Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλιστα

 

αρα κατι δεν κανω σωστα

ειχα βαλει τη ρομ μιουι 3,9

εχω τικαρει και το ρουτ στην ασφαλεια νομιζω

αλλα 2 εφαρμογες (greenify & battery saver) δεν δουλευουν

 

πρεπει να κανω κατι ακομα?

ο σουπεργιουζερ αφαντος

 

...η 3.13 είναι η τελευταία. Σε κάθε περίπτωση, αν δεν εμφανίζεται το SuperSU το εγκαθιστάς απλά από Playstore αφού έχεις ενεργοποιήσει τα root δικαιώματα στην Ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο minideal δεν έχει την επιλογή root , Multi και play store , πειράζει ?

ή να το παρουμε απο το to2c.com που τα εχει ολα ?

 

Τι να πειράζει; Αφού με το που θα το πάρεις θα του κάνεις αναβάθμιση που θα τα έχει όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την 3,13 πριν μερικές μέρες, και άρχισε πάλι να κλείνει τις εφαρμογές συνέχεια, και μάλιστα χειρότερα από πριν. Το κάνει σε κανέναν άλλον ή μόνο το δικό μου????
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την 3,13 πριν μερικές μέρες, και άρχισε πάλι να κλείνει τις εφαρμογές συνέχεια, και μάλιστα χειρότερα από πριν. Το κάνει σε κανέναν άλλον ή μόνο το δικό μου????

 

Εγώ παρέλαβα πριν λίγες μέρες και είχε τη ρομ από vickmall . Έβαλα κατευθείαν την ελληνική 3.13 και το έκανε και σε εμένα σε κάποιες εφαρμογές αλλά μόνο όταν της άνοιγα για πρώτη φορά. Μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα την 3,13 πριν μερικές μέρες, και άρχισε πάλι να κλείνει τις εφαρμογές συνέχεια, και μάλιστα χειρότερα από πριν. Το κάνει σε κανέναν άλλον ή μόνο το δικό μου????

 

Ναι το κάνει και σε μένα.

Βέβαια δεν έκανα wipe τίποτα και υπέθετα πως έφταιγε αυτό.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα μια nilkin δερματινη flip case. τη σιστυνω ανεπιφυλακτα!!!! τελεια εφαρμογη πολυ καλη ποιοτητα και εχει και μαγνητη να κλιενει το καπακι!!!!

αυριο περιμενω ενα tempered glass protector !!!!

Link to comment
Share on other sites

για να περασω την ελληνικη ρομ πρεπει να το κανω ρουτ πρωτα ή δε χρειαζεται?

 

Με τη 3.11 είχα κάποια προβλήματα με κολλήματα και FCs (κλείσιμο εφαρμογών). Ακολούθησα την εξής διαδικασία: επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, στη συνέχεια wipe cache & wipe user data & wipe all data, μετά εγκατάσταση της 3.13 και τέλος ακόμη μια φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δυστυχώς έτσι χάνεις τα πάντα και πρέπει να τα ξαναπεράσεις από την αρχή αλλά το κινητό δουλεύει πλέον άψογα (μόνο το γνωστό θέμα με gmail που δεν έχει λυθεί ακόμη). Αν είναι καινούργιο το κινητό και δεν το έχεις φορτώσει ακόμη στο συστήνω ανεπιφύλακτα. Αν το δούλευες ήδη πάρε πρώτα backup από επαφές, κτλ -> μετακίνησε τες στη κάρτα και όχι στον εσωτερικό χώρο γιατί σβήνουν τα πάντα και στη συνέχεια κάνε τη διαδικασία. Όσον αφορά στο root όταν πρωτοπέρασα την 3.9 από την αγγλοκινέζικη που είχε έρθει δεν είχα κάνει κάποια ρύθμιση. Η ελληνική είναι ήδη root απλά μετά την εγκατάσταση θα επιλέξεις από τις ρυθμίσεις να την ενεργοποιήσεις.

Xiaomi Redmi 1S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν πέρασα την 3,13 πριν μερικές μέρες, και άρχισε πάλι να κλείνει τις εφαρμογές συνέχεια, και μάλιστα χειρότερα από πριν. Το κάνει σε κανέναν άλλον ή μόνο το δικό μου????

