Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω το νοκια 830 με τον here drive+ χρειαζετε internet για πλοηγηση η μονο ενεργο το gps παρακαλω βοηθεια?

 

Εάν έχεις κατεβάσει τον χάρτη της χώρας που σε ενδιαφέρει χρειάζεται μόνο το GPS.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το here drive στο android δουλεύει και χωρίς σύνδεση στο internet εδώ δεν βρηκα την ρύθμιση για να το κανω....
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Το here drive στο android δουλεύει και χωρίς σύνδεση στο internet εδώ δεν βρηκα την ρύθμιση για να το κανω....

 

Κατεβαζεις πρωτα τουσ χαρτες που θες στο τηλ και μετα θα δουλευουν σε offline mode... δοκιμασε το κλεινοντας τα δεδομενα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβαζεις πρωτα τουσ χαρτες που θες στο τηλ και μετα θα δουλευουν σε offline mode... δοκιμασε το κλεινοντας τα δεδομενα!

 

Υπαρχει και επιλογη στις ρυθμισεις συνδεσεις και το κλεινεις!!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβώς εννοώ,με κλειστά τα δεδομένα δεν δουλεύει το here drive για πλοήγηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το κατάλαβα, offline μπαίνεις απο το here maps και κανει πλοήγηση, το here drive θελει σύνδεση για να δουλέψει ο πλοηγός.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβώς εννοώ,με κλειστά τα δεδομένα δεν δουλεύει το here drive για πλοήγηση

 

Το δοκίμασα μόλις τώρα. Δουλεύει κανονικότατα το here drive χωρίς data και μου βρήκε στίγμα και μέσα στο σπίτι.

Βάζεις που θέλεις να πας και αυτό ψάχνει και φορτώνει αλλά χωρίς αποτέλεσμα γιατί ψάχνει στο internet. Πατάς το enter δίπλα από το πεδίο της αναζήτησης και σου λέει ότι δεν μπορεί να το βρει επειδή δεν υπάρχει δίκτυο και σε ρωτάει αν θες να το ψάξεις offline.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβώς εννοώ,με κλειστά τα δεδομένα δεν δουλεύει το here drive για πλοήγηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το κατάλαβα, offline μπαίνεις απο το here maps και κανει πλοήγηση, το here drive θελει σύνδεση για να δουλέψει ο πλοηγός.

 

Περίμενε λίγο να βρει σήμα το GPS και θα σου δουλέψει κανονικά offline. Ίσως χρειαστούν μερικά λεπτά αν είσαι σε "δύσκολη" περιοχή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση για τους HERE Maps.

Ρυθμίσεις>εφαρμογές(swipe δεξιά)>χάρτες> έλεγχος για ενημερώσεις

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους HERE Maps.

Ρυθμίσεις>εφαρμογές(swipe δεξιά)>χάρτες> έλεγχος για ενημερώσεις

 

Ερώτηση, οι νέοι χάρτες ισχύουν και για το Drive+

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, οι νέοι χάρτες ισχύουν και για το Drive+

 

Ναι οι ίδιοι χάρτες είναι.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους HERE Maps.

Ρυθμίσεις>εφαρμογές(swipe δεξιά)>χάρτες> έλεγχος για ενημερώσεις

 

changelog :

New Navigable Countries:

 

Nokia has updated Cyprus, Mayotte and Zimbabwe entire maps to navigable status, which now offer full turn-by-turn directions across those countries. The team has also improved maps for Comoros, Djibouti, Eritrea, Fiji, Gambia, Liberia, Madagascar, Sierra Leone and Somalia.

 

Water Features

 

Update offline maps brings improved the representation of inland water bodies (lakes, rivers and ponds). The update maps now shows more small water features than previously.

