Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται να μάθει, οι Κινέζοι πρέπει να έχουν διαφορετική άποψη για το χρώμα κόκκινο. Παρήγγειλα το πίσω καπάκι σε κόκκινο και αντί για κόκκινο μου βγήκε ροζέ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα και γω σήμερα μετά από πολλλές μέρες αναμονής. Μου 'κανε εντύπωση ότι το antutu έβγαλε 21442. Ούτε στη σελίδα της minideal δεν δίνει τόσο...
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και γω σήμερα μετά από πολλλές μέρες αναμονής. Μου 'κανε εντύπωση ότι το antutu έβγαλε 21442. Ούτε στη σελίδα της minideal δεν δίνει τόσο...

 

Και παραπάνω χτυπάει, αναλόγως την ρομ. Εμένα με κάποια ρομ είχε πιάσει 21883.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Εχω την miui rom απο xiaomi.gr και κι εχω πολλά προβλήματα με την μπαταρία.

Οσο και να το αφησω στον φορτιστή δεν πάει πανω απο 78%.

Επισης τελείωνει ασυνήθιστα γρήγορα η μπαταρία. Το βράδυ το αφηνω με 40% και το πρωί που ξυπνάω έχει 0%.

Ειχα και το red rice και δεν ειχα κανενα πρόβλημα.

Καμία λύση γι αυτό το πρόβλημα της μπαταρίας υπάρχει;

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Εχω την miui rom απο xiaomi.gr και κι εχω πολλά προβλήματα με την μπαταρία.

Οσο και να το αφησω στον φορτιστή δεν πάει πανω απο 78%.

Επισης τελείωνει ασυνήθιστα γρήγορα η μπαταρία. Το βράδυ το αφηνω με 40% και το πρωί που ξυπνάω έχει 0%.

Ειχα και το red rice και δεν ειχα κανενα πρόβλημα.

Καμία λύση γι αυτό το πρόβλημα της μπαταρίας υπάρχει;

 

Κατέβασε από το playstore το battery life repair και την εφαρμογή advanced batterycalibration που βγάζουν οι ίδιοι.κανουν θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την miui rom απο xiaomi.gr και κι εχω πολλά προβλήματα με την μπαταρία.

Οσο και να το αφησω στον φορτιστή δεν πάει πανω απο 78%.

Επισης τελείωνει ασυνήθιστα γρήγορα η μπαταρία. Το βράδυ το αφηνω με 40% και το πρωί που ξυπνάω έχει 0%.

Ειχα και το red rice και δεν ειχα κανενα πρόβλημα.

Καμία λύση γι αυτό το πρόβλημα της μπαταρίας υπάρχει;

 

Το προβλημα σου δεν ειναι φυσιολογικο οπως ολων το να τρώει δλδ την μπαταρια σχετικα γρηγορα.

Μαλλον θα χρειαστεις format. Κατι τρεχει πισω ακομα και σε standby. Βαλε παλι την εκδοση που επιθυμεις και κανε wipe και reset τα παντα απο recovery

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα σαιτ που να το στελνει με την Ελληνικη ρομ και οχι την μουλτι?:rolleyes:

Και απανταω ο ιδιος ......... μιλησα πριν απο λιγο με τη Selina και ειπε πως μπορουν να την εγκαταστησουν προτου το στειλουν .

Λετε να υπαρχει κανενα προβλημα?Το χει παραγγειλει κανεις ετσι?

Edited by johndrama
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλε τα piston.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα σαιτ που να το στελνει με την Ελληνικη ρομ και οχι την μουλτι?:rolleyes:

Και απανταω ο ιδιος ......... μιλησα πριν απο λιγο με τη Selina και ειπε πως μπορουν να την εγκαταστησουν προτου το στειλουν .

Λετε να υπαρχει κανενα προβλημα?Το χει παραγγειλει κανεις ετσι?

Όχι αλλά είναι πάρα πολύ εύκολο να το κάνεις μόνος σου. Άσε που μαθαίνεις και θα σου χρειαστεί στο μέλλον. Εάν σκέφτεσαι να την περάσεις, πες τους να στείλουν την standard έκδοση όχι την multi. Από αυτήν το update και άρα η αλλαγή είναι ευκολότερο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά είναι πάρα πολύ εύκολο να το κάνεις μόνος σου. Άσε που μαθαίνεις και θα σου χρειαστεί στο μέλλον. Εάν σκέφτεσαι να την περάσεις, πες τους να στείλουν την standard έκδοση όχι την multi. Από αυτήν το update και άρα η αλλαγή είναι ευκολότερο.

