Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν ανοίγεις την εφαρμογή στο Open Cl version τι σου γράφει? Αν γράφει Open CL platform not found δεν υποστηρίζει. Αν γραφει την Version κανονικά υποστηριζει

OpenCL version 1.1 Απλώς στο build name γράφει για msm8226 κάτι που προφανώς δεν ισχύει καθώς δεν υποστηρίζεται Open CL από το συγκεκριμένο SOC.

Κατά πάσα πιθανότητα οι developers έχουν ονομάσει κάτι λάθος.

Συγνώμη η cm11 έχει ελληνικά?

Κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με τις παρακάτω εικόνες, το υποστηρίζει

 

[ATTACH]50251[/ATTACH]

[ATTACH]50252[/ATTACH]

 

 

 

 

 

 

Ναι, έχει ελληνικά.

 

Ναι αλλά γράφει οτι είναι ο msm 8226 όπως βλέπεις! Δεν ξέρω μπερδεύτηκα :X

Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν με αρέσει καθόλου με το συγκεκριμένο κινητό είναι ότι δεν βγαίνει κανένας επίσημα από την xiaomi να πει κάτι ότι ναι ρε παιδί μου απόλυτη σιγή και αυτό είναι κατά τους .... και το βασικό βασικό ότι το κινητάκι έχει πουλήσει σαν χαζό και όλα αυτά τα προβλήματα θα χαλάσουν την φήμη που έχτιζε τόσα χρόνια .... κρίμα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

άντε πάλι,νέο σήριαλ παραπληροφόρησης:(

ας κάνω εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου:

1.ποιός είπε ότι είναι 100% αξιόπιστα αυτά τα προγράμματα,ούτε μεταξύ τους συμφωνούν συνήθως

2.το redmi είναι ίσως το 4ο-5ο σε πωλήσεις smartphone στον κόσμο.Από που παίρνει τόσους επεξεργαστές απ'το περίπτερο? Η Qualcomm θα ήταν η πρώτη που θα αντιδρούσε,αν είναι δυνατόν...

3.μπορεί να συμφωνήθηκαν κάποιες διαφορετικές προδιαγραφές.

4.θα πουλούσε λιγότερο πιστεύεται αν έγραφε 8226?για ποιόν λόγο λοιπόν?

5.καμία μεγάλη εταιρία δεν κάθεται να απαντάει σε τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενω και εγω για την cm11, ετσι για δοκιμη θελω να την βαλω σε σχεση με αυτη που εχω.

Κατι που παρατηρησα σημερα στο cpu z, το κινητο εγραφε οτι εχει 800 κατι ραμ, δεν θυμαμαι ακριβως ενω ηξερα οτι εχει 1 γιγα, ειναι ετσι σε ολους; Επισης σας εχει συμβει να μην εχει καλο σημα το κινητο και να μν σας ακουνε καλα;

Τωρα για τον επεξεργαστη, οποιον και να εχει, εγω ξερω οτι ειναι φοβερο κινητο απο ταχυτητα και gps, μια ρομ της προκοπης λειπει.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενω και εγω για την cm11, ετσι για δοκιμη θελω να την βαλω σε σχεση με αυτη που εχω.

Κατι που παρατηρησα σημερα στο cpu z, το κινητο εγραφε οτι εχει 800 κατι ραμ, δεν θυμαμαι ακριβως ενω ηξερα οτι εχει 1 γιγα, ειναι ετσι σε ολους; Επισης σας εχει συμβει να μην εχει καλο σημα το κινητο και να μν σας ακουνε καλα;

Τωρα για τον επεξεργαστη, οποιον και να εχει, εγω ξερω οτι ειναι φοβερο κινητο απο ταχυτητα και gps, μια ρομ της προκοπης λειπει.

 

Τα άλλα 100 και κάτι mb ram είναι δεσμευμένα από το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω θελα διοτι μολις παρελαβα το Xiaomi 1s και δεν αναβουν τηα 3 κατω κουμπια , δουλευουν κανονικα αλλα δεν αναβουν ποτε , χαλασμενο ειναι η κατι πρεπει να κανω ??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω θελα διοτι μολις παρελαβα το Xiaomi 1s και δεν αναβουν τηα 3 κατω κουμπια , δουλευουν κανονικα αλλα δεν αναβουν ποτε , χαλασμενο ειναι η κατι πρεπει να κανω ??

 

Τα 3 κατω κουμπια δεν ειναι φωτιζομενα..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω θελα διοτι μολις παρελαβα το Xiaomi 1s και δεν αναβουν τηα 3 κατω κουμπια , δουλευουν κανονικα αλλα δεν αναβουν ποτε , χαλασμενο ειναι η κατι πρεπει να κανω ??

 

Όχι, δεν ανάβουν, ανήκει στα λίγα (σοβαρά) ελαττώματά του......

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την cm11 και μέχρι στιγμής όλα πολύ καλά. Έχω περάσει όλες μου τις εφαρμογές και η ραμ δεν έχει πέσει κάτω από 430. Γενικά κυμαίνεται από 500+ μετά από επανεκκίνηση, μέχρι 450 κατά την χρήση. Αύξηση θερμοκρασίας παρουσίασε μόνο κατα τη φόρτιση, όχι στο βαθμό που είχε πριν. Γενικά μέχρι στιγμής όλα καλά, περιμένω να δω και την διάρκεια της μπαταρίας και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την cm11 και μέχρι στιγμής όλα πολύ καλά. Έχω περάσει όλες μου τις εφαρμογές και η ραμ δεν έχει πέσει κάτω από 430. Γενικά κυμαίνεται από 500+ μετά από επανεκκίνηση, μέχρι 450 κατά την χρήση. Αύξηση θερμοκρασίας παρουσίασε μόνο κατα τη φόρτιση, όχι στο βαθμό που είχε πριν. Γενικά μέχρι στιγμής όλα καλά, περιμένω να δω και την διάρκεια της μπαταρίας και θα επανέλθω.

