Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά για το multilanguage θα συμφωνήσω με τον/την MAFIA, καλύτερα να περιμένουμε την ελληνική έκδοση από το miui.gr. Tα παιδιά κάνουν πολύ καλή δουλειά και κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσουν ελληνική έκδοση για το 1s

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-GTV-3-5-H-%CE%AD%CE%B2%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%B7-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?postID=10216#post10216

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποτε ζήταμε Root+Google Play άλλα οχι multilanguage , σωστά ?:confused:

(οι απορίες του αρχάριου )

 

Εξαρτάται απο που θα πάρεις, το merimobiles το στέλνει με ρουτ, multilanguage Ρομ και playstore χωρίς να τους πεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο που θα πάρεις, το merimobiles το στέλνει με ρουτ, multilanguage Ρομ και playstore χωρίς να τους πεις τιποτα

 

Μάλλον θα το πάρω vickmall ή από το minideal σε ασπρο , αλλά από ότι κατάλαβα το μόνο που ζητάω είναι "ROOT" - "Google Play" και οχι "Multilanguage Rom" :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-05-2014 09:46 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Έφτασε και το δικό μου, λογικά παραλαμβάνω αύριο ή δευτέρα!! :D:D:D

 

Δεν είχα δει ότι έχουν ήδη δοκιμαστική version για το 1s, απλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι είχαν στο πρόγραμμα να βγάλουν με ελληνικά, ακόμα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πάρω vickmall ή από το minideal σε ασπρο , αλλά από ότι κατάλαβα το μόνο που ζητάω είναι "ROOT" - "Google Play" και οχι "Multilanguage Rom" :wacko:

 

Γιατί ; πιο είναι το θέμα με την multi ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-05-2014 09:46 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Έφτασε και το δικό μου, λογικά παραλαμβάνω αύριο ή δευτέρα!! :D:D:D

 

Δεν είχα δει ότι έχουν ήδη δοκιμαστική version για το 1s, απλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι είχαν στο πρόγραμμα να βγάλουν με ελληνικά, ακόμα καλύτερα!!!

 

φρέσκια φρέσκια, σήμερα την έβγαλαν.

 

από που παράγγειλες και πότε...???

Link to comment
Share on other sites

Από to2.com στις 10/5 όταν το έβγαλε in stock, 12-13 μέρες δηλαδή. Καλός χρόνος, αν και με τους κινέζους ποτέ δεν ξέρεις μου έχει έρθει δέμα 8-9 μέρες μετά την παραγγελία αλλά μου έχει έρθει και ένα μήνα μετά.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο μια χαρα ψινεις μπιφτέκια και με mediatek. Σε ενα Thl που ειχα ανέβαζε θερμοκρασία μια χαρα.

Επισης δεν ανεφερες την ασυμβατότητα που παρουσιαζουν πολλοι Mediatek με τα περιφερειακα. GPS- wifi κτλ. (ασχετα αν ειναι θεμα και software)

Αργα ή γρηγορα εκτος απο τις κριτικες του εξωτερικου θα υπαρξουν και εδω οποτε θα εχουμε ιδιαν αποψη.

 

Επίσης η ΜΙ εκανε μετα απο σχεδόν ενα χρόνο upgrade στο τηλέφωνο οχι απλα μια αλλαγή ενος τυχαίου επεξεργαστή, σε ενα τοσο πετυχημένο σε πωλήσεις τηλέφωνο.

 

Εντάξει, δεν είναι και για τα μπάζα η ΜΤΚ... ειδικά τα νέα 8πύρηνα. Κι απο τις διάφορες φήμες που κυκλοφορούν, το "HongiMi 2" (το καινούριο εισαγωγικό μοντέλο της XiaoMi όπως κι αν ονομάζεται) μάλλον θα φοράει ξανά ΜΤΚ... Αυτή τη στιγμή όμως το 1S φαίνεται καλύτερη επιλογή απο το παλιό, αρκει να μην αποδειχθεί πιο ενεργοβόρο

Link to comment
Share on other sites

Από to2.com στις 10/5 όταν το έβγαλε in stock, 12-13 μέρες δηλαδή. Καλός χρόνος, αν και με τους κινέζους ποτέ δεν ξέρεις μου έχει έρθει δέμα 8-9 μέρες μετά την παραγγελία αλλά μου έχει έρθει και ένα μήνα μετά.:lol:

Δεν λέει τίποτα αυτο. Προχθές παρέλαβα απο to2c μετά απο 36 μερες!!!

