Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως το ιδιο εκανα και εγω !

τωρα εχουμε και updater και OTA updater !

 

εχω ηδη ενα update μεσα απο την προηγουμενη ρομ

να το σβησω?

ή το κανει override?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω ηδη ενα update μεσα απο την προηγουμενη ρομ

να το σβησω?

ή το κανει override?

 

Οτι και να κανεις απο τα δυο δεν εχει σημασια. Μας ενδιαφερει να περασεις το τελευταιο update στην μνημη, ειτε σβησεις το παλιο ειτε το αντικαταστησεις ειναι το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο εκανα και εγω !

τωρα εχουμε και updater και OTA updater !

 

μολις την περασα

o updater που πρεπει να βρισκεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μολις την περασα

o updater που πρεπει να βρισκεται?

 

εντιτ αναβαθμιση ελεγε

να ξαναμπω και να κανω wipe cache?

η να τα αφησω ετσι?

η πρεπει να γινεται πριν την εγκατασταση της ρομ?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε χθες,αφού το τσέκαρα λίγο του πέρασα κατευθείαν την τελευταία Ελληνική,μπήκαν οι απαραίτητες εφαρμογές και δόθηκε στην σύζυγο .

Εξαιρετικό για τα λεφτά του,smooth&fast!

Το led ειδοποιήσεων με την 3.15 δεν δουλεύει όταν υπάρχει αναπάντητη και δεν βρίσκω κάπου να το ενεργοποιήσω.

Με την μαμά κινεζικη δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε χθες,αφού το τσέκαρα λίγο του πέρασα κατευθείαν την τελευταία Ελληνική,μπήκαν οι απαραίτητες εφαρμογές και δόθηκε στην σύζυγο .

Εξαιρετικό για τα λεφτά του,smooth&fast!

Το led ειδοποιήσεων με την 3.15 δεν δουλεύει όταν υπάρχει αναπάντητη και δεν βρίσκω κάπου να το ενεργοποιήσω.

Με την μαμά κινεζικη δουλευει;

Καλορίζικο!

Μια χαρά δουλεύει το Led ειδοποίησης στην ελληνική 3.15. Για ενεργοποίηση, πηγαίνεις ρυθμίσεις - led ειδοποίησης. Και μάλιστα ορίζεις και τα χρώματα που θες.

Link to comment
Share on other sites

μολις την περασα

o updater που πρεπει να βρισκεται?

 

Μεσα στον φακελο security center

Edited by greco99
Link to comment
Share on other sites

Η multi 29 κανει νερά. Μερικά ασχετα fc και μερικα κολημματα στον browser. Περιμένω 3.16 Ελληνική και βλέπουμε.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Η multi 29 κανει νερά. Μερικά ασχετα fc και μερικα κολημματα στον browser. Περιμένω 3.16 Ελληνική και βλέπουμε.

Η 3.16 παρουσιάζει αρκετά προβλήματα και προς το παρόν δεν θα την δώσουν μέχρι να διορθωθεί. Ευτυχώς που υπάρχει η ελληνική ομάδα και μας προφυλάσσει από κάτι τέτοια! Μπράβο τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Δύο προβληματάκια έχω.. Το ένα είναι ότι δεν μου κάνει αναπαραγωγή τα βίντεο που τραβάω και το δεύτερο ότι κλείνει κάπως απότομα η οθόνη.(αυτό μπορεί να είναι και η ιδέα μου! Κάνει όπως κάναν οι παλιές τηλεοράσεις με τις γραμμές.) Ξέρει κανείς κάτι επα αυτού?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Δύο προβληματάκια έχω.. Το ένα είναι ότι δεν μου κάνει αναπαραγωγή τα βίντεο που τραβάω και το δεύτερο ότι κλείνει κάπως απότομα η οθόνη.(αυτό μπορεί να είναι και η ιδέα μου! Κάνει όπως κάναν οι παλιές τηλεοράσεις με τις γραμμές.) Ξέρει κανείς κάτι επα αυτού?