 

Improved Public Transport Routes:

 

The team has also made improvement to the way public transit lines are represented in Chicago, to better match the reality of their geography. Kaohsiung, Taipei, Curitiba, Rio de Janeiro, São Paulo and Singapore transit has been revamped or accurate tracking of subway, train and tram lines.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μια ερωτηση. το προγραμμα πλοηγησης της νοκια που ανεβηκε στο android εχει τις ιδιες δυνατοτητες και λειτουργιες με αυτο που εχουμε στα lumia κινητα? διαβασα σε σχολια στο android οτι ειναι πιο πληρης σε λειτουργιες απο οτι σε lumia. αληθευει?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει πουθενά επιλογή στις εφαρμογές here να μας βρίσκει τα κοντινότερα βενζινάδικα? Μόνο για μαγαζιά για καφέ, φαγητό κλπ μου βγάζει στο here maps.
Link to comment
Share on other sites

Στο LiveSight τα βγάζει :)

 

Τι είναι τι livesight;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο LiveSight τα βγάζει :)

 

Σε ποια κατηγορία σου τα εμφανίζει? Από το σπίτι δεν μου βγάζει κανένα τώρα που το δοκιμάζω.. βέβαια μου εμφανίζει μόνο τα πολύ κοντινά μέρη.. πχ σε ακτίνα γύρω στα 500 μέτρα. Αν εγώ θέλω βενζινάδικο κι ας είναι στα 2 χιλιόμετρα τί γίνεται?

 

Τι είναι τι livesight;

 

https://www.youtube.com/watch?v=wKudQ2am6Pg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει πουθενά επιλογή στις εφαρμογές here να μας βρίσκει τα κοντινότερα βενζινάδικα? Μόνο για μαγαζιά για καφέ, φαγητό κλπ μου βγάζει στο here maps.

 

Καλησπερα, κανεις search με τον ορο "gas station" και σου βρισκει ολα τα κοντινοτερα βενζιναδικα

Επισης εγινε update στα transit δεδομενα του HERE σε Android,iOS,Windows,Web

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ξερω οτι εχει αναφερθει ξανα, αλλα αντε να ψαχνω ολο το θρεντ.... πηρα ενα νεο 1020. και το σεταρα μετα την επαναφορα με αντιγραφα ασφαλειας. προσεξα σημερα πως παρολο που εχω κατεβασει φωνη ελληνικη, δεν εχω καθολου φωνητικη πλοηγηση... εβγαλα τις εφαρμογες drive και maps τις ξαναπερασα ξανακατεβασα χαρτες και φωνη και τιποτα. καμια ιδεα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ξερω οτι εχει αναφερθει ξανα, αλλα αντε να ψαχνω ολο το θρεντ.... πηρα ενα νεο 1020. και το σεταρα μετα την επαναφορα με αντιγραφα ασφαλειας. προσεξα σημερα πως παρολο που εχω κατεβασει φωνη ελληνικη, δεν εχω καθολου φωνητικη πλοηγηση... εβγαλα τις εφαρμογες drive και maps τις ξαναπερασα ξανακατεβασα χαρτες και φωνη και τιποτα. καμια ιδεα? ευχαριστω

 

Ακολούθησε τα παρακάτω βήματα.

http://milejko.com/blog/here-drive--no-sound-voice-in-lumia-cyan

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα φωνητικες εντολες δεν υπαρχουν στα ελληνικα. οποτε τι κανω? βαζω αγγλικα και μετα τη βγαζω?
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα φωνητικες εντολες δεν υπαρχουν στα ελληνικα. οποτε τι κανω? βαζω αγγλικα και μετα τη βγαζω?

 

Ξαναδες το παραπάνω.....

Απλά στο τελευταίο βήμα εσυ θα βάλεις ελληνικά.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αρα στις φωνητικες εντολες βαζω αγγλικα και στο προγραμμα ντραιβ ελληνικα. οκ φιλε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

αρα στις φωνητικες εντολες βαζω αγγλικα και στο προγραμμα ντραιβ ελληνικα. οκ φιλε ευχαριστω

 

Περιμένω αποτελέσματα.

Σε φίλο μου πάντως που είχε αυτό το περίεργο πρόβλημα, το διόρθωσα έτσι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δουλευει ετσι φιλε νασαι καλα. απλα μου κανει εντυπωση που πρεπει να εχω ανοιχτες τις φωνητικες εντολες. δεν με τρελαινει αυτο αλλα τεσπα... αφου δουλευει η πλοηγηση ετσι... (μου χει μεινει κουσουρι πο ενα παλιο μπλουτουθ που ειχα που οποτε πατιοταν κατα λαθος το κουμπακι, νομιζε οτι λεω κατι λογω του περιβαλλοντα θορυβου και καλουσε επαφες μου.... οτι ναναι. απο τοτε συχαινομαι τις φωνητικες εντολες)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...