Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι ακριβώς. Αν είχε δώσει (ή δώσει στο μέλλον, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία) πηγαίο κώδικα η Xiaomi, θα είχε γίνει χαμός από custom development. Η συσκευή είναι τρομερά δημοφιλής στην Ασία. Κατά πάσα πιθανότητα, θα είχαμε και official CM build.

 

Προσωπικά, πιστεύω πως αν δώσει κάποτε κώδικα, θα είναι λίγο πριν το μοντέλο βγει EOL...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανοντας backup με την stock εφαρμογή της miui ο φάκελος που δημιουργείται είναι πολύ μικρός (λιγα mb αν θυμάμαι καλά). Είναι φυσιολογικό ;

 

Miui v6 υπάρχει ανακοίνωση πότε θα έχουμε ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Κανοντας backup με την stock εφαρμογή της miui ο φάκελος που δημιουργείται είναι πολύ μικρός (λιγα mb αν θυμάμαι καλά). Είναι φυσιολογικό ;

 

Miui v6 υπάρχει ανακοίνωση πότε θα έχουμε ;

ανάλογα τι έχεις βάλει να κάνει backup ? αν έχεις μόνο τις ρυθμίσεις είναι λογικό ...

 

miui6 λένε για τέλος χρόνου (2014 βρεε) αλλά κάτσε να κάνουν την 5 να δουλέψει έτσι όπως πρέπει ....

όντως το πρόβλημα με την Miui ειναι ότι δεν δίνει source code (και δεν βλέπω να δίνει ποτέ) αλλιώς κάθε μέρα flash θα κάναμε ....

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις θεμα με το ραδιωφωνο δεν μου λειτουργει ουτε καν κανει αναζητηση σταθμων

ξερει κανεις κατι η μπορει να βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις θεμα με το ραδιωφωνο δεν μου λειτουργει ουτε καν κανει αναζητηση σταθμων

ξερει κανεις κατι η μπορει να βοηθησει ?

Έβαλες ακουστικά πριν το ανοίξεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις θεμα με το ραδιωφωνο δεν μου λειτουργει ουτε καν κανει αναζητηση σταθμων

ξερει κανεις κατι η μπορει να βοηθησει ?

 

Είχα θέμα όταν έβαλα την CM11. (Δεν ξέρω ποια Rom φοράς στο τηλέφωνό σου). Το έλυσα ως εξής: πήγα ρυθμίσεις->εφαρμογές->όλες, βρήκα το FM RADIO και έκανα καθαρισμό Data και cache.

Αναγνώρισε και τα ακουστικά (Samsung) και λειτούργισε κανονικά.

ΟΣΟΝ ΖΗΣ ΦΑΙΝΟΥ, ΜΗΔΕΝ ΟΛΩΣ ΣΥ ΛΥΠΟΥ.

ΠΡΟΣ ΟΛΙΓΟΝ ΕΣΤΙ ΤΟ ΖΗΝ, ΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Προσωπικά είχα την ελληνική miui (με όχι ιδιαίτερα προβλήματα) αλλά με την cm11 το τηλ δείχνει πραγματικά πόσο καλό είναι! Εν αναμονή βέβαια και του miui v6, όπου θέλω να πιστεύω ότι θα δώσει η xiaomi στο τηλ αυτό που του αξίζει!

 

Φίλε nassosp πια Ελληνική miui είχες και μήπως ξέρεις αν γίνετε back up των επαφών από την κάρτα sd με το αρχείο vcf.

Kαι κάτι ακόμη όταν παίρνεις back up και αλλάζεις ρομ οι εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες επαναφέρονται; πχ σε ένα παιχνίδι συνεχίζεις από εκεί που ήσουν ή πάλι από την αρχή;;;

Συγνώμη αν σας κουράζω αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αυτά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η ένταση ήχου κλήσης στην CM11 είναι πιο χαμηλή σε σχέση με την miui , το παρατήρησε κανένας άλλος αυτό ? Επίσης υπάρχει τρόπος να φαίνονται όλες οι ρυθμίσεις για να μην κάνω αναζήτηση όταν π.χ. θέλω να βρω το performance ?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nassosp πια Ελληνική miui είχες και μήπως ξέρεις αν γίνετε back up των επαφών από την κάρτα sd με το αρχείο vcf.

