση data με τη sim1 και έχω κλήση στη δεύτερη sim θα χτυπήσει κανονικά; Και με το ringtone που έχω ορίσει στην επαφή που με καλεί;

Ευχαριστώ

 

Ναι θα χτυπήσει κανονικά.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει ένας φίλος μου αυτό το τηλ και θέλω να του κάνω το εξείς

1) να βάλω την τελευταία σταθερή Ρομ απο το miui.gr

2) αν γίνεται κάτι ανάλογο όπως στο xiaomi note που έχω εγώ ενοποίηση του εσωτερικού χώρου

Σορρυ που ρωταω εδώ αλλά είναι τόσες σελίδες τι νυμα του τηλεφώνου....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει ένας φίλος μου αυτό το τηλ και θέλω να του κάνω το εξείς

1) να βάλω την τελευταία σταθερή Ρομ απο το miui.gr

2) αν γίνεται κάτι ανάλογο όπως στο xiaomi note που έχω εγώ ενοποίηση του εσωτερικού χώρου

Σορρυ που ρωταω εδώ αλλά είναι τόσες σελίδες τι νυμα του τηλεφώνου....

Ευχαριστώ

μη του βαλεις την τελευταια

βαλε την 4,9,26 που ειναι σουπερ και περιμενε

 

για ενοποιηση χωρου δεν ξερω να σου πω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά με τη μπαταρία πως τα πάει; Έχω την multilingual v43 και το τηλέφωνο βγάζει δε βγάζει 16ώρες με ελάχιστη χρήση, 2ώρες οθόνη μερικά λεπτά κλήσεων, data πάντα ανοιχτά, πράμα το οποίο είναι αισχρό, ούτε το νέξους 5 μου, που η μπαταρία είναι κυριολεκτικά μισό λεμόνι δεν είναι τέτοιο χάλι.

 

Πιστεύετε ότι μπορεί να φταίει η multilingual; Να την αλλάξω με ελληνική; Τι νούμερα βλέπετε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά με τη μπαταρία πως τα πάει; Έχω την multilingual v43 και το τηλέφωνο βγάζει δε βγάζει 16ώρες με ελάχιστη χρήση, 2ώρες οθόνη μερικά λεπτά κλήσεων, data πάντα ανοιχτά, πράμα το οποίο είναι αισχρό, ούτε το νέξους 5 μου, που η μπαταρία είναι κυριολεκτικά μισό λεμόνι δεν είναι τέτοιο χάλι.

 

Πιστεύετε ότι μπορεί να φταίει η multilingual; Να την αλλάξω με ελληνική; Τι νούμερα βλέπετε εσείς;

 

Για μενα, οι multi ειναι οτι πιο ενεργοβορο έχω δει στο κινητο μου. Καλυτερα προτίμησε ή την Global αν δεν σε νοιαζει η ελλειψη ελληνικων στο μενου, ή την Ελληνική εκδοση για ενα πληρες πακετο ελληνικων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αυτή τη στιγμή, αλλα η global είχε όντως την καλύτερη διαχείριση. Μνήμης και μπαταρίας.

Γενικότερα πάντως το τηλέφωνο δε διακρίνεται για την μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. . :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δεν παλευεται αλλο πραγματικα η multi που εχω (41) ποια global να περασω. η JHCMIBH45.0 ειναι καλη? την εχει κανενας?

λεω να δωσω μια ευκαιρια ακομα σε miui πριν παω σε cm.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δεν παλευεται αλλο πραγματικα η multi που εχω (41) ποια global να περασω. η JHCMIBH45.0 ειναι καλη? την εχει κανενας?

λεω να δωσω μια ευκαιρια ακομα σε miui πριν παω σε cm.

Πανε σε cm χωρις δευτερη σκεψη...

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου να σας ρωτησω την εκδοση 4.9.26 που μπορω να την βρω για το συγκεκριμενο τηλ. ?

:happy:

Miui-hellas.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση μπηκα εκει και συγκεκριμενα

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929/

αλλα μου εμφανιζει την εκδοση 4.10.10

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την v45 της multi (γιατί προσπαθώ ν αποφύγω το wipe, μιας και το τηλέφωνο δεν το χρησιμοποιώ εγώ). Η v45 της MIUI υποτίθεται είναι η απάντηση της ΧΙΑΟΜΙ στους χρήστες του 1S που διαμαρτύρονται για τη μπαταρία & υπερθέρμανση του κινητού. Επίσης χρησιμοποίησα το Performance Control app για να κατεβάσω το μέγιστο χρονισμό του επεξεργαστή στα 1400ΜΗz και να ενεργοποιήσω το Multi Core Power Saving.

Πριν περάσω την v45 κοίταξα πάλι το ίδιο app και είδα ότι η ελάχιστη συχνότητα λειτουργίας του επεξεργαστή (τουλάχιστον στην v43 που είχα) ήταν 900MHz (!!!) ίσως αυτό είναι ένας απ τους λόγους της τραγικής αυτονομίας.

Όπως και να χει, σήμερα το κινητό αμολύθηκε στη φύση και θα δούμε πως θα τα πάει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση μπηκα εκει και συγκεκριμενα

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929/

αλλα μου εμφανιζει την εκδοση 4.10.10

Αυτη ειναι για τα mi3/4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...