Ευχαριστώ

 

Για το πρώτο για κατέβασε το quickpic από το playstore να δεις αν διορθώνεται.. Το δεύτερο είναι εφέ δεν έχει κάποιο πρόβλημα.. Είναι και ωραίο :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε το κινητό και του έβαλα την 3.15. Όλα καλά αλλά πως παίρνω πρόσβαση για ρουτ; Μου βγάζει οτι θέλει να ενεργοποιηθεί η επιλογή για εξασφάλιση ασφαλείας συστήματος....που ειναι για να κάνω ενεργοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε το κινητό και του έβαλα την 3.15. Όλα καλά αλλά πως παίρνω πρόσβαση για ρουτ; Μου βγάζει οτι θέλει να ενεργοποιηθεί η επιλογή για εξασφάλιση ασφαλείας συστήματος....που ειναι για να κάνω ενεργοποίηση;

 

για δες

ασφαλεια - δικαιωματα ρουτ

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το viber

αλλα παροτι ειμαι σε wifi

μου λεει οτι περιοριζεται απο το wlan

που και που μου το εμφανιζει και σε αλλες εφαρμογες

αλλα εδω επιμενει

τι στο καλο?

μολις παω να περασω τον αριθμο κινητου

με κοβει

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε το κινητό και του έβαλα την 3.15. Όλα καλά αλλά πως παίρνω πρόσβαση για ρουτ; Μου βγάζει οτι θέλει να ενεργοποιηθεί η επιλογή για εξασφάλιση ασφαλείας συστήματος....που ειναι για να κάνω ενεργοποίηση;

 

Αρχική επιφάνεια, φάκελος Ασφάλεια έχει μέσα ένα εικονιδιο με σταυρό, όπου γράφει ασφάλεια και μέσα σε αυτό πατάς το εικονίδιο Δικαιώματα.

 

Edit : Τώρα είδα ότι το βρήκες. Όλα Καλά λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική επιφάνεια, φάκελος Ασφάλεια έχει μέσα ένα εικονιδιο με σταυρό, όπου γράφει ασφάλεια και μέσα σε αυτό πατάς το εικονίδιο Δικαιώματα.

 

Αν μπορεί κάποιος mod ας βάλει ένα λινκ που να λέει πως αποκτούμε δικαιώματα root που να οδηγεί σε αυτό το ποστ γιατί πολλά παιδιά το ψάχνουν, να μην το λέμε ξανά και ξανά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος mod ας βάλει ένα λινκ που να λέει πως αποκτούμε δικαιώματα root που να οδηγεί σε αυτό το ποστ γιατί πολλά παιδιά το ψάχνουν, να μην το λέμε ξανά και ξανά.

Ευχαριστώ

 

:up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το viber

αλλα παροτι ειμαι σε wifi

μου λεει οτι περιοριζεται απο το wlan

που και που μου το εμφανιζει και σε αλλες εφαρμογες

αλλα εδω επιμενει

τι στο καλο?

μολις παω να περασω τον αριθμο κινητου

με κοβει

 

ουτε και με χρηση δεδομενων

τι στο καλο?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα έναν οδηγό για την ενεργοποίηση Δικαιωμάτων - root στην συσκευή μας, ώστε να μπει στην αρχική σελίδα του topic.

 

1)Στην αρχική οθόνη, ανοίγουμε τον φάκελο ασφάλεια

2)Μέσα σε αυτόν πατάμε το εικονίδιο με τον σταυρό πάνω όπου ονομάζεται Ασφάλεια

3)Πατάμε στο Δικαιώματα και πλέον είμαστε στο μενού για να ενεργοποιησουμε το root και να ελέγξουμε τα δικαιώματα που έχουμε δώσει στις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μια εφαρμογή πάνω σε μια άλλη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μια εφαρμογή πάνω σε μια άλλη.

 

ευχαριστω

και αμα ειναι στην αλλη σελιδα?

 

καποια στιγμη της ειχα βαλει ολες κατω και επαιρνα οποια ηθελα και την εβαζα οπου ηθελα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...