Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Μόλις σήμερα παρέλαβα το 1ς από το to2c.Ενώ φορτίζεται κανονικά,προσπαθώ να το ανήξω αλλά τίποτα.Απλά αναβοσβήνει μπροστά στην οθόνη το Mi και το κόκκινο λαμπάκι.Το φορτίζω με φοτιστή Sony μήπως φταίει αυτό?

 

Μήπως δεν έβγαλες την ταινιούλα που έχει στις επαφές της η μπαταριά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έσκασε μύτη η beta V31 στο κινέζικο forum της MIUI.

Από όσα κατάλαβα με το Google Translate, μιλάνε και λιγότερη θέρμανση της συσκευής,λίγο καλύτερη διαχείριση μνήμης και άλλα διάφορα.

 

Όσοι έχετε όρεξη διαβάστε εδώ:https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&rurl=translate.google.gr&sl=zh-CN&tl=en&u=http://www.miui.com/forum-432-1.html&usg=ALkJrhhqIcinCeSpzZBuLGi_mES_JeMVzw

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη η beta V31 στο κινέζικο forum της MIUI.

Από όσα κατάλαβα με το Google Translate, μιλάνε και λιγότερη θέρμανση της συσκευής,λίγο καλύτερη διαχείριση μνήμης και άλλα διάφορα.

 

Όσοι έχετε όρεξη διαβάστε εδώ:https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&rurl=translate.google.gr&sl=zh-CN&tl=en&u=http://www.miui.com/forum-432-1.html&usg=ALkJrhhqIcinCeSpzZBuLGi_mES_JeMVzw

 

μ' αρέσει που και καλά βγάζουν beta γιατί οι stable που βγάζουν τι είναι ? Άντε να δούμε μπας και διορθώσουν στις stable ... Μας δουλεύουν κανονικά όλοι τους. ;)

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε και η V31 Stable στο κινέζικο MIUI.com. Τώρα περιμένουμε για το αγγλικό Changelog.

Επιτέλους βγάλαν νέα έκδοση χωρίς να χρειαστεί να περιμένουμε 2 μήνες!

 

Αναμείνατε...!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερ,α και παλι

Κατι μουτρωει την μπΤαρια;

 

Με φορτιση απο χτες βραδυ στη μια

Και καθολου χρηση μεχρι τωρα

Μου βγαζει

 

Οθονη 31%

Viber 20%

Κινητο σημα 17%

Τηλεφωνο σε αδρανεια 15%

Wlan3%

Android os 2%

Και συνολικα ειμαι στο 68%

 

Ειναι νορμαλ;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε και η V31 Stable στο κινέζικο MIUI.com. Τώρα περιμένουμε για το αγγλικό Changelog.

Επιτέλους βγάλαν νέα έκδοση χωρίς να χρειαστεί να περιμένουμε 2 μήνες!

 

Αναμείνατε...!

 

μολις εκανε update το κινητο στην 31.0 stable , αλλα στο Changelog δεν αναφερει κατι το ουσιαστικο , βλακειες contacts messaging clock/calculator

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανε update το κινητο στην 31.0 stable , αλλα στο Changelog δεν αναφερει κατι το ουσιαστικο , βλακειες contacts messaging clock/calculator

 

Δες γενικώς τα Changelogs είναι πάντα ότι να 'ναι. Σιγά μην κάτσουν να πουν π.χ ότι έφτιαξαν το θέμα του Overheating ή της εναλλαγής 2G/3G γιατί θα ήταν σαν να παραδέχονται ότι μέχρι τώρα το Dev Team τους ήταν για τον που...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερ,α και παλι

Κατι μουτρωει την μπΤαρια;

 

Με φορτιση απο χτες βραδυ στη μια

Και καθολου χρηση μεχρι τωρα

Μου βγαζει

 

Οθονη 31%

Viber 20%

Κινητο σημα 17%

Τηλεφωνο σε αδρανεια 15%

Wlan3%

Android os 2%

Και συνολικα ειμαι στο 68%

 

Ειναι νορμαλ;

 

Λες χωρίς καθόλου χρήση, αλλά δεν συναδει με το 31% Οθόνη.

Το viber είναι επίσης γνωστό ότι είναι αρκετά ενεργοβόρο.

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανε update το κινητο στην 31.0 stable , αλλα στο Changelog δεν αναφερει κατι το ουσιαστικο , βλακειες contacts messaging clock/calculator

Ρε παιδιά το ota τι το θέλουμε....πάλι μου βγάζει error :wacko:

Μου φαίνεται ότι τζάμπα άλλαξα την multilanguage.

Edited by centris
Link to comment
Share on other sites

Σε τι σου είναι χειρότερη;

Κάνει fc πολύ συχνότερα (κλίνουν συνεχώς οι εφαρμογές)...το σήμα για τις 2 sim δεν δουλεύει κανονικά όπως πριν....