Σούπερ είναι. Τη ram που ακριβώς πας και τη βλέπεις; Η μπαταρία είναι γύρω στο 4ωρο οθόνης σε σχέση με το πολύ 3.5ωρο της Miui.

 

Εσείς που βαλατε την CM11. Ρε παιδιά επειδή είναι τραγική η στοκ εφαρμογή κλήσεων και μηνύματα βαλατε κάποια άλλη που να υποστηριζει 2 sims και αν ναι ποια;;

 

Και στις κλήσεις και στα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην CM11 δεν έχει dialer / sms app που να υποστηρίζουν το dual sim;

Έχει αλλά εμένα ειδικά ο dialer και το contacts μου φαίνεται δύσχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Το clean master σου δείχνει πόση ραμ έχεις, είναι το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί και το miui ως "ασφάλεια" μόνο που το έχει τροποποιήσει να μην έχει διαφημίσεις κλπ.

Για dual sim δεν ξέρω έχω μόνο μια κάρτα, αλλά αμα ψάξεις στο φόρουμ έχει τόπικ για εφαρμογές android με κριτικές από κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ είναι. Τη ram που ακριβώς πας και τη βλέπεις; Η μπαταρία είναι γύρω στο 4ωρο οθόνης σε σχέση με το πολύ 3.5ωρο της Miui.

 

Εσείς που βαλατε την CM11. Ρε παιδιά επειδή είναι τραγική η στοκ εφαρμογή κλήσεων και μηνύματα βαλατε κάποια άλλη που να υποστηριζει 2 sims και αν ναι ποια;;

 

Και στις κλήσεις και στα μηνύματα.

Exdialer. Αυτή χρησιμοποιώ και στο miui.

 

Όσοι έχετε περάσει cm δεν έχετε διαπιστώσει κανένα bug ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Το clean master σου δείχνει πόση ραμ έχεις, είναι το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί και το miui ως "ασφάλεια" μόνο που το έχει τροποποιήσει να μην έχει διαφημίσεις κλπ.

Για dual sim δεν ξέρω έχω μόνο μια κάρτα, αλλά αμα ψάξεις στο φόρουμ έχει τόπικ για εφαρμογές android με κριτικές από κόσμο.

Ποιο ακριβώς λες γιατί έχει πολλά και λίγο που είδα δεν είδα κάποιο που να κάνει αυτά που έκανε το ασφάλεια στην Miui. Αν θες δώσε μου ένα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=el . Δεν ξέρω κατα πόσο τα νούμερα που δίνει είναι τα πραγματικά αλλά δεν έβρισκα κάπου αλλού τη ραμ. Αν πατήσεις παρατεταμένα home στη miui βγαζει το ίδιο εικονίδιο και καπου στην εφαρμογή ασφαλείας λέει powered by clean master, οπότε ακόμα και αν δεν είναι τα πραγματικά είναι συγκρίσιμα. Πχ το antutu μου έβγαζε ραμ με το ζόρι 200 ενώ το miui μου έβγαζε κάπου 250-300.
Link to comment
Share on other sites

O ex dialer δεν υποστηρίζει (natively) το dual sim function.

Natively όχι, αλλά ανοίγει το pop up παράθυρο του miui για να διαλέξεις sim. Οπότε μια χαρά δουλεύει.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα το κινητο το πρωι απο τον φορτιστη, μετα απο καμια ωρα το πιανω απο την τσεπη, βλεπω οτι καιει, και με ειχε φαει την μπαταρια στο 70%, το εκανα επανεκκινηση και εστρωσε, το ειχα 4 μερες ανοικτο. Εχει τυχει σε κανενα; Την μπαταρια την ετρωγε το android os, τι γινεται δεν θα ησυχασω ποτε με αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα το κινητο το πρωι απο τον φορτιστη, μετα απο καμια ωρα το πιανω απο την τσεπη, βλεπω οτι καιει, και με ειχε φαει την μπαταρια στο 70%, το εκανα επανεκκινηση και εστρωσε, το ειχα 4 μερες ανοικτο. Εχει τυχει σε κανενα; Την μπαταρια την ετρωγε το android os, τι γινεται δεν θα ησυχασω ποτε με αυτο;

Κι εγώ όταν είχα την Miui μου είχε τύχει δύο φορές αυτό το πράγμα.

Με επανεκκίνηση στρώνει. Βέβαια το είχα πάθει σε μια παλιά έκδοση της miui, με την V37 ήμουν εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Natively όχι, αλλά ανοίγει το pop up παράθυρο του miui για να διαλέξεις sim. Οπότε μια χαρά δουλεύει.

Πως γίνεται ακριβώς αυτό,; Το έβαλα και γω αλλά δεν μου δίνει επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ακριβώς αυτό,; Το έβαλα και γω αλλά δεν μου δίνει επιλογή

 

Δεν ρυθμισα κάτι. Όταν διαλεγω απο τις επαφές ή απο τις κλήσεις για να καλεσω, βγαίνει το παράθυρο για να διαλεξω sim όπως γινόταν και με τον dialer της miui.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...