Είναι οπως τύχει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι και για τα μπάζα η ΜΤΚ... ειδικά τα νέα 8πύρηνα. Κι απο τις διάφορες φήμες που κυκλοφορούν, το "HongiMi 2" (το καινούριο εισαγωγικό μοντέλο της XiaoMi όπως κι αν ονομάζεται) μάλλον θα φοράει ξανά ΜΤΚ... Αυτή τη στιγμή όμως το 1S φαίνεται καλύτερη επιλογή απο το παλιό, αρκει να μην αποδειχθεί πιο ενεργοβόρο

 

Δεν ειπα ποτε κατι τετοιο dith ισα ισα (το γραφω και στο αρχικο ποστ), οι Mediatek ειναι παρα πολυ καλοι. Δεν πιστευω Samsung και LG ομως να χρησιμοπουν Snap χωρις ιδιαιτερο λογο.

Σιγουρα παιζει και το θεμα κοστους. Πρεπει να ειναι πιο φτηνος ο Mediatek για αυτο τον βαζουν στα φτηνα μοντελα.

Κυριακη κοντη γιορτη . Βλέπουμε.

Σημερα παρελαβα Red rice για φιλο με Mediatek απο to2c (δεν προλαβε το 1s), ολα μια χαρα σε 12 μερες.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε Ελλάδα και το δικό μου σήμερα. Παραγγελία 10/5 από Vickmall.

Λογικά από Δευτέρα θα το έχω.

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-05-2014 06:25 IPS

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό πάει ΣΦΑΙΡΑ στο ίντερνετ που το δοκίμασα με τον δικό του στοκ browser. Πρώτη φόρα είδα τέτοια ταχύτητα σε σερφάρισμα, βέβαια ακόμα δεν έχει κάποια άλλη εφαρμογή μέσα.

Το gps σε μονοκατοικία εξακολουθεί να "βλέπει" 21 δορυφόρους και να "κλειδώνει" 12-14 σε ελάχιστο χρόνο.

Επίσης μου έστειλε απάντηση το vickmall με τα λινκ για την πολύγλωσση ρομ και τα απαραίτητα προγράμματα, αλλά χωρίς άλλες οδηγίες.

Το μήνυμα είναι αυτό :

"Dear customer,

Here is link:http://pan.baidu.com/s/1hqBoIby

password is h3is

And you also need install the things in this link: http://pan.baidu.com/s/1mgBM8mG

Pls download them to your computer first. "

 

Κατά την αποσυμπίεση είδα πως έχει μέσα ένα πρόγραμμα flashtool και τους adb drivers.

Ξερει κανείς να με κατευθύνει στην εγκατάσταση?

Είναι η ίδια διαδικασία με του Hongmi του απλού?

Να κοιτάξω στην δική του σελίδα?

 

Α, τώρα πρόσεξα πως έχετε βάλει λινκ με ΡΟΜ από το MIUI.gr, να βάλω εκείνη καλύτερα ή των κινέζων?

 

Παναγιώτης

Edited by aboulafia
Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά ολοι σημερα θα παραλάβετε?? Ζηλέυω!! :cry: Με έχετε κανει και εχω μπει 10 φορες στη σελιδα των ελτα, μηπως φτασει και μένα σημερα!!
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά ολοι σημερα θα παραλάβετε?? Ζηλέυω!! :cry: Με έχετε κανει και εχω μπει 10 φορες στη σελιδα των ελτα, μηπως φτασει και μένα σημερα!!

 

:lol::lol::lol:

Κάνε καλύτερα το δικό μου κόλπο.

Κοιτάζεις πότε στο στείλανε και μετά λες "θα το κοιτάξω σε 10 μέρες πάλι"

Και κάποια στιγμή ενω δεν το σκέφτεσαι, αυτό φτάνει σπίτι σου!!!

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά ολοι σημερα θα παραλάβετε?? Ζηλέυω!! :cry: Με έχετε κανει και εχω μπει 10 φορες στη σελιδα των ελτα, μηπως φτασει και μένα σημερα!!

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ όταν παρέλαβε ο aboulafia!!! Εκεί που το είχα παρατήσει άρχισα να κοιτάω 10 φορές την ημέρα....

Πάντως gbuster για να κάνει τόσο καιρό αφού έρθει Ελλάδα τότε έχει κάνει βλακεία ο διανομέας, αυτά θεωρούνται Α διαλογής και έχουν προτεραιότητα, συνήθως θέλει από 1-3 μέρες ανάλογα με την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παράγγειλα και εγώ. Μία ερώτηση, όταν έχεις δύο κάρτες stand by σημαίνει ότι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία; Παίζει ρόλο αν είναι διαφορετικού δικτύου;
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχω κατεβασει drivers

για να διαβασει το τηλεφωνο το πισι?

και εαν ναι

υπαρχει καποιο τοπικ?