Βασικά αυτά για την ώρα.

Ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να κάνω downgrade?

Link to comment
Share on other sites

Κάνει fc πολύ συχνότερα (κλίνουν συνεχώς οι εφαρμογές)...το σήμα για τις 2 sim δεν δουλεύει κανονικά όπως πριν....

Βασικά αυτά για την ώρα.

Ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να κάνω downgrade?

 

Για downgrade απλώς flashαρε το .zip της 3.15 και κάνε "Clear Cache"

Link to comment
Share on other sites

Περασα στην 3.17

Αναγνωριση συσκευης : μαλλον οκ , κινεζικα ειναι

 

Διαβασε με : σαν μανιουαλ μου δειχνει. Καλο

 

Authenticator : θα το ψαξω , μαλλον για να λοκαρει τη συσκευη;

 

Mikey : το εχειι κανεις; Αξιζει;

 

Να δω αν θα φτιαξει και το θεμα με την μπαταρια!

 

Αυτα....

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περασα στην 3.17

Αναγνωριση συσκευης : μαλλον οκ , κινεζικα ειναι

 

Διαβασε με : σαν μανιουαλ μου δειχνει. Καλο

 

Authenticator : θα το ψαξω , μαλλον για να λοκαρει τη συσκευη;

 

Mikey : το εχειι κανεις; Αξιζει;

 

Να δω αν θα φτιαξει και το θεμα με την μπαταρια!

 

Αυτα....

 

Με αυτά και αυτά όμως έχει βαρύνει λίγο περισσότερο και δεσμεύει περισσότερη ram.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δεν φτιαχνει ετσι απλα με ενα update εκδοσης. Αν δεν βαλει το χερακι της η μαμα εταιρια προκοπη δεν θα δουμε. Περιμενε μεχρι 16 Αυγουστου και αν δεν και με αυτη δυσκολα θα δουμε κατι καλο.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έψαξα το κινητό να δω άμα υποστηρίζει βίντεο κλήση αλλα δεν..

Δεν έχει επιλογή για video call όταν πας να πάρεις τηλέφωνο.. Μονο άμα υπάρχει και δεν το βρίσκω εγώ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την stable 31.. Οι παρατηρησεις που εκανα ειναι οι εξης:

 

Στα θετικα:

  • Σταθεροτερο σημα σε κλειστους χωρους
  • Η αποτομη εναλλαγη σε EDGE απο HSPA δεν υφισταται τοσο πολυ
  • Η συσκευη δεν ζεσταινεται τοσο
  • Καλυτερη διαχειρηση πορων (παντα πανω απο 350 διαθεσιμη ραμ)

 

Στα αρνητικα:

  • Πλεον στο Antutu το μεγαλυτερο σκορ ειναι 15500 (Λογω θερμοκρασιας του περιβαλοντα χωρου επιανε χαμηλα ποσοστα, τωρα που το ετρεξα εφτασε τα 19800)
  • Πιο αργο scrolling στις ρυθμισεις και στο home (Λογικα ευθυνεται και εδω η θερμοκρασια)

 

 

Αυτα τα ολιγα προς το παρον. Αμα παρατηρησω κατι αλλο θα το γραψω.. Την ρομ την προτεινω!!

Edited by bigmen2007
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έψαξα το κινητό να δω άμα υποστηρίζει βίντεο κλήση αλλα δεν..

Δεν έχει επιλογή για video call όταν πας να πάρεις τηλέφωνο.. Μονο άμα υπάρχει και δεν το βρίσκω εγώ..

Μόνο τα Mediatek έχουν 3G βιντεοκλήση

Link to comment
Share on other sites

Tην Δευτερα παρελαβα απο vickmal το τηλ σε ροζ χρωμα για τη συζυγο πολυ ωραιο με τη Ελληνικη ρομ περασμενο .Εστειλε κι ενα μπλιμπλικι σαν μικι αλλα με στρας απο πανω σαν κοσμημα που μπαινει στο τζακ .Μια χαρα μεχρι στιγμης μου φανηκε καλυτερο απο τη μουλτι και το κουμπι αναβαθμισης δουλευει κανονικα.:D
Link to comment
Share on other sites

Tην Δευτερα παρελαβα απο vickmal το τηλ σε ροζ χρωμα για τη συζυγο πολυ ωραιο με τη Ελληνικη ρομ περασμενο .Εστειλε κι ενα μπλιμπλικι σαν μικι αλλα με στρας απο πανω σαν κοσμημα που μπαινει στο τζακ .Μια χαρα μεχρι στιγμης μου φανηκε καλυτερο απο τη μουλτι και το κουμπι αναβαθμισης δουλευει κανονικα.:D

 

Αυτό το μπλιμπλίκι το είχε στείλει και σε εμένα!! Χαχαχα. Είναι απαράδεκτο, ούτε ο τελευταίος κάγκουρας δεν πρόκειται να το χρησιμοποιούσε ποτέ :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...