 

Έκανες όλα τα wipe όπως προβλέπεται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έχω 2 μέρες τώρα. Το πήρα από vickmall με multilanguage, playstore και rooted. Antutu μου έβγαλε 20560. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, πολύ καλη οθόνη, σφαιρα gps, χωρίς lags, τρομερό το ui της xiaomi. Τι να πω αλλο... τρομερό vfm.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το 1s.

Είχα το 1, για όποιον ενδιαφέρεται η διαδικασία backup από το 1 και restore στο 1s δούλεψε άψογα με αποτέλεσμα μέσα σε 10 λεπτά να έχω το κανούριο τηλέφωνο στην ίδια ακριβώς κατάσταση με το παλιό!

 

Μέσω micloud;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα μια nilkin δερματινη flip case. τη σιστυνω ανεπιφυλακτα!!!! τελεια εφαρμογη πολυ καλη ποιοτητα και εχει και μαγνητη να κλιενει το καπακι!!!!

αυριο περιμενω ενα tempered glass protector !!!!

περαστηκε και το tempered glass!!! και αυτο της nillkin. δεν ξερω αν εχετε βαλει αλλα εγω σε κανονικο screen protector δεν ξαναγυρναω

Link to comment
Share on other sites

Μέσω micloud;;

 

Μέσα από την εφαρμογή backup (system - > backup). Μετέφερα το backup με SD στο καινούργιο και έκανα restore.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

William Gibson, The Economist, December 4, 2003

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι , από ότι έχω καταλάβει σε λευκό χρώμα δεν το έχει κανένα site ?

 

Μολις το βρηκα σε λευκο και το παρηγγειλα:):):)

(ελπιζω μονο , μην κατα το ταξιδι του γινει μαυρο :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο to2c. Εφτασε σε 21 μερες, multilanguage + play store αλλα δεν ηταν root !!! Δεν πειραζει γιατι ηταν το πρωτο που εκανα ..

Ειχα 1 μηνα εμπειρια με το RedMi 1 , να δουμε τωρα τι κανει και το 1S . τωρα φορτιζει μετα σεταρω και ξεκιναμε.

Αγορασα και ενα MiKey , μολις το δουλεψω λιγο θα γραψω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και ενα MiKey , μολις το δουλεψω λιγο θα γραψω εντυπωσεις.

Ποια είναι η επίσημη εφαρμογή της xiaomi για το Mikey ? Μπορείς να δώσεις λινκ ? Το έχει ένας φίλος μου και δεν ξέρουμε ποια είναι η εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η επίσημη εφαρμογή της xiaomi για το Mikey ? Μπορείς να δώσεις λινκ ? Το έχει ένας φίλος μου και δεν ξέρουμε ποια είναι η εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ

 

Ψαχνοντας κι εγω βρηκα το παρακατω

 

http://xiaomi.eu/community/threads/mikey-app-1-6-0.24220/

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο to2c. Εφτασε σε 21 μερες, multilanguage + play store αλλα δεν ηταν root !!! Δεν πειραζει γιατι ηταν το πρωτο που εκανα ..

Ειχα 1 μηνα εμπειρια με το RedMi 1 , να δουμε τωρα τι κανει και το 1S . τωρα φορτιζει μετα σεταρω και ξεκιναμε.

Αγορασα και ενα MiKey , μολις το δουλεψω λιγο θα γραψω εντυπωσεις.

Σου ειναι ευκολο να γραψεις το πως ρουταρες το τηλ;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Σου ειναι ευκολο να γραψεις το πως ρουταρες το τηλ;

 

Απο το πρωτο post ακολούθησα το link "How to get Root for Redmi 1S" που σε παει στο

http://en.miui.com/thread-21881-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς κάνει αυτό το κουμπί ρε παιδιά???

 

...αφενός προστατεύει από τη σκόνη στην συγκεκριμένη οπή και αφετέρου μέσω δικής του εφαρμογής ρυθμίζεται από 1-10 κλικ να ανοίγει εφαρμογές/συντομεύσεις του κινητού (π.χ. 1 κλικ άνοιγμα κάμερας, 2 κλικ ...). Είναι παρόμοιο με τo Pressy.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα. Το mobile internet δεν ενώνετε. Εχω mobile internet πακέτο και με το που φευγω από σπίτι το ενεργοποιώ. Με το Hongmi σπάνια ενώνεται και αμα ενωθεί σέρνεται. Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει; το δοκίμασα και με άλλο κινητό και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...