η απλα το συνδεω και κανω τη δουλεια μου?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχω κατεβασει drivers

για να διαβασει το τηλεφωνο το πισι?

και εαν ναι

υπαρχει καποιο τοπικ?

η απλα το συνδεω και κανω τη δουλεια μου?

 

αναλογα σε τι πραγμα ακριβως αναφερεσε... εννοεις να το δει για να περάσεις καποιο rom?

Ή να δεις τον αποθηκευτικο του χώρο για να μεταφέρεις αρχεία?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

αναλογα σε τι πραγμα ακριβως αναφερεσε... εννοεις να το δει για να περάσεις καποιο rom?

Ή να δεις τον αποθηκευτικο του χώρο για να μεταφέρεις αρχεία?

 

αν καταλαβα καλα πολλοι επεμβαινουν για να το κανουν πιο λειτουργικο κατα καποιο τροπο

εμεις κανουμε την εξης χρηση

κανα facebook , gmail , bet

καμμια φωτο

αντε βια και κανενα παιχνιδακι

τωρα αν βαλουμε και 3-4 εφαρμογες μετα τις αλλαζουμε κλπ κλπ

 

αυτη ειναι η χρηση!

 

αν ειναι λειτουργικο οπως ερθει λεω να μην μπω σε πολλα πολλα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ακριβή η μπαταρία πάντως. Δεν είναι ίδια με του 1;;

 

hmmm, στο Helpdesk μου απάντησαν ότι κάνει και για το 1s.

 

θα βρεθεί φτηνότερη πιστεύετε από άλλο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα πολλοι επεμβαινουν για να το κανουν πιο λειτουργικο κατα καποιο τροπο

εμεις κανουμε την εξης χρηση

κανα facebook , gmail , bet

καμμια φωτο

αντε βια και κανενα παιχνιδακι

τωρα αν βαλουμε και 3-4 εφαρμογες μετα τις αλλαζουμε κλπ κλπ

 

αυτη ειναι η χρηση!

 

αν ειναι λειτουργικο οπως ερθει λεω να μην μπω σε πολλα πολλα

 

Για αυτά που θέλεις δεν χρειάζεται καμία παρέμβαση...

 

Αν στην πορεία τωρα χρειαστει να βάλεις κάτι , και πχ δεν είναι rooted, ή θες να βάλεις πιο καινουρια έκδοση. Εκει θα βοηθηθουμε ολοι μαζι εδω. Αφου ειναι καινουριο το κινητο ακομα, κατσε να το παραλαβουμε να δουμε τα κολπα του..

 

Σιγουρα θα βγουνε και οδηγοι στο https://xiaomi-miui.gr/ αν δεν εχουν βγει ακομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και όμως μόλις βγήκε μια rom.. https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5837-Stable-24-0-Xiaomi-Hongmi-Redmi-1S-GTV-3-5/

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Απο το MIUI.GR

 

Η πρώτη δοκιμαστική Version του REDMI-1S είναι διαθέσιμη για Download.

Είναι Root και περιλαμβάνει την τελευταία μετάφραση + NumberFixer

Όπως φυσικά ισχύει για όλες τις ROM, φλασάρουμε με προσοχή, και με δική σας ευθύνη.

 

https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/2014/05/xiaomi-miui-hellas_GTV-3.5-4.3_armani_JHCCNBD24.0.zip

 

H ROM ειναι για το 1S και ειναι απο το miui.gr

 

Δεν την εχω δοκιμασει γιατι δεν εχω αυτη τη συσκευη.

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απο το MIUI.GR

 

Η πρώτη δοκιμαστική Version του REDMI-1S είναι διαθέσιμη για Download.

Είναι Root και περιλαμβάνει την τελευταία μετάφραση + NumberFixer

Όπως φυσικά ισχύει για όλες τις ROM, φλασάρουμε με προσοχή, και με δική σας ευθύνη.

 

https://xiaomi-miui.gr/wp-content/uploads/2014/05/xiaomi-miui-hellas_GTV-3.5-4.3_armani_JHCCNBD24.0.zip

 

1000 Μπράβο στα παιδιά!

Εγώ πάντως θα την περάσω, γιατί ο αδελφός μου δεν κρατιέται!

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

1000 Μπράβο στα παιδιά!

Εγώ πάντως θα την περάσω, γιατί ο αδελφός μου δεν κρατιέται!

 

Παναγιώτης

 

Παναγιώτη το τηλέφωνο το έχεις ακόμα στα χέρια σου, το δουλεύεις ή το έχεις δώσει ?

Έχεις παρατηρήσει κάποιο bug ή σε προβλημάτισε κάτι ;

Το παρήγγειλα unrooted και θέλω να το αφήσω έτσι εφ΄όσον είναι όλα οκ.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...