Δε το θελω για μενα αλλα για τη συζυγο που δε θα ξαναασχοληθει με αναβαθμισεις κτλ.

Της ειχα παρει το πρωτο 1s που βγηκε αλλα τωρα ειδε το ροζ ....οποτε..... το εδωσα σε ενα φιλο και τωρα της παραγγελνω το ροζ και αφου μπορουν να την εγκαταστησουν αυτοι λεω να μη μπλεξω και με αυτο λογω περιορισμενων γνωσεων :Oκτλ.....

Απ οσο ειδα πιο πανω η Ελληνικη δεν εχει κανενα θεμα σωστα????????? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση rom απο xiaomi.gr για το τηλεφωνο μας?

Μπορει καποιος να στειλει καποιο link για downloading?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση rom απο xiaomi.gr για το τηλεφωνο μας?

Μπορει καποιος να στειλει καποιο link για downloading?

 

 

Υπάρχει λινκ στην πρώτη σελίδα

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μολις πηραμε μια θηκη απο αυτες με τη διπλη ...τρυπα

 

υποτιθεται οτι οταν σε παιρνουν κατω απαντας και πανω βλεπεις ονομα

 

τωρα μολις χτυπαει μενει μαυρο

απλα ακους ον θορυβο και πρεπει να ανοιξεις το καλυμμα ωστε να απαντησεις

 

υπαρχει καποια ρυθμιση?

 

το τηλ το εχει η γυναικα με την 3.9.9 ρομ

και ειναι ΟΚ

 

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να μπορεις να απαντησεις πανω απο το παραθυρο...

Μαλλον η θηκη καλυπτει τον αισθητηρα και το αφηνει κλειστο. Εμενα μια θηκη εχει το αντιθετο προβλημα, παρολο που το καπακι καλυπτει τον αισθητηρα, η οθονη μενει ανοιχτη σε καθε περιπτωση..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να μπορεις να απαντησεις πανω απο το παραθυρο...

Μαλλον η θηκη καλυπτει τον αισθητηρα και το αφηνει κλειστο. Εμενα μια θηκη εχει το αντιθετο προβλημα, παρολο που το καπακι καλυπτει τον αισθητηρα, η οθονη μενει ανοιχτη σε καθε περιπτωση..

 

θελαμε να φαινεται τουλαχιστον ποιος καλει

αλλα κουκουρουκου

 

πιστοτητα για κλαμματα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ το κινητό και το ζήτησα rooted+multilanguage. Αν θέλω να γυρίσω στην official με τα αγγλικα θα μπορώ με επαναφορά ρυθμίσεων ή κατι τέτοιο τέλος πάντων,έτσι δεν είναι; Σκεφτόμουν να το χρησιμοποιήσω πρώτα με την official ώστε να έχω τα updates και αν δεν με καλύπτει να ψάξω για άλλες rom. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ το κινητό και το ζήτησα rooted+multilanguage. Αν θέλω να γυρίσω στην official με τα αγγλικα θα μπορώ με επαναφορά ρυθμίσεων ή κατι τέτοιο τέλος πάντων,έτσι δεν είναι; Σκεφτόμουν να το χρησιμοποιήσω πρώτα με την official ώστε να έχω τα updates και αν δεν με καλύπτει να ψάξω για άλλες rom. Τι λέτε;

Φυσικά και ναι! εάν διαβάσεις τα μηνύματα στο φορουμ μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα, αλλαγή ρομ κλπ. έχει βήματα και οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μολις πηραμε μια θηκη απο αυτες με τη διπλη ...τρυπα

 

υποτιθεται οτι οταν σε παιρνουν κατω απαντας και πανω βλεπεις ονομα

 

τωρα μολις χτυπαει μενει μαυρο

απλα ακους ον θορυβο και πρεπει να ανοιξεις το καλυμμα ωστε να απαντησεις

 

υπαρχει καποια ρυθμιση?

 

το τηλ το εχει η γυναικα με την 3.9.9 ρομ

και ειναι ΟΚ

 

ευχαριστω

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την επιλογή Ρυθμίσεις-> Οθόνη -> Αποτροπή κατα λάθος κλήσεων μήπως και διορθωθεί

Xiaomi Redmi 1S
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

προσπαθω να κανω restore missing apps + data με titanium back up pro απο ενα xperia arc. To εχω αντιγραψει απο sd card στην εσωτερικη μνημη αλλα δεν το βλεπει

 

καμια ιδεα πως θα μπορουσε να λυθει αυτο?

 

ευχαριστω προκαταβολικα:blink:

Edited by nitroman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...