Kαι κάτι ακόμη όταν παίρνεις back up και αλλάζεις ρομ οι εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες επαναφέρονται; πχ σε ένα παιχνίδι συνεχίζεις από εκεί που ήσουν ή πάλι από την αρχή;;;

Συγνώμη αν σας κουράζω αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αυτά. Ευχαριστώ

 

-Miui ειχα την ελληνικη 4.9.5

-Ναι σε ολα!!

( Για backup χρησιμοποίησε το titanium)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος γνωριζει εναλλακτικο λινκ για το κατεβασμα της CM11?

Το συγκεκριμμενο πρεπει να εχει προβληματα σερβερ...

Κοιταξα στο needrom μηπως το ειχε ανεβασει καποιος, αλλα δεν υπαρχει..

Link to comment
Share on other sites

Cm 11 ok μεχρι τωρα;θα σας διαβαω εως τριτη και απο τεταρτη θα την κανω και γω σιγα σιγα

Ολο σπαστικα αυτο το miui

Περα απο οτι πρπει νατη βγαζεις πανωστα φορουμ

Ελπιζω να ησυχασω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος γνωριζει εναλλακτικο λινκ για το κατεβασμα της CM11?

Το συγκεκριμμενο πρεπει να εχει προβληματα σερβερ...

Κοιταξα στο needrom μηπως το ειχε ανεβασει καποιος, αλλα δεν υπαρχει..

 

Αμεσα απο τον δημιουργο

https://s.basketbuild.com/devs/Kra1o5/Xiaomi/armani/

τα αλλα μικροτερα αρχεια ελπιζω να κατεβαινουν :)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Αμεσα απο τον δημιουργο

https://s.basketbuild.com/devs/Kra1o5/Xiaomi/armani/

τα αλλα μικροτερα αρχεια ελπιζω να κατεβαινουν :)

 

Δυστυχως αυτος ο σερβερ δεν παιζει.

κατεβαζει 2-3 ΜΒ με 8-10 kBps και μετα κρασαρει.

Γι αυτο ζητησα εναλλακτικο λινκ, αυτο το γνωριζω.

 

Τα Gapps κατεβηκαν σφαιρα, Recovery εχω ηδη περασει, οποτε μονο η ρομ λειπει.

EDIT: Ο σερβερ του developer ξεκολλησε. Η ρομ ειναι και παλι διαθεσιμη για κατεβασμα.

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πεντε μερες εχω το κινητακι και προχθες εβαλα την ελληνικη ρομ απο το miui greece. Το κινητο κολλαει παρα πολυ και μου δειχνει διαθεσιμη ραμ 50-100 mb. Με την παλια νομιζω δεν κολουσε ετσι. Τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες ακουστικά πριν το ανοίξεις;

 

Όχι προσπάθησα να το ανοιξω και μετά τα έβαλα αλλά τπτ δοκιμασία και αλλά ακουστικά και παλι τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πεντε μερες εχω το κινητακι και προχθες εβαλα την ελληνικη ρομ απο το miui greece. Το κινητο κολλαει παρα πολυ και μου δειχνει διαθεσιμη ραμ 50-100 mb. Με την παλια νομιζω δεν κολουσε ετσι. Τι να κανω;

Βάλε την CM11 και θα σωθείς. Αναλυτικές οδηγίες 2-3 σελίδες πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε την CM11 και θα σωθείς. Αναλυτικές οδηγίες 2-3 σελίδες πίσω.

 

Υπάρχει σχετικό link στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τo site To2c έχει πάρει κανείς; γιατί το έχει σε καλή τιμούλα και αρκετά δώρα. http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-basic.html Edited by jimgoodman
Link to comment
Share on other sites

Από τo site To2c έχει πάρει κανείς; γιατί το έχει σε καλή τιμούλα και αρκετά δώρα. http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-basic.html

Έχω πάρει 4 προϊόντα (2 τηλεφωνα 2 ακουστικά).Και πάλι από κει θα αγοράσω.Υπάρχει ολόκληρο Θέμα που γράφει και το ίδιο το κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 4 προϊόντα (2 τηλεφωνα 2 ακουστικά).Και πάλι από κει θα αγοράσω.Υπάρχει ολόκληρο Θέμα που γράφει και το ίδιο το κατάστημα

 

Αυτό το κόλπο χωρίς συσκευασία είναι για την μικρή έκπτωση ή παίζει κάτι για το τελωνείο;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βγήκε η 41.1 stable v5 αγγλοκινεζικη. Βελτίωσαν το ημερολόγιο E-mail κλπ αλλά για ουσιαστική αλλαγη δεν ξέρω ακόμα.

 

 

Ἐνα link μήπως......:)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...